Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: Nadin]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано19.05.03 12:55



Ne, dadoh samo primer.

Kакто казват специалистите, засей ги в нормален субстрат след 10-ина дни. И не ги поливай веднага. Водата много лесно и бързо пренася зарази.



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: MAXlMUS]  
Автор Nadin ()
Публикувано19.05.03 13:44



Аха, аз помислих,че когато са без пръст трябва да стоят на тъмно
Иначе пръстта, която обикновено купувам е много хубава и не съм имала проблеми с нея - нито болести нито плевели- само един път я смених и после какви ли не гадинки ми се завъдиха по цветенцата, че се и наложи и да си плевя саксиите!



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: Nadin]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано19.05.03 14:00



Ти кактусите в готова пръст ли ги сееш? Каква?



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: MAXlMUS]  
Автор Nadin ()
Публикувано19.05.03 16:14



Тези са ми първите които имам и са от 3-4 месеца някъде и нямам никакъв опит с тях, и си купих торфенопочвена смеска-една в бели пликове с зелени и оранжеви надписи- забравих фирмата производител , ама не сложих пясък в нея, но сега ще го направя.



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: Nadin]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано19.05.03 16:29



Да, направи го!

Смеси тази почва с пясък (едър, не морски) в отношение 1:1 или съвсем малко повече почва. На дъното сложи или едър чакъл или натрошени керемиди. Най-отгоре - само пясък - около 1 см. Отдолу е за по-лесно оттичане на водата и да не се запушват дупките, а отгоре да не задържа влага и да не загнива основата на кактусите.



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: MAXlMUS]  
Авторcactus-bg (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 00:00



Otgore e nai-dobre da se slogi kamacheta s golemina 1-2 milimetra. Sitniia piasak ot vodata se spicha, osobenno ako ne e promit.



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: cactus-bg]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано23.05.03 09:36



Az dazhe bih kazal oshte po-edri. ...?!?

Kato cjalo pochvata trjabva da e blizka do estestvenata im sreda s malko povehce hranitelni veshtestva eventualno..

A v estestvenata im sreda kato padne dyzhda i vodata popiva vednaga i zaminava nadolu - korenite kolkoto sa zadyrzhali - tolkova. Sledvashtija dyzhd = pak...



Редактирано от MAXlMUS на 23.05.03 09:43.



Тема Imam problem! Please Help!нови [re: Apиokapпyc]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано23.05.03 12:21



Obozavam vsqkakvi syuholubivi rasteniq v tova chislo i kaktusite, no ne znam zashto pri men ne ocelqvat. Imam vsqkakvi cveta, koito uspqvat da oziveqt ve4e nad 10-ina godini, no ne i kaktusite. Polivam gi vednuz sedmichno po malko, ziveqt okolo godina i izsuhvat. V nachaloto porastvat malko, sled koeto si ostavat v edin i sushti vid.... Vzeh v kushti edin ot onezi, mislq che se kazvat "bivolski ezik", kojto sigurno edno desetiletie beshe stoql v dvor v edno planinsko selo i vsi4ki zimi e izkaral pod snega --- izsuhna za okolo mesec.......



Тема Re: Imam problem! Please Help!нови [re: Britt]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано23.05.03 13:00



Mozhe da e ot mnogo neshta:

pochva...

svetlina...

nachin na zasazhdane..

polivane - te ne se polivat po kalendar a v zavisimost ot vidovete im, sezona, vremeto....

Uspeh!





Тема Re: Imam problem! Please Help!нови [re: MAXlMUS]  
Автор Britt (Aes Sedai :)))
Публикувано26.05.03 11:10



Blagodarq!
Ako ne vi e problem, moze li da mi kazete poveche - te ne sa izlozeni na mnogo svetlina, pochvata e pesukliva... A za vidovete, absolutno nishto ne znam.
Znaete li nqkakuv site, kudeto da procheta neshtichko?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.