Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 22.05.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано11.08.12 13:30



значи казваш, че масовите оплаквания тази година от феновете е просто случайност. Всъщност те винаги са се оплаквали (отборите) но не знайно защо тази година масово по форумите хора се оплакват. Просто е случайност ?

Гумите винаги са били фактор, но пердвидим фактор. Нещо като аеродинамаката. Да, има случаен фактор, но го тестваш един месец в тунела, 100 часа на компютърния симулатор, пускаш го на една свободна тренировка и вече имаш представа как действа или да "гейнваш" нещо от новия ареодинамичен компонент. И гумите бяха така, ама до миналата година. Тази квото и да тестваш, квото и да си мислиш, накрая се оказва че просто хвърляш зарчета и стискаш палци.

Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: LordVader]  
Автор Kumiko Yanaka (Her Highness)
Публикувано11.08.12 17:13



дали на детето /дедо/ ..... да си поиграе



а пък в спора за гумите нееееа се включвам зщото Jair-a е прав

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they\'ll kill you.


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано11.08.12 23:17



Определено пипа и се цапа с жар, желание и едно жизнерадостно-лежерно отношение, което само седемкратен може да си позволи ..

Докато малката примадона:


доста неразбиращо и същевременно гнусливо гледа :)

Редактирано от LordVader на 11.08.12 23:17.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: LordVader]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано12.08.12 21:46



Четох в КлубС1, изказване на малкия керпенски Падуан, че в Мерцедес първия пилот се казвал Нико!



Starcraft 2 is funny, everybody picks the race, which he considers to be the weakest.

Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: lMSeed]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано12.08.12 22:06



Моторът Рено явно има скрити функции - да майндконтролва и вербува хора за каузата на манафите



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Jair]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано12.08.12 23:20



Всичко това което си написал (или почти) е вярно, но аз продължавам да не разбирам с какво оборваш тезата ни че гумите трябва да са ПОНЕ МАЛКО предвидим елемент а не тотално случайна прищявка на околната температура.

Освен тва извинявай брато,ама аеродинамиката се прави в тунели,където колите са НЕПОДВИЖНИ ако се сещаш накъде бия, а моторите се правят на стендове и към тях НЯМА прикачени гуми докато се правят,ако не ми верваш сърчни си ги в гугъла....

И още,факта че гумите са интерфейса през,който минава всичко,което е безспорен факт,кво трябва да значи: че например вместо правилник да речеме за аеродинамиката,за моторите и пр. трябва преди началото на секи сезон да се спускат Указания от Пирели,в които да се описва каква трябва да бъде формата на колата,кви режимите на двигателя, кои пилоти ще са най-подходящи и тн и тн само и само да не им се изтриват смотаните капути.....еей как ме нервиш понякога.....

Редактирано от El Capitan на 12.08.12 23:35.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано13.08.12 01:01



бате, тва дето го изръси за аеродинамиката и тунелите, по-добре не го казвай пак :)
моторите се правели на стендове, омг, ако се правеха на поточна линия сигурно нямаше да има проблем, все пак тя се движи... :Р



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано13.08.12 01:07



Добре,просто ми отговори,като се прави аеродинамиката, КАЧЕСТВОТО НА ГУМИТЕ ФАКТОР ЛИ Е??!?!?!?!?

А тва за моторите няма кво да го коментирам даже,очевидно тотално ти убягва смисъла...

Редактирано от El Capitan на 13.08.12 01:09.



Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: El Capitan]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано13.08.12 01:19



да бате, най-важния фактор, от години някой се оплаква, че не може да си загрее достатъчно бързо гумите в квалификациите или че ги износва много, просто тогава имаха много повече тестове, пък и гумите се нагаждаха към колата понякога, не само обратното

на мен ли? какво искаш да кажеш? че някой идиот е хванал един двигател, шибнал го е на дайното, заврял си е лаптопа, свалил е един куп параметри, няква смотана програма е сметнала, че максимален въртящ момент тоя двигател има при ебем ти ми кви обороти, качили са "кривата на запалването"© в ецу-то и са го тунинговали супер... ебах ти двигателя, ми той може да пържи сто вида гуми, други двеста да не може да ги подгрее дори както трябва, ще се съобразяваш с гумите, щот през тях минава всичко, като са нови и не ги разбираш, ще тестваш, е сега не може и всички пищят, колкото да вдигат шум, че да си имат извинение... така ги виждам нещата...

© ММ MMVIII



уф, тони, стегай се!


Тема Re: Какво доживяхме - мощността да е порок :(нови [re: Tony Stewart]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано13.08.12 01:29



Добре, ще ти дам малък пример, дано да схванеш:

Представи си някой от миналите сезони, в които отборите да речем са карали с еднакви гуми, та в колко от тези сезони се е случвало в първите 7 състезания да победят 5 различни отбора (или колкото са там) не защото колата на еди кой си е по-хубава,двигателя е по-добър или имат добър пилот?
Просто кво определяше кой бие досега:колата (аеродинамика,окачване и тн) и мотор, неелитека?

А сега кво е: при 41 градуса температура на асфалта бие сульо, при 42-пульо а при дъжд бие Алонсо защото е мазен гей и най-добре се плъзга през капките..

Знам че с Жаира на-вероятно ви е диво шоу секи път да е различен, но просто се опитвам да кажа че НЕ Е нормално гумите да са ОСНОВНИЯ фактор, около който да се върти всичко,защото на мен честно казано тоя сезон ми писна на кура да слушам за Пирели.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.