Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 14:54



По принцип продавам кактуси но във момента не съм в София. Иначе във София почти от никъде не могат да се купят качествени растения. Тези които се мяркат от време на време по цветарниците са без корени понеже доста хора си "мислят" че кактусите не трябва да се поливат. Можеш да си поръчаш и по пощата от сем. Серафимови от село Велика до Царево, също и от ЕТ "Ферокактус" - Рангел Пъков GSM 098 300 695 от Пловдив.
Във момента формиране клуб на кактусистите в България, ако искаш да попълниш листовката за членство и да получаваш бюлетина ни пиши на: cacti@abv.bg
От там също можеш да купиш растения или да получиш инфо. Скоро сте започна да правя сайт за колекционерите.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 16:24



I az ne sym v SOfia v momenta. Pitah po princip. Sled okolo mesec shte sym v Sofija i da ida da vidja kakvo se predlaga..

Serafimovi gi znam - no po poshtata maj samo semena?!?

Mozhe da ida napravo do tjah.

Taja firma Ferokaktus maj gi vidjah na Flora 2003 Burgas...

Za chlenstvoto - ami hajde napishi malko povehce kakvi sa preimushtestvata da sym chlen. Da ne e porednija klub, kojto shte sybira godishna taksa sreshtu tova da figuriram kato chlen. Ako e taka - maj ne...

Ако не съм член няма ли да мога да си купя растения от членове на клуба, да се срещам с вас, етс. Като цяло не обичам формалностите. Идеята е добра, но трябва да е на породена от интерес... Не като секта... Отплеснах се малко..

Пишеш, че по принцип продаваш кактуси - какви имаш, колко големи - разсад ли продаваш или няколкогодишни растения?

Поздрави!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: MAXlMUS]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 16:48



Серафимови продават растения по пощата като ги вадят от саксиите.
Клуба няма никакви такси, просто се опитваме да открием колко хора се занимават с кактуси и други сукуленти, нямаме никакви събрания и т.н. защото сме от различни градове, просто си разменяме инфо по пощата, растения и др. От София засега съм само аз и не смятам никого да моля. Просто пиши на този имел който писах и ще попълниш един въпросник и това е.
Ха, естествено че няма нищо общо със секта, не знам защо изобщо защо трябва да го пиша сега. Предпочитам да имаш малко по-смислени опасения.
Растенията които събирам са главно от родовете Lophophora, Obregonia, Aztekium, Turbincarpus, etc. Не сам голям фен на ферокактусите но мога да ти продам ефтино няколко. В някой агроаптеки продават микс от семена на кактуси където при късмет може да случиш и на ферокактуси и др, Пробвай.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 17:03



Не се засягай!

За сектата беше преувеличено...

Тия твоите видове много-много не ги знам.

Serafimovi kak gi prashtat kaktusite – v kutijki li? Kato znam BG poshtite i me e strah da si pomislja kakvo mozhe da im stane pri prenasjaneto...

Shte se radvam da ti vidja kaktusite i eventualno da si kupja njakoi. Koga shte si v Sofija?

Znaesh li im podvidovete na ferokaktusite koito imash? Ako da – napishi mi gi.




Редактирано от MAXlMUS на 06.05.03 17:15.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 17:17



Vidjah gi tija tvoite vidove v Google-a. Ne sym im goljam ljubitel. Kato ti na Ferokaktusite...

No tova e hubavoto da ima specializacija...

Taka ili inache ne mzohesh da imash vsichki vidove...

Njakoi ot tjah malko prilichat na Mammillarii – takiva ne gledash li?



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: MAXlMUS]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 17:20



В София ще съм след месец, можеш да ми пишеш на имейла. В момента съм по работа във Варна.
Серафимови ги пращат в различни пластмасови кутии но може и картонени, не се тревожи те са професионалисти и знаят как да ги опаковат. Те имат сраница със снимки във интернет - greenfield.fortunecity.com/rattler/266/velika/
Видовете които гледам са редки и трудни за гледане за това не ги препоръчвам за начало. Ферокактусите не са ми пред очите и не помня точно подвидовете. Имам за продаванe и mammillaria hahniana, Gymnocalycium cardenasianum, Gymnocalicium multiflorum, etc. Не са общо взето много защото подарих доста.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: MAXlMUS]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 17:37



Максимус ние май сме пуснали почти едновремено съобщенията, прочете ли последното ми писание?



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 17:39



Gledal sym im stranicata. I vseki pyt kato ja gledam, pka se kefja...

Setih se za oshte njakolko vida, koito me radvat – Oreocereus, Melocactus, Espostoa, Astrophytum, ..

Predi imah okolo 200 kaktusa.

Ti kolko imash? V kakvo gi gledash – oranzherija, terasa?

E-mail-a ti cacti@abv.bg li e? Ako da, vehce ti pisah..

Naskoro hodih do Balchik. Bjah i v Botanicheskata gradina. Za neja bjah chuval legendi za kaktusite. A imashe samo edni Opuncii... Golemi, ama...

Bjah chuval za njakakvi ogromni Echinocactus Grusonii...

Znaesh li neshto po vyprosa?

Abe tija Serafimovi kak si polivat tija kaktusi? Ima li njakakvi sistemi za po-masovo napojavane? Az vinagi sym gi polival edno po edno i otnema dosta vreme...?



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 17:40



Da, i otgovorih...





Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано06.05.03 17:50



Mnogo se symnjavam v Sofia da njama drugi kaktusisti. Dazhe predi maj mi bjaha davali njakakvi koordinati, ama beshe rpedi godini...

Mozhe bi chrez kluba shte stane vryzkata.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.