Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 22.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ами защо стана бедствие?  
Авторзизy (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 14:51



Всяка година ни изненадва зимата...
Тази година първо бедствие!Честито!





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
АвторKlKO (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 15:45



Boze, kolko mnogo maka ima na toja swjat, Boze.............



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано02.01.08 15:47



Защото снегът вали много "бързо", а никой не излиза да почисти около дома си.

Сигурно за мъжете е по-лесно да излизат с колите си и в тежки условия, обаче за такива като мен трябва да е по-почистено, да може колата да излиза лесно и да може да се ходи на токчета. Затова и две жени чистихме общите площи.

Жалко, че минаха поне 4-5 яки и здрави момчета, но не се включиха. Почистиха си само и единствено пред своите коли и толкова.
Ако се бяха включили и те, щеше да е много по-лесно за всички.
Снегоринът мина, изчисти главната улица, но "запуши" нашата.


Излезте и вие и ще видите, че няма да е чак толкова зле!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
АвторDlDA (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 02:19



Me4ti Jennifer, me4ti....Tuk e BG darling!!!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: DlDA]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано03.01.08 15:59



Нека да си помечтаем малко.
Нали оттам се тръгва!

Ето, напр. днес, разглобена от невероятна мускулна треска заради вчерашното чистене, започнах нова почистваща акция, като все се надявах, че ще се появят така мечтаните от мен млади, здрави и яки момчета.



Честно казано, появиха се...ех, пенсионери и чичковци , но помогнаха.
Малко по-късно дойде и един млад мъж.

Утре не се знае какво ще стане!




Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 18:37



кажи къде да мина да ме видиш!


Само лопата ми дай!!!
Днеска бях зает!Утре кой да ти каже!

Апък нашата улица майко леле и на кмета м.. и всичко общимари и тяхната също!
До обяд се движехме в индиянска нишка!
Към 15 часа се появи дизелов трактор 75-верижен и .



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 18:41



добре,че стана бедствие!-получи се оценка за животинската мъжка сила!!!


Как?Мъжката-животинска,животните мъже!?
Дзвер да си муй майката!!!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: hi]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано03.01.08 18:43



Обаче ти млад ли си?



Лопатата се оказа голям проблем! Това съвсем сериозно.
Ето, че и нас зимата ни свари неподготвени.

Днес видях моторни шейни да се движат по улиците - с висока скорост и без проблем.
Стори ми се отлично решение.
Не знам откъде се купуват, обаче.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 19:03



Като се намъкна в анцунга направо на 25 год копелдак го докарвам!
Купих си ботуши "вулкан" от централния кооперативен пазар за 12 лера и не ма ..е за бедствието!!!


Като търсиш младички значи си възрастна леличка? или се лъжа?Обичаш ли да спортуваш?



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 19:06



утре ако има бедствие пак съм тук!

или
bihepi@abv.bg
Малко съм работохолик


Направо ме няма!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано03.01.08 20:15



Това е същия Томислав Дончев, който е и кмет.
Писах вчера, като нерегистриран потребител, но за да не стават спекулации и някой да пише от мое име ще ползвам този потребител - tomislavdonchev .
По ред, че нямам много време:
Първо се извинявам, че че новия ми личен сайт не е готов. Бави се, заради мен (искам лично да прегледам някой неща).
Второ щом съм станал кмет, не мога да отрека правото на всички да ме ругаят, дори съм склонен относително хладнокръвно да понеса споменаването на майка ми, поне тук...Но ако това кара някой да се чувства по- добре- нека го прави.

