Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Пламен Николов - мишка отвсякъде!  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано06.08.21 19:01



Не искам такъв кабинет!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано06.08.21 19:14



Амбициозен, но без способности! Да се явиш на кастинг за политици е показателно какъв лузер си. Скандалите с министрите започнаха преди да са съставили правителство.
Нямам доверие на тези!!!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано06.08.21 19:40



Бе, вий ша разберете, че Борисов е вторият Стамболов.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано06.08.21 19:43



Тия български граждани, дето искат някой да ги оправи.
Бе, хора, истинският Киро, сам си сей доматите бе!





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.08.21 20:52



гърки, чист човек в политиката няма.
с което не оправдавам тоя николов, той е още едно мъничко бушонче.

толкова не можеш да разбереш, че всички тия водевили се разиграват с една цел - да не се формира правителство, служебното да остане, което ще улесни превземането на властта от президентските мухоморки, да се върви към президентска република.

на славиту му платих, да докара нещата до там.


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано06.08.21 20:57



на славиту му платих, да докара нещата до там

А, ти си била значи





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано06.08.21 21:03



точно така, Тарти,подписвам се под този пост





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: e ta]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.08.21 21:06



тя вече е уредила и платени избиратели за любимеца си Радев на зима.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано06.08.21 21:14



Аз нищо не съм разбрала. Пак ...



Ама нищо, някой клубар да се облажи, пак ще е файда. И тоя клуб да намаже нещо.
Ако падне някой лефф няма да го връщаме, я

След днешната сommedia dell'arte, най ми хареса новото име на кандидат премиера - Сламен Николов.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: e ta]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.08.21 21:23



Тарти е сивият карднал, ве. Тя е планирала всичко, тук се прави на божа кравичка, ама е агент под прикритие.



сламен николов шнорхела.
девиз: лапай и се потапяй.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано06.08.21 22:04



Поне не носи червен конец на ръката

...



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.08.21 22:17



Обаче Славун като нищо може да носи, отива му.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.08.21 22:17



Много хора смятат проекта за кабинет като провокативен. Например видинският адвокат Иво Николов е предложен за правосъдието с идеята да има виновник, ако нещата с правосъдната реформа се провалят. Вместо това би било по-разумно нещата да се правят така, че да не се провалят - а не да се търси виновник.

Имам една абстрактна теория, че ИТН определят фигуранти-изпълнители за министри, за да стане парламентът център на реформите - понеже не само правителството, а и депутатите имат законодателна инициатива, при това в много по-облекчен режим (не съгласуват с министерства, не правят обществено обсъждане). Но в нея куца основното: липсва изявление от ИТН в тази конкретна посока. Засега основната ми версия е, че недодяланит им подход към момента цели да се получи изпълнителната власт поне за кратко, за да се отракат в нея.

А бе всичко ще стане ясно в сряда, ако тогава ще е гласуването. Още пет дни.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.21 22:45



Въпросната “мишка” има много интересен маниир на държание. Изглежда ми като че ли през цялото време лееееекичко се подхилква иронично. Никак не “тежи”. АБСОЛЮТНО не мога да си го представя като някой, който управлява държава...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.08.21 22:47



В отговор на:

служебното да остане, което ще улесни превземането на властта от президентските мухоморки, да се върви към президентска република



Това ми е интересно, тъй като се допира до някакъв мой теоретичен гъдел в съседство. Но едно е някаква хипотетична абстракция, друго е конкретиката Радев, Трифонов и 2021 година.

Половината работа на мухоморките е свършена: парламентаризмът видимо буксува, всеки е срещу всеки, един актуален бюджет я изгласуват, я не за възможно краткото съществуване на народно събрание. Възможността е да си правим избори по никое време и т.н.

Другата половина обаче е по-сериозна: "да се върви към" означава някой да предложи, а друг да гласува промени в Конституцията. При това не някакви дребни поправки, а сериозна промяна, изискваща Велико НС...
Тук става мазалото, тъй като архитектът на подобна промяна би следвало да прецени очакваната математика в гласуването. От сегашните по-големи партийни играчи - ако такива са тези с повече от 1% гласове на последните избори, - допускам, че "за" ще са ИТН, патриотите, Копейкин и като нищо и Божков. Всички останали, вкл. ГЕРБ, най-вероятно ще са "против", ако говорим за 2022 г.

Както и да е, ще можем да импровизираме (спекулираме) повече по тази тема след 5 дни, ако тогава се гласува правителство на ИТН. Ако не успее, ще трябва да почакаме още за евентуално правителство на БСП. Ако и то не мине, има някакъв гъдел около самите президентски избори - дали сегашното НС ще успее да ги датира (до 22 август то трябва да ги насрочи...). При тази конституционна бъркотия, въпросът "да се върви" като че изпреварва времето си.

Извинявам се за словоблудството.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано06.08.21 23:01



служебното да остане, което ще улесни превземането на властта от президентските мухоморки, да се върви към президентска република - натам се върви. Бавно, но славно. Някога, като се споменаваше тук-там, че Дългия ще става политик - никой не вярваше, но стана. Преди не много време пак тук-там се намекваше за президентска република, пак никой не вярва, но ще стане. Признаци бол - народното събрание се прави системно за смях докато стане ненужно. Някой е сметнал, че е по-евтино да храни един наместо двеста четиридест и един.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.08.21 23:07



Ми да се върви - аз съм фен на монархията, но като не може, и президентска република става.


Това настрана.

Странното, което забелязвам по статии в електронната преса е, че най-силно хвърлящите яйца и домати през лято '2020 днес обърнаха фурнаджийските лопати и най-силно пищят от постигнатия през лято '2021 резултат - ИТН.
Странна работа. Може би е валиден "бръсначът на Ханлон" (да не се отдава на злонамереност нещо, което по-добре се обяснява с глупост)...



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.08.21 23:10



Да няма никакъв парламент? И ще се забогатее незабавно и несимволично от икономията?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 01:53



Забелязала си го този хилеж.
Освен това поведението на тялото. Един прегърбен слугинаж.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 02:03



По-куцо правителство и Боко не е предлагал. Не вярвам да се изгласува. Отиваме на избори пак със същия резултат.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 02:08



Няма да стане. Ако Радев е в основата за президентска република ще се надигне огромна протестна вълна. По-голяма от тази против Бойко.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: e ta]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.08.21 05:05



Видях грешката, но нарочно не редактирах.
Ама как звучи, а




научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.08.21 05:08



Всичко по реда си




научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 09:09



Ми да се върви - аз съм фен на монархията, но като не може, и президентска република става.

Изключително съм изненадана, четейки последните ти про-президентско-републикански уклони...



Да, за човек, който не само не зачита понятието “народопсихология”, но и всячески се старае да доказва НЕсъществането му - е разбираемо.

Да, за човек, доста склонен да теоретизира и правейки го - да забравя реалностите - също е разбираемо.

Но въпреки всичко винаги съм си мислела, че все пак си човек на здравия разум.

И си блъскам главата КАК Е ВЪЗМОЖНО точно в този момент, точно след последните избори, гарнирани с последните социологически проучвания относно доверието в политиците, върху което наблегнах в онази си тема за суверена - ти още може дори и теоритично да допускаш, че президентска република би била печеливш ход У НАС .

Човек, този президент нали трябва да го изберат СЪЩИТЕ ТЕЗИ ХОРА, които имат най-голямо доверие (измежду партийните лидери) на Слави и Бойко, а като цяло - огромен процент на Радев??

Питам се наистина - ДОКОГА интелигентните хора в България (не само в клубеца) ще стъпят на земята и ще направят връзка между теориите и реалността?

Сега се замислям - дали пък ИМЕННО тази липса не стои в дъното на всичките ни нещастия? Защото онези, които практично са “в час” с реакциите и “багажа” на българския избирател - се възползват ОТЛИЧНО и управляват по 15 години, а умниците си гризат ноктите по кабинетите и умуват върху теоретичните си анализи...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 09:41



ти още може дори и теоритично да допускаш, че президентска република би била печеливш ход У НАС . - Уни, прекрасно те разбирам и си съвършено права, но на теория. На практика от народа не зависи абсолютно нищо. Изпускаш най - същественото, а именно , че от 30+ години сме колония на англо-саксонците, евро-атланици и пр. отрепки. Територия от която се смучат само ресурси с никому ненужна човешка маса. Див капитализъм и нищо повече. Някой спомена слугинаж и е прав! Вярвам, че ме разбра въпреки хаотичния ми изказ.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 09:45



Няма да стане. Ако Радев е в основата за президентска република ще се надигне огромна протестна вълна. По-голяма от тази против Бойко. - и какво? Решили ли са зад океана да стане, ще стане. Ако не е Радев, друг ще сложат и пак ще е тяхното...





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 09:54



Изпускаш най - същественото, а именно , че от 30+ години сме колония на англо-саксонците, евро-атланици и пр. отрепки. Територия от която се смучат само ресурси с никому ненужна човешка маса.

