Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: DarkSide]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано17.04.13 17:07



Какво да изчака, бе, Дарки, тя дори не им е приела документите. Предполагам, че имат вече някаква система за обмяна на информация в ЕС, но защо тогава го водят длъжник и без права в България, след като в ЕС е достатъчно да си плащаш осигуровките на едно място и то именно там, където работиш?

Редактирано от XlNG на 17.04.13 17:19.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано17.04.13 17:16



определено не беше

виж сега, иска ти се да си компетентна, това го разбирам, но може би е редно и ти да си дадеш сметка, че няма как да си научила толкова много неща, колкото примерно дарки, нут, или който и да е друг от пишещите редовно в клуба, и това е нормално, малка си, тепърва учиш за нещо си и нямаш никакъв опит - редно е да го проумееш това

няма как да научиш някого тук на нещо, което ти самата не знаеш, обаче си дочувала от тук-оттам по нещичко

плюс това съвсем спокойно ти отговорих :)



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Molly]  
Автор врабец ()
Публикувано17.04.13 17:19



абе аз май съм попаднала на единствената читава служителка в нап, като ви чета : )
беше съвсем наскоро...
нали се осигурявам сама, плащам си осигуровките през ипей, обаче нещо за последните месеци не ми минали паричките, и не ми минали и тва си е.
и нали пък хич ме няма по четенето на членове алинеи и алибали... абе просто спирам да разбирам преди първата точка на изречение?
имам някаква умствена повреда, вероятно


и като ми блесна тва, че лицето е с прекъснати осигуровки ми стана неприятно, и отидох да видя що тка.
рзбира се, че не видях потопорения точно пред очите ми терминал, от който човек си взема номерче, понеже съм старомодна креатура и влетях неориентирано в някаква стая, да питам тук ли да попитам, или какво.
и никой не ми се разсърди?
може би защото не съм влетяла с вид като да ги ям, ами просто попитах.
една служителка каза, че да, тук, но че трябва да си взема номерче и ми обясни как, като на олигофрен, от което изобщо не се обидих, а ми стана дори мило.
е, хубаво, взех си номерче, почаках тримата преди мен и тогава тя ми обясни, че от началото на годината има други разпоредби... - където аз вече спрях да слушам и не защото не искам, или защото тя не ми е обяснявала добре, а просто защото съм невменяема и не разбирам ни-щич-ко.
само я попитах какво точно да направя и тя ми каза къде да отида, какво да занеса и донеса обратно и ми направи всичко.
трябвало декларация... намсикво и паричките ми щели да си се наместят.
и готово.
сега, може би наистина съм попаднала в ден когато в нап са били на смяна ангели, или пък и аз не знам, но имам само добри впечатления от обслужването.
може би и защото правя разлика кога нещо не става, защото аз не съм се държала адекватно и когато вече съм получила указания и съм ги последвала, всичко се нарежда нормално.
все пак, не ми се сърдете, мисля, че част от проблемите със съвременната гишетация са и поради това, че хората отиват подострени и на перпендек... вече им е писнало и затова.
но ето на - беше си съвсем нормално и любезно всичко при мен.
ами няма пък, не е честно само отрицателни неща.
не твърдя, че няма накокошинени служители, но си има и съвсем нормално помагащи : )



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Molly]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано17.04.13 17:24



О, да, ти ми отговори спокойно, но нут и дарксайд се правят на интересни само за спорта и за заяждането, както обикновено.
Както и да е, извън темата сме.
Не разбрах как нападжийката не е приела документите на хората.

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: врабец]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано17.04.13 17:28



може, въпрос на късмет е, не отричам, че има и нормални хора

аз като се преместих във варна имах пък обикаляне по подобни, вкл и нзок, за да ми прехвърлят тук партидите, точно 2 дни се мотах от място на място, и леко ми се поизчерпи накрая търпението и в крайна сметка с мини скандал всичко си дойде на мястото (обаче ако не бях го направила, щяха да ме прехвърлят от ведомство във ведомство поне още 2-3 дни)... просто е отврат понякога, а пък и към неживеещи постоянно в страната като че ли има и някаква неприязън, или завист или не знам точно какво у част от хората из тези ведомства, наистина разбирам за какво говорят и от какво се жалват



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор 741 ()
Публикувано17.04.13 17:30



А те какво са искали да направят? Прибрали са се в БГ и искат да си възстановят правата или са дошли временно и са решили да пратят хабер на НАП, че са в ЕС, та да не ги мислят?



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Чиcтoмeтka]  
Автор Molly (Перушанова)
Публикувано17.04.13 17:32



ами ей така, не ги е приела и толкова, щото не познава законите, по които работи, щото я мързи, щото така й е хрумнало в момента, или господ знае още по ква причина може да бъде... няма как да го разбереш, ако не минеш сама по тоя път... обаче се случва непрекъснато

никой не се прави на интересен бе, не познаваш хората явно



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Molly]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано17.04.13 17:37



Ами аз си комуникирам с един младши експерт от НАП и досега не ми е правил проблем, който да не е разрешил. Като изключим едни пари, дето не съм внесла, а той не казва нищо за тях, но и без това трябва да отида на място, така че...

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.04.13 17:41



Ми, нормално е да е с прекъснати осигурителни права като не е в България. Това не означава, че дължи осигуровки, а просто, че няма право да ползва услуги по Здравната каса, ако не представи европейска карта, доказваща, че се осигурява в ЕС. Ако нещо се случи, се лекува чрез представянето на картата, а не по справката в компютъра.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.04.13 17:42



Не, бе, човек. Това съобщение ти казва, че няма права, а не че има задължения.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.