Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: the wind of changeнови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.06.21 14:16



Аз опитах да потърся малко повече информация, когато Борис Джонсън каза че е получил подобен доклад от английското разузнаване(че вирусът е лабораторно създаден).
Отказаха ме изречения от сорта на "The change follows a Wall Street Journal report that US intelligence sources believe there is some evidence to warrant further investigation of the “lab leak” theory."
Някакви доказателства за възможна човешка намеса, дрън дрън дрън, и според мен после направо споменават и "доказателствата" - трима души се разболяли в Уханска лаборатория.
Това ми обяснява и продължението на изказването на Борис Джонсън ... "но аз продължава да смятам, че с най-голяма вероятност вирусът е пренесен от животни"

Не знаех, че ФБ цензурира разговори по темата, странна и глупава работа, егати, защо пък го правят... Понеже се опитвам да търся здравия смисъл, вероятно обяснението е че стопират настроения на омраза към Китай и китайците. Още по-смешно, егати - фб ще формира настроенията към Китай.

За борбата с човешката намеса в глобалното затопляне съм с теб, човече. Глобусът Марс също се затопля- и там ли е от човешката намеса?

Електрическите коли, обаче може да се окажат полезно нещо. Може даже да се окажат най-полезното в последните десетилетия. Имам предвид - силния натиск, който оказват върху търсенето на ново поколение акумулатори. Едни качествено нови батерии ще направят революция в обществото. Представи си да имаш комфорта на енергийната и коминукационна осигуреност в джунглата, саваната, на наколко жилище край безлюден остров или в хималайските селца? Може да се стигне до изчезването на градовете, защо не?


Аз много ги чакам тези батерии



Тема Re: the wind of changeнови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.21 14:28



Може да се стигне до изчезването на градовете, защо не?

От началото на 80-те го чакам това, откак прочетох "Градът" на Саймък. И онова заболяване чакам да се появи, страхът да излезеш от убежището си.



Тема Re: the wind of changeнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.06.21 14:38



Аз не го помня, може и да не съм го чел(което е трудно допускане- страшна читанка бях).
За мен, в моята глава двете крайности са в Стоманените пещери vs Голото слънце на Айзък Азимов. Тях чел ли си ги ти? Много добро криминале, как не са го надушили още за филми?!



Тема Re: the wind of changeнови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.06.21 14:44













Тема Re: the wind of changeнови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.06.21 14:49







Тема Re: the wind of changeнови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.06.21 16:11



истината рано или късно ще излезе наяве, каквато и да е тя:



засега неоспоримите факти са

- има лаборатория, занимаваща се с най-опасния клас биологически експерименти, и тази лаборатория е в района, където казаха, че е започнала панемията и тя се занимава с експерименти с коровавируси и това на никой не му прави впечатления в продължение на почти 6 месеца

- никой не ебава да търси нулевия пациент, нещо задължително при всяка епидемия, всички мигом се съгласиха с официалната версия на китайската компартия - а ние поне знам от първа ръка как лъже всяка компартия

- за наличието на лабораторията в Ухан се разбра с голямо закъснение, чак когато цензурата из Интернет осъзна, че е безсилна пред "враждебните напълно погрешни конспираторски слухове" и официалните медии с половин уста признаха за наличието на въпросната лаборатория, в която се въртят проекти, финансирани от френски и американски пари (покрай френските пари се спомена официално и името на съпругът на френската министърка на здравеопазването, която пък по случайност през януари 2020 забрани предписването и продажбата на хидроксихлорокин във Франция)

- след като се разбра за наличието на тази лаборатория, извършваща кой знае какви и колко незаконни експерименти, при това с помощта на американски и френски пари, веднага беше категорично отречена възможността че пандемията може да има връзка с лабораторията и наложено вето и цензура над всяка идея, че пандемията може да има връзка с лабораторията

- излезла дори нАучна статия, че вирусът немал бил нищо общо с тази лаборатория, само че сега се оказва, че писалият статията нАучен колектив бил на хранилка в същата лаборатория