Така или иначе - си гласуваме президентите и партиите ДОНЯКЪДЕ сами.

Или конспирираш, че "дългата ръка" на англо-саксонците ще фалшифицира и президентските ни избори?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 10:00



Решили ли са зад океана да стане, ще стане. Ако не е Радев, друг ще сложат и пак ще е тяхното...


Глупости на търкалета.

Ама от тъп пожарникар не очаквам кадърни разсъждения.



Забрана от saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 10:11



Е хубаво де, твоето мнение го знам и малко или много го уважавам. Но не сме само аз и ти тук, нали. Колкото хора, толкова мнения, нали така.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано07.08.21 10:18



За мишка не знам, но има мазен и нечистоплътен емоционално вид.. “такъв премиер България не е имала”.. и дано да няма щото леле..

Някак му липсва мъжко излъчване.. преди сто години в една от тайфите по Лозенец имаше един тип, страшно луд, любимия му лаф беше “какво ми се хилиш като п@тка в розови гащи”.. та като го видях тоз и се сетих за онзи..





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 10:19




Или конспирираш, че "дългата ръка" на англо-саксонците ще фалшифицира и президентските ни избори?
- почти съм сигурен, че е така. В Сърбия опитаха, но не им се получи. Никой не ни е питал за ЕС и НАТО. Ако е демокрация, както твърдят, трябваше да има референдум или поне имитация на такъв. Но нямаше, няма и да има. Защо? Защото никой не пита коня може ли да го впрегне или не! (Знаеш, че си бълбукам само, нали. Истината ще излезне наяве не по-рано от 50 - 100 години).



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 10:26



Трудно разбирам как пъхна "народопсихология и тук - при положение, че толкова години нямаш нито един успех с доказването й като логос. Настрана зачитането от моя страна на думата в худогествено-литературен и морално-публицистичен план, което (не знам защо) не забелязваш.

Трудно разбирам и защо се пише "теория", но "теоретичен" (не "теоритичен"). Това е красотата на битието, че има неясни неща и любопитството ни гони.

Никога не съм бил привърженик на република у нас, да ме прощава Левски. Ако му бях съвременник, щях да съм му опонент. Република е също толкова кабинетно и природно неестествена идеология, както в днешно време е толерастията, да кажем джендъризмът - само дето е стара и вече утвърдена, свикнали сме, а с 30-те пола ни е някак новичко още.

Казваш, че съм човек на здравия разум - това е, защото се мъча да използвам логика и освен това се мъча да подлагам всичко на съмнение. В-с-и-ч-к-о. Уклон неуклон, има интегритет (затова се чудя, че се чудиш).

Според мен, сега като импровизирам, ключът е в използваната от теб дума "печеливш ход".
Няма начин президентска република да бъде печеливш ход в конкретиката на момента, да го определим до края на 2022 година. Това са споменатите избори, социологически проучвания и т.н.
Има начин в средносрочен план обаче, президентска република да е печеливш ход - при една нова кръгла маса, при безпристрастен анализ на това, какво скърца и най-вече, какви са целите и проблемите пред България. От целите, тяхното формулиране, ще дойдат и средствата.

Към този момент реалността (не теориите) ме убеждават, че множеството партии, трудността - да не кажа невъзможността - да се състави правителство, разделението, всичко това дискредитира сегашната система. Тя вече е пречка пред развитието. Да формулираме "развитие" и тогава да разсъждаваме, това казвам.

===
Примерно "този президент нали трябва да го изберат СЪЩИТЕ ТЕЗИ ХОРА, които имат най-голямо доверие (измежду партийните лидери) на Слави и Бойко, а като цяло - огромен процент на Радев??" - ето как и аз се чудя какво аджеба написах, как аджеба ме разбра. Та аз мисля за 2026 година, къф Бойко, къф Слави, къф Радев тогава?!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 10:29



Простей си на воля. Не ми пречиш.
Откак умря Даниела и няма кой да ти снася инфо за мен много си омекнал.
Аз лесно прощавам, но много помня. Да си знаеш.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 10:32



Ами ако не е Радев?





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 10:44



Трудно разбирам как пъхна "народопсихология и тук

Простичко е - народ с нашата народопсихология няма как да избере мечтания ти "точен" президент.

Трудно разбирам и защо се пише "теория", но "теоретичен" (не "теоритичен").

Така е по правило - теорЕтичен. Правилата не винаги са логични.

Има начин в средносрочен план обаче, президентска република да е печеливш ход - при една нова кръгла маса, при безпристрастен анализ на това, какво скърца и най-вече, какви са целите и проблемите пред България. От целите, тяхното формулиране, ще дойдат и средствата.



Ето това е фантасмагорията ти. След 3-5-10 години народът ще е СЪЩИЯТ. И вЕрвай ми - няма кой да направи една нова кръгла маса с безпристрастен анализ на това, какво скърца и най-вече, какви са целите и проблемите пред България.
Така, както на "старата" кръгла маса това не се направи сега още по-малка е вероятността.

Ако визираш интелигентните българи, които НАИСТИНА могат да го направят - те нито се бутат в политиката (както го забелязваме от повече от 30 години, и от година на година е все по-зле и по-зле), нито някой ще ги пусне да влязат в нея. ПЪРВО - въпросният народ НЯМА ДА ГИ ИЗБЕРЕ (щото той си избира Слави и Бойко), и ВТОРО - кукловодите пък хич и няма да разрешат някой с истинска грижа за България да стигне до некви си кръгли маси...

Човек, това тук не само че не е Швейцария, ами и Унгария даже не е.

А вие продължавайте да си фантазирате.

От съседен твой пост "Ами ако не е Радев" - няма да е, ОЩЕ ПО-ТЕЖЪК СЛУЧАЙ ще е. Какъвто е случаят с партиите, които все повече и повече избираме. Същите избиратели, които ще избират и президента.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 07.08.21 10:53.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 10:46



Даниела? Инфо за теб? Защо за бога си мислиш, че си или си била някакъв фактор? Вече ти казах - не ми пука коя си и що си, Защо да ми пука - не си ми в къщата и никога няма да бъдеш, слава тебе Господи... Сестра ти никога не ми е споменавала за теб и колкото и да не ти се вярва това е истината. Те по принцип никак не са били гостоприемни и това, че съм ходил често, ял, пил и т.н. са си чисто твои фантазии. Колкото и да ме провокираш няма как да е иначе. Отговарям ти от учтивост, все пак сме в един клуб. Нищо повече, не се превъзнасяй много. Не ти се сърдя, а също и не ти се радвам кой знае колко. Просто си една от милиардите непознати. Нещо ясно? Добър или лош - просто един събеседник в един клуб за губене на време.. Толкоз!





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 10:52



Така е правилно - теорЕтичен.

Пък в гръцкия откъдето е взаимствана тази дума не е с "плаваща" гласна.
theоria - theoritikА
Друг пример е рИториката. Що е рЕторика като си е рИторика?

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 10:54



Твоята алтернативна фантасмагория, че Слави Трифонов, Христо Иванов, Мая Манолова и Корнелия Нинова (парламентарна република) ни оправя, да коментирам ли?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 11:05



Да ти изравям ли твои стари постинги как ме нападаше докато беше жива Даниела?
Пишеше куп глупости без да ме познаваш лично.
Може и аз така да правя. Да пиша глупости без да те познавам лично под влияние на снесеното от данитата. Кум си на Даниел, натрисаш им се когато ти скимне и изяждаш и изпиваш всичко, искаш пари на заем и не ги връщаш! Тези неща няма как да си ги измисля! Казани са ми!
Ама, че си прост вече никой в клуба не се съмнява.
Даже моето вмешателство е излишно. Сам си показваш пропуските в образованието и възпитанието..

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 11:11



Твоята алтернативна фантасмагория, че Слави Трифонов, Христо Иванов, Мая Манолова и Корнелия Нинова (парламентарна република) ни оправя, да коментирам ли?

Няма нужда от коментар. Когато партиите са много и има борба между тях - все нещо се излюпва, макар и сложно и рядко. Може да свалиш правителство чрез вот или когато едната партия се олее, може да озаптяваш самозабравила се партия чрез коалиционни договори, може да правиш протести и така да предизвикаш нови избори В ПОЛЗА на някоя партия, и какво ли още не.

Когато обаче "мозъците" пльоснат един Славчо Учиндолски или подобна нелепица за ПРЕЗИДЕНТ, щото им е изпял "Йовано, Йованке" и им е развял байряк - върви го сваляй после.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 11:16



Ами ако не е Радев?
Който и да е,
НЕ на президентска република! Не на авторитарна власт!
Един ли ще преценява и решава какви закони да се приемат?
Сената за какво ще е?
Ние не сме сащ. Не сме и русия.
Дай добър пример с президентска република с нашите размери, че да повярвам.

