Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 03.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано21.01.20 14:07



"не ги харесвам, щото са тъпи" - такова високомерие показва висока степен на нарцисизъм
ако ги поразпиташ, ще разбереш, че освен равен по интелект, биха искали и да е най-добрият приятел, най-добрият любовник, най-добрият родител, да е романтичен и да печели поне колкото тях
много травмиращо ще е да бъде разкратено мнението им, че са единствени и неповторими, и "заслужават" всичко



Тема Re: ППнови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.01.20 14:23



Става въпрос за комплекси, а не за ум.
Може професорка по астрофизика да се чувства вечно подигравана, че е тъпа от мъжа си танков механик. Само тва сънува и се стряска - че е тъпа. И обратно - спокойна селска дъвка, може да е душата на компанията на Бил Гейтс, Мъск и Безос, или е женена за нобелов лауреат, просто защото добре разказва вицове и се чувства комфортно в кожата си.
Умът е непричом, умът е за себе си, какво сам на себе си говориш, питаш и как сам търсиш удоволствие.



Тема Re: ППнови [re: snowprincess]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано21.01.20 14:23



ако ги поразпиташ, ще разбереш, че освен равен по интелект, биха искали и да е най-добрият приятел, най-добрият любовник, най-добрият родител, да е романтичен и да печели поне колкото тях

Така описаните се разделят обаче на 2 категории: тези, които си вярват и тези, които си говорят...



На първите не им завиждам, тях ги чакат дълги разочарования, независимо дали принцът ще ги намери или не.

Вторите са по-честите. Естествено, че и те заслужават най-добрия любовник, най-добрия родител, който е романтичен, атлетичен, висок и красив и да печели поне колкото тях, може и повече, но... запознавайки се с тях не е изключено партньорът им да се окаже скромничко мрънкало с подпетени обувки и шкембенце... и те да са щастливи с него от 20 години насам.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано21.01.20 14:31



не съм чела цялата тема, та ако повторя нещо, извинения ;)

в не съвсем далечното минало браковете са били старателно подготвяни от семействата, с всичките съпътстващи иширети.

любов? глупости, важното е да се запази рода читав и да не се разпилее имането. даже не е задължително семейството да е богато. пък любовта ще си дойде.

разказвала съм тук за едно другарче, турчин. роден в германия, възпитан в германия изучен там. адвокат.
и... трябваше да се върне в истанбул и да се ожени за едно момиче, бракът отдавна бил договорен между родовете.

момичето хубаво, университет завършило, ама знае, че като се омъжи, остава в къщи, стопанка демек, и толкова.
"аз нямам за какво да си говоря с нея", казваше, "тя е възпитана за съпруга, нямаме никакви общи интереси".

работата уредена - баща му съдружник на баща й, онзи има голям бизнес, адвокатът от германия е добре дошъл в компанията, ще движи международните дела, щерката ще се разхожда из сараите на босфора, ще гледа деца.

и другото аверче - индийчето, същата работа. баща му вече починал, ама имал договорка с един род.
момата от същата каста. и той хленчеше и се пенявеше, ама се подчини.

та нищо чудно след петдесетина години и у нас да се върне тоя ред. не заради имане и кинти толкова, ами щото днес вече хората не щят да се женят и не щат да раждат и да гледат деца.

едно време като не се ожениш и кво - стара мома, радио "хоризонт" и "христо ботев", първа, втора, и руската телевизия в петък, няма интернет, няма линкане по света, не е прилично да си лягаш на първа среща, уан найт стенд е резил, ако те усетят


и от няма и какво вземеш, че се ожениш, щото приятели и приятелки женени, че даже и разведени.

технологиите съсипаха брачната институция, братя и сестри
и демокрацията тоже


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: ППнови [re: ad miral]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.20 14:32



Никак не ми е трудно





Тема Re: ППнови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.20 14:33



Де да бяха само двама


За тях признавам, да не ми излезе лошо име
все още съм мома на хартия, знае ли човек



Тема Re: ППнови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.01.20 14:42



ако ги поразпиташ, ще разбереш, че освен равен по интелект, биха искали и да е най-добрият приятел, най-добрият любовник, най-добрият родител, да е романтичен и да печели поне колкото тях

Абсолютно си права и причината всички дискусии да се пречупят през плоскостта "умен-глупав" е това, че първите мъжки постове по темата доста комплексирано подскочиха именно в тази посока. Я ги виж тия женски, ше се мислят за по-умни от независимо кой мъж! Аде де!! И оттам се тръгна.

А истината е, че момичетата просто имат високи изисквания, защото МОГАТ ДА СИ ГО РАЗРЕШАТ. Тоест - "не се дават лесно" само защото е редно да са омъжени и майки. Търсят трескаво половинката си, но не я намират. И остават сами, защото семейството ВЕЧЕ не е престиж. А необходимост от добър съвместен живот. Ако го има - добре, ако го няма - можем и без. Както казах - "По-добре сама, отколкото зле придружена".


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: ППнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано21.01.20 14:52



Ама онези от списъка с "ебеш и фърляш" не се броят, ве.
Че ако заприбавяме и тях към сметката, единствените интелигентни жени на света ще бъдат само здраво запечатаните дръти девственици.





Тема Re: ППнови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.20 14:53



Всичко се брои!





Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано21.01.20 15:00



"не се дават лесно" само защото е редно да са омъжени и майки. Търсят трескаво половинката си, но не я намират.

А що търсят трескаво, като не им е важно да имат мъж?






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.