Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано19.10.13 11:16



аз за това съм му дала 5-, защото всички хора са различни и ако нещо важи за едни, не е сигурно, че е същото и за кой да е друг... също и времената са различни - верно, но

никъде не е казано, че точно сегашните времена, не са подходящи точно за този човек и точно за неговата идея...

вашето е безотговорно, все едно човек, който не може да плува, да го бутате в дълбокото, щото вие можете и мислите, че и той може да плува и няма да се удави

Не знам, за кои точно обобщаваш и кои точно "влизаме" в тоз кюп, само че, никой никого и никъде не бута... всеки си казва мението и ако може го аргументира по-добре или по-зле. Лично твоите аргументи са абстрактни, неосноваващи се на личен опит, нито на някакви специални проучвания, а просто повтарят общата масова нагласа и страхове.



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано19.10.13 11:59



Ей, айде сега! Най-способните и най- инициативните са се пръкнали преди 15-10 години

като фирмаджии.
Горките ни деца! Мисля, че много родители от нашето поколение правят фаталната грешка да завличат в своя собствен коловоз децата си- учи право, на кого ще оставя адвокатската кантора, стоматология или медицина - този кабинет знаеш ли колко ми струва, архитектура - ателие и т.н.

Мисля, че понякога сме непригодни да дадем качествен съвет на собствените си деца, а за чуждите - абсурд. Разбира се, просто съобщавам, че не съм съгласна с теб



Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 12:33



Da, хоминидите са много страхливи. Обаче има един номер: трябва да вярват(както и ти да си вярваш), че ако се наложи на месо - на месо. Без колебание.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 12:34



твоите аргументи са абстрактни, неосноваващи се на личен опит, нито на някакви специални проучвания, а просто повтарят общата масова нагласа и страхове

аз имам някакъв опит, макар и не в тази област, тя/те нямат никакъв
тя иска на 50 декара да сее мащерка
ето един бърз поглед на материала в нета и сметки

добива се 2000 кг свежа маса от декар. Рандеманът е 3,5:1, т.е. от един декар площ се добиват 550-570 кг суха дрога Х 50 = 27 500
дотук сууууупер, ще станат богати
имат ли кой да им я изкупи или ще го мислят в движение

(отзад напред - имат ли помещения, където да съхне мащерката, имат ли техника, с която да изорат земята, имат ли работници, които да садят семената, да торят и обработват земята или само двамата с гаджето ще го правят- Дълбочина на засяване - До 0,50 см дълбочина, Разстояние едно от друго - Направете засяване на семената на разстояние 25 до 30 см едно от друго и това на 50 декара. имат ли пари за семената ( разходът на семена е 100 гр/дка ) и торовете - 5 т оборска тор, 50 кг суперфосфат и 30 кг калиев сулфат на 1 дка площ, а така също по време на вегетацията - едно-две подхранвания с амониева селитра по 10 кг/дка и суперфосфат - 20 кг/дка., имат ли пари за хербециди, подборът на хербицидите се извършва от специалист по агрозащита и концентрацията се определя от него за всеки конкретен случай)



уф, защо ли се ядосвам с хорските глупости, излизам на разходка



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.10.13 12:48



Аз бих диверсифицирал малко - особено, ако човекът няма свободен капитал за издръжка на живота си за година напред, както някой споменА. Бих засадил десетина декара есенник(да има за хляб и за кокошките, както и някакви ликвидни средства за зор-заман(винаги, по всяко време можеш да "осребриш" пшеница в някоя пекарна или мелница. Да - с малко фира, заради по-ниската зцена, но - не слушайте журналюгите - житото е много ликвидна маса по обясними причини-истинско малко злато!

