Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: хм, хм -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано28.06.07 15:28



Добре казано.
За съжаление не съм подготвен като теб да говоря за образователната система, само чета и си записвам





Тема Re: Възмущение (изпити VII клас)нови [re: Шилo]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано28.06.07 15:31



А, много си е добре детето, изобщо не му пука за такива неща - гледа цици, нагъва ме за нов телефон, колело и поне две топки... Той ги яде тия неща като семки, не знам дали ме разбираш.... сигурно съм изкупил всички топки от пазара. Ама се нервя, че родителите на другите не им купуват, все с "нашите" ритат





Тема Re: ... но е нереалнонови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.06.07 15:38



Всяка дума, от първата до последната е вярна. Защо на учителите да им пука повече за децата ни, отколкото на нас, родителите?
Аз напр. имам 1 дете. Класната отговаря за 28. Дори чисто математически погледнато, защото виждам, че си падаш по математиката, за мен е по-лесно и логично да проявя инициативата да се срещна с нея и да я разпитам какво става.

И друго ще ти кажа, че оценките в бележника са си оценки. Дали ще се появят с месец закъснение или навреме, те не дават информацията, която би получил от самия учител на живо.
Уверявам те, учителите забелязват и знаят доста неща за децата ни, които ние понякога не знаем.



Тема Не е необходимо всеки деннови [re: Гeвpek]  
Автор vvetov (.)
Публикувано28.06.07 15:39



да си в училище. Детенцето трябва да е там.


А какво става в училище има начини да се разбере. Аз не съм стъпвал в училищата, с изключение на една род. среща.
Примерът с наркотиците изобщо не е драматичен и за съжаление ще се убедиш след година-две на собствен гръб. С изумление разбрах преди известно време, че и двете ми елитни ученички са пробвали марихуаната. Заедно с 98% от съучениците си. И този проблем е мой ( и твой) семеен, а не институционален.

vetov

Тема Re: Точно това е реалносттанови [re: Гeвpek]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.06.07 15:42



В отговор на:

Учителите не са по-заинтересовани от някого - те изобщо не са заинтересовани.



Надявам се не го мислиш сериозно, а го казваш сега само заради спора.
Плюс това, ти нали се срещаш с тях само 2 пъти в годината, откъде знаеш, че е така.
Хей, да не помислиш сега, че се заяждам!
Не е така.
Просто искам да ти кажа, че ако гледаш на учителите като на партньори и съекипници, нещата доста ще се променят в положителна посока.
Най-малкото е че няма да се ядосваш както сега!
Хайде, дано да сте изкарали хубава оценка на изпита и детенцето ти да влезе там, където най-много му се иска.



Тема Re: Точно това е реалносттанови [re: Jennifer:)]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано28.06.07 15:51



Ама чакай,
- никъде не съм писал, че се срещам с учителите само 2 пъти в годината... средно по 2 пъти в месеца, значи близо 20-тина пъти х 3-4 учителки на ходене = 80 срещи / учебн агодина.
- и гледам на тях точно като на партньори и съветници. Поотделно са много печени.
- Няма какво да променям в положителна посока.

За съвсем друго става дума...



Тема Re: ... но е нереалнонови [re: Jennifer:)]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано28.06.07 15:54



В отговор на:

Защо на учителите да им пука повече за децата ни, отколкото на нас, родителите?



Защото никой не е твърдял обратното.

Неверните неща, които си написала, се отнасят за фактологията (на събирането на бележниците на всички деца накуп, за недаването на контролните и др.).

В отговор на:

учителите забелязват и знаят доста неща за децата ни, които ние понякога не знаем



Ето как в спора се роди истината - Но това не означава, че на нас ни пука по-малко, нали?



Тема Re: Възмущение (изпити VII клас)нови [re: Гeвpek]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано28.06.07 17:28



Да си призная, направо въздъхвам облегчено, че синът мо отдавна е свършил с всички видове приемни изпити, а внуче все още не се очертава... Съдбата ми е дала кратка почивка... Но ще споделя на ушенце, че моят син беше оценяван по интелектоще в детската ясла... Бях принудена да го дам за около една година на ясли. Когато да го записвам в детската градина, ми връчиха картон - характеристика! И вътре пишеше черно на бяло, че той по десетобалната скала е със забавено развитие... Не зман как са ги тествали бебетата, ама оттогава имам алергия към тестовата система...

Кажи, какво стана с твоето дете? Изкара ли теста с достатъчен резултат, за да го приемат в желаната от него гимназия? - Чух, че имало много по-малко кандидати, отколкото места в гимназиите... Дано тази ситуация да поправи грешките от зададените тестове...

Ох, от все сърце ти желая успех!



Елате си узнете лордот!

Тема !?нови [re: farmer]  
Автор Cв.Ckpoмни (старо куче)
Публикувано28.06.07 17:38



Целта ни тук е да се заяждаме!?

Между другото, моят коментар с примера ми за платноходката беше писан странично, и лепнат тук. И в процеса коментарът е бил сдъвкан:
а) След изречението за създателите на цивилизация, имаше точка и "нов параграф".
б) Новият параграф започваше със "А не са чак толкова малко децата, интересуващи се за знания отвъд норматива." И тук следваше моя пример за моите въпроси за платноходката.

Аз хванах няколко други сдъвквания и ги поправих, но това ми убегна.

От друга страна, вероятно ми е убегнало защото не съм видял логична и психологична пауза в каквото се е получило. Да, аз включвам мен си в един от създателите на цивилизация, редом с много други хора. Не е нужно да си гений за да създаваш цивилизация. Някой път е нужно само да имаш ума - и самоуважението! - да сложиш дълга дръжка на метлата, че който мете да не трябва да се превива... Или да си наточиш ножовете преди да вършиш кухненска работа... Или да обуеш обувки преди да обръщаш лозе с бел... Или да не строиш 3-етажна къща с външен нужник, пък и без баня... Или да сложиш макара върху кладенеца, а не да теглиш кофата с ръчно набиране... Или да не държиш Д100 000 в коли на слънце и дъжд на воза пред гаража - защото гаражът е склад за боклуци разпродавани веднъж на няколко години за по доларче парчето...



Тема Re: Възмущение (изпити VII клас)нови [re: Гeвpek]  
Автор Шилo (европейче)
Публикувано28.06.07 17:55



пък само ако знаеш на морето какви топки имааа...:))

шегата настрана - много мога да пиша по темата, щото мисля, че имам богат опит, но нещо не ми се разтягат локуми. Само едно искам да кажа... ако детето е кадърно и има мерак и стабилно родителско тяло до себе си, няма начин да не се справи. Може да не е от първия път , както се случи с една от дъщерите ни... Но в крайна сметка с общи усилия стана това, което тя желаеше. А това е най-важното,
мисля.

Щастието идва при веселите!

Редактирано от Шилo на 28.06.07 17:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.