За обстановката в момента- не съм нито толкова глупав, нито толкова безочлив за да твърдя обратното на това, което някой посетители тук казват. Знам отлично как са почистени главните улици и доколко по- малките. Знам колко са пълни автобусите сутрин, както и колко хора чакат по спирките или вървят пеша. Знам го не от сводката от дежурния, а от това че сутрин обикалям града.
Да, и на мен не ми харесва, обстановката. Правя всичко, което зависи от мен, както и куп неща, които не зависят.
С наличната техника, с наличните пари и хора за съжаление не може да се направи много повече. Днес бяха наети допълнително 2 верижни трактора, за да се пробие на най- трудните участъци. Почти е изразходено, количеството сол и пясък, които "Благоустрояване" ползва обичайно за година . Купуваме още.
Средващите 2- 3 дни ще се почистят и по- малките улици. Ще се откопаят и съдовете за смет, ще са разширят почистените участъци, както и ще се стигне до всички села.
Не се оправдавам- нито с други институции, нито с наследство нито с 70- 90 см. сняг. Ако нещо не е наред в този град, виновен е кмета. Не само го приемам, но го и твърдя. Дори да не е ангажимент на кмета, той може и трябва да го направи негов ангажимент.
Нямам основание да се гордея със състоянието на града, но се радвам че не допуснахме ситуация като в други населени места.
Само за информация- по отношение на прохода Шипка. Той не се чисти от Общината, нито от фирма наета от нея. Нито мога да затварям нито да отарям Шипка. За съжаление. Въпреки това, през изминалите месеци положих системни усилия по проблема с прохода. Няма да спирам да тормозя всички от които зависи бързото решаване на проблема и през тази година.
Благодаря ви за интереса към работата ми, както и за емоционалните коментари към мен. Ако не ви коства много усилия, моля да пощадите майка ми. Тя за нищо не е виновна.

Томислав Дончев



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
АвторNjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 23:20



На кой нещасник фирмата чисти пътищата извън града, че да му спомена с добро задника?От 10 години карам по пътищата из окръга всеки ден, ама като тази зима не помня да е било.Днес ходих до Севлиево- до където чистят габровци ми изпадаха пломбите да карам по ледени бабуни и коловози, а след Яворец - коренна разлика.От там до Севлиево чисто - зачи може да се очисти пътя стига да не се чисти с вдигнато гребло и да се изписват километри.То вчера и из града гледах че половината снегорините които видях чистят с вдигнато гребло. Туй ще да е някоя нова супер технология за почистване





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
АвторDlDA (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 06:08



Eh, Tomi, Tomi, ne se li 4uwstwa6 we4e UPOTREBEN??? Kakwo zna4i "Почти е изразходено, количеството сол и пясък, които "Благоустрояване" ползва обичайно за година ". Ta tja, zimata, edwa sega zapo4wa. Towa sa oprawdania ot wremeto na socializma. Togawa se planira6e padaneto na snjag, no pone tehnika ima6e dostata4no. Togawa w raz4istwaneto na snega u4astwaha wsi4ki zawodi i sluzbi s nali4nata tehnika, a sega hodi6 da se moli6 na razni 4i4kowci, za da ti dadat 2 (dwa) traktora....Eh, Tomi, Tomi.... Kolko mnogo maka ima na toja swjat, Tomi.....
Ti Tomi, si parwiat kmet na grada, kojto objawi u4asraka Gabrowo - 6ipka za "NO MEN'S LAND'' - takowa 4udo nikoga ne e bilo.... Bog da ti e na pomost!!!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: DlDA]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано04.01.08 08:11



Няма да се включвам в надприказвания. Просто нямам време.
Проходът Шипка не е ничия земя, а и не съм казвал нещо подобно. Напротив. Това е държавен път.
Ще отговорям в детайли на другите въпроси в края на седмицата.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 11:50



Кмете кмете,почивай си.Не разчитаме много на теб.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: xи]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано04.01.08 11:50



В отговор на:

Като търсиш младички значи си възрастна леличка? или се лъжа?Обичаш ли да спортуваш?




Лъжеш се!
Казах, че трябват млади момчета, защото най-трудната част от почистването е че отстрани се образуват огромни снежни грамади. Самият сняг не е тежък и лесно се чисти, обаче да го прехвърлиш зад купчините е най-тежкият момент.
Точно затова и днес продължава невероятната ми мускулна треска.

