Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано06.08.21 22:04



Поне не носи червен конец на ръката

...



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.08.21 22:17



Обаче Славун като нищо може да носи, отива му.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.08.21 22:17



Много хора смятат проекта за кабинет като провокативен. Например видинският адвокат Иво Николов е предложен за правосъдието с идеята да има виновник, ако нещата с правосъдната реформа се провалят. Вместо това би било по-разумно нещата да се правят така, че да не се провалят - а не да се търси виновник.

Имам една абстрактна теория, че ИТН определят фигуранти-изпълнители за министри, за да стане парламентът център на реформите - понеже не само правителството, а и депутатите имат законодателна инициатива, при това в много по-облекчен режим (не съгласуват с министерства, не правят обществено обсъждане). Но в нея куца основното: липсва изявление от ИТН в тази конкретна посока. Засега основната ми версия е, че недодяланит им подход към момента цели да се получи изпълнителната власт поне за кратко, за да се отракат в нея.

А бе всичко ще стане ясно в сряда, ако тогава ще е гласуването. Още пет дни.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.21 22:45



Въпросната “мишка” има много интересен маниир на държание. Изглежда ми като че ли през цялото време лееееекичко се подхилква иронично. Никак не “тежи”. АБСОЛЮТНО не мога да си го представя като някой, който управлява държава...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.08.21 22:47



В отговор на:

служебното да остане, което ще улесни превземането на властта от президентските мухоморки, да се върви към президентска република



Това ми е интересно, тъй като се допира до някакъв мой теоретичен гъдел в съседство. Но едно е някаква хипотетична абстракция, друго е конкретиката Радев, Трифонов и 2021 година.

Половината работа на мухоморките е свършена: парламентаризмът видимо буксува, всеки е срещу всеки, един актуален бюджет я изгласуват, я не за възможно краткото съществуване на народно събрание. Възможността е да си правим избори по никое време и т.н.

Другата половина обаче е по-сериозна: "да се върви към" означава някой да предложи, а друг да гласува промени в Конституцията. При това не някакви дребни поправки, а сериозна промяна, изискваща Велико НС...
Тук става мазалото, тъй като архитектът на подобна промяна би следвало да прецени очакваната математика в гласуването. От сегашните по-големи партийни играчи - ако такива са тези с повече от 1% гласове на последните избори, - допускам, че "за" ще са ИТН, патриотите, Копейкин и като нищо и Божков. Всички останали, вкл. ГЕРБ, най-вероятно ще са "против", ако говорим за 2022 г.

Както и да е, ще можем да импровизираме (спекулираме) повече по тази тема след 5 дни, ако тогава се гласува правителство на ИТН. Ако не успее, ще трябва да почакаме още за евентуално правителство на БСП. Ако и то не мине, има някакъв гъдел около самите президентски избори - дали сегашното НС ще успее да ги датира (до 22 август то трябва да ги насрочи...). При тази конституционна бъркотия, въпросът "да се върви" като че изпреварва времето си.

Извинявам се за словоблудството.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано06.08.21 23:01



служебното да остане, което ще улесни превземането на властта от президентските мухоморки, да се върви към президентска република - натам се върви. Бавно, но славно. Някога, като се споменаваше тук-там, че Дългия ще става политик - никой не вярваше, но стана. Преди не много време пак тук-там се намекваше за президентска република, пак никой не вярва, но ще стане. Признаци бол - народното събрание се прави системно за смях докато стане ненужно. Някой е сметнал, че е по-евтино да храни един наместо двеста четиридест и един.





Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.08.21 23:07



Ми да се върви - аз съм фен на монархията, но като не може, и президентска република става.


Това настрана.

Странното, което забелязвам по статии в електронната преса е, че най-силно хвърлящите яйца и домати през лято '2020 днес обърнаха фурнаджийските лопати и най-силно пищят от постигнатия през лято '2021 резултат - ИТН.
Странна работа. Може би е валиден "бръсначът на Ханлон" (да не се отдава на злонамереност нещо, което по-добре се обяснява с глупост)...



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Noy BG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.08.21 23:10



Да няма никакъв парламент? И ще се забогатее незабавно и несимволично от икономията?



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 01:53



Забелязала си го този хилеж.
Освен това поведението на тялото. Един прегърбен слугинаж.

Забрана от saksun


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано07.08.21 02:03



По-куцо правителство и Боко не е предлагал. Не вярвам да се изгласува. Отиваме на избори пак със същия резултат.

Забрана от saksun



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.