Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 09.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Седморката на Блейк - отновонови  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 11:31



Класическият британски научнофантастичен сериал от 70-те “Седморката на Блейк” (“Blake's 7”) ще се сдобие с високобюджетен римейк. Новите епизоди ще бъдат излъчени по тв канала “Sky One”, като преговорите за правата над sci-fi поредицата са почти финализирани.

Оригиналните серии на BBC разказват мрачната история на затворника Родж Блейк, който става лидер на група бунтовници, опълчили се срещу тоталитарната Федерация – поробител на галактиката. Федерацията промива мозъците на своите поданници и използва живота им като разменна монета за постигане на целите си. “Седморката на Блейк” изследва дълбоки мрачни и песемистични теми, подплатявайки ги с научнофантастичен сюжет.

Оригиналните серии на BBC разказват мрачната история на затворника Рой Блейк, който става лидер на група бунтовници, опълчили се срещу тоталитарната ФедерацияФантастичната поредица остава във филмовата история като анти-“Стар Трек” на времето си. Сериалът “Стар Трек” представя на публиката лъчезарен екипаж от обучени военни, които проповядват морални ценности, хуманизъм и мир в различните отдалечени дестинации на Вселената. “Седморката на Блейк” е абсолютна негова противоположност – главните герои в сериите са цинични крадци, убийци и отцепници, които са насилени да бъдат заедно, за да се преборят за собственото си оцеляване. “Седморката на Блейк” впечатлява публиката със сложните си характери и не се страхува да “убие” ключов герой, за да поддържа съспенса сред публиката.

Научнофантастичната сага “Blake's 7” е излъчена в 4 сезона, всеки от по 13 епизода, в периода 1978-1981 г. Продуцентите на римейка разкриха, че новите серии ще излязат в 6 части и ще включват всички добре познати герои от оригинала, начело със самия политически дезертьор Родж Блейк.



Незнам дали някой е видял това. Открих го случайно и търся още новини по темата, но уви не намирам


"Седморката" беше и си остава любимият ми сериал. Гледах го като дете. Играли сме го по роли с децата от квартала По-късно го теглих и прегледах отново и определено ми хареса /като изключим последните 2 сезина и най-вече онова чудо на природата Тарънт/. Все пак ми е интересно дали новият вариант, може да постигне дълбочината на характерите и неповторимия диалог от стария. Почти не мога да си представя Ейвън, изигран от друг актьор - Блейк също...

http://www.youtube.com/watch?v=atuNdPgM8eY



I believe

Редактирано от Naia на 19.09.08 11:34.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано19.09.08 11:47



(тананикайки:) Аз чакам вече час... и два и три... Даже вече цели 30 г чакам аз...

Може и да дочакаме.
А освен че чакаме, таим една скромна надеждица, че на продуцентите този път няма да им омръзне да правят сериали и няма да убият героите на финала. И въобще...
Ейвън руулс! Останалите са смотаняци

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 11:51



Хах! Това с убиването на финала... Много кофти измъкване беше. Иначе аз имах трима любимци от тоя сериал

Ейвън - защотооо, е ясно защо Блейк - за съжаление доста си приличаме и Кали.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.09.08 12:42



дано не оплескат римейка, свеждайки го до обикновен плосък екшън.
Някой между другото знае ли откъде може да бъде свален оригиналният сериал?

Queen's only



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Last Roman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 13:08



http://rarbg.com/torrents.php?search=blake%27s+7&category=0

Качеството е перфектно! Ако си бил фен преди, насласлаждавай се и сега




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.09.08 13:39



изключително много съм ти благодарен.



Queen's only


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.09.08 14:24



От няколко години чувам подобни слухове, даже сайт имаше ... но до момента нищо.
Дано не е поредния кьорфишек... че и аз съм им фен на 7 те



Торента по-долу пълния сериал с читаво качество ли е и има ли субтитри, че съм го събирал серия по серия ... и някои са отврат.

Welcome to the real world!



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Mopфиyc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 15:41



Пълен е! Със субтитри и перфектно качество

И аз бях си събирала каквото намеря и направо умрях от кеф, като попаднах на този торент. Като си помисля, че първия сезон го гледах на "Юнос"


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.09.08 15:53



Първия сезон го гледах на Рубин в станцията на Строителни войски в Приморско ... преди не помня вече колко години



Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 19.09.08 16:11.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Mopфиyc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 15:57



Аз помня, че бях на 10

По време на втория вече имахме "Освободител" - на моя таван... и федерация в съседния вход. Имахме Зен, Орак, бластери и гривни за телепорт... Мисля, че доста се вживявахме в ролите си. Веднъж, докато играех Блейк, така бях спънала Травис, че му се наложи да му шият устата. Кошмар!


I believe


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.