Не обичам да спортувам.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: DlDA]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано04.01.08 12:45



DlDA, ще ти бъде ли удобно да ползваш KREDORа, за по-лесна комуникация?
По принцип пропускам постове, писани на методиевица, ако ще да са най-интересните на света.
Твоите ги четох само защото и на други места си писахме с тебе.
Това беше първият ми въпрос.

Вторият е: ако разговаряш live с кмета, пак ли така би се обръщала към него - "Tomi, Tomi"????

Иначе си напълно права, че в почистването трябва да участват всички фирми. Особено пък при сняг като този.

Други проблеми, според мен са че:

- след като се почисти снегът от пътното платно, отстрани се образуват огромни купчини, които се задържат много дълго. Не съм 100% наясно как може да се реши това. Вероятно като се извозва снегът с камиони, когато вече обстановката леко се поуспокои.

- почистването на тротоарите. Има дълги участъци без офиси, магазини и къщи. Тези тротоари имат само тясна пъртина, а при сегашните условия и такава липсва. Пешеходците се принуждават да се движат по пътното платно и безпорядъкът става още по-голям.
Може да се използват малки снегорини. Но отново ще възникне проблемът къде да се "складира" разчистеният сняг.
Разбира се, може да се провери как е решен този въпрос в подредените държави. В това отношение сме превилегировани - хората вече са го измислили и го правят. От нас се иска само да видим как става.

- самите граждани не сме достатъчно подготвени за почистванията. Сърдим се на Общината, но колко от нас имат гумени ботуши, лопати за сняг, онова металното за разбиване на лед по стълби, възможност да опесачим дори няколко стъпала? Добре че са възрастните хора, които са на дърва и се сещат да посипят пепел.

- снегопочистването по начина, по който става в момента явно не е най-ефективно. Дори най-слаб снеговалеж създава проблеми, каквито не помня по-рано да сме имали. Това лично на мен ми говори, че системата не е добра. Може да се види как е било преди и да се взаимства нещо полезно.
Може да се задължат фирмите да участват в почистването срещу някакви облекчения.
Гражданите също да не мърморят само, а да бъдат съпричастни и да бъдат задължени да си чистят, както е в Америка, напр.
Само че там си имат мини снегорини.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 17:32



Ами защо стана бедствие?
Стана защото от управата на Габрово не можаха да се справят с положението.
Да започна от т.н. пътни полицаи - къде са те когато снегорините чистиха пътищата и им пречеха безразборно спрените коли? Нима не могат да се активират и да наложат глоби на неправилно спрените коли?/ пари които ще влезнат в Габровската хазна / Но не би. В правилника за движение по пътищата пише, че е забранено спирането на кръстовище - о чудо за Габрово то не важи, иде реч за кръстовището до автогарата.Като наденички са се наредили колите до и така не работищите сфетофари.Нито полицията като институция, нито кмета като управник значи не спазват законите след като никой от тях не хае за тяхното изпълнение!





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 17:54



Днес не вали сняг, а ул. Ц Церковски е със 70 см сняг. Тя се намира в т.н. уширен център - а какво остана за улиците в по-крайните квартали? Томи пише, че с талкова пари-толкоз. Ако в бъдеще упражнява по-голям конкрол в/у
законовите разпоредби може и да напълни Габровската хазна. На човек не му ли бръкнеш в джоба няма да се научи на ред.
1. Глоба на фирмите за непочистените площи около тях
2. Глоби на неправилно спрелите коли
3. Глоби за шофьорите на снегопочистващата техника които се скатават някъде и чакат да навали 10-15 см сняг и тогава да започнат
4. Накарайте трайно безработните цигани да почистват от снега стъпалата поне на подлезите, а не наготово да взимат пари от нашите отчисления.


