Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 19.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Обрат  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:03



Този сладур, моят син!
Споделих ви преди 2-3 месеца, че заби за Лондон и стана градинар.Поработи и видя.Сега, обаче заваля една кореспонденция.Ще се връща. И не само...
С парите спечелени иска да се прибере и да си купи къща на село.Тук, в северозападналото ни село, където преди 2-3 десетилетия продадоха къщата си пра-баба му и пра-дядо му.И иска да си прибере земята, от която взимаме аренда и да си я гледа сам.
Говорим за 25 годишен сладур, с девойка.И двамата с образование на финансист и икономист.Без селскостопански опит или с гледкане от баба и дядо на село през ваканцията.И то тия ваканции са били в сливенско-пловдивски региони.Нищо общо!
А целта е село, в което есента е безпощадна - с кокили се ходи през пролетта, а през лятото се пука земята.
Не искам да се меся, а и не знам дали да се похваля или оплача.Всъщност, не знам дали и не е прав и дали това не е верният път на децата ни?!



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор аби (di garda)
Публикувано17.10.13 22:08



млади са, нека се пробват тук, там, тук там
времето само ще покаже къде им е късметът.
успех

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано17.10.13 22:09



Похвално е. Нека опитат...и ще успеят. Не ги мисли, а им се радвай.
Желая им успех и да сте здрави и дълго време да им се радваш.
Ще успеят.
Вероятно не са родени да живеят в лудницата месомелачка!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано17.10.13 22:09



Аз приветствам.
И да не стане, сега му е времето да опита. Инак почваш с работа, задължения, отговорности, после децата и все намираш извинение. Щото малки градски деца на село - не може, пък инерцията от ризата с ботушите трудно се сменя, пък дюнерът с мекици е трудоемко, пък кога властта, кога навикът... и се стига до "като се пенсионирам, ще ида на село".

Ако иска - да опита. Стига да не се набълбуква със заеми, докато не е убеден, че това е което иска.



Тема Re: Обратнови [re: 2biri]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:16



Не, не е научен на заем.Много е спретнат и няма да тегли, сигурна съм.За това и аз ще му забраня, а и не е такъв.
Но, знаем с какво ще се сблъска.Знаем какви интереси ще засегне. Не знам дали няма да му мине, но самата идея ми харесва, много.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано17.10.13 22:22



Ако наистина няма да се подлъже по лесните заеми, нека се втурне в подобно начинание, голяма работа, че ще му струва много труд или илюзии, млад е, здрав, прав - идеален тоест

Чак големи интереси в това няма - едва ли ще започне с 50 декара, за да наруши монопола на някой



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:22



Само за информация - 1987-88г. продадохме къщата за 12хил. лв.Сега младежът си е харесал подобна за 3 хил. лв.
Тогава родителите ми платиха 3-стаен в Люлин с тия пари. Днес знаете колко са тия 3хил.лв. и с двор 2дка.Замислете се!
Нещо мнооооого ни сбъркаха понятията и ние трябва да си се преориентираме.Не трябва да се отделяме и губим богатството с малоумие.Страдаме от социални ментални болести, май?!



Тема Много добре!нови [re: Чудеси]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано17.10.13 22:32



Успех им пожелавам. "Им", понеже с девойка, таковата ...



---
Червената книга:

Тема Re: Много добре!нови [re: Phillip]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:39



А аз кокилите ли да стягам? Помня как паднах в трапа за жиците на телефоните преди 30-тина години.Нямаше излазване.И бях облечена с индиански доспехи и кокоши пера.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:58



И като гледам на кой се е метнало това дете, и като прочетох за реализираната мечта на колегата Нерв, вярвайте ми, ще разнообразим европейските въжделения за тоя район.
Да се самозареждаме!

И четете, и мислете! Има умнички хора между нас...



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 23:13



Мисля, че е време да се отпуснем в креслата си и докато гледаме Х-фактор, примерно, да се сетим къде бяха баба и дядо, в такава вечер? Къде са децата ни?
Колко ни струва да ги върнем по местата им и без заем просто да продължим.И не това, което ни вменяват, че трябва да правим, а това което просто ни е дадено и имаме. Напук!И е по- лесно да продължим.
Аз без вода отгледах приказни домати тая година, примерно.И кратунки.

Щото не знаех, че не са краставици.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано17.10.13 23:17



Господ да му е на помощ!!!!
Нашето земеделие не е Островното земеделие!
Нашата държава не е UK!
Изобщо разубеди го , освен ако нямате 2-3000 декара и около 200бона за начало......
Отговарям и на лични, давам и акъл/ тук да не ме чуе Пътника, че не моа се отърва/



Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано17.10.13 23:29



Аз лично, ама само аз, не бих поощрила такова начинание. Не че на мойте им идва нещо такова в главата, де.
Не одобрявам ентусиазма, без подплата от сериозни знания и опит.
Аз, отново лично, бих била обидена като родител, ако децата ми са се изучили и се меткат в безумни идеи, бих им говорила, бихме правили бизнес-планове, да претеглим за и против.
Вярно, че животът на всеки си е негов, но това е сериозен избор или по-скоро отказ от избор.
Съжалявам, мила, но аз така ги виждам нещата и в такъв случай бих застанала много напреки





Тема Re: Обратнови [re: farmer]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 23:29



Такааааааааааааааааа, не на лични.Отивам си, взимам си 50дка с адвокат.Откъсвам се от арендата, т.е. От тук нататък мащерка мога ли да сея?Да ме интересуват ли европейските им програми, ако не искам нищо от тях?

Редактирано от Чудеси на 17.10.13 23:32.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано17.10.13 23:33



И кой ще ти купи 50 дка мащерка?
Колкото до програмите има хляб в новия програмен период 2014-2020...




Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Re: Обратнови [re: farmer]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 23:37



Има кой, обърни се с въпроса към Нерв. На моят - Може ли?





Тема Re: Обратнови [re: farmer]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано17.10.13 23:42



Не разбра ли, че младите ще направят пчелин с 1000 пчелни кошера.
49 декара за пчелите и един за марихуаната!
50дк. имат, колкото имат толкова!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано17.10.13 23:47



И двамата с образование на финансист и икономист.

Равносметката - загубени по пет години за грешно обучение. Поне да бяха учили за агроном и ветеринар. Кофти начало. Ако продължават все така, вземайки погрешни решения, докъде ще я докарат?
Днес чух по новините, някакви китайци се отказали да обработват земята в същия този район поради слаба реколта. Дошли, опитали, с машини и техника, видяли че не става и си отиват. При това китайци!
Щом е успял да работи и е спестил пари, нека продължи да работи и да пести. Доказана печеливша формула.
Спестените пари бърже ще свършат. А после?

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 23:48



И един ужасно тъп въпрос : Имам земя, която имам право да дам под наем, да я работят и пр.Що нямам право да си построя къща там?И да си я гледам.
Пренастроено ли е? Не! Обработва ли се?Ако искам- Само по оценка и по изгода на друг.Е що?



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 23:50



Медия -а?!
Изтрий си дупето с информатора - познавам го.


Редактирано от Чудеси на 17.10.13 23:53.



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано17.10.13 23:51



Много мислих, преди да отговаря на Чудесията, въртях, суках .... и си го рекох от сърце, радвам се, че съм била безпочвена и че и други сте й го рекли





Тема Re: Обратнови [re: chavdar4e]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 00:02



Кое - да си седим и коментираме Х-фактор?





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Гeвpek ()
Публикувано18.10.13 00:03



Най-добре му кажи да си стоят там още известно време. Не 2-3 месеца, а 2-3 години и после да решат.
Доста е рисковано. Между градинар и фермер има разлика. Няма как да е подготвен и за такива

.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано18.10.13 00:08



Вероятността за успех е не-малка. САМО едно генерално, изначално условие: Да няма повее от няколко мангалски къщи в селото. Ако то не е изпълнено - да се отказва. Сериозно и съвсем добронамерено.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано18.10.13 00:25



Звучи ми хубаво. Успех им желая на младите и дано да не се отчаят. Макар че - навярно идея си нямат какво ги чака. За мащерка в такива количества не знам, но със сигурност има (, но не знам дали "тероарът" ще е подходящ) хора отглеждащи чубрица, маточина, вероятно други билки или подправки в големи количества.



Мисля и, че след 50 или може би 100 години - селските имоти и собствената земя ще станат супер лукс и богатство. Защото масата ще е натъпкана в градовете като плъхове в градска канализация и ще се изхранват с ГМО и химии...

Пък ако им писне - знаеш как е. Баба ми казваше: "Младост, младост, та пак младост!"

Прав или изправян.

Тема Re: Обратнови [re: Nerv]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано18.10.13 00:32



И сега вече са лукс: де факто. Това, че масата не го знае/разбира не променя факта - това е нейния избор: тя също би могла да го има на цената на един нов Галакси 5 или зомби-фон годишно:).
Ако знаеш какво е да си заколиш сам огромен петел, да го сготвиш мераклийски и полееш с истинско вино, барабар с истински хляб, току-що изваден от хлебопекарната, си (би бил) наясно :)
Или да си чукнеш сам няколко суперхолестеролни(полезни) яйца от щастливи кокошки със зехтин, щото не ти се занимава точно сега да готвиш.
И не само, но да не се разпростирам:)

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано18.10.13 00:36



Важно допълнение за охлаждане на романтични пишман-мераклии: Горното изисква и да си готов да извадиш от капана, да счупиш главата и да окачиш порчето, чакала или лисицата на ъгъла на имота си, за да защитиш стоката :) Както бе споменавал навремето Селянина в една спорна анти-пуделска темичка. Просто няма как да си романтик без да си цапаш ръцете от време на време: инак ще ти се качат на главата, или ще те подпрат с праз отзад :)

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 00:40



Момчета, кефите ме! Продължавайте с мечтите!
Ех, дано да мога да ги подплатя!
Как се отглеждат деца с тия идеи?