Ние сме 5 млн с право на глас и не можем да се разберем какво искаме.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 11:18



Баш!!!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 11:20



Добре. Да обобщим: Аз съм тъп и прост, дебел и неглиже, хоби ми е да ходя на гости неканен където изяждам и изпивам всичко, после взимам пари и не ги връщам.Имам пропуски в образованието и възпитанието. (Нещо пропуснах ли?)
Ти си умна, красива, интелигентна, грамотна с перфектно възпитание , богата до неудобство (няма лошо) и т.н.
И к'во? Ми нищо!

Пишеше куп глупости без да ме познаваш лично. - защо куп глупости? Инфото сама си го снесла в клуба, сърди се на себе си. Пък, ако чак толкова си се фрапирала. Извинявам се публично. Щом си пък чак толкова докачлива, извинявай, бъди жива и здрава , желая ти щастлив живот и пачки по стотачки.

Нещо друго дължа ли Ви. моля?





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 11:21



Какви партии... Първата политическа сила такава ли би била без Славчо, последната - без Манолова? Какво ще се излюпи от борбата между тях, Бареков ли?


Сравни и програмните документи, дано откриеш 10 разлики.
Рискът народът да си хареса чучело е еднакъв, но изпълнителна власт под крилото на президент е далеч по-оперативна от сегашната система. Пак има контролни институции, спирачки, коректори и т.н. в лицето на парламент, агенции, съд и пр.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 11:25



Между другото точно нашите малки размери са основен аргумент в полза на президентска република.

Остави класическия пример със САЩ и Франция. Масовият пример е Латинска Америка, Азия и Африка.

Президентска република НЕ означава авторитарна власт по презумпция. Авторитаризмът не е априорен дори в конституционните европейски монархии (Андора, Белгия, Великобритания, Дания, Испания, Лихтенщайн, Люксембург, Монако, Норвегия, Нидерландия, Швеция). В дълбока грешка си в това отношение.

Между другото, след Освобождението българите си търсим (и намираме) цар - въпреки че Левски с чистата и свята република е още съвсем пресен...

Редактирано от Crrafterr на 07.08.21 11:30.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 11:34



Между другото точно нашите малки размери са основен аргумент в полза на президентска република.

Няма лошо, но ако помня добре, процедурата трябва първо да мине пред мнозинство от 240 избрани депутати, а после пред мнозинство от 400 избрани депутати, които първите 240 са гласували да се сберат с едничката цел - закриваме парламента.

в тези жеги, докато чиляк си обгрижва доматиту, какви ли не илюзии му хрумват.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 12:02



Класически Тъпак.
Сигурно пишкаш седнал щото не можеш да улучиш.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 12:06



Съжалявам Слънчице, но трябва да те оставя за малко. Ще ми липсваш... И не пикая прав или седнал, а легнал, щото съм дебел и трудно подвижен. Нали така!





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 12:07



Дано по-малко са с такива илюзии, щото нещата не вървят на добре с такова мислене.
Имай предвид, че Геврека е в медиите и нищо чудно да се вдигне такава пропаганда и простия народ се върже!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 12:10



Още можеш да се излагаш. Още малко и никой няма да иска да му присъстваш на КК.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 12:14



Много си мила, благодаря за предупреждението!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: parvaty]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 12:19



Мнението ти е ценно, защото си българка в чужбина, а точно тези 15000 гласа от българи в чужбина пребориха ББ(ГЕРБ) един стабилитет който имахме в последните 12 години.
Аз не вярвам на обвиненията в корупция. Не вярвам на "филмите" с шкафчетата с евра и кюлчета злато. Инсценировка е.
ББ е първият читав премиер от 30 години насам.
Тези които искат да го изчегъртат искат да ни върнат 30 години назад.
НЕ на БСП! Не на МАЯ! Не на комунистическите структури!!!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 12:21



Welkome мекотело.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано07.08.21 13:53



Аз не съм гласувала.

Другото няма да коментирам.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 13:54



Ако помнеше добре щеше да се сетиш, че вече към го казал



Редактирано от Crrafterr на 07.08.21 13:54.



Тема нюансинови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 14:03



Че какво общо има Геврека, коментарите са по думите на Тарти.

А именно:
"...една цел - да не се формира правителство, служебното да остане, което ще улесни превземането на властта от президентските мухоморки, да се върви към президентска република."

Импровизациите са на тема какво означава "да се върви".
Ако Тарти прави пропаганда, тя в медиите ли е?


Ако коментирам Тарти, това пропаганда ли е?

===

Ето какво е пропаганда: "Сглобяването на мнозинство без ясни ангажименти вещае несигурност" - думи на служебния премиер Стефан Янев днес в Плиска ().
Продължавам цитата:
"... влизаме в един период на непредсказуемост, колко би издържал такъв тип управление на държавата".
Край на цитата.

Редактирано от Crrafterr на 07.08.21 14:04.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 14:48



Какво ще се излюпи от борбата между тях - не е важно. За смисъла на спора ни важното е това, че има възможност за някакъв избор, за конкуренция, за борба, за НАДЕЖДА.

Никаква надежда не би могло да има при положение, че е ясен капацитетът на ИЗБИРАТЕЛИТЕ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 15:52



Като си спомня баталиите около избор на президент в САЩ, нашата конкуренция е бледа работа. Така или иначе, надеждата е същата и при двете системи. Впрочем не забравяй, че и при президентска република има парламент, който кове законите - които президентът е длъжен да спазва.
Освен това, пълномощията на един президент и при президентска република варират "от - до", зависи какво впише конституцията (изработена пак от парламент). Не е задължително да са максимални, просто би могло да не са минимални като сега. В момента и президентската институция е част от изпълнителната власт, просто съотношението в нейните рамки между президент и министерски съвет може да е друго (с ефект примерно постоянно наличие на парламент, но не само).



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 16:55



Не помня добре и съм пропуснала да задам въпроса си:
Как виждате на практика 240 народни представители да се обединят около идеята да се отнемат правомощията на народното събрание в управлението на държавата?

Сега уважаемият суверен гласува на парламентарни избори за тази партия, която най-много се доближава до представата му за управление или поне контрол върху управлението чрез парламента. И той винаги е представен с няколко различни партии, пред които се отчита правителството. Същият този суверен при президентска република ще трябва да залага само на една личност, която да се отчита само пред себе си.

На практика, на суверена ще му бъде отнет контрола върху властта чрез свои представители. И съвсем спокойно на практика може да се набута с президент на малцинството за 4-5г. напред. Как ще стане ли - ами както при тазгодишните избори, ако бяха президентски. Суверенът гласува за свой избраник /лидерът на избраната партия/, никой не печели с мнозинство, първите двама с по 20+ процента гласове отиват на балотаж и с нюню преднина печели... Слави Трифонов.
Президент като слънце, с абсолютна власт, избран с 10% от гласовете на всички с право на глас. На печелившите честито!

Сценарият е напълно реалистичен, ако вече бяхме президентска република.
И няма ни една причина да си въобразяваме, че не би се повторил.

Само че, първо едни 240 избраници трябва охотно да се съгласят оттук насетне и за вечни бъднини да е така. Щом суверенът го иска.

Ти, суверене, искаш ли такова бъдеще?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 17:39



Не си го задала, ама и това вече го писах ("... Всички останали, вкл. ГЕРБ, най-вероятно ще са "против").
В развитието на въпроса като че има някаква техническа грешка ("Същият този суверен при президентска република ще трябва да залага само на една личност") - напротив, и при президентска република се избира парламент.

"ще му бъде отнет контрола върху властта" - те властите са 3 бр. Може би (може би) говориш само за една от тях, изпълнителната. Тук контравъпросът, който зададох няколко пъти, сега в друг нюанс, е - какъв в момента е контролът на суверена върху нея? /моят отговор: точно никакъв/. Има и втори контравъпрос, също повдигнат вече: какво разбираме под контрол. Парламентът и при президент-премиер ще осъществява парламентарен контрол, освен това парламент и без това твори закони, президент-премиерът ги спазва и това също се контролира от съда. По-нататък имаш Сметна палата и разни други, дето също дебнат.

Няма абсолютна власт, казвам.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 18:50



("Същият този суверен при президентска република ще трябва да залага само на една личност") - напротив, и при президентска република се избира парламент.

Аз съм прос човек, първо чета уикито, да не се изцепвам съвсем неподготвена.
Там пише за президентската република, че парламентът се занимава само с едно - изработва закони. Я да препиша:

извънпарламентарен начин на сформиране на правителство, което се сформира от президента. Той и де юре и де факто е глава на правителството (постът министър-председател отсътства, като например в САЩ), или президента назначава премиера. Правителството се отчита само пред президента, а не пред парламента, като само той може да свали правителството.
като цяло, при тази форма на управление президентът има много повече пълномощия в сравнение с този на парламентарната република (той държи изпълнителната власт, утвърждава законите като ги подписва, има право да уволни правителството), но особеното в президентската република е, че президента, по правило, няма право да разпуска парламента, а парламентът от своя страна не може да поиска вот на недоверие на правителството.


