Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 18.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво доживяхме - мощността да е порок :(  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано10.08.12 12:07





...

А за който не вярва, че Другарят прави колата усърдно и лампичката свети още веднъж:


Сигурен съм, че до дни ще разнищи проблемите на скапания мотор и ще предложи решение!



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: LordVader]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано10.08.12 17:49



Не знам за Вас другарю, ама на мене вече наистина ми се повръща от тия гуми...

То бива пародия,ама тва лайняните Пирели да диктуват развитието на колите ми идва малко в повече,бахти бастунската история....



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано10.08.12 17:55



добре дошъл във въдичарския свят...



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано10.08.12 18:28



Нека погледнем дъ биг пикчър - италиано-испанската доматено-тестена икономика с основно производство гуми, пици и простаци задоминира като фактор над технологичните народи от севера :(

Най-добре е танковете да дойдат ...



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: LordVader]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано10.08.12 19:01



Абсолютно случаен фактор еднакъв за всички отбори, нещо като да вали дъжд на всяко състезание, мдам!

Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано10.08.12 19:14



гумите и преди пирели си бяха най-главен фактор при разработката на колата, такъв ще са и след тях, не ме карайте да ровя архиви от новини от предишни години(ако настояваш ще го направя, ама след това очаквам ритуално замлъкване по темата)...все пак това е интерфейса през който всичко останало минава


ма хейти си, е виж се в един отбор с отчаяните шумахеристи заровили цилиндри в двигателя, до там опре :)




Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано10.08.12 20:01



Копеле, не ме карай да се хиля истерично с твърдението си че гумите да били фактор в повишаването на мощността на двигателите...

Сега,всички тука знаем че си доблестен рицар-защитник на загубени и глупави каузи,ама все някъде трябва да сложим граница.....



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Jair ()
Публикувано10.08.12 20:17



айде за да не си губя времето с лаишки коментари, кажи къде съм написал че гумите са фактор в повишаването на мощността на двигателите??




Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано10.08.12 21:30



гумите и преди пирели си бяха най-главен фактор при разработката на колата,


Два поста по-нагоре баце......

Спомняш ли си времето когато се кефехме че 760 е повече от 740, след тва над 800 и тн...кое от тех е било свързано с лайняните гуми,обясни ми.....



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано10.08.12 21:52



я кажи, за да се движи колата кое трябва да е по-голямо, сцеплението между гумите и асфалта или мощността на двигателя? (отговорът не е "да")



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано10.08.12 22:27



Недей да умнееш,МНОГО добре знаеш кво имам предвид, никога досега скапаните гуми не са имали толкова голямо значение,даже когато се преебахме с Гудиър за сметка на Мишлен.....

Просто няма смисъл да спорим и да се правим на умни при положение че и на 3годишно дете му е ясно, че това е пълен абсурд което се случва във Ф1 в момента.....



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано10.08.12 22:38



бягаш по тъча, квото и да е тва

пп абе кви гудиър и мишлен? кога това? :Р



уф, тони, стегай се!

Редактирано от Tony Stewart на 10.08.12 23:36.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано11.08.12 00:39



Бриджстоун,ок.......не доказваш нищо така......



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Jair ()
Публикувано11.08.12 00:58



и според теб няма разлика между "гумите са най-главен фактор при разработката на колата" и "гумите вдигат мощността на двигателите"???

я дай първо тва да изчистим преди да задълбаваме в каквото и да било




Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано11.08.12 01:10



това е интерфейса, несъмнено. Просто предишни години този интерфейс беше познат интерфейс, поддаващ се на нормалните закони на физика, а не някаква тотална квантова рандъм сингулярност. Тоест отборите знаеха как работят гумите, как се изхабяват, кога работят най-добре. Сега все още не ги знаят тези неща, поне не и напълно.

С отчаяните шумахеристи ползваме един и същ доставчик на двигатели зад който седи немския Тород Батков. Споделяме обща нерадостна съдба !!! Но случая Норби не е виновен, тоткъде ще знаят че на тазгодишните пирелки, мощността на двигателя ще е проблем!

Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано11.08.12 03:02



Говориш ми глупости в момента, разработката на колата ако не включва повишаване на мощността и оптимизиране на работата на двигателя в различните обороти, то аз тотално се отказвам от тоя спор.

Просто се сети кои са двете най-важни неща дето винГи сме им сме им се кефели:

1. Аеродинамиката-скъсахе се да завиждаме на Уилямс до към 97 и на Макларън 98/99, признавам си и

2. Двигателя-аз бих убил например човек,за да имаме Рено в колата 96/97

Гумите просто НЕ ТРЯБВА да са такъв фактор,не трябва са са нещото около което се върти всичко, осъзнай се......



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Jair ()
Публикувано11.08.12 11:42



Копеле, сериозно, легни на сянка малко, помага - и аз бях слънчасал преди два дена, не е приятно. Естествено, че разработката на колата включва повишаване на мощността и оптимизиране на работата на двигателя - НО ВСИЧКО МИНАВА ПРЕЗ ГУМИТЕ. Това на какво се кефиш и това каква е реалността са съвсем различни неща:

-променяш крилото -> отразява се на гумите
-променяш баланса на спирачките -> отразява се на гумите
-променяш стратегията(особено в днешно време когато между тегло на старт и тегло на финал има огромна разлика) -> отразява се на гумите
-сменяш пилотите -> отразява се на гумите (някой са по-резки в карането си, други са по-нежни и пестят повече, доказан факт)

КАКВОТО И ДА НАПРАВИШ ВСИЧКО МИНАВА ПРЕЗ ГУМИТЕ, И АКО НЕ СИ СИ НАПРАВИЛ НАСТРОЙКИТЕ НА ДВИГАТЕЛЯ КАТО ХОРАТА ДА СЕ СЪОБРАЗИ ТОЯ ФАКТ НИКОЙ НЕ ТИ Е ВИНОВЕН!

Самата статия е доста подлъгващо написана, да, необходимо е да се обобщи всичко в едно заглавие, ама "мерцедес е прекалено мощен за пирели" е доста изкривено. Особено когато в самото съдържание на статията си се отбелязва, че проблема е в определен режим при изхода на определени завои.

И между другото това не се коригира само с двигател, коригира се и с други неща. И корекцията ти ГАРАНТИРАМ че не е смъкване на цялата мощност на двигателя - те и да искат тва не могат да го направят. Съвсем отделен проблем, ако примерно баланс на спирачките който ще разреши тоя проблем няма да докара други 20.

Това е красотата на целия дизайн - правиш пакет, който е компромис между хиляда сфери и накрая трябва да излезе кола, която е бърза и в монако и на монца, лесна е за каране и не яде гумите.




Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано11.08.12 11:54



аре пак старата песен на нов глас...мине се не мине време и почнем отначало. И за кво се бъхтим вече половин година?? Нормалните закони на физиката...знаели отборите. И предишни години са знаели грънци! Малко цитатчета:

Up and down pitlane, 'getting these tyres to work' is the enigmatic and universal question, which for some teams and drivers is more of a problem than elsewhere.

Ferrari's Felipe Massa, for example, needs warm weather, a soft tyre compound and an abrasive track surface to be as quick as his teammate Fernando Alonso.

"It has little to do with racing when you are so dependent on the tyres," the Brazilian is quoted by Germany's Auto Motor und Sport.

Nico Rosberg said in Canada that his problem was getting the car to work with the tyres, and even teammate Michael Schumacher's vast experience is not providing the answer.

"These tires are a puzzle that is very difficult to work out," said the Mercedes driver.

Schumacher added: "Often it changes from day to day, due to one or two factors."

Толкова цитати...няма как да не говорят за Пирели, нали?? Ето и заглавието на статията:

F1 figures frustrated with Bridgestone's 2010 tyre




Публикувана на 22.06.2010. Демек половин сезон не са ги разбрали тия гуми, дежа вю??