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 00:44



"Обичам пуканки."

Срам! Не знаех, че царевицата е различна. Отгледах ги и позволих на коня да ги изяде.Нямах нужда от тоя продукт, а и не знаех че се произвежда така и от това.
Ядеше ми се царевица, ама се обърках!

Редактирано от Чудеси на 18.10.13 00:45.



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 01:31



За първи път съм на едно мнение с Оптимиста.

Захващат се с нещо за което нямат познания и капитал.За какво са учили 5 години?
Като си завършил финанси започваш да си търсиш работа в тази сфера, а не да береш ягоди и да садиш по селата.В началото се работи за жълти стотинки, докато се натрупа опит.Парите идват после.
Ще ти кажа какво ще стане.Разбира се тяхното мероприятие няма да успее и те ще го разберат но ще са на по 32-33.Тогава другите които са завършили с тях отдавна ще са заели меките кожени кресла, ще си ходят по тиим билдинги и командировчици а те ще се чувстват зле от липсата на опит.
Моят съвет - хващаш ги и 2-та и говориш, говориш ! Успех !



Тема Re: Обратнови [re: chavdar4e]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 01:35



Точно така, аз също бих била обидена като родител и много разочарована.
Подобни решения са проява на пълна незрялост.
Направо се чудя как спокойно и на шега го приема Чудеси.



Тема Re: Обратнови [re: Monica123]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 09:03



За първи път съм на едно мнение с Оптимиста.

Не ти стига акъл да си на едно мнение с Оптимиста всеки път.



Майтап! Предварително се извинявам, щото разбира се не е вярно!

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Meceчинa (Спътница)
Публикувано18.10.13 09:07



Ентусиазмът на младите прави Чудеса



... Само, когато се усмихвам.

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.10.13 09:15



и на мен ми идваха всевъзможни откачени идеи като бях на 25 години, хем вече имах и бебе тогава ... добре че нямах никакви пари, които да профукам и си останах само с гениалните идеи



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 09:19



"Продължавайте с мечтите!" - Ама верно мечти!





Тема Re: Обратнови [re: farmer]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 09:22



"...тук да не ме чуе Пътника, че не моа се отърва..." - Е, чу те!





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 09:41



Да ти е жив и здрав!

... и аз имам един такъв.

Чудеси, преди двайсетина години и аз така се върнах от Лондон с големи идеи..., които една по една се пукаха като сапунени балони при сблъсака с родната действителност.

Иначе тази идея на нас дъртофелниците много ни харесва да седнеш вечер край камината/кюмбето да наточиш кана руйно вино да напълниш паницата с ароматна селска манджа, па да изокаш, както му е реда...
Ама младежите други работи ги влекат. Ще си пуснат нета, а там селските теми няма да са интересни на връсниците им, няма заведения, дискотеки, социален живот, ще се почувстват като на самотен остров... А оцеляването на село, не е работа за непривикнали... Топлото не тече по тръби, а се сече с брадва и много пепел фърга, пък и стените опушва... Банята е ледена и трябва един час преди да се изкъпеш специално да я загряваш... ...и други такива...

Пожелавам им повече късмет и реализъм и най-вече упорство.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.10.13 09:52



От вчера си мисля за твоя син. Прочетох мненията. Нека е здрав, нека се обичат с девойката, а ако е писано ще стане човек на земята. Ако на 25 нямаш мечти и планове, на 50 е още по-трудно да имаш. Макар че в нашето семейство сме на тази възраст и все още мечтаем и планираме.

Вмъквам нещо. Срещам се с позната, с която сме си гледали заедно децата през 90-те. И се разпитваме за своите, за децата на други познати. Та, можеш ли си представиш изкарани две години в СУ с отличен успех, отказване, после ТУ една година пак с отличие, и накрая младежът е пожелал да се занимава с пчеларство, което е поминъкът на родителите му. Странно, нали? А може би това му е пътят в живота

Светът се е променял от смелите хора! От тези, които са правели странни, безумни и неразбираеми неща! Да са здрави!



Тема Re: Обратнови [re: Monica123]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано18.10.13 09:55



Закачам се за теб макар , че има и други подобни мнения....
Представи си , че не му е на сърце професията. Колко млади хора са наясно какво искат от живота на 18 години?
Към това да добавим , че и да г"говориш, говориш" -особена полза няма


И нещо лично да кажа : като милитъри инженер и даскал във военно училище напуснах къде 91година, сега се занимавам със земеделие. Оправям се, но още ме е яд , че ме пратиха в математическата гимназия вместо в кулинарния техникум./Ако не верваш донеси 2-3 кила свински врат , 10 бутилки Мерло и след 4 часа те чакам на масата/
Сега видях какво е на писала Фиш-това и аз исках да кажа!!!

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Редактирано от farmer на 18.10.13 09:57.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано18.10.13 09:56



Най-важното: да не слуша мърморещите.
Селото не е онова, което си представят градските тетки: работа на къро и кенеф на двора. Нищо не ти пречи да си го направиш, както на теб ти харесва: с разумен комфорт, без да губиш основните неща, заради което животът там е в порядъци по-здрав от бетонния мравуняк.
Решението му е супер: дори да се окаже недостатъчно упорит/мотивиран и се откаже, пак ще е записал това като личен опит, преживяно. Разбираш ли, това е точно тарикатлъкът - той ще бъде от малцината, които ще могат наистина да са близо до природата, за разлика от градските дебили, които плащат 10 пъти по-висока цена за "еко"-лайна в суперстора и се самозаблуждават, че наистина е "еко", ш'от, нали, са "арт" и са дали 15 лв за 200 грама зелена салата


Най-важното(пак!) - виж първото изречение.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.10.13 09:59



Млъкни бе! Събра ми плюнката!



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 09:59



Ама не е ли добре, че са икономисти? Според мен е супер, подходът им към начинанието няма да е лаишки.
Мъжът ми има един приятел, ходи по мисии два-три пъти и всичките си пари вложи на село. Купи си къща, закара майка си и баща си там, направил е голямо стопанство сега, градини и пр., а не е агроном, нито пък някой го е учил кое как се гледа. Много чете, нюх има и е предприемчив. Страхотно му се възхищавам.
Та мисълта ми е, че биха могли да се научат ако искат, кое какво е и как се отглежда.
Пък и не мисля, че някой размита за тях като икономисти, да ги турне в кожените кресла. Ще има да ги подмятат между ксерокса и принтера да стажуват сума ти години и накрая ще се доберат до бюро да си получават мижавата заплатка. Голем праз!
Ако не е някаква прищявка, струва ми се по-перспективно.

:)))


Тема Re: Обратнови [re: ЛAMБИ]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 10:02



Ох, прав си, ама ако завъртят колелото един път и ще намерят среден вариант някакъв да ходят и до града половината седмица.
Бе фантазирам си и аз, че обичам



:)))

Тема Re: Обратнови [re: shshtt]  
Автор Гeвpek ()
Публикувано18.10.13 10:09



Колелото без мама Чудеси няма да се завърти май и ще я изгубим като клубарка





Тема Re: Обратнови [re: Гeвpek]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 10:11



Е, да бъдем оптимисти, виж Киро горе какво хортува, че и вътрешни кенефи и нет имали по селата вече



:)))

Тема Re: Обратнови [re: shshtt]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.10.13 10:14



Колкото до вътрешните кенефи, Бояна нима не е като едно село със септични ями? Или всичко е ок вече

а нет има и по поляни и бърда



Тема Re: Обратнови [re: shshtt]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:15



"...среден вариант ..." - компромис с една дума? Днес за половин седмица, утре за цяла, след това само за зимата... и така за постоянно обратно в града.


На село се живее по-трудно и за да се преодолява това, трябва сериозен стимул. Я добра печалба от фермата (а дано, ама надали), я много любов.
Фермерът е споделил некой условия за успешен бизнес на село, склонен съм да му вярвам, меко казано...



Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 10:17



Чувала съм и аз че има, но не е ли някакъв скъп?

:)))


Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.10.13 10:17



хм, звучи ми все по-интересно и по-инресно този селски живот с био продукцията, особено ако е съчетан бърз интернет достъп ... имаш ли идея каква първоначална инвестиция е необходима за такова нещо? ... тук споменаха за къща с голям двор за 3 хиляди, но това преполагам следва да се умножи минимум по 20 с благоустояването и прочие ... ?



Тема Цъ! По две причини.нови [re: Гeвpek]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:18



1. Младите няма да я изтраят!
2. Ако все пак я изтраят, това ще е единственото й развлечение.





Тема Re: Обратнови [re: shshtt]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 10:21



Младежите не ги познавам. Идея нямам за тях.
За икономисти учат хора писарушки по душа. Не виждам такъв един да работи на къра.
Разсъждавам единствено изхождайки от собствен опит и възможности. Всички останали - също. Мнения! Нищо повече.
Ако може от всички мнения да се извлече идея за която не са се сетили, още по-хубаво. Трябва всичко да се има предвид, за да се вземе по-информирано решение. Работата обаче остава само за тях.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Цъ! По две причини.нови [re: ЛAMБИ]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 10:22



Ти пък! Всичко ще е по мед и масло! Докато Чудеси е на село, младите ще са в града, после обратното и така до края на света, хем няма да се виждат много-много и стопанството ще е нагледано



:)))

Тема Re: Обратнови [re: ЛAMБИ]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.10.13 10:23



Ламби,

може би преди 40-50 години затова се е изпразнило от хора българското село. Работиш в някакъв завод 8 часа на ден, заплатата ти в пъти по-голяма от мижавите стотинки, които дават в селското стопанство. Живееш в някакъв панелен апартамент, ама пък лесно се поддържа, няма нужда непрекъснато нещо да поддържаш. Вечер вместо да посрещаш козите или овцете си лежиш пред телевизора (и дори си и спиш).
Трудно е да издоиш коза, лесно е да си купиш моцарела в супермаркета




Извинявай, но като съм те чела винаги съм си мислела, че се чувстваш добре тук. Никога не разбрах какво му харесват на живота в Лондон, а там живеят хора, които обичам



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 10:23



абе чешем си езиците, какво сега



:)))

Тема Re: Цъ! По две причини.нови [re: shshtt]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:24



Нали?





