Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Седморката на Блейк - отново  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 11:31



Класическият британски научнофантастичен сериал от 70-те “Седморката на Блейк” (“Blake's 7”) ще се сдобие с високобюджетен римейк. Новите епизоди ще бъдат излъчени по тв канала “Sky One”, като преговорите за правата над sci-fi поредицата са почти финализирани.

Оригиналните серии на BBC разказват мрачната история на затворника Родж Блейк, който става лидер на група бунтовници, опълчили се срещу тоталитарната Федерация – поробител на галактиката. Федерацията промива мозъците на своите поданници и използва живота им като разменна монета за постигане на целите си. “Седморката на Блейк” изследва дълбоки мрачни и песемистични теми, подплатявайки ги с научнофантастичен сюжет.

Оригиналните серии на BBC разказват мрачната история на затворника Рой Блейк, който става лидер на група бунтовници, опълчили се срещу тоталитарната ФедерацияФантастичната поредица остава във филмовата история като анти-“Стар Трек” на времето си. Сериалът “Стар Трек” представя на публиката лъчезарен екипаж от обучени военни, които проповядват морални ценности, хуманизъм и мир в различните отдалечени дестинации на Вселената. “Седморката на Блейк” е абсолютна негова противоположност – главните герои в сериите са цинични крадци, убийци и отцепници, които са насилени да бъдат заедно, за да се преборят за собственото си оцеляване. “Седморката на Блейк” впечатлява публиката със сложните си характери и не се страхува да “убие” ключов герой, за да поддържа съспенса сред публиката.

Научнофантастичната сага “Blake's 7” е излъчена в 4 сезона, всеки от по 13 епизода, в периода 1978-1981 г. Продуцентите на римейка разкриха, че новите серии ще излязат в 6 части и ще включват всички добре познати герои от оригинала, начело със самия политически дезертьор Родж Блейк.



Незнам дали някой е видял това. Открих го случайно и търся още новини по темата, но уви не намирам


"Седморката" беше и си остава любимият ми сериал. Гледах го като дете. Играли сме го по роли с децата от квартала По-късно го теглих и прегледах отново и определено ми хареса /като изключим последните 2 сезина и най-вече онова чудо на природата Тарънт/. Все пак ми е интересно дали новият вариант, може да постигне дълбочината на характерите и неповторимия диалог от стария. Почти не мога да си представя Ейвън, изигран от друг актьор - Блейк също...

http://www.youtube.com/watch?v=atuNdPgM8eY



I believe

Редактирано от Naia на 19.09.08 11:34.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано19.09.08 11:47



(тананикайки:) Аз чакам вече час... и два и три... Даже вече цели 30 г чакам аз...

Може и да дочакаме.
А освен че чакаме, таим една скромна надеждица, че на продуцентите този път няма да им омръзне да правят сериали и няма да убият героите на финала. И въобще...
Ейвън руулс! Останалите са смотаняци

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 11:51



Хах! Това с убиването на финала... Много кофти измъкване беше. Иначе аз имах трима любимци от тоя сериал

Ейвън - защотооо, е ясно защо Блейк - за съжаление доста си приличаме и Кали.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.09.08 12:42



дано не оплескат римейка, свеждайки го до обикновен плосък екшън.
Някой между другото знае ли откъде може да бъде свален оригиналният сериал?

Queen's only



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Last Roman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 13:08



http://rarbg.com/torrents.php?search=blake%27s+7&category=0

Качеството е перфектно! Ако си бил фен преди, насласлаждавай се и сега




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.09.08 13:39



изключително много съм ти благодарен.



Queen's only


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.09.08 14:24



От няколко години чувам подобни слухове, даже сайт имаше ... но до момента нищо.
Дано не е поредния кьорфишек... че и аз съм им фен на 7 те



Торента по-долу пълния сериал с читаво качество ли е и има ли субтитри, че съм го събирал серия по серия ... и някои са отврат.

Welcome to the real world!



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Mopфиyc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 15:41



Пълен е! Със субтитри и перфектно качество

И аз бях си събирала каквото намеря и направо умрях от кеф, като попаднах на този торент. Като си помисля, че първия сезон го гледах на "Юнос"


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.09.08 15:53



Първия сезон го гледах на Рубин в станцията на Строителни войски в Приморско ... преди не помня вече колко години



Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 19.09.08 16:11.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Mopфиyc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 15:57



Аз помня, че бях на 10

По време на втория вече имахме "Освободител" - на моя таван... и федерация в съседния вход. Имахме Зен, Орак, бластери и гривни за телепорт... Мисля, че доста се вживявахме в ролите си. Веднъж, докато играех Блейк, така бях спънала Травис, че му се наложи да му шият устата. Кошмар!


