Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 25.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: И моето мнение...нови [re: Zvezdichko]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.02.09 12:23



"В резултат се е появило едно сливане на автор и текст, при което, ако заговориш за изречение от текста, все едно щипеш или сочиш с присмех тялото на автора."

Ако човек със или без съответното образование нарече едно произведение "боклук", кое е по-правилно? Авторът да се засегне лично или да си прегледа произведението и да се опита да открие какво не му е харесало на този читател?

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: И моето мнение...нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано19.02.09 12:27



"И дори тя, когато е по-остра, бива възприемана като обида, като поредната псувня на неразбрало и неразбиращо дете, на която може да се отговори само по един начин: като се определи като глупост. Най-честият отговор е "Ти не знаеш""

Хайде, поне в тази тема да се опитаме да разделим литературата от фенщината. Засега пак има залитания. Важи и за Ния, не само за теб. И аз си смених работата и други неща, за да кътам 3000 души автори и успешно ги издавам, и продавам и прочие, но си давам ясна сметка кога една книга има литературна стойност и кога се продават 160 книги на едно представяне, само защото всички харесват авторката като човек.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: И моето мнение...нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано19.02.09 12:37



Иване, аз разглеждам фантастиката като нещо повече от литература.

За да можеш да пишеш фантастика трябва да имаш широк светоглед, който не всички хора имат. Съдя от собствения си опит - напр. за научната фантастика - трябва да имаш поглед върху науката, развитието й, трябва да можеш да градиш нови светове, да поставяш човека сред тези нови ситуации и светове и да го "изследваш" как би постъпил. Това не всеки го умее!

Скочих, защото Светлинките като деца все още нямат достатъчно широк светоглед може би, имайки предвид възрастта си. Макар и да се радват на феновете си сред децата, срещат критика от възрастни. Напълно нормално.



Тема Re: И моето мнение...нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано19.02.09 12:47



Като беше по малък - сиреч преди няколко години, организирахме един конкурс за сценаристи на СФ филми. Та там в подготвената програма ги имаше всички тия неща. Някои даже сериозно четоха.
Но фантастиката на ПЪРВО място е литература.
Но това е дълга тема.

Ния и Звездичко - не съм чел Играта, нямам време за нея и нямам мнение. Нямам и нито един постинг за и или против - поради тази причина.
Всичко, което съм казал, свързано с Играта е за "нетърпимата" ПР кампания на Калин, която извади доста очи, а не стигна до веждите.

П.С Ниа - лични почитания за това което правиш, знам какъв ужас е и как няма благодарност.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема ел критикант [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.02.09 19:28



Много хубави думи на армидриймър, четох ги още като писа в блога и имах намерение също като копо да сложа линк във форума, но идеята изветря.

И тъй като единственото, което ми идва на ум, за да онагледя ленивите си мисли, е творчеството на Христо Пощаков (така ми, за Пощака ни е думата, нали? а?

), ще ПРЕМЪЛЧА. Поне докато не прочета "Откриването на Америка".

Съвсем леко вмъкване: в днешно време мненията на феновете имат отзив, какъвто е нямало никога досега (исторически изпердашено). Форуми, блогове, и т.н. сеят нечии мисли и малко или много не е като да чакаш 1 година до другия кон, за да кажеш на Пешо да не си купува Хари Потър, нали?

- няколко думи от читателя

Тема Re: За критиката и фантастиката у нас [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.02.09 21:15



Моята оценка след един ден и 75 поста в темата: НИЩО.
Единственият, който се обади със смислено и аргументирано мнение беше ivz, което не е голяма изненада. Алвин и Звездичко почти успяха да досегнат идеята на зрмидриймър и това е. Останалото си е нагледна илюстрация какво НЕ трябва да се случва тук.
@Ная, не съм чел нито една от вашите книги. Нищо лично, просто имам 20-25 години в повече от необходимото. Оценявам високо това което правите, детската литература обаче си е за деца. Останалото ти го каза прекрасно Ани Илиева: Светулките трябва да изберат дали са играещи си деца, или са автори. Съобразно изборът си трябва да получат и честно отношение - търпеливо снисхождение, или откровенна критика. Всичко останало е безсмислено дърдорене.
А, да - ако не желаем да ни третират като циганите на ЕС е време да спрем с циганлъците. Има ли правила - спазваме ги дори и да не ни харесват.
Като за последно - ако бях модератор, тази тема вече щеше да е редактирана и заключена.



Тема да, ама не [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.02.09 21:50



Стига бе.. Звездичко каза, че не е чел някаква книга, но иска тя да бъде номинирана. Аз имах 2 промила повече мисъл, да ме прощаваш.

От друга страна армидриймър е много изчерпателен и постингът му си е цяла статия, добре издържана и смислена.
Ако ще коментираме нещо, можем да се насочим към:
- ранимият творец, минаващ през ада, за да се види издаден (с препратки към житие и битие и какво всъщност се случва в издателскте среди у нас)
- сакралният процес на писане; не осквернявай резултата! (препратка към народните приказки и 'Нашето Гардже е най-хубаво')
- не-творицте, моля, не давайте акъл на творците (с подтема доколко читателите имат глас, чува ли се, ама да не би да е прекалено силен)
- различаваме ли танцът от танцора? (крайности в различията: сакат мъж танцува страхотно, както и обратното)
- липсват критици, а доколко феновете са такива?; колко манджа трябва да си изял, за да напсуваш готвача?; кой измерва казана?
- да изискваме ли професионализъм от човек, който няма условията да бъде такъв?

и т.н.

- няколко думи от читателя

Тема Абе то се видя, че ще е офф [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.02.09 21:54



Дори само заради 2-та промила заслужаваш две нормални ракии и една малка от 100 грама.





Тема Re: Абе то се видя, че ще е офф [re: Kopo]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано19.02.09 22:13



пих вечи по едно докат въ читях.
боже, боже... едно и също...
що ли си губя времето?
пък инак съм един от 400 закупили и ми чака ред но първо шъ завладявам америка


тоз форум много полезен . чета какво не се харесва и после го дъвча натюр. понякога вкусно друг път не и спирам да несе хаба напразно.
Ная ето едно положително мнение - много си симпатична.

Вярвам без да вярвам.

Тема А после...нови [re: Kopo]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано20.02.09 12:41



... горският изгони и едните, и другите.

When you come to a fork in the road, take it...
Yogi Berra

Редактирано от ivz на 20.02.09 12:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.