Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Това за родителите ми харесванови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор vvetov (.)
Публикувано27.06.07 23:17



Интересно, но когато стане някоя издънка в училище, журналистите започват едни разследвания какво правели учителите, полицията и не знам още кой, но не и родителите.
Напоследък имаше няколко скандала с побой в училища, стриптийз пред кабинета на директора, но не видях някой да пита родител защо съкровището му се държи като свиня. А учителите ги разнищиха ...

vetov


Тема Re: И да искам да се заям за идеятанови [re: Cв.Ckpoмни]  
Авторfarmer (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 23:35



не мога .В този си пост си абсолютно прав !





Тема Re: Възмущение (изпити VII клас)нови [re: Гeвpek]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 23:47



И като се съсредоточат на учениците, последните изведнъж ще се задържат възпитано, пазят дисциплина, престанат да пушат, ходят нормално облечени, не псуват и..пей сърце





Тема Европа има ECTSнови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 00:03



Това важи за всичко над седми клас
Няма значение къде си учил
Една година е равна на 60 кредита
С тях се местиш, където искаш



Тема Re: Възмущение (изпити VII клас)нови [re: 4eHe]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано28.06.07 00:10



Ами да!
Какво възпитано държане, каква дисциплина, като ученикът има повече джобни от учителя. Въпрос на усилие и респект.



Тема ... но е нереалнонови [re: vvetov]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано28.06.07 00:23



Не е в реалността това за родителите. Ние трябва да наемаме детективска агенция, за да имаме обратна връзка с училището.
Например:
- пишат им бележките в бележника месец след изпитванията, накуп... Иди че разбери какво е ставало преди месец - никой не помни вече;
- контролните не ги дават на децата, за да ги видят родителите. Пазят си ги в някакъв архив и се иска специално усилие (разходка през работно време например, намиране на ксерокс наоколо и т.н.) за всяко контролно. А те са десетки ;-) За мен са особено важни, тъй като именно по тях бих могъл да съдя за конкретен проблем.
- родителските срещи са 1 - 2 на година!
- при проблем с поведението вече не пишат забележка, а двойка.

Да не изброявам, и това е достатъчно. Абсолютно нормално е да се запитаме - какво правят учителите, полицията и не знам още кой...



Тема хм, хм -нови [re: Гeвpek]  
Автор ceлянинъt (член)
Публикувано28.06.07 04:36



четох, четох мненията -
и да си кажа следното:
1. целта на всеки конкурсен изпит не е всички да изкарат отлични бележки, а да се получи добро разсейване между кандидатите, това е майсторлъкът при съставянето на конкурсните задачи - нито много лесни, нито много трудни;
2. в този смисъл са особено полезни онези задачи, които искат мислене и досещане извън готовите шаблони, които децата са наизустявяли;
3. самата система на образованието не може и не трябва да бъде идеална - тя е отражение на самия живот - и децата трябва да тренират своите съпротивителни сили, интуиция и хъс - в условия, максимално близки до реалните... даскалите - и те са хора, като всички други;
4. въобще не ми пука за "елитните" училища и истерията около тях - считам, че мнооого по-голяма грижа за държавата трябва да бъдат училищата в низините, включително и тези, за циганчетата - щото от низините излизат много СВЕЖИ таланти...
5. за обществото е важно интелектът да се обновява - и това става при улесняване на движението по вертикалата - не е вярно твърдението, че талантливите деца са само тези, на талантливите и учени родители - народът казва, че богатството трае три поколения - първото го натрупва, второто го ползва, третото го разсипва, същото важи и за интелекта - децата и внуците на много учени родители показват съвсем посредствени резултати...
6. не плюйте пред децата даскалите и системата - на моите винаги съм им казвал -"това е положението - ОПРАВЯЙТЕ СЕ!"
7. по повод на съмненията за корупция - понеже донякъде познавам системата на конкурсните изпити отвътре - ще кажа, че поради родителския и медиен натиск - тя е толково обективизирана, компютризирана и формализирана, че възможностите за намеса са или мнооого минимални, или никакви...


не казвам, че системата на образованието е идеална -
ноооо -
това е положението, оправяйте се!

побеждават не онези, които непрекъснато печелят,
а онези, които с леката понасят загубите, които имат еластичен и жилав характер...



Тема кое е нереално?нови [re: Гeвpek]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано28.06.07 08:44



Че сегашните деца (поне 50% от тях!) са презадоволени и им липсват амбиции да учат просто защото няма за какво ли?!?

Че се държат безобразно, защото в тази възраст (което е съвсем нормално!) се опитват да копират това, което е нестандартно и неприемливо за възрастните ли?!

Че благодарение на мнимата демокрация им е дадена толкова много излишна за тази възраст свобода - купони и дискотеки до зори...?!?

Че родителите, заети с бизнеса си, с развитието в професията си и бла-бла, не забелязват израстването на децата си и промените, които настъпват в тях на 12-15 години ли?!?

Не мисля, че прекаления родителски контрол, както и пълната незаинтересованост са полезни както за децата, така и за родителите. За съжаление, малко са разумните родители, които се опитват да станат приятели с децата си, да ги разбират, да разговарят спокойно с тях, да разбират проблемите им и да им помагат в решаването им.
Не говоря конкретно за изпитите. Там е ясно, че е виновна системата на образование, незаинтересоваността на учителите (повечето поне!) да "влеят" някакви знания в главите на подрастващите... Има ли родител на ученик, който да не се е възмущавал от това, че едикойси учител влиза в час и казва - отворете си учебника на 987265726-найста страница и започвайте да четете... Кое дете ще уважава един такъв учител?!?

Много е сложно! Точно заради това и хич не е лесно да се отгледа и възпита един нормален човек - независимо дали е завършил с отличен или с добър успех...
ЧОВЕК!
Ето това ми се струва най-важно!
Не високите оценки, не осъществяването на нереализираните родителски амбиции...

Само ми се иска да кажа, че аз никога не съм имала глупостта да мисля, че детето ми задължително трябва да е отличник. Никога не съм го изпращала на частни уроци. Винаги съм се интересувала от проблемите му и съм разговаряла с него като с възрастен човек. Винаги съм го подкрепяла...
Слава богу, резултатът е един сериозен, възпитан, отговорен, разсъдлив млад човек, който успешно се реализира и в професията си и в личния си живот. Човек, който знае смисъла на своя живот - да обича и да бъде обичан, да отгледа един нов живот и да му предаде способността да намира смисъла на живота...

Затова си мисля, че и вашите деца имат шанса да станат такива... въпреки изпитите...



Хубавото предстои...

Редактирано от ДжoДo на 28.06.07 08:47.



Тема Точно това е реалносттанови [re: Гeвpek]  
Автор vvetov (.)
Публикувано28.06.07 08:50




Родителска среща е среща на РОДИТЕЛИТЕ с учителите. Тези 1-2, за които говориш, са по инициатива на учителите. А защо те трябва да са по-заинтересованите ... Защо дедективи - нали вечер се прибира в къщи?
Ако родителят разбере на родителска среща, че отрочето не ходи на училище или още не е прочело "Под игото", когато от полицаите научи, че съкровището е запознато с марихуаната, РОДИТЕЛЯТ има проблем. И да смяташ, че учителите и полицаите трябва да ти го решават е безсмислено. Няма как те да правят повече от нас.

vetov

Тема Re: Възмущение (изпити VII клас)нови [re: Гeвpek]  
Автор Шилo (европейче)
Публикувано28.06.07 09:21



заведи детето ан море.
веднага!
има нужда от почивка...

Щастието идва при веселите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.