Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Както всяка година ...нови [re: vvetov]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано27.06.07 20:34



Остава да разберем дали е идиотщина да се тества интуиция, вместо комбинаторика... Ази мисля, че е идиотщина.





Тема Re: Учене по сила и по кеф...нови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано27.06.07 20:40



В отговор на:

ти гледаш на изпита като на изпит за знания, получени по регламентиран път



Абсолютно точно и вярно като интерпретация на скритата ми мисъл.

Обратното означава чрез изтичане на информация да има пълни шестици за отбрани стотици деца (от общо 29700).
Нещо повече: многократните публични декларации и уверения на разни главни експерти и др. служители на министерството в това, че изпитът има едно основно правило: изучаван материал в тесните рамки на програмата 5-7 клас.
===

На този изпит гледам точно така, а обратното означава едно единствено нещо: корупция и престъпление. Ако се целеше ОТВЪД насилените знания, това се поставя на масата предварително.

Има спринтьори, които отвъд бягането могат и да плуват. Много интересни състезания биха се получили по лека атлетика



Тема Аз мисля. че не е ..нови [re: Гeвpek]  
Автор vvetov (.)
Публикувано27.06.07 20:41



В седми клас това, на изпит за езикова гимназия.


А комбинаториката я знае всеки компютър, десетина формули са.

Задачката се смята на пръсти за секунди. Много е готина, а не е и особено нестандартна.

vetov

Тема Re: Учене по сила и по кеф...нови [re: Гeвpek]  
Автор vvetov (.)
Публикувано27.06.07 20:48





виж 48 зад.

vetov

Тема Re: Аз мисля. че не е ..нови [re: vvetov]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано27.06.07 20:56



Да, задача 44 е лесничка, дори се чудя що точно нея са дали за пример във вестника





Тема Re: Може и да си прав...нови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано27.06.07 20:58



Той Питагор е бил по-дърт от 3-ти клас и явно си се родил не навреме ина4е щяхме да учим теоремата нма Св. Скромни


Но има едно, НО!
В болшинството от тези тестове крайния резултат се представя като "колко процента от явилите се са след теб" а не като 2,3, 4....
Ясно ли ти е Г"енийче".. ....

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Re: Учене по сила и по кеф...нови [re: vvetov]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано27.06.07 20:59



Ще я види синът, като се прибере от игрището...



Тема Re: И аз И азнови [re: Гeвpek]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано27.06.07 21:01





Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Има и по-интересни нещанови [re: Гeвpek]  
Автор vvetov (.)
Публикувано27.06.07 21:09



Има по-интересни неща:
Това е пробен изпит отпреди 2 месеца, в една школа за подготовка:


Сравни 10-та задача със задача 50 от истинския изпит.

Ето я:
50. Двама седмокласници играят на следната игра: от кутия с 13 бонбона те един след друг за един ход изяждат 1, 2 или 3 бонбона. Печели този, който изяде последния бонбон. Колко бонбона трябва да изяде първият играч при първия си ход, за да си осигури възможност за победа в играта?

Случват се такива неща

Редактирано от vvetov на 27.06.07 21:13.



Тема Така енови [re: farmer]  
Автор vvetov (.)
Публикувано27.06.07 21:22



И точно нестандартните въпроси определят дали си от тези, които гледат дали има някой пред тях или от другите, които пресмятат колко процента от конкурентите са изпреварили



vetov


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.