Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: won]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано17.04.13 22:49



Има две таблици, в които са изброени месеците от 2008 насам. Гледахме с него и се часахме по главите. Той е тук (в Германия) със семейството си от 2005 и е работил непрекъснато.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: won]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано17.04.13 23:01



За контактите ми с НОИ Международно съгрудничество: от 2007 до 2010

За отказа да се приеме здравно-осигурителна карта и карта за медицинска застраховка на чужденец, гражданин на ЕС: месец 11/2012



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор won (cool)
Публикувано17.04.13 23:04



Е, тогава има проблем! Чакат ги явно да плащат!



А таз госпожа в НАП не му ли да де някакъв документ, че му е видяла документите? Проверила ли е за всеки от семейството му каква е ситуацията?
Вероятно трябва да е отбелязала в системата какви документи са представени. Трябвало е и да му даде някакъв документ, че са вършили някаква работа по актуализиране на данните му.
Ако това е изпълнено, да се надява, че до една седмица ще има промяна.

Иначе бавничко си действа системата - аз като платих по сметка на НАП едни пари, чак след една седмица се отрази промяната в е-справката на НАП с данните за платени осигуровки и здравноосигурителен статус.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: vozac]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано17.04.13 23:10



Той сега е готов да си хвърля паспорта в лицето на посланника ни, а ти го пращаш в София, да се моли на някакви малограмотни чиновници! Ей по този начин ще станем 5 милиона!



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: won]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано17.04.13 23:14



Никакъв документ не са му давали. Повече не знам.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: vozac]  
Автор won (cool)
Публикувано17.04.13 23:15



За контактите ми с НОИ Международно съгрудничество: от 2007 до 2010
Стари са ти данните. НАП се занимава със задълженията ни към държавата (публичните вземания), а вече според проблема ти - търсиш си правата в съответната институция. Лично.

Понеже в случая, който описва Ксинг става дума за пари, то проблемът е с НАП.
Ако имаха проблем като пациенти тук (недай си боже) - тогава НЗОК.
Чудя се само защо НАП си нямат специален отдел за работа с българи, живеещи постоянно в чужбина, щото тия случаи няма да са малко - около 1 милион, може би! Съответно и служителите да са наясно какво да очакват като документи и как да ги въвеждат. Май НАП има проблем, че и даже май не го разбира!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.04.13 23:16.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано17.04.13 23:18



В общи линии, не ми де карай.
Да си фърли паспорта, ама да не идва в БГ, ако нема пари, щото може да ритне камбаната, докато си уточнява здравните права..
Иначе, културно е, да упълномощи някой/ не мен/, да му движат тук нещата.
Президента ни е в Лондон, за погребението на Тачър, по-близо му е до Лондон да иде, да си фърли паспорта у лицето на президента.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: won]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано17.04.13 23:28



Благодаря за информацията. От чужбина ли пишеш? Кога за последно беше в НАП?



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор won (cool)
Публикувано17.04.13 23:35



Според мен трябва да отиде отново и да иска да му обяснят точно какво правят (стъпка по стъпка) за изчистването на това недоразумение. Да му дадат документ, че са актуализирали нещата. Да пита в какъв срок ще се отрази това и къде (на сайта или другаде).
Не е зле едно писъмце до шефа на НАП да се пусне, че няма отдел, който да се занимава само с тези случаи на българи живеещи постоянно в чужбина и на техните семейства. Поне през тази година този казус ще трябва да се изяснява многократно и индивидуално. Тези пари НАП ще си ги търси и ще си ги вземе за здравни осигуровки, щото такава е системата, съответно българите, живеещи в чужбина - имат проблем.

П.П. Чудя се и нещо още. Понеже държавата осигурява децата до 18-годишна възраст, то не е ли трябвало да се осведомява по-често къде са децата на България? И ако е знаела, че част от децата не са тука, да намали това бюджетно перо. А дали се е интересувала въобще? (извинявам се за спама)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.04.13 23:41.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: vozac]  
Автор won (cool)
Публикувано17.04.13 23:36



Тук съм си. В НАП бях в средата на миналия месец, в НЗОК в петък.



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.