Още доста бонуси ми изскочиха при елементарно търсене в гугъл, ама повечето не са толкова сочни и in your face. Дори не съм ползвал кодовата дума blistering. Има ли нужда да ровя повече или е очевидно колко сте несъстоятелни?? Айде лека нощ.


С отчаяните шумахеристи споделяте еднаква съдба - чудите се от чий гъз да измъкнете оправдание. Мина се през мустака на норби, мина се през липсата му, сега наред са гумите, утре не знам какво ще е.




Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано11.08.12 12:47



Разликата е че през 2010 са се оплаквали Маса и Мерцедес. А, тази всички които не са Фернандо Алонсо и Уилямс/Лотус.

Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: lMSeed]  
Автор Jair ()
Публикувано11.08.12 13:27



аха, а ако намеря друга статия дето и ред бул се оплакват ще станат маса, мерцедес и ред бул...и така лека полека трябва да изровя цитати от всички отбори само за да ви отговарям на тъпотиите. Тогава пък ще замлъкнеш за 2 състезания и на третото пак ще кажеш - "тия гуми за нищо не стават, преди не беше така" и аз трябва да почна отначало.

тоя спор ми падна под нивото, кой разбрал разбрал.




Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано11.08.12 13:30



значи казваш, че масовите оплаквания тази година от феновете е просто случайност. Всъщност те винаги са се оплаквали (отборите) но не знайно защо тази година масово по форумите хора се оплакват. Просто е случайност ?

Гумите винаги са били фактор, но пердвидим фактор. Нещо като аеродинамаката. Да, има случаен фактор, но го тестваш един месец в тунела, 100 часа на компютърния симулатор, пускаш го на една свободна тренировка и вече имаш представа как действа или да "гейнваш" нещо от новия ареодинамичен компонент. И гумите бяха така, ама до миналата година. Тази квото и да тестваш, квото и да си мислиш, накрая се оказва че просто хвърляш зарчета и стискаш палци.

Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: LordVader]  
Автор Kumiko Yanaka (Her Highness)
Публикувано11.08.12 17:13



дали на детето /дедо/ ..... да си поиграе



а пък в спора за гумите нееееа се включвам зщото Jair-a е прав

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано11.08.12 23:17



Определено пипа и се цапа с жар, желание и едно жизнерадостно-лежерно отношение, което само седемкратен може да си позволи ..

Докато малката примадона:


доста неразбиращо и същевременно гнусливо гледа :)

Редактирано от LordVader на 11.08.12 23:17.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: LordVader]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано12.08.12 21:46



Четох в КлубС1, изказване на малкия керпенски Падуан, че в Мерцедес първия пилот се казвал Нико!



Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.

Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: lMSeed]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано12.08.12 22:06



Моторът Рено явно има скрити функции - да майндконтролва и вербува хора за каузата на манафите



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано12.08.12 23:20



Всичко това което си написал (или почти) е вярно, но аз продължавам да не разбирам с какво оборваш тезата ни че гумите трябва да са ПОНЕ МАЛКО предвидим елемент а не тотално случайна прищявка на околната температура.

Освен тва извинявай брато,ама аеродинамиката се прави в тунели,където колите са НЕПОДВИЖНИ ако се сещаш накъде бия, а моторите се правят на стендове и към тях НЯМА прикачени гуми докато се правят,ако не ми верваш сърчни си ги в гугъла....

И още,факта че гумите са интерфейса през,който минава всичко,което е безспорен факт,кво трябва да значи: че например вместо правилник да речеме за аеродинамиката,за моторите и пр. трябва преди началото на секи сезон да се спускат Указания от Пирели,в които да се описва каква трябва да бъде формата на колата,кви режимите на двигателя, кои пилоти ще са най-подходящи и тн и тн само и само да не им се изтриват смотаните капути.....еей как ме нервиш понякога.....