.
Ако съвсем няма пари/капитал(съвсем без техника обаче не става, както се учи в 1-и курс още, трудът може да компенсира липса на капитал, но донякъде само, а и денят има 24 часа, не повече), бих сложил и някакви зеленчуци - въпрос на преценка, пазари за реализация или за самозадоволяване.
И...примерно 5 декара боб :)) Не се смей. АЗ съвсем тържествено обещавам, че ще му купя 20 или 30 кг от продукцията, ако знам, че е негова, произведена тук от наши семена, защото прехваленият ни бг фасул ЛИПСВА: всичко, дори бабите на Женския продаваха преопакован китайски боб - това е истина, не е шега!
3 лв на килограм за пресен зрял Бг боб ;) И това е само един вариант, варианти - колкото искаш, споменах само първите, които ми хрумнаха, но има още - тикви, ранни картофи, (зелето отпада - то се ражда навсякъде:) ), ранно десертно грозде етцетцетц... Не, няма да забогатее с тях, но гладен няма да стои, а след 1-2 години, с опит от няколко култури и вече по-в час със възможности, варианти и мотивация, може да реши дали да продължи и КАК да го стори. Колкото и да не ви се вярва, селото има не само недостиг на пари за земеделие, но най-вече на мотивирани и работливи ХОРА. Колцина от вас не биха се качили на колата да идат на 50-70км за да си купят няколко чувалчета картофи, моркови, домати и боб, ако знаят, е купуват еко-стока на реална цена от доверен човек, а не магазинни боклуци от Полша и Китай, бъкани с растежни стимуланти и торове?
Инак това с мащерката - тук съм съгласен със скептиците, без сериозни канали, сигурни пазари, е отвъд границата на разумния риск. А диверсификацията винаги, без изключение, е по-добър вариант.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Редактирано от Киро на 19.10.13 12:52.



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано19.10.13 12:51



Много съм надценила въображението ти, извинявай!
Не съм малоумна и знам какво се сади на тия 50дка. досега.Какви са добивите и дали ще го сменим с друга култура си е друга тема.Въпросът е принципен - Дали верно е толкова рисковано начинанието и изборът?
Между другото, предаването Бразди ми е любимо.Гледам го с удоволствие и сега.

В него съм видяла доста и интересни примери.Повечето положителни.



Тема Re: Обратнови [re: Киро]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано19.10.13 12:57



Благодаря, това е тематичното участие, което очаквах.

Просто ме изпревари.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор тopб (торба)
Публикувано19.10.13 13:06



Отгледала си добро, работливо и романтично дете и това е супер.
Нека отидат на село, нека се пробват. Ако не друго, поне ще дишат чист въздух и ще спят на тишина. Разходите им за живеене ще са по-малко, наблизо има град (може би), цивилизация има и на село.
Дори да не успеят да направят бизнес, поне ще са опитали.
Потискащо е никога нищо да не опитваш само заради страх от провал.
А и всеки тук е допускал грешки - по-малки или по-големи. Нищо че мрънкат сега и не понасят рискове.

Жив и здрав да е младежът. Ще успее.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.10.13 13:23



Много съм надценила въображението ти, извинявай!
Не съм малоумна и знам какво се сади на тия 50дка. досега.Какви са добивите и дали ще го сменим с друга култура си е друга тема.Въпросът е принципен - Дали верно е толкова рисковано начинанието и изборът?
Между другото, предаването Бразди ми е любимо.Гледам го с удоволствие и сега.В него съм видяла доста и интересни примери.Повечето положителни.


напротив, подценила си въображението ми, но аз съм на принципа - каквото и да реша да правя, "езикът ми да не подписва чекове, за които гъзът ми не може да плати" образно казано
какво като гледаш бразди, аз слушам концерти и интересно, но още на нито един инструмент не съм засвирила
и сега е момента да кажеш какво си решила, а хората, които знаят, могат и имат желание - ще ти дадат безплатни съвети



Тема Re: Обратнови [re: snowprincess]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано19.10.13 13:44



Защоооо, иначе ще ми се скараш ли? Защото част от "съветите " бяха чисти прокоби.Не това беше целта на занятието.И не за моето решение става въпрос, а отношението ми към младежкото решение.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.