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.09.08 16:02



аз бях доста по-малък, ама филма ме впечатли. Особено станцията на Федерацията, дето мязаше на затварачка за буркани.



Queen's only


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Last Roman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 16:29



Еее, аз си предпочитах "Освободител".

Той приличаше на мутирал комар, като сме тръгнали да оприличаваме..., но си беше готин кораб. Пък и с малко въображение, беше лесно да докараш подходащата обстановка Стар телевизор, спукан аквариум и група ентусиасти, които да ти се навият на акъла.


I believe

Тема Мда, харесвам го инови [re: Naia]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано19.09.08 20:35



ще си го преговоря. Мерси за торента долу.

Според мен Джена и Кали са най-добре "разработените" женски образи в историята на фантастичните сериали.



По това време вървеше и един друг култов сериал: "Шогун". И излезе такъв виц.
Шогун (в ролята Туширо Мифуне) си кара Тойотата по софийските улици, естествено в ляво. Засича го КАТаджийска кола. Той спира, излиза, вади меча и Шааат! - отсича буркана на катаджиите. Изскачат четирима млиционери и го сгепцват, а той панически се навежда над гривната и вика "Джена, телепортирай ме веднага!"



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано19.09.08 21:30



ехеее, благодаря!



My way

Тема Re: Мда, харесвам го инови [re: pyrx]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано19.09.08 21:34



Дам, като се замисля си прав

Иначе аз залагам мъничко повече на Кали.
Вицът май съм го чувала...
Но гледай сериалът, ако ти е бил любим тогава, няма как да не ти хареса и сега. Аз се върнах много назад във времето, когато го гледах. Честно казано, като почна трети сезон, без Блейк и Джена, автоматично намразих новобранците /не че има какво да им се обича/, но пък Ейвън и Вила остават съвсем до края


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Vankata_Pd (непознат )
Публикувано19.09.08 23:09



Не знам откъде ти е информацията, но не е много вярна. Наистина има планове да се прави сериал, но няма да е римейк, а продължение - с други герои (нормално, защото актьорите вече одъртяха). За да осигурят връзката със старите серии, в края на миналата година от фирмата "B7 Media" пуснаха аудиоримейк на старите серии - т.е. нещо като радиопиеса. Изслушах една-две серии, ама хич не бях впечатлен.

Що се отнася до ТВ сериала, нещата засега са съвсем мътни - няма никаква конкретна информация дали и кога ще се прави. Ето линк към страницата на фирмата, която държи правата:

Изглежда доста мизерно, впрочем.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Vankata_Pd]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.09.08 09:11



Инфото ми е от нета. Попаднах на него по случайност, май е страница от някакъв вестник


Жалко, защото продължение с други герои не съм сигурна, че ми се гледа. Не вярвам и да го направят толкова добре.
Благодаря за страницата. Наистина изглежда мизерно и няма нищо обнадеждаващо на нея.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор sinsky ()
Публикувано20.09.08 11:49



Аз също съм го гледал като малък ама нищо не помня. Ако бях заклет фен бих се поинтересувал дали по новите серии ще работят хора, които са работили по оригиналните. Смятам, че всичко опира до това за да има някаква връзка между новите и старите серии, иначе ако се налеят много пари примерно може да стане и по-хубав сериал, но просто няма да е Седморката на Блейк а нещо съвсем друго.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.09.08 12:46



Интересувала съм се, но нищо не е ясно. Хората правили стария сериал са вече доста възрастни, някои дори не са между живите. Така или иначе, ако се прави продължение, няма как това да е "Седморката на Блейк". Блейк умря - екипажът му също.




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор sinsky ()
Публикувано20.09.08 13:51



Ако нищо не е ясно.. може пък да стане :)



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.09.08 14:37



Надали..., ама дано!


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано20.09.08 15:36



Е, не е умрял.
По принцип е кофти, когато се прави продължение или нов вариант на успешен филм, защо ако е направено лошо хората, които не са гледали оригинала задраскват и него. А и преди нямаше много такива филми и сега няма как да се оцени, това което е бил за нас.
Аз сега като гледах Ейвън ми стана весело, а преди ми беше любимец...