Редактирано от El Capitan на 12.08.12 23:35.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано13.08.12 01:01



бате, тва дето го изръси за аеродинамиката и тунелите, по-добре не го казвай пак :)
моторите се правели на стендове, омг, ако се правеха на поточна линия сигурно нямаше да има проблем, все пак тя се движи... :Р



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано13.08.12 01:07



Добре,просто ми отговори,като се прави аеродинамиката, КАЧЕСТВОТО НА ГУМИТЕ ФАКТОР ЛИ Е??!?!?!?!?

А тва за моторите няма кво да го коментирам даже,очевидно тотално ти убягва смисъла...

Редактирано от El Capitan на 13.08.12 01:09.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано13.08.12 01:19



да бате, най-важния фактор, от години някой се оплаква, че не може да си загрее достатъчно бързо гумите в квалификациите или че ги износва много, просто тогава имаха много повече тестове, пък и гумите се нагаждаха към колата понякога, не само обратното

на мен ли? какво искаш да кажеш? че някой идиот е хванал един двигател, шибнал го е на дайното, заврял си е лаптопа, свалил е един куп параметри, няква смотана програма е сметнала, че максимален въртящ момент тоя двигател има при ебем ти ми кви обороти, качили са "кривата на запалването"© в ецу-то и са го тунинговали супер... ебах ти двигателя, ми той може да пържи сто вида гуми, други двеста да не може да ги подгрее дори както трябва, ще се съобразяваш с гумите, щот през тях минава всичко, като са нови и не ги разбираш, ще тестваш, е сега не може и всички пищят, колкото да вдигат шум, че да си имат извинение... така ги виждам нещата...

© ММ MMVIII



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано13.08.12 01:29



Добре, ще ти дам малък пример, дано да схванеш:

Представи си някой от миналите сезони, в които отборите да речем са карали с еднакви гуми, та в колко от тези сезони се е случвало в първите 7 състезания да победят 5 различни отбора (или колкото са там) не защото колата на еди кой си е по-хубава,двигателя е по-добър или имат добър пилот?
Просто кво определяше кой бие досега:колата (аеродинамика,окачване и тн) и мотор, неелитека?

А сега кво е: при 41 градуса температура на асфалта бие сульо, при 42-пульо а при дъжд бие Алонсо защото е мазен гей и най-добре се плъзга през капките..

Знам че с Жаира на-вероятно ви е диво шоу секи път да е различен, но просто се опитвам да кажа че НЕ Е нормално гумите да са ОСНОВНИЯ фактор, около който да се върти всичко,защото на мен честно казано тоя сезон ми писна на кура да слушам за Пирели.....



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано13.08.12 01:41



епа бате, са нали ти казвам, начи първите баси колко състезания верно беха различни, но пък после не беха чак толко различни от първите и кога гумите не са били фактор, значи викаш че маруся и хрт и катерам ще спечелят тая година, щот са сульо и пульо и гумите са такива, че сульо и пульо печелят... ми не е съвсем така... пак някои успяват по-добре, просто съвсем прекалиха с тая липса на тестове, ако искаш това псувай, както и показното рязане на разходи и ресурси за разработка, мен това ме дразни, че се правят ебати магариите и после другите скачат и целия труд отива в боклука ей така, щот са забранили нещо... пък такива идиотщини да се измислят, че да имат предимство, тия издухани дифузьори при отнета газ, е кога това някъде другаде някой ще си помисли за него... до там да я докарат, заеби...



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано13.08.12 12:15



Еми хубаво,дай да изчакаме и втората половина и тогава да правим изводи,съгласен съм че вече има няква закономерност,ше видим.

А иначе забраната на тестовете сме я псували,както и съкращението на разходите,извинете ме ама тва с насилственото налагане на някво "равноправие" е смешно защото не може Мерцедес или Ферари да са равни на Кетъръм и Маруся.
Кои са тия Маруся?Къде им е офиса?

Кетъръм правят лего-колички доставяни в кутия да си ги сглобяваш, как да са равни примерно с Макларън?
Формула 1 по дефиниция би трябвало да е най-високотехнологичния моторен спорт, а не няква комедия на абсурда...

Са,тва че берилия трябваше да бъде забранен е ясно, нали...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.