Тъй като най-големите народни драми са около начина на управление на това или онова правителство, имах предвид точно болднатите пасажи. Целият контрол върху изпълнителната власт, дори и върху законодателната, ще бъде в ръцете само на един човек - президентът, избран с гласуване от народа. Ако е "уцелен" правилния човек, добре. Ами ако суверенът не уцели правилния??? Сега, харесваме ги или не, но 240 избраници контролират изпълнителната власт. И всеки от тях представлява интересите на широк кръг от избиратели. Само една личност с пълен контрол над изпълнителната власт чии интереси ще представлява? Дадох ти примерен сценарий как може да бъде избран президент на малцинството.

какъв в момента е контролът на суверена върху нея? /моят отговор: точно никакъв/.

Цинично и скептично погледнато - никакъв. Но по конституция контролът се осъществява чрез избраните от суверена 240 представители.
А какъв би бил контрола на суверена върху президента?
И по конституция никакъв. Ако не ни хареса, чрез преврат ли ще го сваляме?

Има и втори контравъпрос, също повдигнат вече: какво разбираме под контрол.

Това не е ли описано в конституцията?
Най-първата стъпка - в момента парламентът одобрява или не одобрява конкретен министър-председател и конкретно правителство. Дори и само това си е значителен контрол. По-нататък при одобрено и работещо правителство вече не знам наизуст конкретните механизми за контрол от страна на парламента, трябва пак да чета уики.



Че няма абсолютна власт, ясно, но има голяма концентрация на власт в ръцете на само една личност, избрана... от феновете на Слави, например. Или от феновете на Радев, ако отчетем недоволството на някои съклубари от настоящия президент.

Аз не съм убедена в способността на суверена да направи най-добрия избор за всички, включително и за себе си, когато трябва да избира само един човек, от когото да му зависи начина на живот за 4 години напред. Абе аз и на себе си не вярвам, че ще мога да избера умно и далновидно единствен кандидат.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Glastar (старо куче)
Публикувано07.08.21 19:06



Слави Трифонов, няма амбиции, тоест няма топки.

Всички сме ербаб къв голям го вадим, но опре ли до ебане, само ебачите остават на линия, другите викаме, ми то ние сме комици. Кулеков, ила да ги найбеш.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.08.21 19:40



И да добавя: такова нещо като премиерска република по дефиниция няма. Дори в преносен смисъл, дори да става дума за Баце. Премиер винаги е длъжност с особено важна функция и много правомощия. Може би не колкото на Баце, ама много и важни. ;) Критерият е кой го определя него (ако не съвпада с президента) и министрите му.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 07.08.21 19:42.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 19:51



такова нещо като премиерска република по дефиниция няма.

Имаш предвид, за разлика от президентска република, предполагам.
в уикито пише, че в президентската република премиер може да стане президентът или той да си назначи премиер, както е в Русия.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 20:01



Твърде тясно разбираш думата "контрол" - това не е само назначаване / сваляне (болднатите пасажи от... анонимен източник).
Дори вземи пример от написаното от теб за сегашното статукво: "240 избраници контролират изпълнителната власт". Как я контролират, само с назначаване/сваляне? Много повече. Чети уикито - да не звучи саркастично, ама може и пресата (прес клипинг му казват), има парламентарен контрол, има парламентарни комисии, има медии и обществено мнение, да не говорим за споменатото вече разделение на властите (т.е. има и прокуратура/съд), има отчети за дейността, има държавен бюджет, има Сметна палата, има и куп агенции, някои от които почти независими и т.н. и т.н. Неслучайно по-горе някъде подчертах, че ако всичко ни е у ред като в САЩ или Франция, президентът изобщо не си развява байряка, а се съобразява с много неща.

Прекият му избор пък увеличава тежестта на позицията му, за разлика от неизвестния избор в кавички на депутат от партийна листа. В момента този депутат, чието име научавам впоследствие от медиите, има по-голяма тежест от президента. Това не ми харесва.

Колкото до сваляне на президент, нещата и сега са разписани как става у нас. Парламентът (!) повдига обвинение (популярно под термина "импийчмънт" в други правни системи), Конституционният съд му прекратява пълномощията. С преврат също може, ама не е законно

Успешният преврат е на принципа "историята ще ме оправдае".



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 20:21



Неслучайно по-горе някъде подчертах, че ако всичко ни е у ред като в САЩ или Франция, президентът изобщо не си развява байряка, а се съобразява с много неща.

А ако всичко ни е у ред, както в Русия и Белорусия?

Прекият му избор пък увеличава тежестта на позицията му, за разлика от неизвестния избор в кавички на депутат от партийна листа. В момента този депутат, чието име научавам впоследствие от медиите, има по-голяма тежест от президента. Това не ми харесва.

Ти не избираш депутат, избираш политическа партия, чиито депутати да представляват интересите ти. И формите на контрол, дето не съм ги изброила, ги упражнява твоята партия. Която, предполагаемо, излиза със съгласувани решения на партийното мнозинство. Така индиректно още по-широк кръг от депутатския може да упражнява контрол върху правителството.

При пряк избор кой контролира ежедневно президента, назначаващ правителство и държащ изпълнителната власт?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: parvaty]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано07.08.21 20:59



За мишка не знам, но има мазен и нечистоплътен емоционално вид..
Почти като вашия Лашет.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.08.21 21:59



Изключително съм разочарована - не си го ебала и няма малка пишка? Я се напъни да се сетиш?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.08.21 22:12



+1
В резиденция като "Бояна" при всякакъв многоброен персонал личното пространство е по-условно дори от хотел.
В случаи на раздаване на партийни пари не ги държи точно лидерът в чекмедже!
Който го вярва - толкова му е акълът.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.08.21 22:16



Мазен, я - прилича на сръбски циганин.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 22:17



Тоз гърбушко ли бе?
Опитваш се да ми сваляш гарда.


Минималистична съм само в обзавеждането. В секса съм на макс.

Забрана от saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: parvaty]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 22:20



И приятелят ми от Лондон каза, че този път не е гласувал. Върл комуняга по наследство.
Значи 15 000 цигани в странство са обърнали вота.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 22:24



Много прегърбен! Този тюфлек е тотал слугинаж. Скоро ще разберем на кого прави свирки.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 22:29



оф, като почнат така за политиците - мазен ми е, грозен ми е...
ще рече човек, че някой ги кара да спят с тях.
тоз човек два пъти се е мярнал по телевизора по за няма и 5 минути и вече решиха, че за нищо не става. по боко се подмокряха половината бг лелки, щото беше нацепен батка, когато влезе в парламента и кво? като си отвори устата, бисер и маргарит падат от нея.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.08.21 22:39



и е дебела и не се облича добре. И му е малък. Тва е. Толкова е лесно и просто.

Мачото Бойко беше зверски тъп, изключително тъп. Но тоооолкова много хора си го харесваха и си гласуваха за него. И твърдяха, че някой друг е по-тъп - а то беше абсурдно. Ей на, Уни все какнижеше за малкото зло - гледаш го адски тъп, че и вече изкуфял и си мислиш колко трябва да е тъп голямото зло?

Обаче си действа - харесват си го големия Винету.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 22:41



Ей на, Уни все какнижеше за малкото зло - гледаш го адски тъп, че и вече изкуфял и си мислиш колко трябва да е тъп голямото зло?

Още ли не видя колко е тъп "голямото зло"? Оня от Учиндол с придворните му простачета повече ти харесва може би от Боко?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 22:46



тъп, ама секси преди да отпусне шкембака. един такъв якичък да те награбииии.
и главата ти като е перископ на мутката, кой ти гледа ума.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.08.21 22:48



Да, разбира се. В тая тема или в друга беше, но някой (уникалната Дона?) писа, че с ББ сме имали премиерска република.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.08.21 22:51



с ББ сме имали премиерска република.

с ББ, мнозинство в парламента и президент от ГЕРБ ачик премиерска република си беше. каквото каже баце.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.08.21 22:53



Още не съм - сигурно и това ще видим. Слави е прочел не повече от Бойко. Засега се крие зад по-малко тъпи и умерено замаскирват. Бойко ръгаше напред сам с всичкото си ум и чар. И върви още...



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 23:18



Бих гласувала за Бойко в следващи избори.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.08.21 23:27



ем бойко тъп, то ясно.
ма тия сега, високи интелектуалци, барабар със зеленочорапестите мозъци на радевой...
кво. кво бе.
с кво се различават от простотиите на бойко...

със синята фуста на дончева.

офф...


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.08.21 23:27



Дончева е колос пред Бойко.
За интелект говорим нали?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.08.21 23:33



Тва е ясно. Голям, силен, смел и властен - ебателен.
Но пак е много тъп, което е безспорно.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.08.21 23:34



о, да, дончева е на светлинни години като интелект.
и кво от тва.

