Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 18:19



cacti@abv.bg не е моя имейл а на еди кактусист (Митко Вечев) от Плевен който подхвана идеята за клуба. Пиши му да ти прати въпросника. Моят имейл е
Радка Серафимова разправя че и трябват 3 дни докато полее колекцията, моите ги поливам във вани отдолу и става бързо.
Melocactus, Espostoa, Astrophytum ги имам. Не обичам да ги броя, събирам и сукуленти от рода Haworthia.
Гледам ги на тераса но имам и зимна оранжерия.
Не само в Балчик но и в София двете ботанически са много зле...
Echinocactus Grusonii го нямам но сигурно може да се намери...
Ако знаеш кактусисти от други градове ми дай кординати или ги прати на Митко.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 21:08



Maximus обади ми се за кактусите след 1 месец.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
Автор EДEЛBAЙC (мъж)
Публикувано06.05.03 21:20



Я дай координатите на тези от с.Велика и как става поръчката по пощата?!
Между другото- нещо ново около месоядните в БеГЕ?



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: EДEЛBAЙC]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 08:50



Серафим и Радка Серафимови, с. Велика, община Царево, Бургаска област.
Нищо ново около месоядните в ВG нещо нормално за BG.



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано07.05.03 10:53



Ti i s mesojadni li se zanimavash?

На мен са ми доста интересни. Лошото е че сикат влага, а в София няма. Те затова май ги гледат в някакви аквариуми...

Наскоро на 4-ти километър имаше 2 вида.

Пиши повече ако се занимаваш.



Тема Имам нужда от помощ!!!нови [re: Apиokapпyc]  
Автор Nadin ()
Публикувано10.05.03 13:52



Преди известно време си взех малки кактусчета(не им знам имената) и днес с ужас забелязах,че около едното са се образували на места в пръстта едни гроздчета от някакави бяло-жълтеникави топченца с размер около 1 мм в диаметър.
Веднага смених пръстта ама ме е страх да не се пренесе това нещо в новата пръст. С какво мога да го третирам, за да се махне?



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: Nadin]  
Авторcactus-bg (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 14:18



Izvadi kaktusa ot stariia substrakt , mahni maksimalno prasta ot korenite i gi izmii sas hladka techashta voda , ostavi gi da isahnat s korena na dolu edna sedmitza. Ako starata saksiia ne ia polzvash ia iznvarli ili ia izmii i neia hubavo s chetka i posle ia sloji v rastvor ot kaliev permanganat / prodavat go v aptekite/da sedat saksiite 1 ten v raztvora i posle gi ostavi da isahnat. Ako polzvash kupeshki substrakt dobavi mu edar pronit piasak i go dezinfekcirai kato go proparish na vodfna bania 1 chas ili vav furnata 1 chas pri 80 gradusa i go ostavi sashto da prsedi 1 sedmitza da se stabilizira. Zasadi otnovo kaktusite i ne gi polivai sashto 1 sedmitza .



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: cactus-bg]  
Автор Nadin ()
Публикувано19.05.03 10:23



Благодаря!
Днес измих кактусите(то било много трудна работа) А довечера ще направя каквото трябва с пръстта, ама ми е чудно как ще издържат горките една седмица без пръст



Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: Nadin]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано19.05.03 10:54



Ima kaktusisti, deto cjala zima si gi dyrzhat bez pryst (sled kato sa dobre zasusheni) i v chekmedzheta...





Тема Re: Имам нужда от помощ!!!нови [re: MAXlMUS]  
Автор Nadin ()
Публикувано19.05.03 11:39



Ама като изсъхнат на тъмно ли да ги прибера?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.