Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано11.10.03 12:55



Не мога да преценя, примерно 2 лв. Но можеш да направиш и друго, в някой агро аптеки продават семена от кактуси които са микс от неназовани родове за съжаление. Струват 1 лв. Като ги отвориш ще видиш че повечето са черни на цвят и сравнително дребни, между тях има обаче и други които са доста едри и светли те са на Опунция не знам обаче каква ще се падне повечето са от по-декоративни сортове които не могат да се култивират целогодишно навън, имат дребни плодове и не са така ядливи пък и в стайни условия не става нищо. О тези видове които изброих по-горе има и в ботаническата градина в изобилие можеш да си поискаш резници от там, вкореняват се много бързо но това е добре да се направи напролет.



Тема Снимки на колекциитенови [re: Apиokapпyc]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано13.10.03 18:14



http://free.data.bg/cacti

Тук можете да видите снимки от нашитe кактус колекции. Клуб Cactus & Succulent Society. Колекционирането на тези извънземни растения е страхотна мания в доста страни, за съжаление у нас интересът е минимален. Ако разполагате със снимки на вашите кактуси и сукуленти можете да ги изпращате на cacti@abv.bg или stonedead@rock.com

P.S. Моля без сакъсчета, etc.!



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Ariocarpus]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано20.10.03 00:25



Вчера ми дадоха резници от няколко кактуса и аз като нищо не разбираща ги топнах във вода да ги вкоренявам, но добре, че прочетох след това, че трябвало да се оставят да изсъхнат няколко дена, дори седмица при по-дебелите. Веднага ги извадих и сега незнам какво да ги правя - да ги оставя да съхнат ей така и след няколко дена да ги засадя, или да ги набуча в суха почва и да третирам както при пресаждане с постепенно поливане отдолу и т.н?
Другото, което ме вълнува - мога ли да ги засадя заедно с още няколко сукуленти в голямо съндъче? Искам да си направя една такава композиция, но ме притеснява, че съндъчето е доста дълбоко, пък знам, че сукулентите, а май и кактусите не обичат големи саксии...



Тема rezniciнови [re: Дeлфин]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано20.10.03 07:39



Vece e mnogo kasno za posazdane zastoto kaktusite spiat prez zimata i ne se polivat do April pri temperaturi 5-10 C. Ne e dobre da badat zaedno sas sukulenti zastoto te iziskvat po-goliamo polivane i kaktusite ste izgniat. Mozes obace da gi darzis pri 22-28C i da gi polivas vednaz na 10 dni. Po dobre izcakai 2 sedmici da vidis dali ste se poiaviat koreni i togava gi posadi vav suha pocva i gi polei otdolu sedmica po-kasno. Pri toplo zimno sadarzanie kaktusite davat urodliv prirast i nikoga ne cavtiat. 2 sedmici sled kato gi posadis i polees gi slozi platno do prozorez inace ste pocnat da rastat butilkovidno ako sa kragli ili stavat mutanti. Po princip tova ce ne obicali mnogo dalboki sadove sa mitove kakto i ce ziveiat vav cist piasak, i ne obicat voda, etc. Prez liatoto se polivat 1 pat na 2-3 dni ili vsekidnevno. Nai dobroto vreme za vkoreniavane na reznici e prez Mart. Inace nai zabavno e da gi gledas ot semena.



Тема Re: rezniciнови [re: Ariocarpus]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано20.10.03 09:49



Благодаря, че ми отговори толкова бързо! Вече започнах да се притеснявам да не ги уморя така. Значи е възможно непосадени и не във вода, ей така оставени за две седмици, да пуснат корени?
Да, знам, че не е подходящо сега да се вкореняват, но пък сега ми се отдаде случай, ще видим дали ще излезе нещо. Иначе имам намерение зимата да ги държа на остъклен балкон, където е доста студено.



Тема Re: Препичането на почватанови [re: Ras4o]  
Авторcactus_pln (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 00:41



Ne e jelatelno da polzvash mikrovalnovata furna . Nedai si boje da e popadnala niakoia metalna chastica vatre , shte stane edna



Тема Re: semenaнови [re: Slucaen]  
Авторcactus_pln (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 02:20



Az razmeniam semena ot kaktusi kakto i rastenia, ako ne razpolagash s neshto v zamiana kolkoto i da mi e nepriatno shte triabva da ti prodam. Zashtoto v kraina smetka praskam mnogo pari za rasteniia i semenai vse niaklak triabva da im izbivam parite.A ako neznaesh v BG niama kade da se kupiat semena i to s imenata. edinstvenoto koeto mojesh da namerish sa miksove balgarski i frenski no edin gospod znae kakvi vidove ima tam. Semenata koito kupuvam sa ot chujbinaq a i az si proizvejdam a poniakoga razmenian s kaktusisti. Ako imash jelanie pishi





Тема Re: rezniciнови [re: Дeлфин]  
АвторAriocarpus (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 08:18



Vse pak gledai predi da go slozis na terasata da ima priznaci ce e vkorenen. Temperaturata tam ne triabva da pada pod 5 C. Na prolet se poliva postepenno parvo samo se napraskva sled tova vnimatelno otdolu, i cak sled tova otgore. Po princip az gi polivam samo otdolu, ne zabraviai da slozis drenaz ot kamaceta na danoto na sada. Ostanalite podrobnosti za sastava na prasta, etc. i vaobste za tankostite pri otglezdaneto i na sukulenti mozes da procetes na english v moiata stranica http://www.xanga.com/BulgarianCactusClub



Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
АвторAriocarpus bravoanus (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 12:37







Тема Re: Ако имате проблеми с кактуситенови [re: Apиokapпyc]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано25.10.03 23:37



ЗДР!Агавето и алоето са сукуленти,нали?Беше писал,че те се нуждаят от по-често поливане през зимата в сравнение с кактусите.Аз агавето и алоето ги зазимявам заедно с кактусите(в светла,но неотоплявана стая,температура между 5 и 10 градуса)-при това положение необходимо ли е да ги поливам?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.