Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Слънчице]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.04.13 10:24



Ми от всичко прочетено аз също стигам до извода, че НАП са напълно прави. Лице, осигурено в една държава от ЕС, ползва в останалите безплатно само

. Важи очевидно както за осигурени в Германия, така и за осигурени в България, ако пребивават в друга държава на ЕС.
Осигуреният в Германия следователно е с прекъснати здравноосигурителни права в Б-я, а ако беше с непрекъснати, щеше да ползва тук всякаква медицинска помощ, финансирана от касата, но и щеше да дължи осигуровки тук. Явно такава терминология са възприели.
Някой нещо да му търси? Няма данни да е така.
Но важното е да обясняваме ние, културните и грамотните, колко са зле дивите неандерталци.

Редактирано от MupaM на 18.04.13 10:28.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: MupaM]  
Автор Слънчице (тракийско)
Публикувано18.04.13 10:27



Но важното е да обясняваме ние, културните и грамотните, колко са зле дивите неандерталци.
Нямам такива намерения Мира!
Питам се как мога да си вьзстановя правата, без да плащам за минал период!



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Слънчице]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.04.13 10:30



Не беше към теб, макар да е отговор на твое мнение. Терминът "неандерталци" в случая е на Ксинг.

Предполагам, че някой друг ще отговори - аз не съм на ти с дебрите на НЗОК, но би трябвало да нямаш проблем с възстановяването на правата, след като започнеш да внасяш тук занапред.

Редактирано от MupaM на 18.04.13 10:32.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.04.13 10:30



Вчера не ми остана време да се разровя, но днес ще го погледна. Това, което на пръв поглед видях като написах Е106 на български е един формуляр за ползване на майчинство и болнични. Ама и там има срок на формуляра.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Слънчице]  
Автор 741 ()
Публикувано18.04.13 10:42



Тук пише как:





Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Слънчице]  
Автор won (cool)
Публикувано18.04.13 11:19



Виж на този въпрос не мога да ти отговоря. И аз се чудя.
Публичните вземания са с давност 5 години, а за да си здравноосигурен у нас трябва да нямаш прекъсване в плащането на осигуровките за повече от три месеца за последните 3 години!
3 или 5 години плащане на вноски- това е въпросът!
Дано някой, който разбира се обади в темата.



Обаче ти си осигурена в Гърция, т.е. в страна от ЕС, така че представяш европейския формуляр Е-104 за сумиране на осигурителни периоди, признава ти се че си осигурена и продължаваш да внасяш вноски този път тук от текущата година и месец. Но сега трябва да се отървеш от плащания тук, ако искаш да продължиш да се осигуряваш там.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 18.04.13 11:33.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: Слънчице]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.04.13 11:43



Не следва. Според

пребиваването в ЕС се удостоверява с:

"А1, Е 101, ЕЗОК, Е 104, Е 106 или аналогичните документи по Регламент (ЕО) № 883/2004 и др.) или друг документ/удостоверение....
...
Въз основа на данните, посочени в документа, месеците без данни за здравно осигуряване ще бъдат покрити и ще бъде коригиран здравноосигурителния му статус."

Парадокса в конкретния случай е, че НАП не е приела документа (Е106 ), позовавайки се на "собственна информация". Човекът предполага, че всичко е уредено, но проверка в информационната система на НАП показва, че човекът продължава да е длъжник.

Не знам дали е просто поредната мърлявщина или преднамерено, но резултатите са налице. Мира е използвала правилната дума.



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.04.13 11:46



"проверка в информационната система на НАП показва, че човекът продължава да е длъжник"
И на колко лева възлиза задължението му според проверката?



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: MupaM]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.04.13 12:01



Добре де, пише, че нямат данни (за осигуровки) от 2008 насам. Което дефакто означава, че дължи вноски. Колко - не знам. По-горе писах, че може да е софтуерен проблем. Ама защо не си си оправят системата, бе, джанъм, или да дават смислена информация?



Тема Re: Отново за медицинските застраховкинови [re: XlNG]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано18.04.13 12:04



Че служителката на НАП е била ужасно нелюбезна, това ясно, но аз едно не разбрах: какво точно иска твоят познат, да бъде или да не бъде здравно осигурен в България. Снощи си говорихме с една приятелка, която работи в Румъния, за нещо във връзка със здравните осигуровки и тя ми каза, че не е осигурена в България, а само и единствено в Румъния, тъй като от няколко години работи за румънски работодатели и договорът й е единствено с тях.
Апропо, ако твоят познат иска да си хвърля паспорта да не го прави пред посланика, който със захвърлени паспорти не се занимава, а да отиде при консула и да го остави там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.