Тема Re: Обратнови [re: shshtt]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.10.13 10:27



Колко ще е скъп. Това да не е преди 15-тина години.





Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.10.13 10:31



Нетът по поляните и баирите ли? Ми не знам, не съм ползвала. Колкото другия ли е?

:)))


Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:31



"Никога не разбрах какво му харесват на живота в Лондон, а там живеят хора, които обичам" Даже отлично си разбрала! Прочети си още веднъж поста за града и селото и там се намират всички отговори за разликата м/у живота в София и Лондон.





Тема Re: Обратнови [re: ЛAMБИ]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.10.13 10:33



за хора с пари Лондон е отлично място за живеене



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:38



Споделям казаното от теб. Много е точно, особено за изгубените години за грешно образование.
Но искам да нанеса някой корекции:
"За икономисти учат хора писарушки по душа." Така беше, когато ние учихме за икономисти, сега за икономисти учат най-нахъсаните и предприемчиви младежи, сега това минава за много яко и переспективно.



Редактирано от ЛAMБИ на 18.10.13 10:39.



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.10.13 10:39



Бе и на мене ми се въртят отколе подобни идеи в главата, ама де да видим. А първата и най-важна инвестиция е един пъмпгън и патрони.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Lolla (хала)
Публикувано18.10.13 10:41



може и да повторя някого, но ще извиниш


Напоследък няколко мои познати все млади хора, се изнесоха да жевеят в селата близо до града. Било по- спокойно,и приятно. Даже една каза, че пристигала по-бързо от село до работа отколкото преди от квартала в който живееше. За парите, които взела за гарсониерата си тук каза, че си купили сносна къщичка с дворче и по-нашироко били. Даже съм канена на гости, но все не мога се наканя да отида



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:43



"... тук споменаха за къща с голям двор за 3 хиляди, но това преполагам следва да се умножи минимум по 20 с благоустояването и прочие ... ?" и пак не е много като погледнеш.

60 хил. за хубава къща и 2 дка. двор! К`во му плащаш!?



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.10.13 10:45



Нали? Денем си пасеш козичката в Рийджънс парк, вечер обикаляш Сохо.



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 10:45



Така е!
... но и хората, които просто имат работа и те добре поменуват в Лондон.





Тема Re: Обратнови [re: XlNG]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.10.13 10:45



аз си го представям като колектив от минимум десетина семейства с общо стопанство ... тук има такива примери - събират се известно количество ентусиасти и купуват опустялото училище в некво зачукано село, правят го на апартаменти, имаше репортаж по телевизията - беше станало супер мераклийско ... а едни дори бяха купили неизползваема черква, нещо като мини катедрала и я бяха трансформирали



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.13 10:46



не е добре, че през два три месеца има различни идеи и се втурва през глава
на 25 бива, но дано да си седне на дъто в един момент и да вложи цялата си енергия в нещо, което ще си струва
сега е времето да разбере, че грешните избори се плащат скъпо
но им желая успех, въпреки, че ми е трудно да подкрепям фантасмагории
наскоро подрязах крилцата на моите, едната искала да бъде спортистка, а другата певица, голямата има данни и може да постигне всичко, което пожелае, но има и две дискови хернии, които ще са винаги пречка за активен спорт, а другата, макар да пее правилно, няма талант, та им казах да забравят, ще си ходят на фитнес и ще пеят по купони, толкова



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.10.13 10:51



Тук за теб е страната, където живееш, нали? Не съм песимист, ама е истинско чудо за мен, че българите преди 80-90 години са се обединили в кооперативи

После тази дума придоби такъв неприятен оттенък.

Ако бяхме по-организирани, сигурно щеше да е публикувана инфо кое село е обезлюдено какъв фонд е останал неизползваем. Ама, нали не сме....



Тема Re: Цъ! По две причини.нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Гeвpek ()
Публикувано18.10.13 10:54



Ще я траят, понеже нали хем първо трябва да се стяга къща и прокарват инсталации, хем някой да виси в Комисията по земеделие. Хем да се лизингова тракторче, хем да се организира напояване, складове и каквото се сетиш.
После като се окаже, че ще им дадат изобщо земя за обработване след година, почват административните писаници и висене. За всичко това отива много бензин, телефон и такси. Накрая оправят всичко и се оказва, че парите от няколко месеца градинарстване отдавна са свършили. Айде при бате Ламби...





Тема Re: Обратнови [re: ЛAMБИ]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано18.10.13 10:56



Е, не съм много съгласна за скока от София в Лондон

Дъщеря ми, както си живееше с братовчедка си в апартамент 100 кв.м и така се оказа в стая в общежитие 9 кв. м.
Когато си студент в страна с по-висок стандарт, нещата не са толкоз прекрасни.

Ти като се върна оттам не ти ли се струваше, че всичко е на малко разстояние и е кукленско някак Представи си като се приберат децата ми в Бургас как ходят пеш на места, докъдетпо аз редовно си вземам такси



Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.10.13 11:00



тук за мен е Белгия, но подобни неща стават и във франция и испания - там из зачуканите провинции има цели села за продан, напълно обезлюдени - директно си пазаруваш цялото село, ставаш му кмет, администратор и модератор, оправяш къщите и идват хора да ти живеят - крепостни селяни





Тема Re: Цъ! По две причини.нови [re: Гeвpek]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 11:02



Е, да де, ама идеята за селския ентусиазъм, почерпен от UK си противоречи, с българските патриархални традиции.

И к`ат се омешат лондонски стандарти и свекървенски напеви... пътят към града става прав и светъл!!! Знам ли, пък може да не съм прав...??? А дано.



Тема Re: Обратнови [re: chavdar4e]  
Автор Haйcи ()
Публикувано18.10.13 11:04



Аз лично, ама само аз, не бих поощрила такова начинание.....
Не одобрявам ентусиазма, без подплата от сериозни знания и опит.


не само ти....... аз също не бих поощрила подобно начинание.
за съжаление, всички опити на млади хора за реализация на подобни бизнес проекти,
които съм наблюдавала през годините, са били неуспешни.
някои приключват с малки, други с доста големи загуби.
познавам родители, които все още изплащат заемите на децата си.

интересно би ми било, ако някой от клубарите сподели пример за успешен бизнес в селското стопанство на млади хора без знания и опит.



Тема Re: Обратнови [re: Lolla]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.13 11:05



и аз живея на село, и пътя ми е само 15 минути с кола, и за тишината е така, но в темата става въпрос за работа и за инвестиране на спечелени пари

голяма глупост, защото сами няма да могат да обработват 50 декара, няма и да намерят кой да им работи, и ще ги крадат, и ще зависят от времето, и на 25 все още не знаеш какво е усилен труд, и бързо ще свършат парите, които са спастрили, а идея за нови постъпления нямат, и след половин година пак ще тръгнат за някъде и ще почват от нулата



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.10.13 11:09



За Франция и Испания съм съгласен. Даже за Италия и Гърция. Обаче в България трябва първо да построиш 4-метров зид и да храниш два-три питбула. Викат му комплекс от затворен тип. Алтернативата е да се обзавеждаш всеки сезон наново.



Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.10.13 11:09



Когато си студент в страна с по-висок стандарт, нещата не са толкоз прекрасни. Да живееш в определена страна, означава да си изкарваш там прехраната. Студентите харчат в Лондон, спечелени в БГ пари. Не е същото.



"Ти като се върна оттам не ти ли се струваше, че всичко е на малко разстояние и е кукленско някак" НЕ! Всичко ми се видя много прашно и мръсно, хората лошо облечени, мърляви и неподстригани и ужасно нелюбезни.



Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 11:11



Имам впечатления от село Писанец. Село или град вече, без значение.
Инженер от Русе купува къщата и мястото (един декар) за $5000. Къщата имаше нужда от довършване.
Лятото майка му живееше там и обработваше земята - сееше предимно зеленчуци. Половината от декара - зеленчуци, другата половина - овощна градина. По овощната градина - никаква работа. По зелнчуковата - най-малко четири часа на ден в прекопаване, плевене, поливане, бране. Уж гледаш го нищо ама времето си отиваше в работа полуприведен. Леля Анка (майка му) работеше от шест сутрин до към десет, десет и половина след което си взимаше душ и си приготвяше обяд. След като обядва лягаше да спи следобед. Ставаше около четири и тръгваше да обикаля хълмовете наоколо. Връщаше се между шест и седем. Пускаше си телевизия да гледа. Хващаше само един канал със снежинки. Донесох и антена с усилвател. Приемаше сравнително добре десетина канала и започнаха да й идват съседите на гости да гледат. За нея бяха добре дошли. Имаше с кого да говори.
Показаната снимка е от октомври месец. Останало за обиране е само зелето. Реколтата се приготвяше за зимата в буркани. С реколтата, понеже беше много, снабдяваше със зимнина три семейства. Към краят на октомври къщата се зазимяваше, леля Анка отиваше да живее при сина си в Русе и щеше да се върне в къщата отново на пролет.
Не гледаше никакви животни. Мляко (чудесно пълномаслено) отиваше да си купи в отсрещната къща. Там гледаха крава.
За бакалски стоки и хляб отиваше до магазина в центъра.
Пълна идилия! Пенсията, лолкото и малка, й стигаше. За разходи по градината, синът й ги покриваше. Къщата имаше вътрешна тоалетна и баня. Освен двата етажа, които се виждат, имаше и още един под къщата с прозорци от които влизаше дневна светлина. Терасата той си я беше направил. Беше посадил и няколко асми, които щяха да я покрият и засенчат.

