Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано07.07.06 15:42



Не си съвсем прав за контрола на интернет.
Поне от лични наблюдения (това което наблюдавам в САЩ) контролът се засилва.
Щатите вече не са на второ място в света по броадбанд конекции точно заради това. Взеха да изостават. В моемента в Щатите има няколко крупни провайдъра, броят се на пръстите на двете ръце, а да не казвам на едната. Това за цялата територия на щатите!!!!!! Прави сметка.
То не че в БГ не е БТК-то, но това тук е малко по друго.
Наскоро се обсъждаше да се отнеме контрола на топ домейните от САЩ, но щатите не разрешиха, също така провайдърите се мъчат да се наговарят за чарджене на източени мегабайти с навлизането на разни он деманд даунлоуд сървиси. Нещата отиват на зле поне тук. На мен ми файъруолват порт 25 и от домашният си мейл сървър трябва да форвардвам през мейл сървъра на провайдъра, не че не го правех и преди това, но причината беше, че динамичните айпита на моя провайдър са блак листнати като спам сорс. Та както вече казах след като останаха един два провайдъра, буквално в някои райони има само по един и нямаш избор, те лесно се наговарят за цени и рестрикции, на мен ми бъмпнаха цената на ДСЛ-а от $12.99 на месец на $17.99 + разни други чарджове защото си купихме имот и се преместихме. Сега щр трябва пак да се разправям с тях.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re:нови [re: Dilithium]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано07.07.06 18:09



Всичко това (и по драстични изпълнения) са ми известни. Цялата тънкост се състои в това, че под рестрикция е не самата технология, а лицата които я прдлагат. Има съществена разлика.

Впрочем, не искам да задълбавам на тая тема. Ако в Щатите ВЕЧЕ стават простотии, техен си проблем. Моята позиция си я казах



Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Kopo]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано07.07.06 18:52



Забелязах, че има хора, които

. Сигурен съм, че повечето хора биха се съгласили да има камери (в наблюдаваните райони се намалява престъпността с 28-36%).

Смятам, че твърдението "видеонаблюдението не нарушава правата на гражданите, защото местата с камери ще бъдат обозначени и е въпрос на избор за хората дали да минават оттам или не" не е достатъчно за да може да се монтират камери. Ако например сложат камерите около работното ти място, това значи ли, че трябва да напуснеш работа? Това е един вид принуждаване да се "съгласиш" с присъствието на камерите. Трябва промени в Конституцията (да се посочи в кои случаи е допустимо монтиране на камери), защото не е редно последната да се нарушава.

Може би ще е добре да има референдум за това.



Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Baлeнтин]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.07.06 21:40



Значи вече не си против нарушението на Конституцията, а против нарушаването й?
Санчо, бегай да играеш тетрис!



TANSTAAFL

Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.07.06 21:47



Ти погледна ли какво точно ми описваш? Доколкото аз разбрах това е: Технологията е свободна, но не и прилагането й.


Жокер и от мен: "Луната е наставница сурова", Р. Хайнайн - едно свободно общество на свободни хора.

TANSTAAFL

Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Kopo]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано07.07.06 22:39



Против съм както на нарушаването, така и на нарушението и.

Разбира се Конституцията може да се тълкува по много начини, и според едно от тълкуванията да няма нарушаване, според други тя да си противоречи и т.н.

Каквито и да са законите, винаги ще има недоволни.



Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Baлeнтин]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.07.06 22:49



Аз последно не разбирам от какво всъщност си недеоволен - предполагаемия данък на ЕС, камерите в ЮСофия, незаинтересуваността на блондинката в другия клас или нещо съвсем различно?

TANSTAAFL


Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Kopo]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано07.07.06 23:58



Не съм доволен да има глупави закони, които да съществуват въпреки, че хората не ги одобряват. Не съм доволен от излишната бюрокрация. Не съм доволен от това, че държавата е инструмент на мафията.

Но май ще се наложи да се примиря с тези неща, защото са неизбежни. Или поне да не се опитвам да променя това, защото така мога да си създам повече неприятности (не е възможно съществуването на хора, които да не са егоисти, защото трябва да си егоист за да може да оцелееш).

Ако ги нямаше глупавите закони, "излишната бюрокрация" и корупцията, може би положението щеше да бъде по-зле - щяхме да се "развием" твърде бързо и природата да се отърве от нас.



Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Baлeнтин]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано08.07.06 08:29



Не се отказвай, не се примирявай, не се друсай и изчаквай своя шанс да промениш поне част от нехаресваното.

TANSTAAFL


Тема Re: данък върху sms-ите и е-пощата - какво се целинови [re: Kopo]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано08.07.06 16:30



Именно!

Двигателят с вътрешно горене е свободна технология, но това не значи че можеш да газиш хора с автомобила си. Тази малка уговорка обаче съдържа огромно количество правни последствия. ПРимери:
- можеш от стара костенурка да си направиш бъги и да си го караш в частната си собственост без винетка и без да изписваш тонове документация за това
- можеш да си направиш уеб сървър с нетърговска цел, за лична употреба, без да плащаш наникого данъци за това
- можеш да си напишеш програма за чат базирана върху TCP/IP или друг протокол и да си я ползваш без да ти е нужно разрешение от когото и да било
- Ако си сготвиш сам вкъщи, не дължиш на държавата патентен данък
-Ако си купиш МРЗ плеър това все още не е основание да се предполага че си нарушил закона за авторско право, например защото плеърчето има и диктофон

Мисля че вече си готов да схванеш идеята




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.