Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 10:19




Или конспирираш, че "дългата ръка" на англо-саксонците ще фалшифицира и президентските ни избори?
- почти съм сигурен, че е така. В Сърбия опитаха, но не им се получи. Никой не ни е питал за ЕС и НАТО. Ако е демокрация, както твърдят, трябваше да има референдум или поне имитация на такъв. Но нямаше, няма и да има. Защо? Защото никой не пита коня може ли да го впрегне или не! (Знаеш, че си бълбукам само, нали. Истината ще излезне наяве не по-рано от 50 - 100 години).



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 10:26



Трудно разбирам как пъхна "народопсихология и тук - при положение, че толкова години нямаш нито един успех с доказването й като логос. Настрана зачитането от моя страна на думата в худогествено-литературен и морално-публицистичен план, което (не знам защо) не забелязваш.

Трудно разбирам и защо се пише "теория", но "теоретичен" (не "теоритичен"). Това е красотата на битието, че има неясни неща и любопитството ни гони.

Никога не съм бил привърженик на република у нас, да ме прощава Левски. Ако му бях съвременник, щях да съм му опонент. Република е също толкова кабинетно и природно неестествена идеология, както в днешно време е толерастията, да кажем джендъризмът - само дето е стара и вече утвърдена, свикнали сме, а с 30-те пола ни е някак новичко още.

Казваш, че съм човек на здравия разум - това е, защото се мъча да използвам логика и освен това се мъча да подлагам всичко на съмнение. В-с-и-ч-к-о. Уклон неуклон, има интегритет (затова се чудя, че се чудиш).

Според мен, сега като импровизирам, ключът е в използваната от теб дума "печеливш ход".
Няма начин президентска република да бъде печеливш ход в конкретиката на момента, да го определим до края на 2022 година. Това са споменатите избори, социологически проучвания и т.н.
Има начин в средносрочен план обаче, президентска република да е печеливш ход - при една нова кръгла маса, при безпристрастен анализ на това, какво скърца и най-вече, какви са целите и проблемите пред България. От целите, тяхното формулиране, ще дойдат и средствата.

Към този момент реалността (не теориите) ме убеждават, че множеството партии, трудността - да не кажа невъзможността - да се състави правителство, разделението, всичко това дискредитира сегашната система. Тя вече е пречка пред развитието. Да формулираме "развитие" и тогава да разсъждаваме, това казвам.

===
Примерно "този президент нали трябва да го изберат СЪЩИТЕ ТЕЗИ ХОРА, които имат най-голямо доверие (измежду партийните лидери) на Слави и Бойко, а като цяло - огромен процент на Радев??" - ето как и аз се чудя какво аджеба написах, как аджеба ме разбра. Та аз мисля за 2026 година, къф Бойко, къф Слави, къф Радев тогава?!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 10:29



Простей си на воля. Не ми пречиш.
Откак умря Даниела и няма кой да ти снася инфо за мен много си омекнал.
Аз лесно прощавам, но много помня. Да си знаеш.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 10:32



Ами ако не е Радев?





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 10:44



Трудно разбирам как пъхна "народопсихология и тук

Простичко е - народ с нашата народопсихология няма как да избере мечтания ти "точен" президент.

Трудно разбирам и защо се пише "теория", но "теоретичен" (не "теоритичен").

Така е по правило - теорЕтичен. Правилата не винаги са логични.

Има начин в средносрочен план обаче, президентска република да е печеливш ход - при една нова кръгла маса, при безпристрастен анализ на това, какво скърца и най-вече, какви са целите и проблемите пред България. От целите, тяхното формулиране, ще дойдат и средствата.



Ето това е фантасмагорията ти. След 3-5-10 години народът ще е СЪЩИЯТ. И вЕрвай ми - няма кой да направи една нова кръгла маса с безпристрастен анализ на това, какво скърца и най-вече, какви са целите и проблемите пред България.
Така, както на "старата" кръгла маса това не се направи сега още по-малка е вероятността.

Ако визираш интелигентните българи, които НАИСТИНА могат да го направят - те нито се бутат в политиката (както го забелязваме от повече от 30 години, и от година на година е все по-зле и по-зле), нито някой ще ги пусне да влязат в нея. ПЪРВО - въпросният народ НЯМА ДА ГИ ИЗБЕРЕ (щото той си избира Слави и Бойко), и ВТОРО - кукловодите пък хич и няма да разрешат някой с истинска грижа за България да стигне до некви си кръгли маси...

Човек, това тук не само че не е Швейцария, ами и Унгария даже не е.

А вие продължавайте да си фантазирате.

От съседен твой пост "Ами ако не е Радев" - няма да е, ОЩЕ ПО-ТЕЖЪК СЛУЧАЙ ще е. Какъвто е случаят с партиите, които все повече и повече избираме. Същите избиратели, които ще избират и президента.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 07.08.21 10:53.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано07.08.21 10:46



Даниела? Инфо за теб? Защо за бога си мислиш, че си или си била някакъв фактор? Вече ти казах - не ми пука коя си и що си, Защо да ми пука - не си ми в къщата и никога няма да бъдеш, слава тебе Господи... Сестра ти никога не ми е споменавала за теб и колкото и да не ти се вярва това е истината. Те по принцип никак не са били гостоприемни и това, че съм ходил често, ял, пил и т.н. са си чисто твои фантазии. Колкото и да ме провокираш няма как да е иначе. Отговарям ти от учтивост, все пак сме в един клуб. Нищо повече, не се превъзнасяй много. Не ти се сърдя, а също и не ти се радвам кой знае колко. Просто си една от милиардите непознати. Нещо ясно? Добър или лош - просто един събеседник в един клуб за губене на време.. Толкоз!





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 10:52



Така е правилно - теорЕтичен.

Пък в гръцкия откъдето е взаимствана тази дума не е с "плаваща" гласна.
theоria - theoritikА
Друг пример е рИториката. Що е рЕторика като си е рИторика?

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.21 10:54



Твоята алтернативна фантасмагория, че Слави Трифонов, Христо Иванов, Мая Манолова и Корнелия Нинова (парламентарна република) ни оправя, да коментирам ли?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 11:05



Да ти изравям ли твои стари постинги как ме нападаше докато беше жива Даниела?
Пишеше куп глупости без да ме познаваш лично.
Може и аз така да правя. Да пиша глупости без да те познавам лично под влияние на снесеното от данитата. Кум си на Даниел, натрисаш им се когато ти скимне и изяждаш и изпиваш всичко, искаш пари на заем и не ги връщаш! Тези неща няма как да си ги измисля! Казани са ми!
Ама, че си прост вече никой в клуба не се съмнява.
Даже моето вмешателство е излишно. Сам си показваш пропуските в образованието и възпитанието..

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.21 11:11



Твоята алтернативна фантасмагория, че Слави Трифонов, Христо Иванов, Мая Манолова и Корнелия Нинова (парламентарна република) ни оправя, да коментирам ли?

Няма нужда от коментар. Когато партиите са много и има борба между тях - все нещо се излюпва, макар и сложно и рядко. Може да свалиш правителство чрез вот или когато едната партия се олее, може да озаптяваш самозабравила се партия чрез коалиционни договори, може да правиш протести и така да предизвикаш нови избори В ПОЛЗА на някоя партия, и какво ли още не.

Когато обаче "мозъците" пльоснат един Славчо Учиндолски или подобна нелепица за ПРЕЗИДЕНТ, щото им е изпял "Йовано, Йованке" и им е развял байряк - върви го сваляй после.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.