Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 02.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Обратнови [re: Батко]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано18.10.13 14:55



колко колко...
зависи от локейшъна







Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.10.13 15:18



Верно е сладур, синът ти...

А освен това очевидно е и АВАНТЮРИСТ. И още - очевидно "вятър го вее на бял кон". (Вярвам да е ясно, че това изречение е почти синоним на "наивен").

Ми - ще се върне и от селото, както ще се върне от Англия. Ти се радвай, щото този път ще е по-близо до теб.

Само дано не "влезе" много вътре с разни кредити и инвестиции...

(Не съм чела останалите отговори.)



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.10.13 15:23



"Не си ли направиш сам плана за собствения си живот, ще станеш част от плана на някой друг."

И какво от това? Някои определено могат да правят удачни планове. Други ОЧЕВИДНО НЕ МОГАТ. Престъпление ли е второто? Определено не. Престъпление към теб самия (и близките ти) би било да не си наясно, че не те бива за планове. В този случай най-добре е НАВРЕМЕ да разбереш, че е много по-добре да станеш част от удачния план на някой друг, вместо да блъскаш цял живот глава в стената и да минаваш за вечния неудачник...

Имам примери в тази посока.



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.10.13 15:34



И аз като един лаик да си кажа.


Иска да си вземе къщичка на село? Хубаво ама само за вила , купони и т.н. и то при условие, че района е гъсто населен с бълари, че иначе може в един момент само двора да намери.
Да сади на село и "вади" реколта.За чий му е?Пълно е със производители на селскостопанска продукция, дето се чудят и маят после какво да я правят.Защо?Щото има огромен внос от чужбина на същата такава продукция с цени в пъти по-ниски от нашата, родна продукция.Произвеждат хората нещо си и после още на "зелено" го продават на прекупвачите, които реализират истинската печалба. "Контрата" остава в производителя.
Та, щом са икономисти да се ориентират към прекупвачество и печалбата е гарантирана.Взима тон домати, примерно по 0.20лв. и ги шитка в града по 1.20лв.Така е тук в Бг.(Цифрите са произволни)
А сега ме убеди, колко не съм прав.
"Далаверата" става, ако си си сам производител и имаш няколко сергии на Женския пазар, примерно.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 18.10.13 15:41.



Тема Re: Обратнови [re: DarkSide]  
Автор Bacилия (ентусиаст)
Публикувано18.10.13 15:35



През пролетта някъде ми попадна обява за продажба на сграда на старо училище - някъде около Ловеч
намерих я -

Цена: 55 000 EUR

Училището се намира се в скритото от цивилизацията село Дъбрава ,област Ловеч, Централна България , по посока планински курорт Априлци. До селото се стига по второкласен асфалтов път.
Сградата е с РЗП 128кв.м. на един етаж находяща се в дворно място от 2772кв.м .
Много интересно разположение в старовремски стил - тип килийно училище със сцена и прекрасна гледка от хълма. Подходящо за хора родолюбци ,търсещи романтика и здравословен начин на живот далече от цивилизацията . В селото живеят само около 30 души. Характерно със запазената природа и екологично чиста околна среда Много подходящо за привличане на чужденци , или почивна станция за селски туризъм , зелено училище за деца по Европейски програми. Целия имот е заграден с дялан камък .




Тема Re: Обратнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Mila06 (стар клубар)
Публикувано18.10.13 15:55



"Да станеш част от удачния план на някой друг" може да е твоят удачен план.

А ако не знаеш, какво правиш и неосвестен се оставяш да те влачи течението, пак може да станеш част от удачния план на някой друг, но определено това няма да е част от твоя план, още по-малко пък удачен.

Редактирано от Mila06 на 18.10.13 20:41.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.10.13 16:03



И аз познавам едно подобно момче, което се занимава с рисуване и финанси. Като го почерпиш една водка, за има няма половин час ти рисува една столевка!



Тема Re: Обратнови [re: Mila06]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.10.13 16:03



"Да станеш част от удачния план на някой друг" може да е твоят удачен план.

Да, с този каламбур съм съвсем съгласна. Стига, както вече подчертах, да се усетиш НАВРЕМЕ.

Ей в това НАВРЕМЕ е разковничето. А иначе какво - пробвай 1-2 пъти, няма лошо. Стига да не пропаднеш материално и да не се съсипеш физически от проби...

Имам близък, много готин и интелигентен човек. Беше убеден, че ще стане "бизнесмен". Приятелите му всички бяха успели в това поприще. Нямам думи да опиша КОЛКО ПЪТИ пробва, какво ли не - и в България, и в чужбина. През цялото време жена му го хранеше и му осигуряваше пари за "пробите" му. Кротка и обичаща женица...Добре, че след 15 години подобен "вихрен" бизнесменски живот клекна най-накрая на една блага работа, осигурена му ПАК от жена му...



... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Обратнови [re: XlNG]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано18.10.13 16:08



Запознай ме с него!



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ДPaka (кофти тръпка)
Публикувано18.10.13 16:08



Добро ти е детето, разбира се че ще му вярваш. Много повече съсипани животи има от "трезвомислещи" съветници и пазители, отколкото от вярващи и подкрепящи, въпреки безумието на мечтите...
Ами те всъщност какви мечти са,ако са разумни и премерени.
Парите не са най-важното , нека опитат. Ако не успеят ще загубят някой лев и година, но ако не опитат никога няма да разберат какво е можело да се случи...
Ами ако пък успеят и осъществят мечтите и надеждите си?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.