Синът обаче почина от рак на белите дробове. Беше пушач. Кутия и половина на ден. Майка му, леля Анка и тя почина, но не преди да си загуби ума. Докато почина се превърна в ад за дъщеря си. Губеше се из града и акаше където й дойде. Не беше леля Анка, която аз познавах.

Много обичах да й ходя на гости. Пълних й хладилника да има дълго след като си отивах. Никога не ме оставяше да си ида с празен багажник. От продукцията й не приемах, но цветя разкарвах до трите семейства на нейна "издръжка".
Доколкото знам къщата и земята пустеят. Няма кой да живее там и да я поддържад. Дано са ги продали, че продавач и купувач да се възползват от това разкошно място.




"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Lolla (хала)
Публикувано18.10.13 11:16



трудно ще им е, но дано ако наистина осъществят намеренията си да имат успех. имам приятел / поицай/ който от как се знаем гледа и земя на село. Все ходи там, сее, жъне и казва, че е на печалба. Даже наскоро каза, че е увеличил земята

. Вярно е обаче, че и той е живял на село и е свикнал с този вид труд. Освен това и модерна техника има.



Тема Re: Обратнови [re: chavdar4e]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.10.13 11:47



+1



Тема Re: Обратнови [re: XlNG]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.10.13 11:52







Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.10.13 11:58



Трогна ме историята.
Още повече ме разчувства снимката където бабата е прегърнала внучето си.





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.10.13 12:17



Не.Но пазарът трябва да те интересува...ако от това смяташ да се издържаш де





Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор DarkSide ()
Публикувано18.10.13 12:21



прекалено ми идва аграрно, искам да кажа че всичко наоколо е само за оцеляване и абсолютно нищо за кеф - а аз предпочитам да има една хубава зелена ливада, да сe разположиш на шезлонга под дебелата сянка и да рееш поглед към красотите на хоризонта, а кучето да ти дреме в краката ... да ти мирише на рози или някакви други китки, вода върху камъчета да ти ромоли тихо на ушенце, птички да ти чуроликат и пчелички да ти жужът (но не много близо, в бекграунд)





Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 12:51



прекалено ми идва аграрно, искам да кажа че всичко наоколо е само за оцеляване и абсолютно нищо за кеф

На село е така!
На теб като ти стане време да се пенсионираш, това за което си мислиш ще можеш да си го осъществиш. Но ако съдя по себеси, дотогава друг акъл ще ти дойде и ще се задоволиш с нещо друго, не по-малко удобно. Затихващите функции на човек принуждават да се съобразяваме с тях и да изоставим някои от мечтите си като непрактични.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема това щях да пиша и азнови [re: Киро]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.10.13 13:04



ама си ме изпреварил
който иска да произвежда храна, първото което трябва да се научи е да убива животни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: това щях да пиша и азнови [re: zaphod]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 13:12



Хора и животни имат еднакво право да се борят за храната си. Производителите на храна са първите сблъскващи се с този проблем. Побеждава по-силния, по-хитрия, по-смелия, по-находчивия...
Природата не е предвидила милост в тази борба.
Повечето живи същества изживяват целия си живот в борба за "насъщния". Ние, в града, дотолкова сме се отдалечили от тази истина, че сме я забравили напълно.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.13 13:23



да ти напиша още нещо, преди да съм се отказала
ако съм на твое място и завися от приходите от арендата, много, много бих се замислила дали да рискувам доходите си заради приумиците на сладурчетата ми



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 13:24



Супер. Най-вероятно нищо няма да излезе, но това няма значение. От опита ще научат много повече отколкото от тия пропиляни 5 години за висше образование. Някой ако си въобразява някакви кожени кресла срещу диплома - тоя филм свърши, за робите на тръстиката ще има все по-малко хляб.



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 13:26



Зависи от арендата на 50 декара? Ще се лиши от астрономическата сума от 1000-2000 лв годишно? Хм, тука трябва много дълбоко да се замисли, да.



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.10.13 13:28



виж това момче какво къщЕ е спретнало за семейството си в уелс - само за 3000 паунда





сайтът:






Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.13 13:29



Най-вероятно нищо няма да излезе, но това няма значение.

ужас


колко си готов да загубиш заради децата си, за да придобият такъв опит



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.13 13:32



зависи, татко ми взима много повече, а и те ще вложат спестените от двамата в англия, сигурно и родителите си ще набутат, може и кредит да теглят, та не се знае колко ще им излезе да си играйкат на селскостпански труженици





Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 13:37



За образование вече "загубих" няколко десетки левове, а за такова нещо си струва и повече.



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.10.13 13:44



за образование и ние ще дадем много, но за глупостите и грешките си ще трябва да си плащат сами





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 13:59



Да ви почерпя от скромния си добив на лаик тази година.Прелитах през две седмици и отгледах :







То, като те влече, те влече и няма акъл, няма образование!
Какви кресла, какви кариери?Не сме се нагледали на безсмислен труд как кипи, кипи!Всички юруш и станаха икономисти!
Не ме е предало детето, а и той сам си избра какво да учи.

Редактирано от Чудеси на 18.10.13 14:07.



Тема Re: Обратнови [re: tartarianeyes]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано18.10.13 14:05



Интересно, тази колко ли струва!?



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано18.10.13 14:06



Десуно, това добре и зле едновременно. Дето викат - пеесе на пеесе.
Той рече ли защо му хрумна това, едва след три месеца труд в чужбина?
Де да знам. Я, пробвай да им чуеш мотивацията, щото оттам може да изскочи към кое пеесе се накланя везната.



Тема Окнови [re: Чудеси]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано18.10.13 14:24



Предполагам Вие, заедно с много семейства в България не сте подготвени за английския и световния комерсиализъм. От тази гледна точка когато изпратите детето си там, то с голяма вероятност ще възникне проблемът за синхронизиране с духа на тази среда. Видимо е, че при Вас съществува амбицията за икономически прогрес, но за целта най-добре е синът и дъщеря Ви също така да "обръгнат" малко на пазарите и тържищата в български условия. Проблемът в Англия е, че Вие не сте там, а сферите са прекалено окупирани и не е гарантирано, че Вашите наследници ще получат най-добра експозиция с цел учене и напипване на комерсиални нишки.

По-важно от това, може да не усетят духа на начинанието и на парите. Защото каквито и пари да изкарат в Англия, сравнено с местните те ще са на опашката или под бариерата. А за парите е важно да усетиш, че с някакво комерсиално начинание, наистина ги печелиш така, че да има разлика. Реализирайки нещо в България може да се видиш над масата и по ефективност, и по стил и по пари, докато в Англия нивата може да са много много високо. Резонно е децата директно да влизат там, ако Вие като семейство сте много адаптирани към материала и те знаят какво да правят на място.



Тема Re: Обратнови [re: Raf OFecin]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 14:27



Не е баш да му е хрумнало сега.Той си я пееше тая песен още преди.Не му се връзвах, ама хукна да търси къща около Сф. После му предложиха инцидентно да замине само за лятото да градинарства в Лондон.Понеже си е работлив продължават да го държат.Засега е до края на ноември там.От там той рови в нета и си е харесал тукашната къща.
На мен не са ми ненужни парите от аренда.Познавам си, обаче и детето.Вярвам му.Винаги си е взимал сам решенията, но и не е очаквал от мен да му ги финансирам.
Сам реши да кандидатства ФСГ.Завърши с отлична диплома, но реши да кандидатства с рисуване.Започна да учи рисуване, но успоредно записа и финанси.Всичко това плащаше сам.Е защо да не му вярвам? Защо да не ми харесва идеята му, като виждате какви ги върша самата аз?!





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано18.10.13 14:32





Според мен, е добре да ги оставиш да направят, каквото са си наумили... да пробват, да опитват това-онова, едно-друго, трето, пето... Ако на 25 не опиташ, кога ще опиташ...

то, както е тръгнало времената едва ли ще стават по-хубави, а ако има да стават, едва ли ще е толкова скоро, та с каквото и да реши да се захване на тяхната възраст човек, няма как да знаеш дали е добре или не предварително... ние като сме се откъснали от земята и нямаме нищо общо с нея, нито пък си имаме хал-хабер, що пък да сме по-компетентни от тях, дето и те може да са на нашия хал, ама имат някои мнооого големи предимства - като възраст и липса на ограничения за занимание със земята, които ние сме имали по наше време...

Човекът си има идея, мотиви, желание, план, млад е, що пък да не опита!? В най-лошия случай просто може да разбере, че от него фермер няма да стане, а това също ще му е от полза.

Дет се казва, "Не си ли направиш сам плана за собствения си живот, ще станеш част от плана на някой друг."




Тема Re: Обратнови [re: Батко]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.10.13 14:55



колко колко...
зависи от локейшъна







Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.10.13 15:18



Верно е сладур, синът ти...

А освен това очевидно е и АВАНТЮРИСТ. И още - очевидно "вятър го вее на бял кон". (Вярвам да е ясно, че това изречение е почти синоним на "наивен").

Ми - ще се върне и от селото, както ще се върне от Англия. Ти се радвай, щото този път ще е по-близо до теб.

Само дано не "влезе" много вътре с разни кредити и инвестиции...

(Не съм чела останалите отговори.)



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.10.13 15:23



"Не си ли направиш сам плана за собствения си живот, ще станеш част от плана на някой друг."

И какво от това? Някои определено могат да правят удачни планове. Други ОЧЕВИДНО НЕ МОГАТ. Престъпление ли е второто? Определено не. Престъпление към теб самия (и близките ти) би било да не си наясно, че не те бива за планове. В този случай най-добре е НАВРЕМЕ да разбереш, че е много по-добре да станеш част от удачния план на някой друг, вместо да блъскаш цял живот глава в стената и да минаваш за вечния неудачник...

