Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ако имате проблеми с кактуситенови  
АвторApиokapпyc (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 08:57



Ако имате проблем с отглеждането на кактуси се обърнете към мен.
stonedead@rock.com



Тема Хубаво!нови [re: Apиokapпyc]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано03.03.03 16:30



Аз имам с ей тоя кактус

има някакви лишеи които според мен си е болест. Та първо ако ми кажеш как се казва въпросното растение и как евентуално да му помогна да се изчисти...като че си сменя кожата!



Тема Re: Хубаво!нови [re: Flash_]  
Авторoтroвop (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 18:29



Кактусът се казва Opuntia но от тази малка снимка не мога да разбера дали е Oпунция фикус индика или Опунция монстросис. Във момента имам проблем със латинския шрифт на клавиатурата и за това ги пиша на български. Заболяването за което говорите може да има много причини... на първо време го присадете през Април в нов субстрат 1/1 листовка, едър речен пясък, въглен, и от Април до май го подхранвайте през 15 дни със течен тор за кактуси "лактофол" който се продава в повечето магазини. Ако разтението зимува във момента при температура над 20 0С го поливайте веднъж на 10-12 дни, ако тази температура е под 16 което е най-добре не го поливайте въобще от Ноември до Април. Не забравяйте да стелизирате новия субстрат.



Тема Благодаря!нови [re: oтroвop]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано03.03.03 21:04



Само да попитам - как да стерилизирам субстрата и какъв въглен - дървени въглища или?Че ако са дървени да си отделя няколко докато още паля камината. И пясък де да търся?...дали продават в магазините за цветя? Или да се огледам около строежите...ама там е ситен и мръсен, май ми трябва баластра.
Иначе зимува/както и другите ми 2 кактусчета/ при температура 20*С денем и до 15 нощем...и не спря да расте...ама май не трябваше така



Тема Леле пуснах гонови [re: Flash_]  
Автор Flash_ (чака пролетта)
Публикувано03.03.03 21:20



в търсачка една и що да видя!Ми то цъфти!!! И то много красиво!
Лошата новина според това което прочетох обаче е че моето въобще няма да цъфне след като цяла зима съм го гледала на топло
Пише още, че има схващане, че това растение поглъщало радиацията от домашните прибори и особено от компютрите!
Сега се сещам още нещо да питам - гледам, че му е трудно вече да пази равновесие- много е дълго а не особено дебело. Какво да го правя? И тази зима в долната му част от почти всяка точка дето уж трябва да има бодил тръгват нови израстъци които предполагам от топлото и поливането растат тънки и дълги!



Тема Re: Леле пуснах гонови [re: Flash_]  
Авторoтroвop 2 (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 22:08



Можете да стелизирате в някакъв съд на котлона за около 10-15 мин. Да дървени въглени. Най- отдолу на саксията слагате начупени парчета от глинена саксия и камъчета това се прави за дренаж. Пясък може да вземете и морски от някой магазин за рибки. Опунцията не е претенциозен вид. Тои расте бързо и някой от подвидовете достигат височината на фикус. В домашни условия цъфти трудно, само при суха зимовка 8- 16 градуса и без поливане през зимата. Ражда плодове подобни на смокиня които са сладки и се ядат. През лятото обича много припек и обилно поливане до септември. Не вярвайте много за радиацията. За кактусите пише добри и лоши суеверия. Може да го превържете за колче за равновесие. От този кактус аз имам 5 вида. Има много такива в софийската ботаническа градина или в тази във Балчик. Ако се интересувате още от кактуси у нас има една единствена издавана книга от Холгер Доп "Кактуси" (2001) на изд. "Емас" или подобно. В мрежата има много информация, особено в руските сайтове кадето има над 200 клуба за колекционери.



Тема Re: Хубаво!нови [re: oтroвop]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано04.03.03 12:12



Kakvo ti e mnenieto za tozi techen tor za kaktusite?

Odobrjavash li go? Ti predplagam imash dosta brojki - izpolzvash li go za vsichki?

A inache maj az imam syshtata Opuntia. Mnogo me kefi. Ama mojata e kristatna forma na normalnata i e s edno "urodlivo" styblo.

Majka mi i vika Skalata, zashtoto e skalovidna i relefna...

Pozdravi!

A, oshte neshto, sega kakto se zatoplja vremeto, koga shte presjavash? Shte izchakash li da vidish dali shte se zastudi? Shtoto inache sled 2 sedmici maj shte e vreme?



Тема Re: Хубаво!нови [re: MAXlMUS]  
Авторoтroвop (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 12:34



Този тор не е най-добрият но поради липса на друг върши работа. Твоето разтение предполагам е Opuntia monstrosus, но ако прилича на скала значи няма ништо общо с опунцията а по- скоро е Cereus peruvianus Mill monsrosis. Пресаждане най-рано е след 1 април когато вегетационния период е напълно настъпил.



Тема Re: Хубаво!нови [re: oтroвop]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано04.03.03 13:19



Da, Cereus Peruvianus var. Mostrosis e. Neshto se rasejah.

V Sofija li si?

Kolko vida kaktusi imash? Njakakva specializacija ili razlichni?

Do skoro!



Тема Re: Хубаво!нови [re: MAXlMUS]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано04.03.03 13:38





Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.