Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.04.14 12:22



Ами аз затова съм се заела от детството си да търся по-траен носител на съзнанието, не човешкото тяло.
А напоследък даже го и надушвам.

Всъщност точно на изток казват, че смъртта не е нищо друго освен смяна на дрешките, така че твоето щеше да е добре, е буквално - слава богу, че си сменяме телата всеки живот.
Номерът е да ги сменяме по-бързо.
В четвърта плътност вервам да е възможно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.04.14 06:45



„съм се заела от детството си да търся по-траен носител на съзнанието, не човешкото тяло.
А напоследък даже го и надушвам.“

Имаме общо ДНК с растенията и животните, т.е. общ прародител, но въпреки забележителното постижение на еволюцията да стигне до нас, ще и трябват още милиони години да направи телата ни по добри


А щеше да е интересно да можехме съзнателно да преминаваме в течно и газообразно агрегатно състояние

Като каза „нишки“ си помислих, че имаш предвид нещо такова



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.14 09:32



Ами аз изобщо не говоря за линейната еволюция, а ти друго, освен линейно развитие, очевидно не си способна да видиш.


Какво значение има какво и е нужно на еволюцията на материята? Аз не говоря за еволюцията на материята, говоря за развитието на съзнанието. Нали не мислиш, че човекът наистина е произлязъл он маймуните по еволюционен начин?...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.04.14 07:29



Какво имаш предвид с „линейна“ еволюция?
По принцип еволюцията е разгръщане в пространството.

„Нали не мислиш, че човекът наистина е произлязъл он маймуните по еволюционен начин?...“
Да не би да те обижда родството ни с животни и растения?

Ние с теб можем да видим, че кръвта на хора и животни си прилича, а специалистите виждат, че имаме сходно ДНК. Обмен на енергии- като измрем, и хора, и животни, и растения се превръщаме в скали. И се връщаме в цялото, заедно със съзнанието си.
А еволюция има на хора, на животни, на звезди, и на съзнания



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.04.14 09:43



Какво имаш предвид с „линейна“ еволюция?
По принцип еволюцията е разгръщане в пространството.

Е да де.
Това е.
В четвърта плътност пространството е вътре в теб, не ти си в пространството, т.е. време и пространство няма поне не във вида тук.
Така че линейна еволюция е разгръщане във времево-пространствения континуум само на трета плътност - в пространството и с времето.
Някои му викат и квантов скок на нелинейната еволюция и революция.
Едното е линейно и спазващо правилата на 3Д, другото е скок над 3Д.

Да не би да те обижда родството ни с животни и растения?
Винаги се изумявам как от мои думи стигаш до твои собствени заключения.
Защо реши, че ме обижда?!? Вероятността да се появи човек в к8райна сметка от първичния бульон е равна на вероятността маймуна чрез щракане на клавишите на компютъра да напише Война и мир.
Поразрови се да видиш, че само една обща ДНК не стига да се обясни човека като резултат от еволюционно развитие на маймените, някой е пипал в гените ни.
Но не спори с мен, просто се поразрови и попрочети.Независимо че всичко знаеш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.04.14 07:35



„само една обща ДНК не стига да се обясни човека като резултат от еволюционно развитие на маймените, някой е пипал в гените ни.“
Е, как да не споря сега – нали като четем разни неща, после е добре и да разсъждаваме над тях



Дали хората са се появили точно от някои от познатите ни маймуни си е спорен въпрос.
Но дори да има намеса в човешките гени, тутакси се появява въпрос как се е появил тоя, който се е занимавал с нашето генно инженерство?

Вярваш ли, че от една оплодена яйцеклетка се появява цял човек без никаква еволюция, само чрез случайно сливане на яйцеклетка и сперматозоид ? Ако вярваш, какво ти пречи да повярваш в това:“ да се появи човек в к8райна сметка от първичния бульон“?
Или приемаш, че човек се появява както божията майка е дала на хората божия син?