Имам примери в тази посока.



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 15:34



И аз като един лаик да си кажа.


Иска да си вземе къщичка на село? Хубаво ама само за вила , купони и т.н. и то при условие, че района е гъсто населен с бълари, че иначе може в един момент само двора да намери.
Да сади на село и "вади" реколта.За чий му е?Пълно е със производители на селскостопанска продукция, дето се чудят и маят после какво да я правят.Защо?Щото има огромен внос от чужбина на същата такава продукция с цени в пъти по-ниски от нашата, родна продукция.Произвеждат хората нещо си и после още на "зелено" го продават на прекупвачите, които реализират истинската печалба. "Контрата" остава в производителя.
Та, щом са икономисти да се ориентират към прекупвачество и печалбата е гарантирана.Взима тон домати, примерно по 0.20лв. и ги шитка в града по 1.20лв.Така е тук в Бг.(Цифрите са произволни)
А сега ме убеди, колко не съм прав.
"Далаверата" става, ако си си сам производител и имаш няколко сергии на Женския пазар, примерно.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 18.10.13 15:41.



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор Bacилия (ентусиаст)
Публикувано18.10.13 15:35



През пролетта някъде ми попадна обява за продажба на сграда на старо училище - някъде около Ловеч
намерих я -

Цена: 55 000 EUR

Училището се намира се в скритото от цивилизацията село Дъбрава ,област Ловеч, Централна България , по посока планински курорт Априлци. До селото се стига по второкласен асфалтов път.
Сградата е с РЗП 128кв.м. на един етаж находяща се в дворно място от 2772кв.м .
Много интересно разположение в старовремски стил - тип килийно училище със сцена и прекрасна гледка от хълма. Подходящо за хора родолюбци ,търсещи романтика и здравословен начин на живот далече от цивилизацията . В селото живеят само около 30 души. Характерно със запазената природа и екологично чиста околна среда Много подходящо за привличане на чужденци , или почивна станция за селски туризъм , зелено училище за деца по Европейски програми. Целия имот е заграден с дялан камък .




Тема Re: Обратнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано18.10.13 15:55



"Да станеш част от удачния план на някой друг" може да е твоят удачен план.

А ако не знаеш, какво правиш и неосвестен се оставяш да те влачи течението, пак може да станеш част от удачния план на някой друг, но определено това няма да е част от твоя план, още по-малко пък удачен.

Редактирано от Mila06 на 18.10.13 20:41.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.10.13 16:03



И аз познавам едно подобно момче, което се занимава с рисуване и финанси. Като го почерпиш една водка, за има няма половин час ти рисува една столевка!



Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.10.13 16:03



"Да станеш част от удачния план на някой друг" може да е твоят удачен план.

Да, с този каламбур съм съвсем съгласна. Стига, както вече подчертах, да се усетиш НАВРЕМЕ.

Ей в това НАВРЕМЕ е разковничето. А иначе какво - пробвай 1-2 пъти, няма лошо. Стига да не пропаднеш материално и да не се съсипеш физически от проби...

Имам близък, много готин и интелигентен човек. Беше убеден, че ще стане "бизнесмен". Приятелите му всички бяха успели в това поприще. Нямам думи да опиша КОЛКО ПЪТИ пробва, какво ли не - и в България, и в чужбина. През цялото време жена му го хранеше и му осигуряваше пари за "пробите" му. Кротка и обичаща женица...Добре, че след 15 години подобен "вихрен" бизнесменски живот клекна най-накрая на една блага работа, осигурена му ПАК от жена му...



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Обратнови [re: XlNG]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 16:08



Запознай ме с него!



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.10.13 16:08



Добро ти е детето, разбира се че ще му вярваш. Много повече съсипани животи има от "трезвомислещи" съветници и пазители, отколкото от вярващи и подкрепящи, въпреки безумието на мечтите...
Ами те всъщност какви мечти са,ако са разумни и премерени.
Парите не са най-важното , нека опитат. Ако не успеят ще загубят някой лев и година, но ако не опитат никога няма да разберат какво е можело да се случи...
Ами ако пък успеят и осъществят мечтите и надеждите си?!





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано18.10.13 16:12



Настоящият ми съпруг, който дето се казва е здраво селско тракийско чадо от пловдивско:)) и познава добре селският труд, копал, орал, фъстъци гледали, лозя, буби, крави и всякаква домашни животинки по село и пр. докъм 20-тата си година е бил яко ангажиран от родата си да помага, поддържа стопанствата ведно с дядовците си.

Познава добре селският труд и казва, че определено в момента особено не желае да се захваща с подобни предизвикателства.

Може би подобни "изкушения" са за непознаващите в действителност този живот и работа.

Едно е да си кОпаш на вилно местенце...друго е по сериозният начин



Останалото са ти го написали клубарите.

Да са живи и здрави децата ни...ако пък много се заинати и го иска...поддръжка му е майката



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 16:12



То, като те влече, те влече и няма акъл, няма образование!

То и за това си има приказка:
Може да извадиш селянина от селото, но не можеш да извадиш селото от селянина.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 16:14



Ами, дааааа, прав си!





Тема Още едно училище...нови [re: Bacилия]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 16:22



...за продан. Село Енчовци, търновско. Балкан!
Подробности не знам освен че се продава.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: farmer]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 16:43



Oooooo boy,
Казваш повече ти се готвеше отколкото ти решаваха задачи?
Между другото аз също обичам да готвя и да експериментирам нови рецепти , НО ! Бил ли си някога в професионална кухня? Работил ли си наистина като готвач?За мен това е една от най-най подтискащите професии.Веднага ще се аргументирам.Кухните на ресторантите са винаги - малки пространства, без прозорец.Цял ден си на крака, кефа от готвенето е едва 10 процента, останалото е къртовска физическа работа.НЕ случайно им плащат добри пари на мастер шефовете. А за калфите дето режат лук и почистват то 10 килограма скариди на ден да не говорим - робски труд.
Е, точно за това смятам, че финансите са добрият избор.
И друго - започнал си да учиш, не ти харесва - ами смени с нещо друго още във 2-ри куср, защо караш до края?
Животът е твърде кратък за да се объркваме така...



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 16:46



Момчето е завършило финанси - нещо което изобщо не означава писарушка !!!!!!Имам преки наблюдения както към специалността, така и към реализацията и.
Не става дума тук за акоунтс пеябъл.



Тема Re: Обратнови [re: Monica123]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 17:01



Имам преки наблюдения както към специалността, така и към реализацията и.

Едва ли са по-преки от моите. Още къкря във финанси на слаб огън. Как иначе си представяш да си позволявам да живея едновременно в София и Кармел?

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 17:10



Ами тогава незнам казо ги определи като писарушки...Едно време когато работех в банка повечето счетоводки около 50 годишни се сгрижеха всяка за по 2 сметки - още ги помня - 4620 и примерно 4810...И така цял ден........нещо влезе, нещо излезе, през другото време лафове, смях, клюки.........еххххх златни времена бяха.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 17:13



Ами така кажи - то значи си има здрави селски корени..а ние тук нищим каузи:)))
Но иначе темата беше много добра !





Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 17:31



Много добре казано !





Тема Къща на селонови [re: Чудеси]  
Автор тopб (торба)
Публикувано18.10.13 17:39





Моля ви се, вижте тази къща... Скоро ще я свалят от сайта. Продадена е.

Евтина. Вече Ненужна. Обитателите са се преселили някъде на по-добро място...

Пресните некролози на фасадата...
Инвалидният стол - най-луксозната част от обзавеждането.
Патериците на дядото... вероятно вече не му трябват...
Мивката, печката, креватът...
Няколкото буркана недоядена зимнина на пода...

Егати тъжната картина.

ПП Къщата е продадена.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:02



Чета тук песимистични прогнози, та нека дам един друг пример. Моят братовчед, той не е от село, ама от малък град, вместо да вземе да се вдигне към големия град, взе та взе една мандра под наем преди 15-тина години. Да е бил тогава на 25 някъде. Сега си има собствена мандра, към нея добави и ферма и т.н, и т.н. И той започна от нищо. Както навремето Ники Фин каза (и мисля, че беше права), бъдещето е в тези, които осигуряват папото. Населението на земята се увеличава в геометрична прогресия, а благата в аритметична (Малтус), така че...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:06



На мен пък ми разказаха за някакво село в Северозападнала България, където някакъв симпатяга със средства от ЕС закупил едни трактори, пък взел да обработва една земя и сега в селото няма безработица, младите взимат софийски заплати и никой не ще да бяга, да им се не начудиш. Та, всякакви примери има.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Фиш Л]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:07



Подкрепям!

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:11



А какво пречи да си хем производител, хем прекупвач? Една от причините хората по селата да не могат да си продадат продукцията е, че им липсва предприемачески дух. Ако един интелигентен и с идеи човек отида на село, ще се справи по-добре.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:21



Ако тръгнем да си даваме примери, има всякакви. Моят зет, примерно, започна бизнеса си с това, че изхарчи парите, които майка му беше спечелила на гурбет като ги вложи в една губеща идея. Дотук всички, дето сме "разумни" на 40-50 бихме казали " ами, да, като се захваща с нещо, от което не разбира...". Да, ама той инатлив и продължи. И взе, че успя. Е, не е милионер, ама доста добре си гледа семейството. Та, ако всички бизнесмени почваха с нашата "разумност", доникъде нямаше да стигнат.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 18:26



Описваш изключение. А правилото е, че в такива случаи се губи. Тия на вече 40 - 50 се предполага че знаят какво-що. Имат години, работа и опит зад гърба си...с известни изключения.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:27



Нищо не пречи естествено.Само "маркирах", че е безмислено да произвеждаш нещо, ако не си осигурил пазар за същото.И че конкуренцията с вноса е жестока и не е в наша полза.Да се има изнавпредвид.
Друг риск.Мой колега навремето купи прасета щото цената им бе добра и се надяваше на печалба.Обаче и нам си колко други решили същото в резултат на което цената на свинското падна и човечеца продаде мат'ряла на загуба.
Зеленчука/плодовете не са трайна стока, та незнам?Ако не я пласираш навреме загнива и фалит или пък я даваш на безценица и пак загуба.Да се ориентират какво-що и тогава.