My way

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PreslySt]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано20.09.08 15:59



На мен ми е любимец, все още....
Въсщност любимците ми си останаха същите

Много се смях на остроумните забележки към Вила и опитите на самия Вила да си го върне.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.09.08 13:32



бях на около 9 когато започнаха да го излъчват и до края на втори сезон (тогава си спомням ясно че бях на 11) филма беше №1 за мене. играехме го по улиците, правехме си бластерите от горната част на шише за веро и пръчка нанизана по средата, ставаше много добре. в интересн на истината гледайки го сега не смятам че е кой знае какво. ако бяха давали стар трек по онова време, пак щях да го смятам за супер велик. показателни са последните два сезона - те не са давани в българия (имаше само преразказ в септемврийче) и в момента ми изглеждат толкова тъпи, че не можах да ги изтрая. първите два сезона ги изгледах с кеф, просто защото ме връщат в детските години. ремейка разбира се няма даже да го погледна, за мен няма да има никаква стойност.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: zaphod]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано21.09.08 13:44



Мога да се съглася с теб, но само донякъде

За мен е важно един филм да има смисъл, послание, но и характерни герои, образи, които са добре изградени от сценаристите и добре изиграни от актьорите.
Ако говорим за нивото на ефектите, битиките и т.н., разбираемо е, да ти се струва елементарно... Но образите в този сериал, както и диалогът, са наистина постижение. Последните 2 сезона, не ми харесват особено, но поне успях да проследя развитието на Ейвън... Малко са попрецакали образа, но ако се замислим, възможен е и такъв вариант за съдба, при неговия характер.
Ремейк бих гледала, по-скептична съм за продължение. А що се отнася, че първите 2 сезона имат сантиментална стойност за нашето поколение..., ами така си е Може би това също е плюс.... Стар Трек, не би ме впечатлил по този начин. Там няма толкова ярки характери. И на 10 години да го бях гледала, "Седморката" пак щеше да ми бъде фаворит.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.09.08 10:24



Покрай тая тема взех, че изгледах целия първи сезон, тези дни.

Ще подкарам и втори и ще спра до там, за да си запазя добрите впечатления.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано24.09.08 11:22



Много верен фен си.
На мен ми се гледа нещо ново.
Онзи ден се зарових в ютуб и открих ревюта на разни нови руски фантастични анимации, що не ги дават и тук...



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PreslySt]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.09.08 13:47



И на мен ми се гледа ново... Още повече, ако имаше шанс да е руска, фантастична анимация...


Повечето нови неща обаче не ми харесват. В новите филми има много ефекти, много агресия, много насилие и никакъв смисъл. Не могат да те отведат никъде, не могат да те накарат да се замислиш, не ти доставят даже елементарно удоволствие, че да е оправдано гледането.
В "Седморката" има поне част от това, което търся. Приятно ми е да си спомням отново и отново, какво съм правила по времето, кагато гледах сериала за първи път. А що се отнася до фенството, наистина съм манияк! Нямаш представа колко пъти съм гледала "Войните" отново и отоново... Сега съм на вълна "Блейк"


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано24.09.08 13:56



"В новите филми има много ефекти, много агресия, много насилие и никакъв смисъл..."

Препоръчвам ти Сърфейс и Изгубевата стая, щом това ти е проблема

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.09.08 14:05



Благодаря! Отивам да си го дръпна




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.09.08 14:08



В "Замунда" го няма

Знаеш ли от къде може да се дръпне?!


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Coнaтa (PhD)
Публикувано25.09.08 09:22



Дано да е вярно!!!

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Coнaтa]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.09.08 09:36



Май няма да е вярно, както писа някой по-горе, но аз съм доволна, че открих тази новина. Хванах се да изгледам първите 2 сезона отново. 1-вия го глътнах за 2 дни, но сега с 2-рия ще карам бавно... За да е по-дълго удоволствието. Пък и отпуска ми свърши.




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано25.09.08 09:48



Знам, но няма да кажа. Макар да съм пират, не поощтрявам пиратството.
Търси, има ги

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.09.08 09:53



Хах! Намерих ги! Това са били 2 филма /сериала/, а аз мислех, че е един


Като зе замисля, аз май поощрявам част от пиратството, но няма да казвам нищо повече, че тука има доста хапливи езици


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Coнaтa (PhD)
Публикувано25.09.08 17:13




И аз може така да направя. Сега обаче първо да довърша Файърфлай.