поправката Ванко 1.

само този факт ми е достатъчен.

ще дойдете вие на мойто, че братя и сестри, родени от бкп - дс се бъхтат за кинтите.


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано07.08.21 23:45



Боко от кой е роден? Кой е различен? Репресиран някой с чисто минало да си видяла? Ако е никой не става - е непродуктивен разговор. В БКП членуваха по-големият процент хора. Шансът е млад човек, на него пък - баща му или вуйчо му ще е бил член.

Ванко 1 или Батко 2 са все прийоми на властта. Колко Ванковци и Батковци преживяхме... Идеята е да се тръби и бучи и рови, така се озаптяват. Изчегъртване е гадно, но полезно. Да се чегъртат - няма друг начин. Да си вадят кирливите ризи, да се следят...

Прозрачното е химера. Но към това се стремим уж. Нека ринат и ровят.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.08.21 23:55



Как пък не е по-големият процент...
При 9 милиона население БКП в най-масовия си период е стигнала или наближила милион. От една страна е имало квоти по отрасли и предприятия дори, от друга пък не всички са се натискали, дори да има за тях квота.
На мен нито баща ми е бил член, нито майка ми. Нито са имали мерак. За вуйчо ми не съм се сетила да питам. Съвсем лоялно на властта семейство сме, не инакомислещи или репресирани. Големият процент всъщност бяха така - недисиденти, но безпартийни.

Не съм на принципа "кой не скача, е червен", пардон - кой е бил в БКП, е ченге на ДС, всички партии са червени, или квото там. Само уточнявам груби неточности по детайлите.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 08.08.21 00:01.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор 2biri ()
Публикувано08.08.21 00:01



Може би бъркам, моите бяха членове. Чак и началници. Будали, та стой та гледай. С ниски пенсии, все нямат пари, за цял комунистически живот един двустаен апартамент на прабаба ми са изплатили и то като беше изгодно в кризата. И пиехме кока-кола на празници, а аз дори не обичах



Все тая - такива партийни като моите са смях в залата. Но повечето политически ориентирани хора са деца на политически родители. А политическите родители са БКП. На село рядко някой се наглася за кандидат политик.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.08.21 00:11



репресиран с чисто минало съм видяла.
дядо ми по майчина линия. никога не членувал в която и да е партия. търговец.
съден от народен съд на смърт. после на доживотен затвор.
след 10 години го хваща амнистия.
прибира се, сляп и с двете очи.
до края на живота си отказваше да говори за затвора.
Майка ми със забрана да учи в университети.

още?


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано08.08.21 00:15



Тарти, кой от тях е кандидат политик?

Нека сме обективни, нормалните хора не горят от желание да са част от властта. Остават желаещите, за които гласуваме.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 00:19



Не съм сигурна за децата и родителите. Но както казах, и не твърдя, че ако на някой днешен политиканстващ баща му е бил в БКП, то детето е подставено лице, родено от БКП (нас червеното знаме роди ни

).

Бай дъ уей, знам за бащата на едно от сега сравнително известните имена какъв зор било тогава да стане член на БКП, че нали помага за кариерата. Ползвали се примерно в даден момент разни хватки и връзки да измести фаворита за квотата от едно място за прием от предприятието за момента, и успели хватките. И изобщо стил му е било явно. Коментарът беше: а пък иначе беше способен, не му беше нужно да използва такива номера. За сина аз имам подобно впечатление: способен и амбициозен. За хватки и номера нямам данни. Определено не мисля, че синът има някаква обвързаност с някогашната власт, просто едни и същи качества се проявяват. Но и в семействата не винаги е така, децата да са като родителите.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.08.21 00:32



е... в ония времена какъв кандидат за политик.

знам друго. вуйчо ми, бог да го прости, кадърен минен инженер, се появява пред дядо ми и му казва: тате, мога да се развивам, но трябва да вляза в партията.
на дядо ми му настръхнали косите, но казал: е, щом трябва...

между другото тоя вуйчо бе недолюбван от семейството, като станал бкп. наричаха го подигравателно "партийният инженер".

не мога да съдя никого.
моите и двамата родители са отказали членство в бкп като условие са вървят напред и нагоре.

то е въпрос и на морал.


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано08.08.21 00:49



Моралът е важен, да.

Моите са селянчета и двамата. Били са убедени, че партията е ок. Морално им е било съвсем правилно. Допринасят, помагат, строят доброто... Чак много после изобщо са разбрали какво се е случвало.

Много хора са били така. Баща ми рева много на възродителния процес. Идваха вкъщи да си кажат "чао", носеха дребни подаръци. Може би е бил глупав и не е разбирал. Но искрено ревеше - тогава за последно съм го виждала със сълзи да реве.

У нас винаги е било майтап със строя и с длъжностите им. Такива неща като Белене не са се знаели. години след това им носих разпечатки. Те просто "допринасяха" за уж доброто. Морално беше.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 00:52



Абе, масово не е било толкова условие, колкото един вид улеснение. За твоите конкретно не знам, може би предвид дядо ти се е искало доказвяне на вярност.

Майка ми ми е казвала: не искахме в БКП, защото постоянно те караха да ходиш по събрания. Чисто практично, нищо идеологическо. Имало е случаи при тях да няма кандидат за квотата. Административно учреждение, тя беше началник-отдел, мераци за нагоре явно не е имала и не е стоял и този въпрос.
Баща ми гордо викаше: щото аз винаги съм бил независим. Ама това го казваше, както и майка ми, след 1989. Преди това не е ставало дума, бяха си безпартийни, не е било въпрос или драма, повечето родители бяха така. Понякога се записваше: партийна принадлежност - ОФ. Та - баща ми, откак го помня, беше заместник-директор на Автокомбината. За това време се смениха няколко генерални директори, вероятно партийци, някои - напълно свестни хора. Споменавано е, разбира се, пак след 1989, че той ако искал, можел и партиец да стане, съответно и ген. директор. Сега, "можех" винаги звучи като да можеш всичко да твърдиш, че можело, но наистина впечатлението ми е, че БКП-членството за кариерата е било повече бонус, понякога - важен, може би така е било и при / според баща ми, но повече бонус, отколкото непреодолимо условие. С уговорката, че може да е зависело от произход и подобни неща, може би и от областта на дейност.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 08.08.21 01:05.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано08.08.21 03:52



Ooppss, оказва се, че твоите родители са ми били началници ? Аз съм СЛУЖИЛ в Автокомбината 6 месеца 1974-75 и после '77 - '80. Но нямам никаква лична омраза към никого. Оставам с изклчючително уважение към всички, които са ме създали като професионален механик. Да не цитирам имена.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.08.21 06:35



Баща ми беше, по масово мнение, кадърен икономист.Както казваш, беше с независим характер и често, когато му писнеше на едно работно място, отиваше на друго.Това пък, ако е бил партиен член, не е можел да си го позволи.Понякога е бил началник-отдел, което беше най-високата номенклатурна длъжност, достъпна за безпартийни.Случаи като на твоя родител за зам. директор от БЗНС или безпартиен имаше, но бяха редки изключения, както се вика, потвърждаващи правилото.
Като става въпрос за чисто минало и изчегъртване:
Брат на едната ми баба, по семейна традиция, като младеж през 20- те години членува в Македонския младежки съюз и по едно време е и председател на местната организация.След това се отдава на работата си като техник и семейството си и за разлика от татко си и батко си не полага клетва за член на ВМРО.
Обаче, заедно с други, 30 години впоследствие, без присъда, е въдворен в лагера в Белене след повторното му откриване през 1956 и ги освобождават 1959.
Идеята е била ВМРО да бъде изцяло, както се казва днес, изчегъртана, и никой, дори неангажиран с революционна дейност и насилие да не е минал по реда си в репресиите.Тези с "минало" повечето са унищожени 1944-46.Брат му си умира от собствена смърт 1942 и 1944 някои са се тюхкали в смисъл:"Изплъзна ни се фашистката гад!"(Така бил възкликнал един от потърсилите есента на 1944 Сирак Скитник и видели на вратата некролога му " Една година от смъртта на..."
На мнозина други репресирани "миналото" е било, че са били активисти на ЛЕВИ партии - БЗНС, БРСДП, ... , просто са били за многопартийна система.

Редактирано от tuzlija-179435 на 08.08.21 09:00.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 07:07



Аз говоря за Пловдив, то май във всеки окръг си имаше автокомбинат. Баща ми беше там, майка ми - другаде. Автотранспортът, както и други предприятия, имаха общи за страната ведомствени почивни станции на Росенец - оная местност, станала известна покрай Доган и Христо Иванов.

Това няма много връзка с темата, ама нали е сезон за море и политика...