Най-добре да хвърлят "ези-тура" и каквото покаже.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:32



Имат години работа, ама каква е въпросът. Една голяма част никога не са опитвали частен бизнес. Друга част са опитали веднъж. Печалбите в бизнеса идват от риска (от учебниците за първи икономически клас). Ако всеки чака нещо да му е 100% сигурно и тогава да започне, бизнес няма да има. Ако описвам изключение, значи около мен е пълно с изключителни хора.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:33



И аз се бях "запалил" по собствена продукция.Копах, садих зеле и картофи.Ей тъй да видя какво е.Ми тъпа работа.Излезнаха едни хилави, никакви зелки и около 4 чувала картофи.Баси.Тъпо.Ако ида и си ги купя на пазара ще ми излезнат без пари.Баста.Не е за всеки тая работа ( пък и още много такива работи ).


На всичкото отгоре зелето го слажих в каца за зимата.Хубаво ама имахме едно зайче, дето подскачаше из двора лятото и есента да му се радва щерката.И като застудя го пуснахме в стаята със зелето и на сутринта - скочило в кацата със зеле и се удавило вътре.
"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 18.10.13 18:36.



Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 18:37



Е то тая работа не е като оная работа. По евтино и лесно е да караш на пластмаси от магазина разбира се.



Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:38



Пък на мама зелките и всичко, дето гледа, са чудесни. А инак мама е докторка и като млада не се е занимавала със земеделие. Че не е за всеки, не е за всеки работата. Аз не бих се хванала на този етап. Ама този младеж е нахъсан, а това никак не е малко.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:38



Ама пък и много "еко" не е баш еко.Не е нормално 5 домата да струват колко кило свинско, ама това е "една друга тема".



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано18.10.13 18:39



Да се ориентират какво-що и тогава.

Училищата и университетите са затова!



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 18:40



Колкото кило свинско от магазина, или от прасе?



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:40



Анджик , ама по стара българска традици всеки работи това, дето не му е работа.И винаги, ако си забелязал, чуждата работа е най-хубава.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:42



За икономисти учат всякакви хора.

Едно време половината икономически институт беше пълен с неприети в Консерваторията певци, неприети в Художествената академия художници и прочие. Аз отидох, защото нямах идея какво ми се прави и се оказа, че ми върви. Та, икономическия не е характеристика. За работата си много прав.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано18.10.13 18:43



за 2-3 месеца робство в Англия - колко е спестил? зада развива "бизнес" в БГ?!

освен ЧЕ е смешно - е И трагично!



Тема Re: Обратнови [re: NUT]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:46



Що не си остане градинар.Лятото минах покрай една градинка в един елитен квартал, до Руското посолство.Градинка, ама приказка.Градинарят си чопкаше нещо в нея.Идилия, направо му завидях благородно.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 18:53



А как ще коментираш цената на шише вода да струва, колкото шише прясно мляко.Бах го?



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.10.13 18:56



И аз това се замислих. Като тръгнем да говорим за бизнес всеки 5000 лв. вложение ни се струват рисковано вложени, а като е за образование даваме по 30-40 хиляди без да се замислим. А каква е гаранцията, че тази инвестиция ще се изплати? Никаква. И на двете места, ако няма лични качества, ефектът е нулев.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Обратнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 19:01



Аз за образованието в класическия смисъл не съм особено убеден че си струва, дори и най-добрите училища, дори и личните качества да са ок. Просто не са в час. За базови неща да, но висшето образование вече е твърде изостанало, за мен тези години по-добре да се използват за опити в бизнеса или други начинания, в реалния свят се научава много повече отколкото в аулите от професори, повечето от които не могат друго, затова преподават. Всъщност освен да си отебе човек, не виждам за какво му е висшето в момента.



Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 19:02



Не съм забелязал в магазина да са на една цена, освен ако нямаш предвид вода Перие например. Не ми е ясно какъв точно ти е проблема че Перие успяват да продават скъпо, това че ти няма да си купиш, нито аз, очевидно не им пречи да правят пари.



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано18.10.13 19:08



ДРАСКАШ СМЕШКИ!
какво дългодишно качество - очакваш от стартови необразовани земеделци?!



Тема Re: Обратнови [re: NUT]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 19:12



A?
Качество от магазина ли? Май скоро не си яла истинска храна.



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано18.10.13 19:15



ТИ сам ли си произвеждаш лапаницата?!



Тема Re: Обратнови [re: NUT]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 19:15



Да, една част, все по-голяма.



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано18.10.13 19:22



ами гмецни че си селянин-производител...заработващ манджата и пивото на домът!!!

тук (според мен) драскаме - основно граждани!



Тема Re: Обратнови [re: NUT]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 19:26



Не. Това ми е допълнително, като хоби, затова и си направих къща. Иначе основната ми професия е друга.



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано18.10.13 19:40



не ме интересува - каква ти е професията...
НО
щом би "прежалил" малките си деца - да се гърбят с фермерство...без нужното познание и не достатъчен капитал!
ми е смешно - да те четя!



Тема Re: Обратнови [re: NUT]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 19:46



Сигурно е нощен пазач някъде, а през деня с автобуса и право на село !
А там работа кооооооолкото искаш - прасе, кокошки, зеленчуци и плодаве.
Компоти, лщтеница, сладка, бъркани с месо ит.н.

Ебаси как го измислих само:))))))))))





Тема Re: Обратнови [re: Hoй]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано18.10.13 20:36



Хехехе, до руското посолство къщите са много яки !
Не случайно и улица "Латинка" на която живя и беше убит Луканов е там....
Мисля, че му миришат още краката за там





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано18.10.13 21:00



Ма как да не ти хареса идеята му?! Чудна си е идеята. Стига и да се справят, не виждам защо да не си във възторг!
Мисълта ми беше точно такава - да си наясно, че не е спонтанна хрумка под давление на носталгия и трудности. У нас не е лесно, но и в чужбина не е. Въпрос на приоритети е, къде човек ще избере да се бори.
Щом детето е работливо и не му е вчерашна идеята, може и да се справят.
Какво по-хубаво от това да си у дома, да живееш добре според собствените си представи за добро и да ти харесва това, с което си вадиш хляба!



Тема Re: Обратнови [re: Bacилия]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 21:04



нещо такова е - село без изход.



Тема Re: Обратнови [re: Батко]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 21:10



на кого, колко струва - на нас или на тях?


Ей сега ще дотърчи он'я, задокеанския, и темата ще фръкне до небесата.



Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 21:19



или - остави го да се опари, ама го пази да не се изгори!



Тема Re: Обратнови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 21:26



Чета, чета и не вярвам на ушите си...не стига че икономисти ще стават селяни, ами на всичкото отгоре и американски емигранти нямащи нищо общо със селото дават акъл
И аз като Киро....елате бе, елате, учили и патили...и УМНИ...елате в наше село пълно с цигани...и си приложете на практика ученото, и цялата си ученост...елате бе.


Мале как обичат нащти цигани такива умни хора като тук!
Елате бе...давайте да правим селскостопански бизнес!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 21:26



Виждам, че темата ви развълнува.Затова да вкарам още по-ясни детайли.
Селото е голямо и хубаво.Не е единственото, в което имаме земи под аренда.

Пак в северозападнала България имаме още толкова дка.Не е много близо, но не и далече.Там имаме и къща.Ако идеята се развие, може и там да поеме нещата.
И на двете места, за да се взима под аренда земята под наем от друг, вече имаме представа коя е културата, която трябва да се отглежда.
Самите фирми-арендатори, или по-точно техните собственици, дали са с "подходящо" образование? В това, към което се е насочил той, арендаторът е всъщност фирма на Косьо Самоковеца.А и защо, за да се работи собствена земя трябва да се разчита само на субсидии?
И няма да е сам.Имам братовчед, който е на възрааст.И той се върна и живее там. Защото всички вазирахме, се грижи за къщите на брат и братовчед, които са празни и непродаваеми. Една до друга с дворове по 1-2 дка.Така си е образувал цяло имение.Живее само с жена си.И неговата дъщеря -доведена е невъзвръщенка.Живее в Лондон.


Това, което мисля да посъветвам младежа е да наеме едната от тия къщи, на първо време.Братовчедът е пенсиониран военен, бивш шеф на "Борба с градушки" на селото".



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 21:31



"Селото е голямо и хубаво.Не е единственото, в което имаме земи под аренда."


Започвам да се чудя при толкова много земя какво правят младите в чужбина?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обратнови [re: ПЪTниka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 21:32



а за

'й сплескан, какво ще речеш?
Още не мога, а и не искам да им/му го простя!
Въпреки, че ставам банален, знам!



Тема Re: Обратнови [re: Silverado]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано18.10.13 21:37



Еми, ако може да го предпази - да го предпази, а ако не - няма, кой знае, какво лошо да се случи... ще загуби малко пари и време, ама пък ще спечели житейски опит, ще съзрее и ще заякне характерът му...



Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 21:38



а де, нали и аз туй рекох?



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 21:58



Извинете, че не ползвам темата по предназначение, но искам вметка.По тая и по въпроса "Бежанци" съм силно изплашена.Не искам да пиша в самата тема, защото е вече деформирана.Защото се интересувате от моята: Проблемът "Бежанци"наистина е съществен.Днес станах свидетел на стълкновение в градския транспорт.Бяха заели цяла мотриса на 20-ката.Държаха се арогантно с контрольорите.Те избягаха, но хората се взривиха.Накрая бяхме обругани с "Фък,ю!"Можеше да стане и по-страшно.