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Coнaтa]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.09.08 17:22



Аз тегля тези двата, които ми препоръчаха.

Първо ще догледам 2-ри сезон, после ще си пусна и тях... Тук се тегли бавно, а и ме чака доста бачкане през следващите дни.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Coнaтa (PhD)
Публикувано25.09.08 20:01



Видях, че са ти препоръчали "Изгубената стая" - и според мен е много много добър.

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Coнaтa]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.09.08 20:28



Тегля го в момента

От това, което прочетох в коментарите звучи обещаващо. Много се надявам да ми хареса


I believe

Тема Ех, спомени сладки...нови [re: Naia]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано25.09.08 22:18



За да го гледам, се сменях да давам извънаредно наряди. :)

Сървалан рулз!



Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: valio_98]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано26.09.08 09:25



Браво! И аз ги върша такива


Сервалан е супер яка отрицателна героиня... Първият Травис също, но мен ме учуди това, че полудях пак по същите си любимци. Горе долу в реда, в който го направих като малка. Филмът има страхотно въздействие, ако човек успее да се абстрахира колко е стар. Пускам избрани серии на децата с които работя и се оказа, че Ейвън и Блейк и Сервалан все още се харчат


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано26.09.08 09:37



Напротив, вече го поощри.


Ако и беше изпратил направо филмите- е, тогава бихме приели, че не си поощрител.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PreslySt]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано26.09.08 10:35




А как щяхме да се доберем до накой готин филм, ако не поощрявахме пиратството?!


I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: Naia]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано26.09.08 16:31



Като поотраснат моите и аз ще почна да им преподавам основите на фантастиката. За сега се ограничавам с "Крокодила Гена" и Къртичето (и ако това не са алтернативни истории с биологичен контекст - антопоморфни животни, - здраве му кажи), но лека-полека ще напреднем.

Отрицателните герои са по-интересни. И аз не знам защо. Я да пуснем една тема по въпроса...



Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: valio_98]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано26.09.08 16:36



Някои отрицателни са интересни, други са плитки

Аз си падам по герои които са добре изградени, не ми пречи дали са крайни злодеи или крайни идеалисти, важно е мотивацията им да е логична.
За темичката, ами пусни, ако искаш.


I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: valio_98]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.09.08 15:35



Всъщност тука намерих още малко инфо. Някой каза, че няма надежда филма да се прави отново или да се правят продължения, но изглежда има нещо такова:

От Британската телевизия Sky One са поръчали 2 сценария за легендарния фантастичен сериал "Седморката на Блейк", като смятат да възродят шоуто и новия продукт отново да се превърне в сериал.

Елен Пайк - главен редактор отдел драма на Sky One коментира:" Във време където фантастичните сериали често игнорират добрата история за сметка на визуалните ефекти и следвайки примера на Doctor Who и Battlestar Galactica е точния момент за възраждането на сериал, който представя най-добрите традиции на жанра, да не споменаваме, че е една от най-обичаните и успешни драми на всички време"


I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано28.09.08 16:01



Здрасти! Случайно да знаеш защо смениха Трависовците помежду първия и втория сезон? А децата, с които работиш, какво казват за Войните и... Чарли Чаплин?



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано28.09.08 16:26



"Войните" им е любим филм... Още повече, че играят и игрите по тях, с което аз не се справям. Чаплин го приемат за велик, какъвто си е

Все пак това са интелигентни даца, занимават се с изкуства.
За Травис не знам Мисля, че първия актьор е отказал да играе, но не съм сигурна.


I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано28.09.08 23:39



Ех, какви деца!


Някога и аз бях "интелигентно дете"...

----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано29.09.08 09:35



Всички сме били, ама...




I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано29.09.08 10:13



...филмите ми изядоха главата.



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано29.09.08 18:57



Познато усещане... Аз още не съм на себе си




I believe

Тема Страхотно!нови [re: Naia]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано30.09.08 13:59



Оххх, дано се окаже вярно!

Преди около година преоткрих сериите, изтеглих си ги и ги изгледах 2-3 пъти едно след друго, пък и сега чат-пат си пускам по някоя от любимите

Даже подозирам, че се превърнах в сериозен досадник за приятели и познати, навивайки ги да гледат и те...