И не говорим само за хора- говорим за всякакви познати и непознати същества, от всякакви планети, стига да има еволюционно развитие/т.е. не говорим за конкретен обект- при един индивид няма еволюция/



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.14 10:15



Но дори да има намеса в човешките гени, тутакси се появява въпрос как се е появил тоя, който се е занимавал с нашето генно инженерство?
Ми чети, интернетът е пълен с обяснения, не по-малко правдоподобни от обяснението за маймуната, дето написала война и мир.
На кораби, чрез телепортация, по въздушно капков път - както ти харесва, така се е появил, кое те притеснява, че няма снимки от айфони на спускащите се кораби ли?
Или си убедена, че откак съществува вселената, нищо по-велико не е успяло да се развие от човека и за толкова милиарди години няма по-развити цивилизации от нас, това ли ти е убеждението? Май и преди сме си говорили за това - или приемаш, че има по-велики от нас и не ги знаеш какво правят и на какво са способни, или приемаш, че ти си черешката на тортата, а ти определено не си способна да допуснеш, че някой друг освен теб може да бъде черешка.
Изобщо глупави въпроси задаваш...всичко ти идва от изначалния постулат на егоизма, повтарям се...

Във вселената има еволюция и има революция, и Библията, и Дарвин са едновременно прави, всичко се развива еволюционно, па по некое време някой го барне и го развие революционно, след което го остави да продължава да се развива еволюционно по новоначертания път.
Ти не правиш ли същото с цветята си? Поливаш ги, подрязваш ги, ториш ги, па ги оставиш да се развиват, растат и да бъдат себе си, преди следващата ти намеса.
Цветята сигурно също отричат висша намеса в битието им.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.04.14 07:32



„На кораби, чрез телепортация, по въздушно капков път“ – това са начини за транспорт, не е теория за поява и съществуване на кое да е създание от всемира. Преди да се движат, създанията започват да съществуват.

„всичко ти идва от изначалния постулат на егоизма, повтарям се...“ - значи теория за устройство на космоса, в който всичко, което е издържало на еволюция, е еднакво значимо, е с постулат за егоизъм, а теория, в която има висши и низши същества е без



Не гледам на космоса като на торта с черешки или без черешки. Все едно да кажа, че в момента мониторът на компа е по-висш от клавиатурата.

Космосът е едно цяло и всичко в него е в динамика, която се стреми към равнопоставеност и хармония.
И такава философия възпитава у последователите си усещане за мир и хармония, а не непрекъснат стремеж за изкачване по стълбата към по-високи плътности и висши същества.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.14 10:08



Най-отгоре има Един, който е едно цяло, не е разделен на противоположности, той не осъзнава себе си, защото няма противоположност, която да го кара да се осъзнава. Не ми се задълбава тук, давам ти примерна схема.
Той се дели на две и става Цялото, което е. То вече се осъзнава, продължава да се дели надолу и там оная теория за душите и свръдушите и гроздовете от души от матрицата 5.

А защо го прави - защото може. Не ми се философства по тоя въпрос, чувствам се малка и с недостатъчно инфо и възможности на ума ми да побере чак такива неща.
Съзнанието слиза от високите плътности надолу и се преобразува в раси, цивилизации, свръхдуши, човеците са като пръсти на ръцете на свръхдуши, една свръхдуша има примерно 1000 крайника - човеци и същества от други цивилизации, свръхдушите се събират на клъстери и правят свръхсвръхдуши и така нагоре.

Съзнанието е вечно, не се е зародило и няма край, то си играе със самото себе си и слиза надолу във все по-ниските плътности, като успоредно с това остава по всички възможни плътности и вечно си играйка.

На мен на тоя етап тази картинка ми е предостатъчна и нямам желание повече да задълбавам, като му дойде времето, ще ми бъде спусната още информация...


Егоизъм е неприемането, че има по-висши същества от теб. Не самата теория. Онхвърляш йерархията, защокто ти е неприятно да допуснеш, че не си отгоре.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.04.14 08:11



„Егоизъм е неприемането, че има по-висши същества от теб. Не самата теория. Онхвърляш йерархията, защокто ти е неприятно да допуснеш, че не си отгоре.“

е, аз приемам теория от рода на тия за големия взрив и последваща поява на най–различни създания и разуми.

Създанията биват просто устроени или сложно, но понеже са различни, не подлежат на обща градация, т.е. не мога да кажа напр., че хората са по–висши от тревите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.