Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано21.01.20 20:06



Като не се женят на 20 почват да размишляват. Ма сигурно ние сме дърти





Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: caryb]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано21.01.20 20:13



Ми а де. Каква е тая тема


Трябва да си много смотана жена, ако нямаш 5-6 гаджета. А те за едно реват



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.01.20 20:35



Има например един куп лекари женени за медсестри, ама лекарка женена за санитар не съм срещал.

Преди година и половина през лятото решихме да си сменим банята... така де, да си я подновим. Майсторът освен, че се занимава с ремонт на санитарни помещения, се оказа, че се занимава и с отпушване на канали - имал си специално оборудван Ман и работел само нощем, щото тарифата започвала от 200 лв. на повикване, въобще голямо бизнесче... Значи, денем ремонтира бани, нощем отпушва запушени тоалетни, направо не знам кога спи тоз човек...

Имал голяма триетажна къща в Божурище, няколко коли, джипове и пр и хелкоптер искал да си купи... Сега, обаче се налагало да строи специална пристройка с парна баня до къщата, щото жена му не го пускала да се прибере вкъщи и в спалнята сутрин след „фекалното нощно дежурство“ преди да мине през «изолатора» - парната баня и поне час да гони фекалната миризма от себе си...
Обаче иначе нямала нищо против «фекалното бизнесче» - била съдийка в Софийски градски съд и трябвало да поддържа определено ниво и стандарт, за които съдийската й заплата не била достатъчна...

Редактирано от MilaO6 на 21.01.20 20:40.



Тема Йеп!нови [re: ad miral]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано21.01.20 21:16



Няма мъже каквито въпросните дами желаят!

Сега, има друго положение, изцяло различно от типичното "всеки да си знае пазарната стойност, и да не си вири носа прекалено високо", и подобни.

Исторически, от време оно, мъжете са били оценявани най-вече по икономически показатели, и после по лични. Значи, за един мъж се е смятало за първа необходимост да издържа семейството, пък дали е грубоват или пие или по жени нахожда... Бе нали семейството му е добре!

За поколението момичета около нашите дъщери, икономическият статус на мъжа е просто доказателство, симптом, за лични качества - но не е основно изискване. Докторица, примерно, започваща с начална заплата Д350 000 (хвана това, нали: НАЧАЛНА заплата от триста и петдесет хиляди долара годишно), мома, когато си търси съпруг - ми то е пределно ясно, че тя няма нужда някой да я издържа. Тя самата може да издържа семейство, барабар с трофеен съпруг - ако пожелае да си го купи. Когато тя предценява мъжете, тя гледа първо личните качества - които НЕ биват компенсирани, изобщо никак, от старото историческо "бе нали семейството му ще е добре!". Плюс, такава докторица може да си замрази нейни си яйцеклетки, да плати на клиника те да бъдат заплодени от сперматозоиди от пробран "доставчик", да си износи бременността - и ето я с дете, и с паричните възможности, и изобщо с всякакви възможности, да си го отгледа. Без мъж! И това хвана, да? Такава жена може и без мъж. Половите нужди ще намери начин да си ги задоволи.

Аз като гледам какви хубави момичета, от казаното поколение на нашите дъщери, така откровено говорят за бъдеще без мъже... Не че момичетата ми изглеждат да са откачени, или обратни, или нещо: те просто реагират на обкръжението си и на каквото са видяли и виждат от мъжете около тях. Реакцията им е логична. И - както започнах коментара в тази тема - винаги достигаме до въпроса "Къде са мъжете?". От вида, които мъже могат да са другари на тези момичета, без нужда икономиката да замазва пиене или наркотици или женкарство или други отклонения. На мен ми изглежда, че мъжете просто още не са влезли в крак с този нов вид на полов / семеен подбор. Жалкото за мъжете, е че от казаното поколение, жена по-лесно може да мине без мъж, от колкото мъж без жена. Или поне няма да й е по-трудно. И мъжете някак увисват ненужни.

Биологически, мъжете вече СА ненужни; генетичната вноска от сперматозоид може да бъде заменена с равнозначен материал, внесен другояче. Мъжката стойност остава в човешките параметри - но точно там мъжете все още се подпират върху патерицата на икономическо превъзходство - което те изрично нямат спрямо, да завърша примера, хубавата мома докторица с Д350 000 начална заплата.

Това просто лично наблюдение върху дадена част от населението, специфично зъболекарски и медицински кадри, току-що завършващи и поемащи професионалния си път - в Тексас и съседните САЩ. Много е възможно, другаде положението да е различно.