Възроденият ми интерес доведе до сериозно ровичкане в нета за повече инфо по темата. Ако се интересувате, ще ви постна някои от по-готините линкове. Има чудесни фен сайтове, толкова чудесни, че ще взема и аз да си направя

Редактирано от Бpeт на 30.09.08 13:59.



Тема Re: Страхотно!нови [re: Бpeт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано30.09.08 16:41



Поствай всичко! Аз ги изгледах наскоро и дефакто правя същото като теб. Тази сутрин си пуснах Countdown - много добър заряд за работния ден




I believe

Тема Re: Страхотно!нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано30.09.08 16:49



Ех, да ти имам работния ден...


Като си преинсталирам Уиндоуса, трябва да пробвам и аз да ги изтегля отнякъде.

----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: cineman]  
Автор sinsky ()
Публикувано30.09.08 18:36



Аз си взех стерео очила (eDimensional - най-доброто, като за мен) и сега тествам доколко може да се размекне човешкия мозък преди да спре да функционира. Само че съм малко разочарован, с тия по-бавно окапва отколкото с анаглифките :)

Редактирано от sinsky на 30.09.08 18:37.



Тема Re: Страхотно!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано30.09.08 22:00




За щастие, поне до някъде, гледането на "Блейк"/а и не само на този филм/ е част от работата ми


I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано30.09.08 22:01



Ами вземи си анаглифките




I believe

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: Naia]  
Автор sinsky ()
Публикувано30.09.08 22:16



Аз съм вземал, вземал.. вече пет чифта имам...



Тема Добре тогаванови [re: Naia]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано30.09.08 22:29



Започваме



1. Целият сценарий, демек

2. В него може да се търси по епизод или по отделни герои.

3.

4. Забавни на всяка серия

5. Още весело:
-
-
-

6.

7.

9. Малко клипчета от Youtube:

-
-
- третото не ще да се намести тука, но можете да го потърсите, казва се "A compilation of Avon's insults and jibes"

Поствам тези, утре - още

Редактирано от Бpeт на 30.09.08 22:30.



Тема Re: Страхотно!нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.10.08 00:39



Е, сега наистина ме заинтригОва!



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Добре тогаванови [re: Бpeт]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.10.08 00:47



Даааа... А пък навремето си купувах снимки от стрелбищата или щраках със "Смена"-та екрана на черно-бялата "Мизия" на дядо ми...

Много се гордеех със снимките си на началния надпис и на "Освободител".

----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Ех, спомени сладки...нови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 09:20






I believe

Тема Re: Добре тогаванови [re: Бpeт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 09:22



Ооо, много благодаря! Сега вече ще се побъркам окончателно!




I believe

Тема И още:нови [re: Naia]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано01.10.08 09:55



1.



2.

3.

4. на тема "как да накараме незаинтересованите си приятели да споделят манията ни по Б7"

6.

7. - рубриките работят, въпреки предупрежденията

8.

9. Клюки и анализи на характера на всеки един от героите:
-
-
- - това последното е направено с цел продължение на историята

10. В Уикипедия също има много пълна статия, но и тя не ще да се качи тука.

Това е от мен, надявам се да се забавлявате поне колкото мен

One who trusts can never be betrayed, only mistaken.


Тема Re: И още:нови [re: Бpeт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 10:32



Усещам, че днес няма да се бачка




I believe

Тема Re: И още:нови [re: Бpeт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 10:38



Всъщност ще се забавляваме доста, защото така и така аз се побъркъх отново, смятам да започна да побърквам и децата




I believe

Тема Re: И още:нови [re: Naia]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано01.10.08 10:51



Само днес ли?!



Мислех си да напиша предупреждение по въпроса, но виждам, че вече е късно и плъзгането по "наклонената плоскост" в посока мързел, веселие и маниакални възгласи от радост е станало неизбежно

Приятно прекарване

One who trusts can never be betrayed, only mistaken.


Тема Re: И още:нови [re: Бpeт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 11:14



Всъщност до края на тази седмица имаме, кино, обсъждане на книги, прочетени през лятото и дорисуване на илюстрации по стария проект... Мисля, че киното го уредих. Книгите... знам какво са прочели, ще ги обсъждаме малко по малко, а рисунките ще си ги рисуват сами, там мен хич ме няма.


Другата седмица започваме писане с пълна пара, /плюс 2 дни всяка седмица подготовка за матури/. Мисля, че манията "Блейк" си дойде точно навреме за да заредим малко свежа енергия.


