Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 30.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Клубовете за фантастика - статийканови  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано25.09.03 15:13



Предполагам много от вас вече са виждали

.
Бях попаднала преди около 1-2 месеца на въпросното писание, но не реагирах веднага и забравих го надлежно. Днес отново ми се изпречи пред погледа...
Тази статийка съдържа доста некоректна информация. Естествено най-силно впечатление ми направи абзацът за Землемория, тъй като предвид датата на публикуване (20. 04. 2003) там няма почти нищо вярно.
Питанка: тази статийка излизала ли е и на други места и защо е допуснато да се дава подобна невярна информация? И защо никой не си е направил труда да поиска информация от Землемория?
Доколкото си спомням, някой беше споменал, че е излизала статия за българския фендъм и в Локус (може и да греша). Може ли да ми кажете това наистина ли е така и за същото невярно писание ли става дума?

To hear, one must be silent.

Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Davie]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано25.09.03 15:38



Малееее
Баси антирекламата дето са ни я направили






Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Davie]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано25.09.03 15:48



ако някой напише по вярна статия
обещавам да я направя сериозно достояние на пресата

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години

Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Бъдъмбa]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано25.09.03 15:52



Мдам. Аз защо се обадих?
В крайна сметка наистина имаше един 'бирен' период - това никой не го отрича.
Но към момента на писане на статията ние вече имахме зала, месечна програма и клубни баджове, сайта ни беше готов и дори бяхме в процес на писане на устав и др. документи за регистрация (която вече отдавна е факт).
Така че просто не е честно!
Когато някой реши да представя фенското движение по някакъв повод, нека го направи коректно. Иначе въобще да не се хваща!

To hear, one must be silent.


Тема Ми авторът пише:нови [re: Davie]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано25.09.03 16:39



Авторът благодари на Юри Илков-Генерала, Никола Кесаровски, Ивайло Иванов и Кирил Добрев за предоставената информация.


Земята е люлка на Човечеството. Но не може да се живее вечно в люлка
Циолковски


Тема Re: Ми авторът пише:нови [re: Mag]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано25.09.03 16:55



Името на Фат Джим обяснява нещата почти изцяло.
А защо Ради е писал това без да се обади на когото трябва не мога да коментирам.
Ще го кажа пак - при всичките усилия да се представя където и да е движението на фантастите поне малко по-централизирано, самодейците са прекалено много. Лошото е, че с писанията им из сайтове, списания и книги по-скоро пречат и развалят имиджа (колкото и да е крехък), отколкото да помагат.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Re: Ми авторът пише:нови [re: Mag]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано25.09.03 17:12



Маг, по принцип се сещам на кого да откъсна главата за тази информация в частта й за Землемория. Но пак продължавам да не разбирам защо никой не се е допитал до който и да е от варненци, който е в час с това, което се случва в клуба и не е бил само далечна морална подкрепа в продължение на месеци. Сещаш се за какво говоря.
Мисля, че има и други неточности в писанието, но естествено ми стана най-болно за нашия клуб, защото е представен в най-невярна и кофти светлина.
Мисля, че е редно, когато се представя фендъма по един малко по-официален начин (а не на чаша бира), да се дава коректна и координирана информация. Още повече, че в Локус наистина е излязло същото това писание...

To hear, one must be silent.


Тема Майнови [re: Davie]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано25.09.03 17:15



Ради Радев пак се пробва да трупа активи.

Тва за пръв път го виждам, но ми е трудно да си представя как някой може да пише каквото и да било за клубовете, без да си направи труда да ги посети лично.
Аз поне бих го направила, ако седна да пиша статия.. както и да е.

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Айде сега... ;-)))нови [re: Davie]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано25.09.03 17:30



Ми че в "Алба" се събират моите хора от "възрастовия ми клуб" - 40-50 от Варна. (Тия същите, дето ги зарибих да дойдат на Аквалония). Така, че бирарията е прочута!
К'во му е лошото на такава информация?

Земята е люлка на Човечеството. Но не може да се живее вечно в люлка
Циолковски


Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Davie]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.09.03 18:15



Източника на информация за "Землемория" е надлежно указан, отдолу.

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.