Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.07.14 14:48



То и тази реалност, в която сме, е сънувана, не само останалите.
Неслучайно Башар обикновено завършва разговор с "Приятни сънища"
Пък тяхната цивилизация преди нам си колко столетия ли беше една нощ заспали всичките и не знам колко време спали, ама разбрали, че всъщност те сънуват реалността и сега живеят в сънувана реалност и сънуват в живяна реалност и не знам, ама са оплели всичко в едно.

Та даже не другите реалности са сънувани, а всичко извън нас е сън, птичката на дървото, дъждът, ураганът, вятърът, слънцето, банковата криза - спим и сънуваме споделени (понякога) сънища...

"макар че аз смятам, че те са просто по-напред от нас технически и научно, пък пак не разпознавам нещо като извънземно"
Аз смятам, че е по-важно те какво казват, а не ти какво смяташ.



Не ти разбрах мисълта каква ти е честно...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор zornik2-133053 (неспасяем)
Публикувано16.07.14 17:47



Пък тяхната цивилизация преди нам си колко столетия ли беше една нощ заспали всичките и не знам колко време спали, ама разбрали, че всъщност те сънуват реалността и сега живеят в сънувана реалност и сънуват в живяна реалност и не знам, ама са оплели всичко в едно.



Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.07.14 07:17



„Аз смятам, че е по-важно те какво казват, а не ти какво смяташ. “


Защо вярваш повече на Башар, отколкото на мен?
Защото е извънземен?
Медиите често се опитват да ни накарат да престанем да мислим или да приемем чуждите мисли за свои.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: zornik2-133053]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.07.14 07:21



усеща се сходство с руската фантастика в тоя разказ



Ти вярваш ли, че извънземните ни изпращат послания и някои земляни ги приемат, а после ни ги предават вярно?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.14 10:15



Защо вярваш повече на Башар, отколкото на мен?
Защото трепти на моята честота по-силно и по-близо.
Всички истини са равностойни, така че в каквото си избереш, това е твоята истина.
А неговата истина е моята, само че изразена по по-елегантен, категоричен и подреден начин.

Башар не е медия, приемам го като дар, даден ми от висшия аз, бог или който там си представиш, че е. Значи аз първо приемам, че има нещо по-висше от мен и моя ум. И сега приемам, че това висше е приело ако не плът и кръв, то поне звук и ми говори.

Ти ще приемеш други приказки или мисли за твои собствени и ще повярваш в нещо друго. Башар изразява истини, които са мои, но от по-високо от моя гледна точка ниво, така го чувствам, така го действам.

Ти примерно си решила, че от твоя физически ум няма нищо по-високо и си работиш с тая вяра, защото логиката също е въпрос на вяра, преди да използваш логиката, се налага да повярваш, че от нея нищо по-високо нема, епа нема.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.14 10:18



Ако не вярваш в това, винаги можеш да се свържеш директно с извънземните или който си поискаш, и да си ги комуникираш вярно.
Принципно вярно и невярно няма, всичко е вярно.
Единствената истина е, че всички истини са истински. Въпрос точно на вкус.
Ето Белика вярва, че животът е черен, суров и гаден и това е нейната непоклатима истина, ти вярваш, че твоят ум е черешката на тортата и си му напълно подчинена, това си е твоята истина. Аз вярвам, че висшата сила най-накрая е получила достъп до мен и ми говори, на теб звездите ти го говорят, на Белика кой знае кой и го говори и т.н....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.14 12:54



Ири с две думи

Приемам истината на Башар, щото ми харесва повече.
И не виждам защо трябва да приемам истини, които не ми харесват, при положение, че имам право да избирам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.07.14 06:52



Така е – хубавото на вярата е, че не се нуждае от логика, разум или доказателства. Не че и пречат, ако ги има.
Не и пречат и въпросите или съмненята, ако е истинска вяра. По-скоро я укрепват.

Интересно защо едни хора са силно вярващи, а други са си по природа неверници, без значение за каква точно вяра става въпрос.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.14 09:19



Башар обяснява и това - казва, че според тях съмнението не е липса на вяра, всеки вярва на 100% в нещо, съмнението е вяра в нещо, което не харесваш.
За всичко е необходима вяра, аз съм си мислила, че и доказателството е въпрос на вяра, първо трябва да повярваш, че доказателствата са нещо абсолютно и чак тогава да ги използваш. Доказателството е богът на съвременния човек, а логиката е неговата религия - пак въпрос на вяра....цялата логика изисква първоначално да повярваш, че логиката е именно онова, което държи света. Ако не вярваш в логиката, тя спира да има това първостепенно значение за теб.
Ти вярваш на логиката, затова я използваш.

Логиката, разумът и доказателствата първо се нуждаят от вяра в тях и чак после се превръщат в нещо толкова важно за съществуването ти...

Т.е. всичко се нуждае от вяра, но вярата не се нуждае от някои неща. А логиката не говори ли, че няма как ние да сме най-развитите същества във вселената, която е безкрайна и от която ние не познаваме почти нищо, не е ли простата логика живо доказателство за извънземните?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.07.14 07:08



„А логиката не говори ли, че няма как ние да сме най-развитите същества във вселената, която е безкрайна и от която ние не познаваме почти нищо, не е ли простата логика живо доказателство за извънземните?“
Оу, разбира се. Освен логиката, цялата позната ни история на промени на планетата ни (не на нашата цивилизация, която е съвсем млада) говори за същото.
Аз нямам съмнения за вероятността за съществуване на извънземни.
Имам някои резерви относно контактите на земляни с извънземни.

Снощи гледах филм за контакти с извънземни по дискавъри. Интересно, но сякаш точно хора, които се плашат от тия контакти, ги осъществяват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.