......................................
......................................
май само си пиша и разигравам своя малък бунт на мравката



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано04.01.08 20:44



Обръщам внимание, че не съм се оправдавал,
нито със заварено положение, нито с наличните пари. Просто информирах какви са реалностите. Друг въпрос е, че с малко над 300 000 лева на година (за 2007), качествено снегопочивстване не се прави.
Много "второстепенни" улици не са почистени, все още. От днес сутринта се чистят, както и се събира сметта (около 30% са събрани до днес следобяд). Съгласен съм, че трябва и санкции за тези, които се държат съвсем безотговорно (друг е въпросът, че някой хора ме псуват, че не съм почистил стъпалата пред входа им и страхотен вой настава, когато им се напомни, че това е тяхно задължение). Още в следващите месеци ще заработи т.н. Общинска полиция, която ще се нарича всъщност Инспекторат). Тя ще има не само разширени правомощия да налага санкции за споменатите от вас нарушения, но и ще има специален екип, който ще контролира работата на фирмите с които общината има договор (транспорт, снегопочистване, сметоизвозване). Така не само по- лесно ще се констатират нарушенията, но и ще се налагат санкции.
За съжаление през януари месец нямаме регистрирани лица, които работят към ОСПЗ. Така, че няма как да ги накарам да чистят, колкото и да ми се иска. Призивите ми към населението правят впечатление на малцина.
Както и да е, ще се работи и за мотивацията от една страна и за повишаване на контрола от друга.
И догодина- задължително химикали.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
АвторNjakoj si (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 11:59



Г-н Дончев,
Може ли да ни кажете колко снегорина чистиха едновременно в чертите на града на 2 и 3 01.2008г?



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.01.08 16:49



Една идея от мен.

Може да ви се стори леко щура, но работи. Приложих я вече.

Понеже за мен разриването на сняг е много трудоемко и човек губи битката, реших, че трябва да се действа по друг начин - снегът трябва да се топи.

Как? Как? В моя случай с най-обикновена домакинска парочистачка. Стопи всичко за нула време. Консумативът е вода плюс малко ток. Това е.

Ако градът се почиства с някоя още по-мощна парочистачка, това би решило едновременно проблема с пътното платно, тротоарите и натрупвания отстрани сняг.
Вярно, възможно е да се получи заледяване, но то ще трае по-кратко, защото няма да има друг сняг, който да се топи и ще изсъхне бързо.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Njakoj si]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано05.01.08 18:29



Малко повече от 20. Количеството техника не е константно защото машини непрекъснато аварират (техниката е стара). Вчера например имаше 5 машини извън строя- повредена хидравлика, счупено гребло и т.н.).
На 3 ти "Благоустрояване" наеха 2 верижни трактора за най- трудните участъци.
Техниката е разнородна- специални и пригодени камиони, 2 Унимог_a, малък трактор, песъкарки. По- голямата част е "втора ръка", дарение от побратимения с Габрово швейцарски град Тун.
Пътищата се третират само със сол и пясък и то само на най- критичните места.
От догодина, ще се използват химикали. Те не само поддържат пътя в по- добро състояние, повече време, но и не предизвикват такива проблеми с канализацията напролет, както тоновете пясък.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано05.01.08 22:44



Спокойно не сте само вие в бедствие,то и в Трявна сме тъй.А пък има селца,почти затрупани и без ток.Няма полиция,няма институции.Има ги само като трябва да вземат пари,данъци и винетки!На никой не му дреме.Пък дано Слънце да пекне,само в Него ми е надеждата.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано07.01.08 10:44



Понеже размених няколко email-a с господин Дончев, относно почистването и пътната ситуация (не знаех за тези клубове и въпреки това ми беше отговорено лично, за което съм много благодарен) искам да кажа на неразбралите, че извън град Габрово се почиства от държавата, за което отговарят хората в "Проектантска"- т.е. Областната Управа, които пък на своя страна са наели некадърна фирма (която за наш ужас ни "прави" и пътищата) - и това е Димас. Ако имате нещо за на някой родителите от женски род то това е г-н Нанов и сие както и Димас "купили" дългосрочните права за "оправяне" на пътищата.
Моля да отбележите че това е мое лично заключение, не на г-н Дончев, макар че се съмнявам да се разминавам много от мислите на последния ;)
Поздрави
Х.А.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: tomislavdonchev]  
Авторбpaвo (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 22:15



Браво томи!