I believe

Тема Re: Страхотно!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 11:17



Ауу, изобщо не съм по интригите, да знаеш




I believe

Тема Re: Добре тогаванови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.10.08 11:21



И аз снимах... и малко продавах даже

Плюс това си бях ушила два от екипите на Блейк и Ейвън, защото обикновено играех тях... или Кали при наличие на малко повече момчета.
За щастие в квартала имаше готини хлапета и целия ни антураж, от Орак и Зен, през гривни, бластери, та чак до джаджите на Вила изглеждаше много добре. Бластерите светеха!


I believe

Тема Re: Страхотно!нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.10.08 23:33



Какво общо има между заинтригОването и интригите, освен корена?


Ей, покрай тоя Блейк днес един приятел ми заприлича на Гарет Томас...
Дали ще доживея да го гледам пак?! При толкова много работа...

----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Добре тогаванови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.10.08 23:48



Въх, светещи бластери! Ние с брат'чедите използвахме бързовари...


Шшшшт, и аз продавах снимки! Така всеки ден намирах пари да ходя на кино и от време на време отскачах с влака до Русе, за да обядвам хот-дог с наденички и кисели чорбаджийски чушки...
Хайде, да не отварям приказка за един настоящ поп, който навремето ми пласираше снимките по училищата и все още е голям фен на "Войните"... На Специалното издание на Еп. 4 дойдоха на кино с още едно отче (с расата и килимявките, разбира се), при което гръмна усилвателят и затвориха салона за половин година. Добре, че киното имаше втора, по-малка зала, та прожекцията продължи там.

----------
Дограмата ми хлопа!

Редактирано от cineman на 01.10.08 23:51.



Тема Re: Страхотно!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано02.10.08 09:32



Дано живееш дърго и щастливо

И да го гледаш още много, много години...
Твоят приятел /Гарет/ случайно да си търси приятелка?!

И мен ме чака доста бачкане, доста успях вече да свърша, но и премиера ни предстои на края на месеца... Че и в София ще ходим Все хубави поводи, но изискват организация.


I believe

Тема Re: Добре тогаванови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано02.10.08 09:39



Хах! Аз познавам доста свещеници - фенове на Войните, нали и на мен ми е мания...
Това с бързоварите е било яка идея! Аз го измислих така, че да прилича максимално. Идеята да свети, дойде от идеята да си прикача към един стар колан няколко батерии от 4.5волта. За да не стоят за украса, нарязах една тръба за фунийки на братовчед ми - тя беше бяла, от някакъв бойлер май я беше взел... И така. Имахме цели 3 светещи бластера.
Като се замисля, децата сега нямат възможност за толкова шантаво детство. На моя таван "Освободител" ли не беше, Империята, Републиката... по едно време някакъв делтапланер сглобявахме там и пуснахме котка, за пробен пилот.

Изобщо имам какво да разказвам, а и какво да си спомням...


I believe

Тема Re: Страхотно!нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано02.10.08 12:53



Защо трябва да говорим за моя приятел?

Може пък и аз да си търся!

----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Страхотно!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано02.10.08 13:57



Супер

И сигурно приличаш на Пол Дароу


I believe

Тема Re: Добре тогаванови [re: cineman]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано02.10.08 20:13



Tija popcheta sa bili ot pravoslavnija specnaz, sha znaish





Тема Re: Страхотно!нови [re: Naia]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано03.10.08 02:00



На моменти се опитвам да бъда циничен като Ейвън. Иначе приличам по-скоро на Травис.



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Страхотно!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано03.10.08 10:08



О, супер комбинация




I believe

Тема кЪф тОя римейк брянови [re: Naia]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано08.10.08 19:23



направо да ги извадят от нафталина старите актьори- там кой къде по разни старчески приюти и да ги пуснат в новите продължения на 7-та на Блейк
и да кръстят филма-
Старци в космОса(може да сме дърти - ама сме твърди)



и да внимават със сексуалните сцени- да не се прекалява с виаграта и да има винаги наблизо дефибрилатор



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано08.10.08 20:26



Това сигурно трябваше да е хумор?!




I believe

Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: Naia]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.10.08 22:30



Няма хумор, човека е много сериозен. Това с нафталина беше доста шокиращо наистина





Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано09.10.08 16:00



И не прозвуча кой знае колко сериозно.