- чичко Тръмп комай бил поръчал разследване, което навремето не стигнало до никъде, щото навремето беше супер геройство да не се ебава президента, сега се чува че дедо Байдън го бил поръчал същото разследване наново



- сричащият доктор Тедрос от СЗО също бил поръчал разследване от независими експерти, които не били допуснати до вътрешността на лабораторията. Експертите били попитали абе вие случайно да имате прилепи в тази лаборатория, онези казали не, и експертите си тръгнали, написвайки заключение, че няма нищо нередно в тази лаборатория

да, ама едни от съвсем малкото истински журналисти направили елементарен сърч и изкопали видео с клетки с прилепи в съответната лаборатория


- със сигурност сте чули за имейлите на доктор Фаучи - мириканския главен експерт в борбата с пандемията, по който целия свят се води - някой се досетил да му поиска служебните имейли по закона за свобода на информацията - вижда се че самият доктор Фаучи е дал едни яки пари на една фондация, която пък дала част от същите тези пари за въпросните изследвания как да се военизира коронавируса, в имейлите му има куп интересни дискусии с разни хора, които бая уплашено му докладват за това, какво става в лабораторията и че нещата вървят на зле



а пък въпросният доктор Фаучи се знае че е направил навремето много яки пари, когато е пробутал провалилото се на тестове с животни лекарство против рак AZT за лечението на тогавашната пандемия от СПИН - сами можете да си намерите инфото в интернет за което

бай дъ уей, "пандемията" от СПИН подозрително много прибича на тази от коронавируса - СПИН не е болест а набор от симптоми, дължащи се на срината имунна система, КОВИД е подобно нещо, нито СПИН-ския, нито сегашния сарсков2 не са били изолирани - научна статия с това нещо не съществува, има и още паралели, но да не разводняваме темата


та като се вижда как медиите, политиците и цензурите неохотно остъпват сантиметър по сантиметър пред изобличаващите факти и с половин уста започват да си признават това, което е било осмивано и заклеймявано, няма просто начин да няма нещо гнило в тази лаборатория


а дали някога ще научим цялата истина, това е друг въпрос



Тема Re: the wind of changeнови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.06.21 16:29



Спри да ползваш фейсбук, инстаграм и т.н. и никой няма да те трие. Аз го направих и сега целия нет е пред мен. Има предостатъчно местенца дето можеш да си пишеш квото ти е на душа





Тема Re: the wind of changeнови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.06.21 16:30



засега неоспоримите факти са

- има лаборатория, занимаваща се с най-опасния клас биологически експерименти, и тази лаборатория е в района, където казаха, че е започнала панемията и тя се занимава с експерименти с коровавируси


И неоспоримите факти свършват до тук.

Аве, каквото и впечатление да прави това, кажи, как точно ще разследват в Китай тяхна лаборатория на тяхна територия? Китай подписвал ли е някакви джелезни международни договори, според които, ако нещо се размирише в държавата им, едно целокупно международно войнство ще довтаса да разследва, разпитва и да обръща дюшеци, докато намери улика, пък бай китаец само ще стои отстрани и ще мига на парцали?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: the wind of changeнови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.06.21 16:33



едно целокупно международно войнство ще довтаса да разследва, разпитва и да обръща дюшеци, докато намери улика, пък бай китаец само ще стои отстрани и ще мига на парцали?

Смеят ли. Китайците никога не биха позволили намеса на тяхна територия. Достатъчно големи и силни са, за да си отстояват позициите - квито и да са те и никой не може да им каже копче. Освен да им налагат някакви санкции са напълно безсилни.



Тема Re: the wind of changeнови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.06.21 16:35



Всъщност имах предвид истината по принцип, за най-различни области. Последното, за което бих помислил, е за онзи вирус

Много по-интересен ми е въпросът със затоплянето и CO2, а и за актуалните за цензуриране теми като педерастия, значението на черния живот и съществуването на бинарен пол.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.