Не знам успяваш ли?
Не знам достоен ли си?
Ще ти е трудно единствено с червените боклуци,Мафията в града и корупцията!
Успехи!
Ние сме с теб!!!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: бpaвo]  
АвторДaниeл Mapинoв (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 10:28



и да се надяваме да не чуваме изказване като това:

http://dnes.dir.bg/2008/01/08/news2518236.html#sepultura

Народа знае че има проблеми с техниката и с парите, въпроса е да вижда и действия за решаването на тези проблеми, а не оправдания че 40-50 см сняг са бедствие невиждано.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Дaниeл Mapинoв]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано09.01.08 14:57



не знам за вас, но аз помня години, в които ходехме до МГ-то в индианска нишка и газехме в еднометрови преспи .... Ама вярно тогава нямаше интернет и форуми, в които да се правим на вечните жертви и недоволни !
Ама какво ли се чудя - българина първо мърмори, търси виновни, мачка всички наред и после мисли (ако изобщо мисли) !!!


there's no time to analyse



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: angel_sin]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 21:20



Ами, да! Аз си признавам, че ринах сняг съвсем малко - общо 3-4 часа за всичките тези дни на "бедствие". Само, че ако всички бяхме поринали поне по толкова, със сигурност Габрово щеше да е доста по-изринат...



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: lubopiten]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 11:19



Не съм съгласна изоооооообщо с мнението на angel_sin . По неговата логика дайте да си спомним и времето когато нямаше електричество и се е готвило на огъня или на печки с дърва!? Що за глупост от негова страна да сравнява времето когато е газил преспи към МГ и не е мрънкал. Аз също съм завършила там през 1985г и ви уверявам, че не беше много приятно да започваш училище в 07.15ч и за си мокър до кости от непочистения сняг. При положение, че сме в 21 век и това се случва и ни се оправдават, че нямало пари, че не разполагали и необходимата техника. По думите на управата, не само на Габрово, май всички служби са си свършили работата, а налице са огромни камари от сняг по спирки и тротоари, огромни дълги ледени шушулки по покривите на сградите. Трябва да стане някое нещастие за да се размърдат от институциите. Да бъда честна вече не знем /говоря за редовите граждани/ кой за какво е отговорен - уж много организации, сдружения, комисии и т.н. всички създадени да ни служат, а май полза от тях никаква. Едни минават и констатират, другите след тях пишат предписания, третите следят първите две ...... и става едно голямо НИЩО. В миналия пост писах, че не се ли бръкне в джоба на човек, той няма да изпълнява нищо както трябва.
Не ни трябват толкова много държавни и общински организации, сдружения, комисии на щат, които смучат пари от данъците които плащаме и ползата от тях е да афишират колко много работят. Дайте да си върнем социалистическите "доброволни" отряди, но в подобрен вариант/да са на % от издадените от тях актове за констатирани нередности/ . Тези отряди или както ще се казват, да имат правомощия да издават актове за глоби за нередности които иначе споменатите по-горе институции не хаят. Уверявам ви, че ще има значителни приходи за цялата ни община. Аз лично ще се ангажирам в извън работно за мен време да участвам. Малко грубо звучи една поговорка - ИНТЕРЕСА КЛАТИ ФЕСА, но е напълно вярна.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.01.08 17:09



1. жена съм
2. завърших 2000 г.

