Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Отново за медицинските застраховкинови  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано17.04.13 15:59



на работещи в чужбина българи.

Мой познат, работещ в Германия, се върна току-що от България. Цялото семейство се беше подготвило с Е-документи съгласно

на НАП.

Отива нашия в НАП, чака си ред и представя документите на служителката. Тя го погледнала накриво и рекла:
- За какво ми ги мъкнете тези Е-документи, аз само като ви чукна ЕГН-то в компютъра и виждам, къде сте осигурени. Я не ми създавайте допълнителна работа!

Връща се той у дома сконфузен, прави нова справка на и отново излиза информацията:

Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от 20.. до МАРТ/2013
ЛИЦЕТО Е С ПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА


На това място преставам да цитирам, че тук четат и малолетни.

Някой да е наясно що за идиотизъм е това?



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор Ecнaф ()
Публикувано17.04.13 16:20



Ми все някога някой някъде по някое време трябва някак да се престраши и да им тресне едно показно делце. Инак все така ще си се питаме по форумите.

Ама да добави и гражданско делце лично срещу служителката.

Редактирано от Ecнaф на 17.04.13 16:20.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано17.04.13 16:23



абе нека да изчака една седмица, от собствен опит знам че информацията на сайта не се ъпдейтва в реално време, най-вероятно я осъвременяват веднъж седмично



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано17.04.13 16:25



А какъв според теб трябва да е статусът на живеещ и работещ в чужбина българин, осигурен там?
Може би е крайно време да направите разликата между застраховка и осигуровка. Тез дни бях чела статия, в която обясняват за застраховките в САЩ, обаче навсякъде, където пишат за застраховани хора, пише всъщност "осигурени". Което не е едно и също.
Приятелят ти може да има застраховка там, но тукашната НЗОК е държавна структура и ако той се лекува тук със застраховката си, си търси парите от застрахователя ТАМ, не от НЗОК.

Или той иска да се връща тук? В такъв случай трябва да си плати осигуровките, които липсват, и лихвите по тях.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: DarkSide]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано17.04.13 16:30



те оня ден обявиха пускане онлайн на здравно досие, което ме навежда на мисълта, че като едното нищо може да има наистина проблеми, ако пак не са си изтествали като хората софтуера, предния екшън беше в началото на февруари

но също така и е пословична неадекватността на държавните сужители в подобни учреждения, сякаш със специален конкурс ги събират.... и тук спирам, щот, както каза и автора на темата, може да употребя не особено подходящ термин ....



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано17.04.13 16:33



А какъв според теб трябва да е статусът на живеещ и работещ в чужбина българин, осигурен там?

статусът е "лицето е изключено от здравната система поради заминаване в чужбина на тази и тази дата"

Може би е крайно време да направите разликата между застраховка и осигуровка. Тез дни бях чела статия, в която обясняват за застраховките в САЩ, ...

или може би е крайно време да ти престанеш да раздаваш акъл за неща, които не разбираш





Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: DarkSide]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано17.04.13 16:49



Също е крайно време ти да спреш да си мислиш, че си хванал Господ за оная работа. Като изключим, че не знам точния надпис, който трябва да се появи, какво точно не разбирам в случая?


Човекът кога е заминал за чужбина? Ако има неплатени задължения от период, когато е пребивавал в България, ще е с прекъснати права, докато не плати, дори да дължи само за един месец.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано17.04.13 16:53



доста си незапозната!
здравните се плащат - на всеки 3 месеца!



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано17.04.13 16:54



ами най-верояъно нямаш ни най-малка идея как работи един такъв софтуер, примерно

и се дръж прилично



Тема Re: Отново за медицинските застраховки [re: Molly]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано17.04.13 17:05



Я по-спокойно вие двете и четете какво пише. Медицински застраховки в чужбина, а се говори за НЗОК. Съвсем на място ми беше забележката.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.