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 07:14



Още не съм - сигурно и това ще видим. Слави е прочел не повече от Бойко. Засега се крие зад по-малко тъпи и умерено замаскирват. Бойко ръгаше напред сам с всичкото си ум и чар. И върви още...

Жалко, че седнах да гледам филм и не можах да участвам в тази дискусия с теб "на живо", а не задочно. Щото ти с твоя фиксиран режим на участие просто трябва да бъдеш хваната в единия час, в който сядаш на компа...

Прощавай, ама като ще каканижем около понятието "ТЪП" - да те попитам сериозно - ти тъпа ли си или само се правиш?

ПЪРВО - Бойко изобщо не е тъп. Може да го наречеш всякак, свързано с образование, начетеност, грамотност, обща култура, начин на изразяване, речник, манталитет. Но трябва да си МНОГО ТЪП, за да наречеш Борисов "тъп".

Тъп човек нЕма начин да управлява държава 15 години на всякакви постове, ама не дребен инженер на 1500 лева заплата, а главен секретар на МВР, кмет на столица и Министър-председател, печелил редовни избори 4-5 пъти (независимо как). Само недостатъчно умен човек не може да си ПРЕДСТАВИ какво точно има зад тези простички думи - болдваните - като усилия, умения за маневриране, за създаване на подходящ (за целите му) екип и какво ли още не...

И най-вече се иска ПРАВИЛНА ПРЕЦЕНКА за народа, който трябва да те избере и когото трябва управляваш. На какво е способен, какъв му е манталитетът и душевността и какво може "да мине" пред него. Е тва е, което ДОРИ Геврекът не успява да разбере. И което ТЪП човек никога не би могъл да направи.

И то - СРАВНИТЕЛНО УСПЕШНО Борисов е минал през всичките тези постове. Защото все пак, каквото и да дуднете разните всякакви - България ИЗОБЩО не е в някаква разруха, криза или катастрофа (като се има предвид в какъв момент той стана премиер). ПовЕрвай, доста напреднала е държавата през последните 15 години. ВЪПРЕКИ всички стотици милиарди, които се изпонакрадоха (в което не се съмнявам, нито го оправдавам).


Повтарям - трябва наистина човек да е много тъп, за да не разбере зелените ми абзаци.

И ВТОРО - във всичките години, в които с теб се замеряме задочно с "мъдрости" - ако наистина си мислила, че като казвам "Бойко е най-малкото зло" съм имала предвид ЛИЧНИТЕ МУ КАЧЕСТВА - значи наистина си тъпа.

Ако не е късно да ти го обясня - имала съм предвид, че ВСИЧКО ОСТАНАЛО, което пъпли в пейзажа, домогвайки се до управлението на държавата, ама КАТО ЦЯЛО, а не като личностни качества, Е и ЩЕ БЪДЕ много по-зле от управлението на ГЕРБ. Може би биха крали малко по-малко. Може би биха се изразявали по-интелигентно, с повече думи и с по-малко мазни селски усмивчици, но КАТО ЦЯЛО, като резултат за държавата, не би било по-добре.

Имала съм предвид НАЛИЧНИТЕ тогава ОКОЛО БОЙКО желаещи да управляват.

А като гледам НОВАТА ВЪЛНА, която изпълзя около последните избори, гласувана от местни и задгранични мозъци (вероятно и от твоя син) - славчовците, маноловците, ивановците, дончевците - се убеждавам че съм била ЖЕСТОКО ПРАВА и без те да бяха изгрели на хоризонта и станали управляващи. Защото те ВЕЧЕ СТАНАХА такива и наистина са по-голямо зло.

Ми те не могат да включат "на първа" и ДА ПОТЕГЛЯТ бе, камо ли да създадат механизъм, способен да спечели 5 пъти избори и да управлява 15 години!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 08.08.21 07:34.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 07:22



Предполагам, че зависи, но да, "казионното" БЗНС и безпартийните не бяха низвергнати - имаше си място и за тях под ръководната роля на БКП. Интегрираха ги, нали.

БЗНС дори, ако не греша, имаха квота в парламента. За другите леви бивши партии знам, реакционни бяха тогава (по учебник, за репресиите масово разбрахме после) - уж парадокс, ама... И вярно, че "номенклатура" си е било официален термин за списък длъжности, "номенклатурен кадър" май също, оттам и преносното пренебрежително значение.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано08.08.21 08:09



И аз за Пловдив говоря. Първият ми работен ден като професионален механик беше 18 октомври 1974. Тогава структурата беше ДАП Пловдив, състояща се от шест автостопанства. Викахме им клонове. Аз започнах в Клон 6 на ‘Лиляна Димитрова’, което две години преди това беше СОАТ. После казарма, после пак при същите хора. Тогава смениха и титлата, нарекоха го Автокомбинат.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 08:25



Може тогава да са го нарекли така, да - аз така го помня, но 77-ма съм била бебе. Имаше дирекция и 10 автостопанства с номера, може и 6 да са били, не знам защо ги помня 10. Дирекцията беше първо в едни бараки, после направиха сградата на Сточна гара.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 08.08.21 08:38.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 09:50



Следващият въпрос дали няма да е що е то република, или някой друг от курс по държавно право? (днес го наричат и конституционно право)
Аз съм от по-старата школа, Алисо - давам приоритет на офлайн обучението, а и на други формати. Не очаквай да развия подробни Q&A във форум, да не говорим че съм твърде далеч от експертиза, не съм дори асистент в юридически факултет.

Тук се опитах да си представя, да развия поставен от Тарти (

) въпрос, какво означава да се върви към президентска република - но бегло, не задълбочено. Не смятам това за реалност, не смятам, че към това се върви, но има 0.001% такава вероятност - защо да не маркирам хипотезата.

Далеч съм от мисълта, обаче, да дам някаква подробна и цялостна представа за такъв процес. Кой би контролирал ежедневно президента... американците развиват въпроса триста години вече Ежедневният контрол е в ръцете на тесен кръг милиардери и те са замислили да намалят населението, нали така.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 10:22



В отговор на:

членство в бкп като условие са вървят напред и нагоре. то е въпрос и на морал.



Това го има и в днешно време - членство в някоя от партиите на ОДС през 1997-2001, НДСВ 2001-2005, в БСП 2005-2009, в ГЕРБ до 2020.
Случайно ли е, морал ли е? Сложен въпрос, който ме занимава в една такава плоскост: партийността на експертизата. Мислил съм, по повод идеите (оригинално произлезли от ДПС, според познавачи) за експертно правителство през годините. Фактът е, че всяка партия казва: ние разполагаме с дълга скамейка експерти. Излиза, че има професионалисти, които не са нито членове, нито симпатизанти - и че те въобще не се броят за експерти, те са ничии. Съответно техните разработки, монографии, учебници, книги, лекции, изказвания по конференции и т.н. просто остават в кошчето за боклук.

Нали така излиза.

Така например, няма структура, която да разработва единна икономическа политика на малка България, с ежегодни разработки за всяко правителство. Не - всяко правителство, еднопартийно или коалиционно, си привлича своите консултанти на парче. Разработки правят Министерство на финансите, Министерство на икономиката - съответни дирекции с еднопартийни ръководители, сменящи се с всяко правителство.
И ето, че на всеки няколко години България поема по нов и по нов и по нов курс. Каква загуба, какво пилеене на ресурс! Безцелно, хаотично, каквото кихнат в Брюксел или Вашингтон. Докато една постоянна структура, с дори плаващ състав от различни ВУЗове и други научни структури (частни институти), би могла да следва дългосрочна стратегия и да консултира всяко поредно правителство.

Това кадрово разделение по партиен признак на мен ми се вижда ужасно, път за развитие да се дава на експертите на победилата партия. Икономистите са частен случай, тук са енергетици, образователи, културолози, здравеопазвачи, сигурностолози, околносредисти, архитекти, земеделци... всички.

Морал ли е това? Отделен въпрос, под шапката "всички правят така" и "храня семейство". Принуден съм да призная, че подобно на дискутираните вече връзки, и временното или постоянно присъединяване към партийна структура вече е част от конкурентните предимства на трудовия пазар. Така излиза, за съжаление и обективно погледнато.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 11:09



Хубаво го защитаваш ББ, но няма ли начин да му внушиш да не крадат 75-80% от сумите от всички държавдни поръчки, а да ги намалят поне на 10-15%, че да може и държавата малко да живне, а не само те и техните алчни изверги?

Нямам много против някои от методите му, защото у нас продължава да си има нужда от шамари при тая анархия, дето се шири.
Но все пак, мноооооооооОгО крадат беееей!

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 11:17



Хубаво го защитаваш ББ, но няма ли начин да му внушиш да не крадат

Не се различаваш по нищо от бирите, нито от 99% от клубната аудитория. Не си разбрал най-главното от писанията ми.


