Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 27.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: А какво ще кажете за Константин?нови [re: supertitanium]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (минаващ)
Публикувано04.04.07 17:01



В отговор на:

Все едно дантевия "Ад" да бъде рекламиран като комедия,



Ми то точно така си се води - да се сещаш за "Божествена комедия"


е, на времето под "комедия" се е разбирало съвсем друго нещо, ама айде, подробности


(майтап де "Ад" разбира се не е комедия )

Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 04.04.07 17:05.



Тема А какъв тип комикс е Константин?нови [re: firefox]  
Автор supertitanium (гръмовержец)
Публикувано04.04.07 17:07



Уикипедия е добра опорна точка за черпене на информация, но си има и своите ограничения и не е абсолютен източник.
Не съм чел (разглеждал) комикси, има-няма: от миналото хилядолетие, а и никога не съм хранил особен ентусиазъм към този начин на развлечение. Но все пак логически погледнато, дори и комиксите би трябвало да имат разделения по насоченост. Не можем да кажем само: това е роман и да стане ясно за какво приблизително става дума. Трябва да поясним и за какъв тип роман става въпрос: Криминален ли, научно фантастичен ли, любовен ли, уестърн... Разказите са с почти идентично разделение. Не мисля и че при комиксите нещата стоят по-различно. Тогава въпросът се концентрира в:
А какъв тип комикс е Константин? Религиозно-фантастичен, хорър, само фантастичен комикс? Или някакъв друг тип комикс?

The world has no end. The world only has boundaries, beyond which reigns its continuation.


Тема Re: Не си губи времето с Такеши Ковач!нови [re: Kopo]  
Автор supertitanium (гръмовержец)
Публикувано04.04.07 17:19



Постингът не бе насочен към теб.
Разбира се, че ще препоръчаш това което ти доставя удоволствие. Смисълът бе, че схванах какво търси това надъхано гробарче и му посочвам къде да го намери.

The world has no end. The world only has boundaries, beyond which reigns its continuation.


Тема Re: А какво ще кажете за Константин?нови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор supertitanium (гръмовержец)
Публикувано04.04.07 18:50



То точно за това е и божествена комедия. С неведомите пътища божи, да не знае човек къде е смешката в цялата история.

The world has no end. The world only has boundaries, beyond which reigns its continuation.


Тема star linkнови [re: Илko+]  
Автор alvin (orange)
Публикувано13.04.07 18:53



Ехей, сега намерих нещо много случайно.
Подобна тема сме разисквали преди 5 години. Ако ти е интересно - прочети. Вътре са писали много хора, които сега не се мяркат



--->> <<--- линк

- няколко думи от читателя

Тема брей, как съм пропуснал такъв славен флеймнови [re: Илko+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано13.04.07 22:55



явно напоследък твърде съм разредил посещенията си в клуба.

а ето и моето мнение - религиите определено се променят, може дори да изчезнат, но винаги ще си има доста хора които са религиозни. може би няма да се гледа така сериозно на религията (преди е била фундамента на обществото, сега определено не е), може би организираната религиозност няма да просъществува (все повече вярващи хора почват да се питат дали като се дупят на едно място лови повече от колкото на друго), но винаги ще има хора които вярват във "висшата сила която ни е създала". отговора на въпроса частично може да се вземе от времето на соца. тогава религията беше макар и не забранена, но да речем deprecated. какво ставаше? една част от хората заместваха вярата в господ със разни полумистични мирогледи, например вяра в извънземни. като казвам вяра в извънземни, нямам предвид чисто рационалното убеждение че неминуемо живота е често явление в космоса, а именно Вяра. други бяха религиозно-фанатично преданни на партията (имах такава даскалица в основното), трети все пак си вярваха в господ, макар че не го прокламираха. за всеки случай е твърде наивно да се смята, че рационалното познание може да измести религията, по-скоро може да я промени. има религиозни хора, които дори не са креационисти, съвсем спокойно приемат че еволюцията е породила човека, а не господ.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: star linkнови [re: alvin]  
Автор supertitanium (гръмовержец)
Публикувано20.04.07 17:16



Уау! Да намериш такова нещо отпреди пет години си е направо прорицателска способност! Дори и да скромничиш под плаща на случайността. По броя на мненията си личи, че и тогава както и сега темата е заорала доста дълбоко в съзнанията. Винаги наука и религия са врагове и същевременно се допълват взаимно. И колкото и странно да е за сега религията печели... плащайки за това със загубени позиции. Но, този род победи си има краен лимит и не може да продължава вечно...

The world has no end. The world only has boundaries, beyond which reigns its continuation.


Тема Re: брей, как съм пропуснал такъв славен флеймнови [re: zaphod]  
Автор John Boone ()
Публикувано20.04.07 19:24



абсолютно, и мен мен за тва ме е яд (екс. коровиев) - тъкмо си викам да отида да го напиша и забелязвам че последния пост точно това и казва.
инъче трудно може да се добави каквото и да е, към изписаното - най-вече за това ме е яд



________________________________

From Mud, Through Blood to the Green Fields Beyond

Тема Re: star linkнови [re: supertitanium]  
Автор alvin (orange)
Публикувано22.04.07 11:09



Най-интересното е, че попаднах на линка, търсейки нещо съвсем рразлично

А пък и е забавно да видиш как мнението на някои хора се е.. попроменило :)

- няколко думи от читателя

Тема Re: Здрасти, Илко!нови [re: Илko+Щypм]  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано22.04.07 18:49



Отначало ми хареса Щурм, а после и ти с твоите разсъждения и факта, че не им се даваш на останалите, а отстояваш своето мнение. То какви ли нападки не бяха: изкараха те неграмотен, че не можеш да четеш, хайде –можел си, но не си можел да разбираш – сиреч не си се осъзнал. Някой намеси момичето ти, друг искаше да се затвори темата и защо? Защото имаш позиция по определен въпрос. А според мен целият въпрос е въпросът за нероден Петко. Разсъждаваме как ще се колонизират чужди светове и каква религия ще имат, ама от кой?... Нали първо трябва да се намери начин за човешкото възпроизводство в космоса. Руски и американски астронавти правят опити, но не съм чула за резултат. То май и по-прости организми не щат да се размножават там горе. Ако някой знае за напредък в това отношение, нека да го сподели.
А иначе във форума много добре се спори и фантазира. А бе умни хора!... Някои палят на четвърт, но имат стил и изказ и ми доставя удоволствие да чета техните коментари, а злобничките вече направо ги подминавам.Така че благодаря ти, Илко, за вълнуващата тема. Правя си изводи за хората, нищо че са скрити зад ник и реално не ги познавам. Кой знае?...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.