Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 21.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Kopo]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано25.09.03 19:19



остава да им измислиш начина за екзекуция


Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Ох.... по дя... :-((((((нови [re: Davie]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано25.09.03 19:31



Вярно е, че по молба на Генерала, аз предоставих на Ради Радев информация по телефона за "Землемория", но това беше през късната пролет на 2002 год., когато още "Алба" беше сборният ни пункт и "Землемория" наистина още си нямаше програма, а само голям ентусиазъм.
Така, че Деви, не се ядосвай - изнесената информация е БИЛА вярна, само дето вече не е.
Но НИКОГА не съм споменавал, че каковто и да е клуб, бил той и "Толкин" е присъединен КЪМ нас. Просто голяма част от членовете му са и членове на "Землемория". Всъщност - такива бяха и точните ми думи.
Това за "известния писател" не са мои думи и затова не мога да ги коментирам - аз не съм писател, а адвокат!

- Меллер, выскажись, и я тебя опровергну...


Тема Re: Ох.... по дя... :-((((((нови [re: Fat Jim]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано26.09.03 11:35



Ако наистина е публикувано нещо с изтекла давност, спасяваш кожата.

Но дори тази информация да е предоставена 1 година преди да бъде публикувана, това не променя принципния проблем. Подобна некоординирана и неактуална информация за фендъма не би трябвало да се допуска да излиза в официален вид. Като се знае, че се пише такова нещо и предстои да излиза, би трябвало да се иска копие от крайния резултат за проверка. Така ми се струва правилно. В крайна сметка Ради Радев не е голяма медия, на която да не може да се държи сметка какво пише...

To hear, one must be silent.


Тема Re: Айде сега... ;-)))нови [re: Mag]  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано26.09.03 16:08



лошото е, че е невярна. ха се опитай да ни намериш вторник от 18.30ч. в бирария алба. Пожелавам ти успех



Тема Re: Ох.... по дя... :-((((((нови [re: Davie]  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано26.09.03 16:14



снощи, като четох статийката леко се натоварих - защо ли?!
Днес, като ми поостане малко свободно време, ще пратя едно "мило" писъмце на автора на статийката.



Тема Re: Айде сега... ;-)))нови [re: ty^iga]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано26.09.03 19:20



Май не е това най-лошото. На мен като страничен наблюдател, най-неприятно ми се стори тенденциозното отношение. На всички се уби да им изрежда заслугите с възторжен тон и като дойде ред на Землемория, много рязко се смени тона, стана някак подигравателен, нещо като ”тия и те къде се бутат с големите риби”.
Грозно.

No meditation is possible before you go to the toilet


Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Davie]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано27.09.03 19:09



Предвид всичко, което се случва около и благодарение на клуб "Землемория" през последните няколко месеца, статийката е меко казано оскърбителна. И на мен ми стана болно - така де, не стига че момичетата и момчетата от клуба правят всичко само за едната чест и слава, ами и накрая славата им е на кръчмарска компания, регулярно чешеща езици на по бира. Всички, които са имали и най-бегъл досег с клуба, знаят колко невярно и обидно е това.
В случая Фат Джим не е виновен. Отговорност носи единствено авторът. Не стига, че публикува информация с ланска давност, ами и не си прави труда да провери достоверността й. Това са азбучни правила, които знае всеки първокурсник по журналистика. Апропо, за такава груба грешка в по-цивилизованите държави се ходи на съд.
Единственото, което може да се направи сега, е авторът сам да се погрижи за публикуването на опровержение. И да се извини на засегнатите, сред които съм и аз.


НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор koлoбъpът (жрецът)
Публикувано27.09.03 22:40



НЕБТО помни, IYI-вижда



Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: Davie]  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано28.09.03 13:37



Не знам кой от вас си направи труда да поговори с автора на статията - е аз му драснах няколко "мили" реда и получих отговор на някои въпроси.
Излизането на статията в Локус е закъсняло с повече от половин година /след като е била изпратена/.

И Дейви, ... колкото и да ни е гадничко на фона на последната половин година дейност на "Землемория"... преди една година наистина си бяхме бирено клубче без много амбиции и активи - освен 2 колоквиума.
Автора съжалява за получилата се ситуация, но се чувства обиден от факта, че труда му не се оценява като цяло.

Та ... това е май ...



Тема Re: Клубовете за фантастика - статийканови [re: ty^iga]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано28.09.03 14:20



Виж какво, Тайга, мисля че никой не трябва да се сърди на Ради.
Когато му дадох тази информация, току-що се бяхме запознали със заралии и току-що бяхме направили първия си колоквиум. Ако си спомняш, тогава дори не бяхме много наясно за мероприятието - старозагорци казаха "идваме", и ние ги посрещнахме, а всичко стана някак от самосебе си. И мероприятието ни хареса.
След това подхвърлих идеята за клубна база в Дома на писателите, потърсих членове на "Андромеда"... тогава нямахме дори първата си страница в интернет (помниш ли я - беше творение на Гандалф) и тъкмо тогава дадох информацията на Ради. Мисля, че ентусиазмът му е похвален, защото той също не пише това за пари или някаква изгода. Проблемът е, че той е пуснал тази статия без да провери дали още е актуална.
Съжалявам за объркването, но не се ли сещаш, че този т. нар "бирен период" продължи около 11 месеца, а... от колко време "Землемория" има клубна база в библиотеката?

- Меллер, выскажись, и я тебя опровергну...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.