И аз не искам да ме крадат. И аз не харесвам Бойко като личност. Но - първо - няма по-адекватен на ситуацията и второ... всеки народ си заслужава управлението.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 11:29



Не падаш по гръб никога... :)

Ама, дори и при секс ли бе?

Симпатично е упорството да имаш последната дума винаги.

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.21 11:30



Аз съм от по-старата школа, Алисо - давам приоритет на офлайн обучението, а и на други формати.

Тук си в тежка драма - от 2 учебни години обучението е онлайн и то, не по вина на българските политици. В момента освен служебния кабинет, само БСП драпа на всяка цена да се тегли една майна на измислените пандемични мерки и ученици и студенти пак да си влязат в класните стаи и аудиториите.

И, понеже сам си подложи задника на ботуша ми, да те питам: как тогава гледаш на онлайн "професионалната" медицина с големите претенции?

Тук се опитах да си представя, да развия поставен от Тарти (тук) въпрос, какво означава да се върви към президентска република - но бегло, не задълбочено. Не смятам това за реалност, не смятам, че към това се върви, но има 0.001% такава вероятност - защо да не маркирам хипотезата.

Бе не е ли по-симпатично да си говорим за ебане?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.08.21 11:42



Говорим за различни времена.
Майка ми, светла й памет, е набор 1926. Баща й, 1900.
Събитията, за които говоря, стават в края на 40-те, началото на 50-те.


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 11:44



Абе вие сте много странни...

Симпатично е упорството да имаш последната дума винаги.

Същото в момента мога да кажа и за теб.

Пишеш ми, ако имам какво да ти кажа - ти отговарям. Същото правиш и ти. Това непременно ли значи, че не падаме по гръб?

По политически въпроси не очаквай да остана безразлична и да не отговоря. Нали знаеш, че съм запалянко!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 11:57



Може да обсъдим някои аспекти на външната, а после и на вътрешната (ни, си, ти) политика на квоттамсекипие и задължително намястосдобраиспокойнаатмосфера.

:)

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 12:45



Тц. Във външната съм пълна дупка.

А сега може да напишеш ПОСЛЕДНАТА СИ ДУМА - тръгвам на село. Ще мога да реагирам чак след час!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 13:17



Да, аз помня само 80-те, но родителите ми бяха родени 29-та и 37-ма. Но да, има го оня як момент, когато двама спорят какво било по соца и говорят за различни периоди. С теб обаче не мисля, че имаме съществено противоречие тук, а несъщественото е по-скоро от различен личен опит и нагласа.
---
Като прочетох Геврека, та се присетих как около средата на 90-те една приятелка покрай друга обща позната беше станала член на една от партиите в СДС с цел не политическа дейност и издигане, а лични контакти и познанства. Иначе си беше гласоподавателка пак на СДС. Та на скамейките не са непременно върли кариеристи хамелеони, има всякакви варианти - идеалисти, по приятелска линия и всякакви междинни, може дори аполитични и нечленове.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 14:21



За Пловдив ли каза, че тръгваш?

Питам, за да знам какво да резервирам :)

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 14:28



Че то аз не разбирам от никаква политика.

Интересното ще е в тези си роли да се видим отстрани какви ги плещим.

Ще е смешно за всичките почитатели на дърленето в клуба.

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.08.21 15:58



Много поздрави, нашият е Сьодер.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.08.21 16:01



Защо наричаш емигрантите цигани?

Всеки има право да живее както и където му харесва.

Ще ти ги кажа така - ние сме 4 батовчеда, 3-ма не живеем в България. И 4-та сме високо образовани.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: parvaty]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано08.08.21 22:15



...нашият е Сьодер.
Мож да е ваш, ама няма да го бъде.


Освен ако...
Пробвай да отцепиш Баварско от Райха, тогава може и да стане.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: 2biri]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано09.08.21 05:14



един говори за малки пишки...друг често хвърля в пространството упрек за импотентници и чикиджии...
някой демонстрира къщи и финансови средства...друг постоянно пищи, че всички имат повече от него...
един се хвали кого ебал...друг се обявява за дискретен, но слага обяви с предложения за валкирии и свирки с женени, неженени, непознати, познати

.
един се тупа в гърдите, че има имоти....друг се оплаква, че женен любовник се върнал при бременна жена и не му купил къща...или имот закупен и на негово име,наложило се да се продаде...


и възпитатели, и нравоучители, всякакви си имаме..жив клуб.
не съм като тях Минке се е правило...

а Татяна Дончева наистина е забавна с вида си понякога...и въпреки това ми е симпатична...
предполагам, че препратката надолу е към мен

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано09.08.21 05:17



И аз не искам. Но и Бойко не го искам. В никакъв случай!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.21 08:21



ЛЕЛЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Интервю с Петър Илиев (водещ министър и вице на Славчо, беше спряган първо той за новия премиер, по едно време за министър МВР, сега май е вице и правосъден или нещо такова) - в "Здравей, България" - моля ви, изтеглете си го след малко!! Такава арогантна простащина!!!

Все съм обичала да казвам "Аз казах ли ви" (относно малкото зло), обаче този път съм НАПРАВО УЖАСЕНА и не искам да съм била права!!

Струва ми се, че ТАЗИ тв поява на този тип предреши гласуването в сряда... ако някоя партия, която и да е, подкрепи ТОВА правителство - значи да си плюе на фасона тотално и завинаги.

(Една от дреболиите - почетен консул на Барбадос - ТАМОШНОТО правителство предложило на България тази длъжност за този катил, ГЕРБ му бавили 2 години документите и ги придвижило СЛУЖЕБНОТО ПРАВИТЕЛСТВО НА ГОЛЕМИЯ КАТИЛ РАДЕВ - при Огнян Герджиков....

)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 09.08.21 08:25.



Тема Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: pishmangreek]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 10:02




Сутринта по радиото чух, че БСП са обявили, че дали ще гласуват за или против правителството зависи от позицията на ДБ и ИСБГ..?НИ?(бе Мая Манолова).

Голямо шоу, златен олимпийски медал за шоу.




Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 10:07



Шест дълги, сложни изречения, с много препинателни, тирета и скоби, много чувство и никаква информация!

Никаква милост от теб, подскажи поне малко, какъв човек си?! Петър Илиев е плагиатът и бъдещ неизбран министър.
Какво направил пак тоя човек?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 10:34



Тя иска да изгледаш половин час

. Пискливият гласец и необичайното отваряне на устата със сигурност са я подразнили.
Иначе и Дир-ът ни предлага материал (), четим за 30 секунди. Но е съвсем бледа извадка от тв шоуто.

Като цяло има топки, боец е и нищо не подсказва, че няма да върши работа като министър. Други, лично атакувани, се оттеглиха без бой (погнусени от медийната помия). Водещият Николаев му подсказа, че не само медии го атакуват, но и официални лица от другите две партии и т.н.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.21 10:45



Други, лично атакувани, се оттеглиха без бой (погнусени от медийната помия).

Да, бе. Щото досега глухи, слепи, паднали от марс и хабер си нямат каква медийна помия се лее върху всеки министър в продължение на целия му мандат си опитвали късмета.

Хем поискали да са печени, хем да не влизат в пещта. И като им покажат издалеко адските огньове - аууууу! Мъ къде си тръгнал в гората, бе, чичо, като те е страх от мечки!

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Редактирано от alisalisa на 09.08.21 10:48.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.21 10:50



Пуснах отделна тема. ТОВА ТРЯБВА НЕ ДА СЕ ПРОЧЕТЕ, А ДА СЕ ИЗГЛЕДА И ИЗСЛУША.

И ако за теб това НЕЩО трябва да ни управлява - ще те обявя за най-толерантния човек на света. (за да не употребя друг епитет)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 11:04



По "решава логиката": едва ли някой от кочината на задкулисието чак толкова се е разтреперал от него. Най-малкото все още не знаят дали и за колко се продава. Така че едва ли са създадени компроматите. Плагиатствал си е.
Мене ако питаш - много важно. Това е норма. Извинявам се на професорите и доцентите тук, но никнат като гъби след дъжд тия титли. Много оригинално знание много чудо, бе...
От друга страна, щом ще ментиш(толкова прозрачно), не се напъвай за министър, бе Хари!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано09.08.21 11:34



Мани! И аз го гледах и се отвратих! Брутално нагъл и крещящ през цялото време!
Заради него "молътисе" сменили цели процедури за да го преследват като плагиат. Не поиска до последно да каже имената на "преследващите" го. През цялото време ръсеше някакви клишета. Отврат!!!

Евала на Виктор, че го изтърпя и беше на ниво докрай!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 11:43



?! Май не си си изпила кафето, или снощи си препила?

Откъде го извади това допускане?!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 11:50



Мен друго ме впечатли - акцентът, че всичко се държало на мъжка дума (между него и Трифонов). От това не бива да следва, че и целият народ ще бъде управляван на мъжка дума, или особено силовите структури.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.21 12:20



Кое допускане?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано09.08.21 12:22



Другият акцент е диалекта. Тупа се в гърдите, че е роден и израстнал на жълтите павета, а говори като селяндур от Долно Уйно.
Това с 6-тиците е пълна шитня. Всеки знае как се изкарват отлични оценки в днешно време в последните 30 години - с подлизурство и подкупи, не с ум и четене!