I believe

Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: Naia]  
Автор sinsky ()
Публикувано09.10.08 17:14



Забележи как е групирал усмивчиците - по три, като всяка е различна от останалите. Това е признак на някакво разстройство, вероятно стомашно-чревно.. човек не може да се шегува в такива периоди.



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано09.10.08 17:17



Хахахаа! Това беше монго добро!




I believe

Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано21.10.08 17:27



забелязах , че пак ме трият

явно на накой пак му докарвам стомашно-чревно разстройство





Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор sinsky ()
Публикувано21.10.08 18:03



Да не е нещо заразно?





Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.10.08 09:19



Хах!

Като видях, че има нови мнения си помислих, че още някой се е заразил от Блейкоманията ми
Аз взех, че си изтеглих една камара снимки от филма и сега имам чуден декстоп.


I believe

Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано22.10.08 10:35



Свински нема се плашиш-ти си всеяден





Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: Naia]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано22.10.08 10:39



Всъщност идеологията на самия филм е да бъде като обучаващо средство в курс по английски език и при това елитен курс на английски език на високо ниво



Иначе нищо особенно не беше- и аз съм му се радвал на някои интересни моменти...
Действието се развиваше като декор в 3 стаи и 2-3 стари металургични цеха или изоставени работнически общежития в Олдъм или Манчестър



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор sinsky ()
Публикувано22.10.08 14:33



"..Иначе нищо особенно не беше- и аз съм му се радвал на някои интересни моменти.."

Че ти кога си излизал от кенефа :)



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор sinsky ()
Публикувано22.10.08 14:34



Мен ме е страх да не се предава по полов път





Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.10.08 16:49



Напротив! Филмът е нещо доста особено

поне за мен и хората около мен, с които го изгледахме отново наскоро. Блестящ сценарий, перфектно изградени образи... Дори убийствен за времето си трейлър на 2 сезон
Това, че ефектите не те устройват - хм, ми гледай 300!


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано24.10.08 08:51



Дано поне корави ефекти да вкарат, че сюжета беше пълна скръб ...



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: testpilot]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.10.08 09:56



Говориш за някой друг филм!




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано24.10.08 10:49



Няма така скука, честно! Всичко толкова изкуствено изглежда, актьорите се превземат, като в оригиналния Стар Трек. Не мога да уловя живеца на сериала, тънката нишка дето връзва сюжета със зрителя и го човърка ...
Това, че е опозиция на полуутопичното общество в Трека е добро попадение от страна на сценаристите.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: testpilot]  
Автор sinsky ()
Публикувано24.10.08 11:58



Няма такова нещо, на мен само от линковете от youtube по-горе, дори без да съм наясно с контекста на сцените ми е интересно да гледам. Единствената причина да не съм фен сега е че съм бил малък като са го давали, сигурно съм учил азбуката по това време. Иначе не мога да си представя какво увлечение щях да имам, при това по време когато тук не са пускали други такива сериали.



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано24.10.08 16:08



ами ще внимавате с баща ти...то затова продават и предпазни средства





Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: testpilot]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.10.08 16:28



Ясно е колко разбираш от актьорска игра

Няма такова нещо, което ти си видял в този филм. Както казвам обаче, това е просто твоето мнение - мниние на 1 човек, срещу хиляди фенове на поредицата. А що се отнася до актьорите, те са абсолютни професионалисти.
Аз гледах този филм във възраст на която човек разбира нещата достатъчно, за да се зариби по хубавото и спомените ми са чудесни, още една причина да го обичам и да го глидам отново с удоволствие.
А ти имаш ли нещо любимо изобщо?! Дай пример или любимото ти занимание е да критикуваш?


I believe

Редактирано от Naia на 24.10.08 16:30.



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор sinsky ()
Публикувано24.10.08 16:28



Аз не съм безотговорен като теб - вземи иди на лекар и кажи какво е, а дотогава ще се въздържам..



Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: sinsky]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано24.10.08 16:37



сега пънеш се излишно

.
не ми се превръща тоя клуб в клуб попръжни и псувни
мога , но не смятам че е необходимо...пък и не виждам смисъла да ти вдигам акциите пък чоите бисери да ги трие Пупа Тумбестият Плацюк



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано24.10.08 16:42



Разбирам достатъчно, за да не ми хареса на мен.;)
Ако бяха давали Стар Трек или Бойна Звезда Галактика, друга песен щяхте да пеете!