Редактирано от Santo Modesto на 21.01.20 21:17.



Тема Re: Йеп!нови [re: Santo Modesto]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.01.20 21:32



Аз като гледам какви хубави момичета, от казаното поколение на нашите дъщери, така откровено говорят за бъдеще без мъже... .. Не че момичетата ми изглеждат да са откачени, или обратни, или нещо: те просто реагират на обкръжението си и на каквото са видяли и виждат от мъжете около тях.

+ 10000. Точно това са "моите девойки".

Докато мъжете продължават да гледат на кандидат-съпругите си като на свой придатък, към когото имат лекинко пренебрежително отношение и им се радват на мусаките и циците, но пренебрегват интелектуалния им потенциал като нещо маловажно, по-точно - изобщо не го оценяват - така ще е.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано21.01.20 21:46



имахме едни съседи, много одумвани...
тя - коскоджа ми ти докторка с научни титли, пък той, видите ли, прост рентгенов лаборант.

изключително свестни хора, хармоничен брак.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано21.01.20 21:59



"Ще те помоля за една услуга, може ли?"
И с Алекс ли ще постъпиш както с мен?

Кой е следващият който ще помолиш, Кико ли?


Имаш да ми връщаш една услуга, престани да молиш хората за услуги, или си ги подбирай внимателно, Алекс с нищо не предизвика гъркинята, за да му се молиш, помоли се на гъркинята.

Не чистиш мръсните хора, а ги пазиш за клуба, така до няколко месеца, ще им се радваш на чистотата, и ще зачезнеш във фейса...и на клубът майната му...

Алекс няма никаква вина, молбата ти към него не е коректна, както направи и с мен.

"Хайде, направи се на мъж"
Алекс ли, пред теб ли да се направи на мъж????
А онази де му сере в устата, така ли? И ти да се траеш все едно си сляп и глух!

Че колко му е на човек да ти направи такава услуга, мъже сме все пак, трябва да се уважаваме и да си правим такива дребни услуги!???


Не скачай и на Алекс, изхвърляш и бебето с мръсната вода!

>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<

Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.01.20 22:05



Чета, чета... и не мога да разбера защо всички в разсъжденията и примерите си все отивате в някакви посоки, различни от истинските, за които говоря аз, а прочетох - и Скромният...

Не става дума за ум. Не става дума за пари. Не става дума и за обществено положение или авторитет.

А за отношение. Често пренебрежително. За оценяване. Често недостатъчно само заради пола. За уважение и зачитане. Не като към удобен придатък, носещ цици и онова нещо между краката, а като равен и често по-добър от теб в много отношения.

Достатъчно е да се чете редовно дори в този клуб и да се чете между редовете.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Йеп!нови [re: Santo Modesto]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано21.01.20 22:05



Чаках те да се включиш!



Това е така, както казваш, виждам го и по собствената си дъщеря. Тя просто избра право, вместо на медицина. Доходите и в двата бранша са съпоставими, социалният статус – също.

Но, тука има една подробност: колко са тези като описаната от тебе лекарка? Колко % от народонаселението има акъл да завърши медицина или право, пък и докторат да защити?
И от тука идват различията между половете в избора на по-нататъшния си път за тези, които не си го могат.

Но това са стари прозрения, не това ми е интересно в тази тема.
По са ми интересни различията и противоречията в гледните точки на форумките.

Едната твърди, че добре образованите млади жени не вземат за партньор мъж, който не е поне наравно по социален статус, възпитание и пр. И ако не намерят такъв, то предпочитат да останат без. Това май се покрива с твоето изказване.

Другата обаче твърди, че от мъжкото народонаселение голяма част са се оттеглили от пазара за партньори и то (забележи!) доста по-голяма част от оттеглилите се жени. Значи според нея все още жените, заинтересовани за връзка са повече от мъжете.

Тука нещо аритметиката не се връзва, освен ако не приемем, че образованите млади жени от самото начало имат нулев шанс за партньорство, просто никой не им е казал.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано21.01.20 22:15



Пътник, за услуга мога да помоля всекиго.


Молбата за услуга не е санкция, а просто молба, той може да я изпълни, може и да откаже. Затова обикновено моля за услуга хора, за които си мисля, че биха ме разбрали и биха ми я направили. И ти, и Алекс бяхте така добри, за което ви благодаря.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: << 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.