Аве как ще ми става министър този наглец?!
Нашия клубен Наглец е по-подходящ за министър! Примерно на отбраната. Висок красив, благ, че даже има и коса. :)

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.08.21 12:28



Автокомбината. За това време се смениха няколко генерални директори, вероятно партийци, някои - напълно свестни хора

Инженер Койчо Русев беше точен. Отдаден на професията транспорт. И го е доказал и в годините след промяната. Доколкото знам.





Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: Green Light]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано09.08.21 12:31



Отиваме пак на избори, които ще са със същият резултат ако са машинни.
Аз този път ще си вдигна дебелия задник, ще го натоваря в поршето за да дойда до София и ще гласувам за ГЕРБ.

Не искам експерименти ала царю!
–––––––––––––––
За 30 години не се ли научихте бе? Единствените читави управлявали България са Костов и Борисов! Крали били! Ми те крадяха, но и направиха нещо полезно. Останалите само крадяха без да направят нищо полезно!!!

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Koftia]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано09.08.21 12:33



Еха, колко е малък света. Вие може да излезете и роднини накрая. :) Много сантиментални спомени. :)

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.08.21 12:59



Моите бегли впечатления от него пък са смесени.
Баща ми като че ли най-много уважаваше Иван Павлов, когото може би си засякъл в края на 70-те и началото на 80-те.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 09.08.21 13:00.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.08.21 13:06



Да, бе, и да не смея от неудобство да го чукам по канчето, като напише пак: "Вие там в България..."?



”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 09.08.21 13:12.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано09.08.21 13:12



Напротив. Точно ако се окажете познати/роднини можеш да го чукаш повече по канчето. Кофтака носи. Няма да ти се разсърди. :)

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.08.21 13:20



Имах началник сервиз Павлов 1974 та. В бившия СОАТ на Лиляна Димитрова. Не знам дали не е той. В 80 та вече бях Мототехника.

И медей да ми начукваш камчето. Ако мога да синтезирам всичко до тук с някаква търсачка, ще излезне, че доста срещани са изрази ‘вие в Канада, вие в чужбина, тоя в Канада, тоя от чужбината’. Но думичка не съм ви казал до сега.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.21 13:26



?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано09.08.21 13:28



Е да, за съжаление.

То това им е голямата мечта от 1913-та на баварците - да си върнат Тирол и Залцбург за сметка на Нюрнберг и Регенсбург, че да си вдигнат дувар..

Ама няма да го бъде.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.08.21 13:49



Мисля че говори за допускането ти че според него това нещо трябва да ни управлява.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.21 13:54



Ами - чакам да ми потвърди и той, и ще му докажа, че е така.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 15:42



Моля моля, в Долно Уйно въобще не говорим така!

Мани го тоя, толкова е антипатичен. Излязъл в национален ефир и половин час се кара на зрителите. Не бил чел труда на доцентката, а тя в интервю от предния ден казва, че 2 пъти се е срещала с него именно по този повод. Говори за някакви щуротии за 6-годишна давност (а в авторското право закрилата е 70 години след смъртта на автора...). Като юрист определено е добър с изкл. на авторските права, ама... студентите видиш ли много го обичали.

Предпочитам по-стегнати и по-ясни послания от бъдещ политик, вместо адвокатска пледоария за нема нищо. Отписах го веднага. Като гледам (чета), и Нинова го е отписала. Не че ми е особен авторитет, просто съвпадение.
Да си гледа юриспруденцията и по-добре да не се занимава с политика тоя човек. Като е жаба, има си гьол.



Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 15:45



Не е все още сигурно, че отиваме пак на избори. Има трети мандат, който (две-три ако-та, напр. ако бъде даден на БСП) ще излезе с кабинет, съвпадащ напълно или преобладаващо със служебния кабинет на Радев.
При такава постановка току-виж подкрепили и от ДБ, и от ИСБГНИ, и от ДПС, а може и от ГЕРБ. Това би означавало изчегъртване на Слави, ама... бе знам ли. Много ако-та има.



Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.21 15:56



Изправените заявиха многократно, пък и то си беше тяхна идея - БСП да си дадат мандата на служебното правителство, ако се стигне до там. БСП също направиха отдавна такова изявление.

По протокол такова преотстъпване май нямаше нужда от гласуване в парламента.
Или се лъжа?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 16:02



а, що - гласува си се по общия ред.



Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 16:09



И аз това си мисля, но без гласовете на ИТН и без волята им да застанат зад него, този кабинет няма никакво бъдеще. Не само парламентарно, а чисто технологично - никой няма да може да работи спокойно...

Отново опираме до чувството за отговорност на уви - един единствен човек - Слави Трифонов. Който е пълна енигма за мен.
Напук на всякакви излагации, аз продължавам да мисля, че той с всички сили се старае да излъчи кадърни, необременени и можещи хора. Видя се, че не може, неподготвеността му е ужасна. Дали ще продължи с това усилие и желание ако трябва да подкрепи друг? Ако другият е БСП? Радев?
Не знам. Кръгла нула са ми преположенията, онче - бонче.
Ако някой мисли, че знае, да каже!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано09.08.21 16:13



Жалко е, че всичко това отива към президентска република, което не е радващо за България. Уклоните са в ляво и към Русия. Дъртите комунисти са тук, а младите се изнесоха.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано09.08.21 16:26



Гъркиньо, защо президентската република да означава уклон към Русия?
Това не за първи път го чета, но не си го обяснявам.
Заради Румен Радев ли? Ами той дори може да не е президент, а дори да е, не е вечен. Какво ако Паси е президент?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 16:26



Рано е за президентска република, това би могло сериозно да се мисли само при дълбока конституционна криза (примерно, парламентът да пропусне да насрочи президентски избори и последващата бъркотия, Велико народно събрание и подобни). От нас си зависи, не от Русия. На никого извън границата не му дреме дали глава на държавата и глава на правителството са две различни лица или е едно.
То и на хората не им дреме особено, стига ония в парламента да се разбират. Само лумпени могат да искат революции, да тръгнат да трошат магазини и къщи и пр. Миролюбив народ сме, не сме като американци или немци или руснаци.



Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 16:32



Всичко е възможно - виж как Слави успешно обедини всички срещу себе си с изкл. на ДПС. Не съм и го помислял преди. Възможно е оцеляващо нестабилно правителство, стига да има общ интерес парламентът да работи.

Това е малко като футболните сметки, дето е ясно, че си изпаднал от групата, но има теоретичен шанс България да бие Италия насред Рим.





Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано09.08.21 16:39



толкова мн недовалства с/у членовете на предложеният нов кабинет - никога не е имало!
понеже съм песимист - виждам нови избори на есен!:(



Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: NUT]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.08.21 16:49



Че то има ли въобще някой, който още да не ги вижда

Те се виждаха още през януари, когато президентът насрочи изборите за април - при това още не знаехме за "ефекта Трифонов".



Тема Re: Позицията на БСП зависи от ДБ и ИМВнови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (ветеран)
Публикувано09.08.21 16:57



в "събуди се" гледах Влади Въргала
който споде ли че от както Слави е застъпил да води ТВ Шоу
е изключил тел. за всичките си приятели от времената на ку-ку!
смятай този нарцис Трифанов и далавераджия - да управлява държавата ни...като е без никаво образование и владеене на чужди езици!
ако за Боко знаехме че е прочел само "Винету" - за Слави и това не знаем!;)



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.08.21 17:16



Диалект, мола ви съ!
Говорът му няма нищо общо с диалект. А иначе е нафукан пуяк, да. Говори като нафукан пуяк с хъшлашки акцент от жълтите павета.
На Славун цялата му скамейка да не се окаже такава, като него самия - нафукани аматьори (дори когато в нещо са професионалисти).

За тоя например не се съмнявам, че е професионалист (което е различно от почтен, умен и т.н.), обаче и от него лъха някак на политическа аматьорщина. И изобщо не коментирам доктората, 6-те счетоводителки и т.н. и отговорите му във връзка с тях, от които, и да няма нищо нередно, оставаш с впечатление, че не може да няма.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 09.08.21 17:53.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано10.08.21 00:39



Ще те помоля да не намесваш сина ми. Много обичаш да го споменаваш ненужно и в кавички като "умен". Да, той е умен без кавички.

Който не може да потегли, не кара кола. Да ги ебеш с 200 не значи, че посоката ти е вярна.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано10.08.21 05:17



И аз не искам такъв кабинет... не ме кефят и останалите партии дето в момента са в парламента. Най-вероятно на следващите избори отново няма да гласувам. Не виждам за кой.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.