Да, имам доста любими неща в този живот ... тъй като става дума за ТВ сериали, ще спомена Стар Трек, Вавилон 5, Бойна Звезда Галактика, Звездна врата, Досиетата Хъ.
Въпреки цялата грандоманщина и патос, тези сериали за мен са връхта на съвременното фантастично кино (с малки изключения), защото съм намерил неща у тях, които липсват на други филми или чисто и просто са показани по неприемлив за мен начин.

Почнах да гледам Седморката на Блейк отново някъде преди около година. Заспивах на епизодите. Изтраях първите 5-6 и се отказах.

Извинявай, нямах намерение да ти нахейтя любимото ТВ шоу ... не беше коректно!



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: testpilot]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.10.08 16:46



Ми просто имаме различни вкусове, явно!
Аз не издържах до края на 3-ти епизод на "Стар трек", а "Бойна звезда" го гледах наинат, само защото е фантастика и защото нямах друго за гледане. Все пак, него поне го издържах. Някои неща ми харесаха. А Блейк си е стар филм, дори не е филм, а телевизионен театър и според мен не може да се сравняват на ниво ефикти и т.н., но сценария и образите ужасно ми допадат.


I believe

Тема Re: кЪф тОя римейк брянови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор sinsky ()
Публикувано24.10.08 16:50



Виж сега, и мен ме е страх от лекари, ама трябва да се ходи няма как. Все пак мисля че си по-зле от мен :)



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано27.10.08 21:23



Абе ти ако видиш на оригиналните епизоди на Стар Трек какви са им ефектите и декорите, ще припаднеш;) Ама Стар Трек не е популярен с ефектите си, а с проблемите, които засяга и разисква ... и посланията де.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: testpilot]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано28.10.08 09:39



Точно това съм си намерила пък аз в "Блейк"

Не съм гледала оригиналните епизоди на Стар Трек, а що се отнася до ефекти, на мен те не ми помагат много, ако идеите и посланията не ми харесват... В "Блейк", както вече сигурно съм казала, ми харесват образите. Всички са различни, изградени са добре, жените например, не са просто куклички, които пищят при първа възможност... Някък Шекспирово ми стои всичко там. Може би защото актьорите са театрални или защото излъчването им точно на мен много ми допада... Не знам! Виж колко време е минало, всичко това трябва да ми изглежда ужасно старо, но още от първия епизод се изкефих, колкото приди.
Всеки човек има различни потребности и си мисля, сега докато пиша това, че всички спорове, които понякога вихрим за книги и филми са присто за чесане на езиците Ти няма да спреш да четеш или гледаш любимите си неща, аз също...


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано02.11.08 15:18



В отговор на:

Всеки човек има различни потребности и си мисля, сега докато пиша това, че всички спорове, които понякога вихрим за книги и филми са присто за чесане на езиците




Право в целта! ;)



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: testpilot]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано02.11.08 21:32



Точно стрелям!




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано03.11.08 14:14



Не се впрягай. Не всички харесват едно и също.
Иначе фълмът беше страхотен.



Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано03.11.08 21:49



Да, малко ми е трудно, да не се впрягам, но... не се впрягам




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.02.09 12:11



Хах! Намерих си повод да изровя старата си темичка.



Днес Гарет Томас има рожден ден! Да е жив и зрав! Много му се радвам от край време, надявам се, че има други фенове наоколо, но ако няма... Бъдете здрави и си намерете някакъв друг повод за наздравици.


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано12.02.09 12:36



Ти пък! Той е предател и отстъпник. Какъв рожден ден, какви 5 лв...
Добре че Евон го гръмна в шкембето.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.02.09 13:09



Eeee, объркал си се нещо. Много си е готин актьорът, а и ролята му не беше лоша, мен ако питаш


Ама ти като гледам си фен на Ейвън, така че спорът е излишен


I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано12.02.09 14:21



is that a question?

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.02.09 14:36



yes, my master!




I believe

Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: Naia]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано13.02.09 09:49



Ти май хич не си го гледала тоя сериал. Това е всяка втора фраза на Орак, докато Ейвън разсъждава на глас около него.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Седморката на Блейк - отновонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 10:06



Гледала съм, но отдавна беше

И сме го играли даже, но повече помня репликата "Даун енд сейф" Явно много съм влизала в образ и не съм се вслушвала в репликите на другите... Това за Орак, наистина нямаше да си го спомня, ако не го беше казал


I believe


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.