Тема Re: Обратнови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 21:59



Ами какво за него да река...мога да го закълна....дай боже да върви да прави бизнес на село пълно с цигани... щом е толкова умен!

и после да дава акъл на другите
Ама той този е толкова умен, че няма и да разбере че внуците му са мургави!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниka на 18.10.13 22:01.



Тема Re: Обратнови [re: ПЪTниka]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 22:01



Душка, не така грубо!Не се пали! Прав си за много неща, но не така!





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 22:04



Не гледай на нас с лошо. Използвай ни, и ако можеш помагай на децата си.
Може и да сме груби, но почти всички тук ви желаем да успеете.

Чети ни внимателно и черпи!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обратнови [re: ПЪTниka]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 22:07



За което, ви благодарим и целуваме!





Тема Re: Обратнови [re: ПЪTниka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 22:16



чакай, че ти съвсем ме обърка - той ли ще ги роди и майка ли ще им се пада?


Понеже този свят яко се омеша и вече не знам като пусна ръка на нещо си, дали ще се окаже мъжко или женско - м'ъй страх, вече?



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 22:17





Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 22:18



те и мангалите се изпедепцаха вече в ингилизкия, та мой'ш ли ги различи?





Тема Re: Обратнови [re: Monica123]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 22:24



Мда, нощем пазач, а денем размахвам камшика над малките деца да копат, да станат хора, демек нощни пазачи.
Само една поправка - не ходя НА село, а живея В село.



Тема Re: Обратнови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 22:25



Бе не се усетих че е за инвитро тоз, ама сега като се замислих ако отиде на село както го описах, може и да роди?
Дано не ме чете, че веднага ще хукне и няма да губи време?
Па де не си мислиш, че у София е по -различно...луди в лудница...младите правилно са се ориентирали и имат само един единствен проблем-да не са настойчиви и упорити и да се откажат.
Всичко е ПЪТ...и за пътуването си има правила...


Всъщност не зная в тези времена кое е правилно упорит ли да си или безразличен?
Ама кой ти ги мисли тук тези неща...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 22:26



Човече, ти си ми нужен... за съвет!





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано18.10.13 22:27



"И двамата с образование на финансист и икономист."

Това как да го разбирам?
Единият печели парите пък другият ги харчи, или обратното?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 22:34



Готово бе, само да си наквася гърлото.





Тема Re: Обратнови [re: ПЪTниka]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 22:34



Не, душка!

Търсех мнението на Геврече, точно.
Ами, не се имам за свекърва. Много се радвам на момичетата до момчетата ми.Много са важни и съществени.Тази си я отглеждахме, докато се магистратуира.Тя си е супер дете.Отиде си при него и суфлирара отговорно.Мечтата И е да има сватба на поляна и с носии.Обещах и поляна.



Тема Re: Обратнови [re: bobyb]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 22:40



За гърлото ти - имам страхотно шипково вино.Сама си го направих от живата ограда около къщичката в Белопопци.Забравих захарта и си е само му-ци!Пийна и тичам от 5ч. сутринта, като луда.





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 22:41



ама ти с Пътника, на поляна ли ще се венчаете?





Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано18.10.13 22:42



Хаха, супер, трябва и аз да пробвам, как се прави шипково вино?
Аз имам една шипка близо до курника, само си седи и окапва, досега не съм правил нищо от нея.



Тема Re: Обратнови [re: Silverado]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 22:57



Момчета, пийвам си ракийка, със зелените странни доматки, които произведох.В такива моменти ме обхващат прозрения, за ваш ужас.Искам да кажа нещо много важно на момичетата.
Спомняте ли си, че споделих как се намери добра жена и ми намаза петичките с йод по Чернобилско време?! Спасила ме е. Всички около мен са с коварни болести от това 1986г. лято.Аз, не!
Тогава всички бременни жени ги караха да се подпишат, че искат да оставят плода си.
Имам лоша и добра новина.От моята скромна статистика, ама не малка.
Момичетата, родени в тая година са с кистички.
Добра новина - Лечими и незначителни!
Момичета - за статистика, но и важно и за успокоение - има ли го тоя проблем и в моите статистически норми ли е? Не отговаряйте, но вземете статистиката при-сърце!Малки и поправими.Споко!



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.10.13 23:01



сакън, мойте се родиха 4-7 години по късно!!!!
Наздраве, я!





Тема Re: Обратнови [re: Silverado]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 23:09



Сакън, сакън, ама темата си е сериозна.Въпреки моето несериозно положение.Не съм вещерка, нито Ванга, но! Искам някой да я качи тая тема.Много е съществена!И наблюденията са ми много всеобщи, искрени и лични.



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:14



Ela ми на гости, но лятото - за зиме още нямам условия за повече от десетина човека, освен, ако не дойдете с гаджето в семейната спалня, но предполагам, че жената няма да се навие - много е консервативна


Не се бъзикам :) Там ще си направиш сметка сам.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:19



Много може да се коментира по казуса, но ще опитам утре или в неделя. Съвсем добронамерено. Всичко е въпрос на избор. Дали да гниеш в бетона в Сф дърт вампир или да изживееш няколко(десетки) пълноценни години като пенсионер на място, на което и един процент от промила от "златния милиард" дори не е сънувал.


Но наистина е важно да няма мангали в излишък. Не, е не можем да се справим с тях и защитим имота/битието си - войнстващата политкоректност не би ни го позволила.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:21



Заеби комуните, човек. Това е не задънена улица - път към ада е.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: Обратнови [re: chavdar4e]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:25



98-а с огромно нежелание организирах, обрах и винифицирах 2 тона грозде(дядо ми почина лятото и бе грехота да оставя материала да замине, а тогава и почти не пиех) в старата пра-дядова къща.
Нямах нито опит, нито знания(изчетох всичко налично в Кирил И Методий - библиотеката по казуса - в нета тогава нямаше поти нищо, макар да имах достъп :)) Нетствала ли си с Нетскейп Навигатор...? :)) Да не се отплесвам.
Та, - Чудеси, не я слушай, "Гласът на разума" е гласът на рутината, рутината(не клубарката!!!) ДГД



Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: Обратнови [re: Lira Emerald]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:25



-2



Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:27



Имаш нужда от рекогносцировка на място


както казваше един култов ротен в Плеен дъге: " Не чувам огневи команди, другари школници!!! Само "педераст, педераст!!" "

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: това щях да пиша и азнови [re: zaphod]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:29



Включително симпатични пухкави котета, които убиват още по-пухкави малки пиленца. Но последните след време стават и за ядене, а котенцата - за нищо не стават. Без емотикони, щото....така.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Редактирано от Киро на 19.10.13 00:37.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 00:33



Пффф, всички тия градски сухари ще вземат задочно да откажат момчето! Не правя така по принцип и не е заради половинката Шери Едишън на Грантс, НО, бих дал на сина ти шише елексир Гъмза и лично сготвен в гювеч разгонен як тлъст и задоволен петел за да елиминирам тия мрънльовци и дървени философи, които дори не са клали кокошка през живота си! Пфу!



Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор JenniferLove ()
Публикувано19.10.13 00:45



Ех, тези девойки!
Щом отклониха момчето от Лондон на село.




Сега сериозно - предполагам, че синът ти малко се е подвел по Лондон. Явно си е помислил, че всичко е толкова лесно и в България, но не можеш да го спреш. Бързо ще му мине меракът, не се ядосвай.



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор JenniferLove ()
Публикувано19.10.13 00:57



За икономисти учат хора писарушки по душа.

Вярно!
И аз учих за икономист, да угодя на нашите. После какво?

1. Отидох да уча съвсем друго, ама не за да ги вкарам в потрес, а за да следвам мечтите си.

2. Оказа се, че скучната икономика много ми помага за всичко. Ща, не ща, трябва да им кажа на нашите едно "благодаря", но не съм все още. Минало ми е, но не вярвам да им прозвучи искрено.



Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано19.10.13 09:38



+5-





Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано19.10.13 10:17



Абе, чудя се, ако има човек пушка и стреля в нбето, а не на месо, дали се плашат и заобикалят от далеч?!... или електрическа телена ограда... така, колкот да ги друса, не да ги овъглява...

Редактирано от Mila06 на 19.10.13 12:47.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 10:31



човекът, който може да ти даде ценни съвети и ти го предложи сам и безкористно, ти не му обърна внимание, а искаш от друг съвет
така се пропиляват шансове, Чудеси
като питаш нещо, трябва да четеш внимателно, а не само това, което искаш да видиш
жалко



Тема Re: Обратнови [re: Oптимиcт]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано19.10.13 10:32



Многооо тъжен край...

Подобни истории са доста разпространени... Има едни период, десетилетие или повече, в който наистина нещата потръгват и много хора се радват на едно парче селска земя с къщичка, асма, градина, цветя и прочее...

После изведнъж се случва нещо неочаквано и животът се преобръща, хората се разпиляват и няма кой да поеме щафетата от "леля Анка"... къщата запустява, дърветата раждат плод, който няма, кой да обере, цветята са унили и градината потъва в плевели...

Та, никой не знае, какво го чака и какъв и къде ще бъде краят му... обаче, остава едно десетилетие, в което всичко е имало смисъл, вкус и мирис, красива природа е радвала очите и хора, които са я култивирали... Добре, че са снимките и разказа ти, които са я запечатали...



