Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.08.21 08:25



Може тогава да са го нарекли така, да - аз така го помня, но 77-ма съм била бебе. Имаше дирекция и 10 автостопанства с номера, може и 6 да са били, не знам защо ги помня 10. Дирекцията беше първо в едни бараки, после направиха сградата на Сточна гара.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 08.08.21 08:38.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 09:50



Следващият въпрос дали няма да е що е то република, или някой друг от курс по държавно право? (днес го наричат и конституционно право)
Аз съм от по-старата школа, Алисо - давам приоритет на офлайн обучението, а и на други формати. Не очаквай да развия подробни Q&A във форум, да не говорим че съм твърде далеч от експертиза, не съм дори асистент в юридически факултет.

Тук се опитах да си представя, да развия поставен от Тарти (

) въпрос, какво означава да се върви към президентска република - но бегло, не задълбочено. Не смятам това за реалност, не смятам, че към това се върви, но има 0.001% такава вероятност - защо да не маркирам хипотезата.

Далеч съм от мисълта, обаче, да дам някаква подробна и цялостна представа за такъв процес. Кой би контролирал ежедневно президента... американците развиват въпроса триста години вече Ежедневният контрол е в ръцете на тесен кръг милиардери и те са замислили да намалят населението, нали така.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.08.21 10:22



В отговор на:

членство в бкп като условие са вървят напред и нагоре. то е въпрос и на морал.



Това го има и в днешно време - членство в някоя от партиите на ОДС през 1997-2001, НДСВ 2001-2005, в БСП 2005-2009, в ГЕРБ до 2020.
Случайно ли е, морал ли е? Сложен въпрос, който ме занимава в една такава плоскост: партийността на експертизата. Мислил съм, по повод идеите (оригинално произлезли от ДПС, според познавачи) за експертно правителство през годините. Фактът е, че всяка партия казва: ние разполагаме с дълга скамейка експерти. Излиза, че има професионалисти, които не са нито членове, нито симпатизанти - и че те въобще не се броят за експерти, те са ничии. Съответно техните разработки, монографии, учебници, книги, лекции, изказвания по конференции и т.н. просто остават в кошчето за боклук.

Нали така излиза.

Така например, няма структура, която да разработва единна икономическа политика на малка България, с ежегодни разработки за всяко правителство. Не - всяко правителство, еднопартийно или коалиционно, си привлича своите консултанти на парче. Разработки правят Министерство на финансите, Министерство на икономиката - съответни дирекции с еднопартийни ръководители, сменящи се с всяко правителство.
И ето, че на всеки няколко години България поема по нов и по нов и по нов курс. Каква загуба, какво пилеене на ресурс! Безцелно, хаотично, каквото кихнат в Брюксел или Вашингтон. Докато една постоянна структура, с дори плаващ състав от различни ВУЗове и други научни структури (частни институти), би могла да следва дългосрочна стратегия и да консултира всяко поредно правителство.

Това кадрово разделение по партиен признак на мен ми се вижда ужасно, път за развитие да се дава на експертите на победилата партия. Икономистите са частен случай, тук са енергетици, образователи, културолози, здравеопазвачи, сигурностолози, околносредисти, архитекти, земеделци... всички.

Морал ли е това? Отделен въпрос, под шапката "всички правят така" и "храня семейство". Принуден съм да призная, че подобно на дискутираните вече връзки, и временното или постоянно присъединяване към партийна структура вече е част от конкурентните предимства на трудовия пазар. Така излиза, за съжаление и обективно погледнато.



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 11:09



Хубаво го защитаваш ББ, но няма ли начин да му внушиш да не крадат 75-80% от сумите от всички държавдни поръчки, а да ги намалят поне на 10-15%, че да може и държавата малко да живне, а не само те и техните алчни изверги?

Нямам много против някои от методите му, защото у нас продължава да си има нужда от шамари при тая анархия, дето се шири.
Но все пак, мноооооооооОгО крадат беееей!

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 11:17



Хубаво го защитаваш ББ, но няма ли начин да му внушиш да не крадат

Не се различаваш по нищо от бирите, нито от 99% от клубната аудитория. Не си разбрал най-главното от писанията ми.


И аз не искам да ме крадат. И аз не харесвам Бойко като личност. Но - първо - няма по-адекватен на ситуацията и второ... всеки народ си заслужава управлението.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 11:29



Не падаш по гръб никога... :)

Ама, дори и при секс ли бе?

Симпатично е упорството да имаш последната дума винаги.

WALL·E


Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.21 11:30



Аз съм от по-старата школа, Алисо - давам приоритет на офлайн обучението, а и на други формати.

Тук си в тежка драма - от 2 учебни години обучението е онлайн и то, не по вина на българските политици. В момента освен служебния кабинет, само БСП драпа на всяка цена да се тегли една майна на измислените пандемични мерки и ученици и студенти пак да си влязат в класните стаи и аудиториите.

И, понеже сам си подложи задника на ботуша ми, да те питам: как тогава гледаш на онлайн "професионалната" медицина с големите претенции?

Тук се опитах да си представя, да развия поставен от Тарти (тук) въпрос, какво означава да се върви към президентска република - но бегло, не задълбочено. Не смятам това за реалност, не смятам, че към това се върви, но има 0.001% такава вероятност - защо да не маркирам хипотезата.

Бе не е ли по-симпатично да си говорим за ебане?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.08.21 11:42



Говорим за различни времена.
Майка ми, светла й памет, е набор 1926. Баща й, 1900.
Събитията, за които говоря, стават в края на 40-те, началото на 50-те.


научи се да чакаш

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.21 11:44



Абе вие сте много странни...

Симпатично е упорството да имаш последната дума винаги.

Същото в момента мога да кажа и за теб.

Пишеш ми, ако имам какво да ти кажа - ти отговарям. Същото правиш и ти. Това непременно ли значи, че не падаме по гръб?

По политически въпроси не очаквай да остана безразлична и да не отговоря. Нали знаеш, че съм запалянко!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пламен Николов - мишка отвсякъде!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано08.08.21 11:57



Може да обсъдим някои аспекти на външната, а после и на вътрешната (ни, си, ти) политика на квоттамсекипие и задължително намястосдобраиспокойнаатмосфера.

:)

WALL·E



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.