Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 06.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Къща на селонови [re: Чудеси]  
Автор тopб (торба)
Публикувано18.10.13 17:39





Моля ви се, вижте тази къща... Скоро ще я свалят от сайта. Продадена е.

Евтина. Вече Ненужна. Обитателите са се преселили някъде на по-добро място...

Пресните некролози на фасадата...
Инвалидният стол - най-луксозната част от обзавеждането.
Патериците на дядото... вероятно вече не му трябват...
Мивката, печката, креватът...
Няколкото буркана недоядена зимнина на пода...

Егати тъжната картина.

ПП Къщата е продадена.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:02



Чета тук песимистични прогнози, та нека дам един друг пример. Моят братовчед, той не е от село, ама от малък град, вместо да вземе да се вдигне към големия град, взе та взе една мандра под наем преди 15-тина години. Да е бил тогава на 25 някъде. Сега си има собствена мандра, към нея добави и ферма и т.н, и т.н. И той започна от нищо. Както навремето Ники Фин каза (и мисля, че беше права), бъдещето е в тези, които осигуряват папото. Населението на земята се увеличава в геометрична прогресия, а благата в аритметична (Малтус), така че...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:06



На мен пък ми разказаха за някакво село в Северозападнала България, където някакъв симпатяга със средства от ЕС закупил едни трактори, пък взел да обработва една земя и сега в селото няма безработица, младите взимат софийски заплати и никой не ще да бяга, да им се не начудиш. Та, всякакви примери има.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:07



Подкрепям!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:11



А какво пречи да си хем производител, хем прекупвач? Една от причините хората по селата да не могат да си продадат продукцията е, че им липсва предприемачески дух. Ако един интелигентен и с идеи човек отида на село, ще се справи по-добре.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:21



Ако тръгнем да си даваме примери, има всякакви. Моят зет, примерно, започна бизнеса си с това, че изхарчи парите, които майка му беше спечелила на гурбет като ги вложи в една губеща идея. Дотук всички, дето сме "разумни" на 40-50 бихме казали " ами, да, като се захваща с нещо, от което не разбира...". Да, ама той инатлив и продължи. И взе, че успя. Е, не е милионер, ама доста добре си гледа семейството. Та, ако всички бизнесмени почваха с нашата "разумност", доникъде нямаше да стигнат.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 18:26



Описваш изключение. А правилото е, че в такива случаи се губи. Тия на вече 40 - 50 се предполага че знаят какво-що. Имат години, работа и опит зад гърба си...с известни изключения.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:27



Нищо не пречи естествено.Само "маркирах", че е безмислено да произвеждаш нещо, ако не си осигурил пазар за същото.И че конкуренцията с вноса е жестока и не е в наша полза.Да се има изнавпредвид.
Друг риск.Мой колега навремето купи прасета щото цената им бе добра и се надяваше на печалба.Обаче и нам си колко други решили същото в резултат на което цената на свинското падна и човечеца продаде мат'ряла на загуба.
Зеленчука/плодовете не са трайна стока, та незнам?Ако не я пласираш навреме загнива и фалит или пък я даваш на безценица и пак загуба.Да се ориентират какво-що и тогава.


Най-добре да хвърлят "ези-тура" и каквото покаже.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:32



Имат години работа, ама каква е въпросът. Една голяма част никога не са опитвали частен бизнес. Друга част са опитали веднъж. Печалбите в бизнеса идват от риска (от учебниците за първи икономически клас). Ако всеки чака нещо да му е 100% сигурно и тогава да започне, бизнес няма да има. Ако описвам изключение, значи около мен е пълно с изключителни хора.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:33



И аз се бях "запалил" по собствена продукция.Копах, садих зеле и картофи.Ей тъй да видя какво е.Ми тъпа работа.Излезнаха едни хилави, никакви зелки и около 4 чувала картофи.Баси.Тъпо.Ако ида и си ги купя на пазара ще ми излезнат без пари.Баста.Не е за всеки тая работа ( пък и още много такива работи ).


На всичкото отгоре зелето го слажих в каца за зимата.Хубаво ама имахме едно зайче, дето подскачаше из двора лятото и есента да му се радва щерката.И като застудя го пуснахме в стаята със зелето и на сутринта - скочило в кацата със зеле и се удавило вътре.
"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 18.10.13 18:36.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.