само пояснявам, защото от поста ти се почувствах пенсионерка :)


there's no time to analyse

Редактирано от angel_sin на 10.01.08 17:12.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: angel_sin]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 11:01



На години може да си малка, но по дух си старица. Работя, плащам си данъците - значи съм коректна. Затова имам правото да искам да знам защо моите пари /както и на другите данъкоплатци/ не се изразходват така, че да се чустваме конфортно в своя град.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано11.01.08 17:35



Е недоволни винаги ще има... особено в България където явно всеки като Кика очаква от "огромните" данъци които плаща (нормално при "огромни" заплати да са "огромни" и данъците в номинална стойност) да ходи някой да му мете пред краката...като се знае че пред домовете сами трябва да си чистим. Първо... и второ.. все търсите вината за това че има много сняг и изобщо в климата някъде горе (говоря за управниците).. е прави сте...горе имат вина но не и кметовете... а напр. малоумници като Джордж Буш (коеф. на интелигентност 80) или по точно тези които му дърпат конците и го направиха президент (понеже е по глупавичък и лесно се командва) и гледат петролните си интереси, без да мислят за глобалното затопляне (от където идват промените в климата) а ако не се спираха тези разработки за да печелят от петрола - автомобили с алтернативно гориво щеше да има отдавна, защото са измислени още преди десетилетия...
но да се върнем на темата - също така и голяма част от данъците ни всъщност отиват в разните измислени министерства като това на онази дето си пече задника някъде си докато тук вали сняг (не че като е тук ще направи нещо - което показва колко безмислени са разните министерства) .. говоря за Ебем Серем или ква беше оная простата от ДПС (като всички от тази партия)...



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано11.01.08 17:49



и за да спрете да мрънкате вижте колко по зле е на други места ;)
и едва ли е само защото им крадат данъците...


Редактирано от Sensation Blue на 11.01.08 17:50.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.01.08 19:39



Искаш да се сравняваме с Камчатка?
Не е истина!

Аз пък искам да се сравнявам със страните, които са в нашия климатичен пояс и са на северозапад от нас, понеже ми харесва тяхната подреденост, организацията им, начинът им на мислене и поведение.
Не че там няма проблеми, но е важна СИСТЕМАТА. Тяхната работи.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 19:48



Sensation Blue - не става на въпрос за непочистения сняг пред блокове и къщи. Иде реч за тротоарите на нашия град. Хайде ако ти остане време тръгни от т.н. "Женско щастие" към центъра. Тротоарите са застлани с 15-20 см лед, ха стъпиш - ха паднеш. Продължаваме покрай стоянката на такситата до "Механото" - там тротоара е сведен до козята пътечка с ширина 60-70 см /отново заледена/ и да ни е по-добре от покрива са надвесени едни ледени шушулки, аха да те приковат като хербарий в/у тротоара. Продължаваме надолу към подлеза на Хумора, стълбите му са изчистени и опесъчени, но излизаме от него и няма как да се добереш като пешеходец до блок Дунав, по простата причина че 2-3 метра след моста.........просто не е изчистено и ако продължиш ще газиш в сняг до колене , затова геройски се движиш по пътното платно, което е много стеснено от напрупаните огромни камари сняг и усещаш как те засърбява отзад след всяка кола която премине покрай теб. Ако искаш да стигнеш от споменатия блок до БИЛА ..........ми няма как да стане това. Няма тротоари, палиш кракомобила и стъпаш отново на пътното платно....... и пак те благославят шофьорите.
Ето за това говоря аз като се има впредвид,че това са оживени участъци с пешеходци. Кои да ги изчисти и опесъчи? Къде да гледаме когато се движим - в краката си да не се подхлъзнем на леда, или нагоре за да не ни прикове някой леден сталактит? Хе затова ми е писането





