Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 09.06.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
АвторNjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 11:59



Г-н Дончев,
Може ли да ни кажете колко снегорина чистиха едновременно в чертите на града на 2 и 3 01.2008г?



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.01.08 16:49



Една идея от мен.

Може да ви се стори леко щура, но работи. Приложих я вече.

Понеже за мен разриването на сняг е много трудоемко и човек губи битката, реших, че трябва да се действа по друг начин - снегът трябва да се топи.

Как? Как? В моя случай с най-обикновена домакинска парочистачка. Стопи всичко за нула време. Консумативът е вода плюс малко ток. Това е.

Ако градът се почиства с някоя още по-мощна парочистачка, това би решило едновременно проблема с пътното платно, тротоарите и натрупвания отстрани сняг.
Вярно, възможно е да се получи заледяване, но то ще трае по-кратко, защото няма да има друг сняг, който да се топи и ще изсъхне бързо.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Njakoj si]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано05.01.08 18:29



Малко повече от 20. Количеството техника не е константно защото машини непрекъснато аварират (техниката е стара). Вчера например имаше 5 машини извън строя- повредена хидравлика, счупено гребло и т.н.).
На 3 ти "Благоустрояване" наеха 2 верижни трактора за най- трудните участъци.
Техниката е разнородна- специални и пригодени камиони, 2 Унимог_a, малък трактор, песъкарки. По- голямата част е "втора ръка", дарение от побратимения с Габрово швейцарски град Тун.
Пътищата се третират само със сол и пясък и то само на най- критичните места.
От догодина, ще се използват химикали. Те не само поддържат пътя в по- добро състояние, повече време, но и не предизвикват такива проблеми с канализацията напролет, както тоновете пясък.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано05.01.08 22:44



Спокойно не сте само вие в бедствие,то и в Трявна сме тъй.А пък има селца,почти затрупани и без ток.Няма полиция,няма институции.Има ги само като трябва да вземат пари,данъци и винетки!На никой не му дреме.Пък дано Слънце да пекне,само в Него ми е надеждата.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано07.01.08 10:44



Понеже размених няколко email-a с господин Дончев, относно почистването и пътната ситуация (не знаех за тези клубове и въпреки това ми беше отговорено лично, за което съм много благодарен) искам да кажа на неразбралите, че извън град Габрово се почиства от държавата, за което отговарят хората в "Проектантска"- т.е. Областната Управа, които пък на своя страна са наели некадърна фирма (която за наш ужас ни "прави" и пътищата) - и това е Димас. Ако имате нещо за на някой родителите от женски род то това е г-н Нанов и сие както и Димас "купили" дългосрочните права за "оправяне" на пътищата.
Моля да отбележите че това е мое лично заключение, не на г-н Дончев, макар че се съмнявам да се разминавам много от мислите на последния ;)
Поздрави
Х.А.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
Авторбpaвo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 22:15



Браво томи!


Не знам успяваш ли?
Не знам достоен ли си?
Ще ти е трудно единствено с червените боклуци,Мафията в града и корупцията!
Успехи!
Ние сме с теб!!!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: бpaвo]  
АвторДaниeл Mapинoв (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 10:28



и да се надяваме да не чуваме изказване като това:

http://dnes.dir.bg/2008/01/08/news2518236.html#sepultura

Народа знае че има проблеми с техниката и с парите, въпроса е да вижда и действия за решаването на тези проблеми, а не оправдания че 40-50 см сняг са бедствие невиждано.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Дaниeл Mapинoв]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано09.01.08 14:57



не знам за вас, но аз помня години, в които ходехме до МГ-то в индианска нишка и газехме в еднометрови преспи .... Ама вярно тогава нямаше интернет и форуми, в които да се правим на вечните жертви и недоволни !
Ама какво ли се чудя - българина първо мърмори, търси виновни, мачка всички наред и после мисли (ако изобщо мисли) !!!


there's no time to analyse



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: angel_sin]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 21:20



Ами, да! Аз си признавам, че ринах сняг съвсем малко - общо 3-4 часа за всичките тези дни на "бедствие". Само, че ако всички бяхме поринали поне по толкова, със сигурност Габрово щеше да е доста по-изринат...



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: lubopiten]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 11:19



Не съм съгласна изоооооообщо с мнението на angel_sin . По неговата логика дайте да си спомним и времето когато нямаше електричество и се е готвило на огъня или на печки с дърва!? Що за глупост от негова страна да сравнява времето когато е газил преспи към МГ и не е мрънкал. Аз също съм завършила там през 1985г и ви уверявам, че не беше много приятно да започваш училище в 07.15ч и за си мокър до кости от непочистения сняг. При положение, че сме в 21 век и това се случва и ни се оправдават, че нямало пари, че не разполагали и необходимата техника. По думите на управата, не само на Габрово, май всички служби са си свършили работата, а налице са огромни камари от сняг по спирки и тротоари, огромни дълги ледени шушулки по покривите на сградите. Трябва да стане някое нещастие за да се размърдат от институциите. Да бъда честна вече не знем /говоря за редовите граждани/ кой за какво е отговорен - уж много организации, сдружения, комисии и т.н. всички създадени да ни служат, а май полза от тях никаква. Едни минават и констатират, другите след тях пишат предписания, третите следят първите две ...... и става едно голямо НИЩО. В миналия пост писах, че не се ли бръкне в джоба на човек, той няма да изпълнява нищо както трябва.
Не ни трябват толкова много държавни и общински организации, сдружения, комисии на щат, които смучат пари от данъците които плащаме и ползата от тях е да афишират колко много работят. Дайте да си върнем социалистическите "доброволни" отряди, но в подобрен вариант/да са на % от издадените от тях актове за констатирани нередности/ . Тези отряди или както ще се казват, да имат правомощия да издават актове за глоби за нередности които иначе споменатите по-горе институции не хаят. Уверявам ви, че ще има значителни приходи за цялата ни община. Аз лично ще се ангажирам в извън работно за мен време да участвам. Малко грубо звучи една поговорка - ИНТЕРЕСА КЛАТИ ФЕСА, но е напълно вярна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.