Тема Re: Обратнови [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 10:50



преди 15 години можеше да започнеш с всичко, което ти дойде на ум, дори с чорапи на масичка пред входа на блока (имам такъв познат, с това започна)
но твоят братовчед не е започнал с нищо, трябва да е имал пари, с които да си плати наема на мандрата, да купи стока, да си плати живота за месеца, да си купи возило, да си плати бензина, с който разкарва по търговците млякото, сиренето, да плати на работници, да плати за разни лицензи...
аз казвам, че сме започнали с нищо преди 20 години, но пак не е от нищото, защото сключих договор за консигнация за 1 година за 100 000 лева (някой да каже колко марки или долари са били това 93г., че го няма мъжът ми около мен, а аз не помня), стоката я прекарвахме с кашони по влака, а апартамента на родителите ми го бяхме обърнали на склад, а шефът ми при когото работех преди да направя фирмата ми помогна да осъществя контакти с повечето ни клиенти
та така, с пръдня боя не става, освен идеята, трябва да имаш план и средствата да я осъществиш



Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 10:54



не се хаби, няма да се откаже



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано19.10.13 11:02



Всички които са започнали от нищо, са завършили с нищо.
Останалите лъжат.
Всички знаем какви условия за бизнес се осъществиха у нас, всички знаят кой у нас се наричат бизнесмени, и какви са. Всички знаят причините да няма бизнес у нас сега!
На село може да се оживее, но при условие, човек да има други редовни месечни приходи.
Регулиращите условия за бизнес у нас, не позволяват да се развива бизнес, не само на село, а навсякъде в страната.
Ако не бе така, то синовете ни и дъщерите ни отдавна да са се върнали у нас?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 11:03



той вижда себе си в това момче, но те са различни хора, а и времето е друго
за да имаш и поддържаш фирма, ти трябват минимум на месец 5 000 лева поне за половин-една година напред
вашето е безотговорно, все едно човек, който не може да плува, да го бутате в дълбокото, щото вие можете и мислите, че и той може да плува и няма да се удави



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано19.10.13 11:16



аз за това съм му дала 5-, защото всички хора са различни и ако нещо важи за едни, не е сигурно, че е същото и за кой да е друг... също и времената са различни - верно, но

никъде не е казано, че точно сегашните времена, не са подходящи точно за този човек и точно за неговата идея...

вашето е безотговорно, все едно човек, който не може да плува, да го бутате в дълбокото, щото вие можете и мислите, че и той може да плува и няма да се удави

Не знам, за кои точно обобщаваш и кои точно "влизаме" в тоз кюп, само че, никой никого и никъде не бута... всеки си казва мението и ако може го аргументира по-добре или по-зле. Лично твоите аргументи са абстрактни, неосноваващи се на личен опит, нито на някакви специални проучвания, а просто повтарят общата масова нагласа и страхове.



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано19.10.13 11:59



Ей, айде сега! Най-способните и най- инициативните са се пръкнали преди 15-10 години

като фирмаджии.
Горките ни деца! Мисля, че много родители от нашето поколение правят фаталната грешка да завличат в своя собствен коловоз децата си- учи право, на кого ще оставя адвокатската кантора, стоматология или медицина - този кабинет знаеш ли колко ми струва, архитектура - ателие и т.н.

Мисля, че понякога сме непригодни да дадем качествен съвет на собствените си деца, а за чуждите - абсурд. Разбира се, просто съобщавам, че не съм съгласна с теб



Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 12:33



Da, хоминидите са много страхливи. Обаче има един номер: трябва да вярват(както и ти да си вярваш), че ако се наложи на месо - на месо. Без колебание.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 12:34



твоите аргументи са абстрактни, неосноваващи се на личен опит, нито на някакви специални проучвания, а просто повтарят общата масова нагласа и страхове

аз имам някакъв опит, макар и не в тази област, тя/те нямат никакъв
тя иска на 50 декара да сее мащерка
ето един бърз поглед на материала в нета и сметки

добива се 2000 кг свежа маса от декар. Рандеманът е 3,5:1, т.е. от един декар площ се добиват 550-570 кг суха дрога Х 50 = 27 500
дотук сууууупер, ще станат богати
имат ли кой да им я изкупи или ще го мислят в движение

(отзад напред - имат ли помещения, където да съхне мащерката, имат ли техника, с която да изорат земята, имат ли работници, които да садят семената, да торят и обработват земята или само двамата с гаджето ще го правят- Дълбочина на засяване - До 0,50 см дълбочина, Разстояние едно от друго - Направете засяване на семената на разстояние 25 до 30 см едно от друго и това на 50 декара. имат ли пари за семената ( разходът на семена е 100 гр/дка ) и торовете - 5 т оборска тор, 50 кг суперфосфат и 30 кг калиев сулфат на 1 дка площ, а така също по време на вегетацията - едно-две подхранвания с амониева селитра по 10 кг/дка и суперфосфат - 20 кг/дка., имат ли пари за хербециди, подборът на хербицидите се извършва от специалист по агрозащита и концентрацията се определя от него за всеки конкретен случай)



уф, защо ли се ядосвам с хорските глупости, излизам на разходка



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 12:48



Аз бих диверсифицирал малко - особено, ако човекът няма свободен капитал за издръжка на живота си за година напред, както някой споменА. Бих засадил десетина декара есенник(да има за хляб и за кокошките, както и някакви ликвидни средства за зор-заман(винаги, по всяко време можеш да "осребриш" пшеница в някоя пекарна или мелница. Да - с малко фира, заради по-ниската зцена, но - не слушайте журналюгите - житото е много ликвидна маса по обясними причини-истинско малко злато!

.
Ако съвсем няма пари/капитал(съвсем без техника обаче не става, както се учи в 1-и курс още, трудът може да компенсира липса на капитал, но донякъде само, а и денят има 24 часа, не повече), бих сложил и някакви зеленчуци - въпрос на преценка, пазари за реализация или за самозадоволяване.
И...примерно 5 декара боб :)) Не се смей. АЗ съвсем тържествено обещавам, че ще му купя 20 или 30 кг от продукцията, ако знам, че е негова, произведена тук от наши семена, защото прехваленият ни бг фасул ЛИПСВА: всичко, дори бабите на Женския продаваха преопакован китайски боб - това е истина, не е шега!
3 лв на килограм за пресен зрял Бг боб ;) И това е само един вариант, варианти - колкото искаш, споменах само първите, които ми хрумнаха, но има още - тикви, ранни картофи, (зелето отпада - то се ражда навсякъде:) ), ранно десертно грозде етцетцетц... Не, няма да забогатее с тях, но гладен няма да стои, а след 1-2 години, с опит от няколко култури и вече по-в час със възможности, варианти и мотивация, може да реши дали да продължи и КАК да го стори. Колкото и да не ви се вярва, селото има не само недостиг на пари за земеделие, но най-вече на мотивирани и работливи ХОРА. Колцина от вас не биха се качили на колата да идат на 50-70км за да си купят няколко чувалчета картофи, моркови, домати и боб, ако знаят, е купуват еко-стока на реална цена от доверен човек, а не магазинни боклуци от Полша и Китай, бъкани с растежни стимуланти и торове?
Инак това с мащерката - тук съм съгласен със скептиците, без сериозни канали, сигурни пазари, е отвъд границата на разумния риск. А диверсификацията винаги, без изключение, е по-добър вариант.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Редактирано от Киро на 19.10.13 12:52.



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано19.10.13 12:51



Много съм надценила въображението ти, извинявай!
Не съм малоумна и знам какво се сади на тия 50дка. досега.Какви са добивите и дали ще го сменим с друга култура си е друга тема.Въпросът е принципен - Дали верно е толкова рисковано начинанието и изборът?
Между другото, предаването Бразди ми е любимо.Гледам го с удоволствие и сега.

В него съм видяла доста и интересни примери.Повечето положителни.



Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано19.10.13 12:57



Благодаря, това е тематичното участие, което очаквах.

Просто ме изпревари.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор тopб (торба)
Публикувано19.10.13 13:06



Отгледала си добро, работливо и романтично дете и това е супер.
Нека отидат на село, нека се пробват. Ако не друго, поне ще дишат чист въздух и ще спят на тишина. Разходите им за живеене ще са по-малко, наблизо има град (може би), цивилизация има и на село.
Дори да не успеят да направят бизнес, поне ще са опитали.
Потискащо е никога нищо да не опитваш само заради страх от провал.
А и всеки тук е допускал грешки - по-малки или по-големи. Нищо че мрънкат сега и не понасят рискове.

Жив и здрав да е младежът. Ще успее.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 13:23



Много съм надценила въображението ти, извинявай!
Не съм малоумна и знам какво се сади на тия 50дка. досега.Какви са добивите и дали ще го сменим с друга култура си е друга тема.Въпросът е принципен - Дали верно е толкова рисковано начинанието и изборът?
Между другото, предаването Бразди ми е любимо.Гледам го с удоволствие и сега.В него съм видяла доста и интересни примери.Повечето положителни.


напротив, подценила си въображението ми, но аз съм на принципа - каквото и да реша да правя, "езикът ми да не подписва чекове, за които гъзът ми не може да плати" образно казано
какво като гледаш бразди, аз слушам концерти и интересно, но още на нито един инструмент не съм засвирила
и сега е момента да кажеш какво си решила, а хората, които знаят, могат и имат желание - ще ти дадат безплатни съвети



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано19.10.13 13:44



Защоооо, иначе ще ми се скараш ли? Защото част от "съветите " бяха чисти прокоби.Не това беше целта на занятието.И не за моето решение става въпрос, а отношението ми към младежкото решение.



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (позната)
Публикувано19.10.13 18:22



До 23 септември т.г. имаше кой да им я изкупи.
После същият този, който можеше да им я изкупи, защото работеше с размах, застреля една банкерка и сега е в ареста.

С тази конкретика се опитвам да дам щрих към действителността.
Как се спъва бизнеса така, че си готов да убиеш този, който ти извива ръцете и те фалира.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано19.10.13 21:52



ми качи я де!
Щото виждам колко млади хора минаха на работа "към енергото"!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.