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 19:53



говоря за Ебем Серем или ква беше оная простата от ДПС (като всички от тази партия)...
На въпросната дама и казват още ЕПТЕМ КРАДЕМ.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 20:59



quote

"усещаш как те засърбява отзад след всяка кола която премине покрай теб"

Tvoiat problem mai nema nishto obshto s pytno transportnata obstanovka i snega. Dori nai-veroiatno syrbejite shte se Zasiliat preZ proletta.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: mutant]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано12.01.08 00:12



е хубаво Кика като толкова си недоволна кажи ми какво може да се направи? Подово отопление на тротоарите може би? Както казах няма пари, има сняг.... какво очакваш на нашия пояс, макар и да не сме камчатка... а пари няма щото бабите избираха тъп комунист 2 пъти.... а избираха бабите щото ви мързеше да идете да гласувате дори и като нямаше лед... ако има на кой да се сърдим то това е на себе си.
А за кофти ситуацията с ходенето.. така е... но щом някой ме упреква че правя аналози с Камчатка, тогава може би ще ви е добре да узнаете че в Стара Загора (която за незапознатите с БГ география е в Южна България) пътищата са в много по трагично положение... при все че снега е поне 2 пъти по малко... та поне да се радваме че пътищата не са на бабуни тази година както предните... а тротоарите.... догодина ;)



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 00:46



Според мен, утре-вечер излез и си попий на воля! Със сигурност ще ти се отрази добре...





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: lubopiten]  
Автор doria (непознат )
Публикувано12.01.08 10:14



Май така ще направя. Така или иначе нищо не може да се направи ..... ще си попия някъде, стига да стигна невредима.





Тема Нещо добро!нови [re: Jennifer:)]  
АвторГaбpoвka (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 12:56



В събота видях да пълнят камиони със снежна маса пред Общината - нещо, което не бях виждала от години.



Тема Re: Нещо добро!нови [re: Гaбpoвka]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано14.01.08 20:32







Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Jennifer:)]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 20:43



E, Jennifer! Най-накрая се изказа неподготвена!

Но понеже освен, че си приветлива си и добронамерена може да ти се прости...



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: lubopiten]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано14.01.08 20:52



Не си прав, lubopiten!



Всички само ги псуват (тук се чудя дали да си призная и аз един грях), трябва и да ги хвалим, когато засужават и да ги поощряваме!



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Njakoj si]  
Авторbored (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 21:24



за сведение случайно чух в един асансьор разговор между някакви от земеделие и гори да си говорят:
- пак не са очистили
- ми как да очистят като карат с вдигнати гребла и после да скатаят гориво и да го продадат да изкарат някой лев

.... жалко е ама в бг живеем и това сме ние българите





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: bored]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано14.01.08 21:38



днес е 14-ти ... тротоара покрай Механотехникум все още е ледясал ... а от там вървят много хора И ДЕЦА !!! ... надолу ким Хумора също ... моста ... и пред Спортна зала ... това е маршрута на децата към 11-то ... ЛЕД ... и тесни пътеки които са си отъпкали хората ....

.... те тва е ...





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Авторbored (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 21:44



аз мога да ти посоча основния виновник за невъзможността да почистят и машините - бай хуй (с извинение) се натоварил в Голф-а си стигнал до някъде спряла колата направил задръстване после след него втори с БМВ-то си и трети с мерцедеса си изпозатанали оставили колите в снега ами как да почистят хората (техника също липсваше това ясно) то като няма от къде да мине трактора с греблото? и що? щото всички са гъзари и трябва с колата да се иде на работа нали? не се сеща че в тоя сняг най много да се прибере без кола и да направи проблем??

обаче съм сигурен те ти кика (мажко или женско си незнам) си точно от тия горепосочените .. и после що не било почистено.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: зизy]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 18:55



Da vidim sega shte vi iZnenadat li navodneniata. Men lichno ne, ochakvam gi savsem Zakonomerno. Помните ли 1991? Da ne kajete posle, che ne sym vi predupredil.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.