Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ДЕИР  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано31.05.06 15:55



Споделете нещо за тази система, моля!



Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано01.06.06 17:06



Попаднах на нея повече от две години, преди да се преведе първата книга на български и да настане шумотевина до бога.
Даже тая първа книга я преведох в доста съкратен вид, колкото да се разбере за какво иде реч и я пуснах в Окултизъм още първите месеци на 2002.
Има я накратко и тук от по-късно време



Там съм изказала и накратко опитностите си с ДЕИР.

Като го прочетох за първи път навремето, си казах-досега съм чела езотерика (и Кастанеда) все едно чета мъгла, тайно знание, недомлъвки.
Верищагин прилича на брошура в аптека, изясняваща какво представлява грипът и как да се предпазим от него.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Авторsgg (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 12:03



Propuskash, che vredi :)



Тема Re: ДЕИРнови [re: sgg]  
Автор ЦapИзpoд (XVIII)
Публикувано02.06.06 13:02



На кое вреди и по какъв начин?



Тема Re: ДЕИРнови [re: ЦapИзpoд]  
Авторsgg (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 17:26



Ми имам такива данни, за съжаление не мога да кажа източника, нито да съм по конкретен. Мога да кажа, че по голямата част от курсантите се чалват на определен етап. В началото било песен, един вид " надуваш мускули " и тн . Края е плачевен. Това го пиша не зада плаша, ами белким някой се освести случайно на време. Истината е , че не ми пука.

Пътя може да се извърви напълно самостоятелно, а и това е целта

Всъщност голямото объркване иде от системите и учителите



Тема Re: ДЕИРнови [re: sgg]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано02.06.06 18:38



" Всъщност голямото объркване иде от системите и учителите" - Мда, явно учителите са тези, които традиционно осират пейзажа.

Пример - дрънканците в клуб "Йога".



Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано02.06.06 21:40



Истината е, че тестото има нужда от втасване.
Всеки ламтеж по-бързо да станем просветлени, воини, магьосници, магове, нам си какво-води до чалване.
Духът трябва да се уплътнява.

Е сега правя моя система - уплътняване на духа.
Останалото си идва само.
Верищагин има много магически знания, обаче непрекъснато предупреждава да не пробваме по-високо стъпало, преди да сме усвоили напълно по-ниското.
И аз естествено не го послушах и после кой ми такова в гащите.

Верищагин е техничар, дава ти ноу хау-то. А това ноу хау може да се ползва само с мъдрост, кат немаш мъдрост, ....

Не е само той, с всички учения става така. Особено като се вземе предвид факта, че времето е забързало и който не е успял да речем да се просветли за последните няколко мириона живота, си е навил на пръста, че сега за една година ще го постигне.
Т.е. освен предишното неумение да стигнеш, сега се наслагва и амбицията, а тая амбиция трябва да се зачете за новия грях божи.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано04.06.06 13:00



"Е сега правя моя система - уплътняване на духа."

Интересно. Дай още инфо.



Тема Re: ДЕИРнови [re: sgg]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано04.06.06 15:47



И според мене. ;)



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано05.06.06 13:46



Ами, така си приказвам.



Системата е прави онова, което в момента ти уплътнява духа, и не се занимавай със странични глупости.
Ако събирането на инфо уплътнява, чети от зори до мрак; ако си на етап медитация или просто блеене, блей на воля и не пипай книга.
Усещай какво ти е нужно, развий усета си на макс, допитвай се винаги до вътрешния си учител и не слушай никой друг. Никой не знае по-добре от него какво ти е нужно.

Та - колкото по-тясна връзка имаш с вътрешния учител, толкова духът ти е по-плътен. :-)

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано05.06.06 14:16







Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано05.06.06 17:53



Гениалните неща са прости.


Само че кажи сега как да разпространя тая единствено правилна система, като всички ще ми искат поне 3 тома изписана хартия, за да са сигурни, че имам какво да кажа.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано06.06.06 15:26



Ами аз съм стигнал до извода, че още на допитването до вътрешния учител повечето хора забиват, защото или нищо не чуват нищо или не осъзнават, че всъщност се очаква да чуват себе си и търсят, какво ли не друго.

Кофти, защото като не усещаш, какво ти се прави започваш да търсиш откъде да вземеш някой, който да ти каже, какво да правиш, което води до религиозни доктрини и други морално-етически идиотщини, а те рядко помагат за нещо освен човек да си пълни менталното тяло с глупости.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано06.06.06 23:57



Да де, най-трудни са най-простите неща, затова трябва
да се усложняват, докато станат лесни.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема !нови [re: Kaily]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано07.06.06 20:28



И все пак при това внимавай да не станеш жертва на мързела!





Тема Re: !нови [re: Цap Изpoд]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано08.06.06 13:11



...късно е...



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторPTP (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 09:36



Добре де, последно опасна ли е ,ако вървим постепенно или не ? Щото ти си успяла да се оправиш, когато нещата са се объркали, но човек , който няма никакъв опит с подобни системи, ако се прецака няма да може никак да си помогне... И въобще след като е написано толкова ясно, какво може да се обърка? Ако ти се занимава разкажи малко.



Тема Re: ДЕИРнови [re: PTP]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано11.06.06 14:16



Не виждам нищо опасно поне в първа книга. Когато се занимаваш със самоизчистване и то стъпка по стъпка, какво опасно може да има?
Опасното е нататък, ако решиш ти да влияеш на други хора.
То това впрочем винаги и с всякакви методи е опасно.


Методите му за самоизчистване и философията са му сравнително добри.
Но примерно имам забележки по въпроса с егрегорите.
Той твърди, че трябва да се откъснеш от всички егрегори-това е подобно на просветлението, когато излизаш извън света.
Само дето като излезеш извън света в така наречената от него сива полоса, после какво?
Висиш и си бъркаш в носа, твърде си малък и слаб да създаваш собствен егрегор, не щеш да се привържеш към никой друг егрегор и после?
Това е все едно да се отвържеш от земното притегляне и да литнеш между звездите, висейки във вакуума без грам визия какво ще правиш нататък...а то пътят е един-да си се прибереш обратно на земята.

Просто мисля, че Верищагин има силно работещи методи, които много бързо те пращат там, където на изток те влачат с векове, а донът с десетилетия. Но целта не е техниката да те направи едно или друго, целта е духовното ти израстване да ти го даде.
Иначе ставаш просто ...да речем...просветлен бройлер, отгледан на изкуствена светлина.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторPTP (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 15:47



Да, визирах конкретно първата книга. Иначе съм съгласен, че хубавите работи не стават бързо, както каза в по-преден постинг. Иначе съм далеч от идеята да "помагам" на други хора

. Очевидно си обмислила цялата система по-пълно от мен, аз другите книги не съм ги чел. Това за бройлера ми хареса . В такъв случай можеш ли да препоръчш нещо по-добро, като за начинаещ ? Смятам, че Книгата или Методът с главни букви не съществуват, но все пак... Мерси за отделеното време.



Тема Re: ДЕИРнови [re: PTP]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано11.06.06 20:16



Първата книга на Верищагин е добра за лично чистене, не знам какво се учи по курсовете му, не съм стъпвала там, но книгата е достатъчна, останалото според мен си е поредното печелене на пари.

И все пак в началото бяха менталните постулати и отрицателните емоционални заряди. Енергийното чистене никога не е достатъчно. Така че...процесинг препоръчвам. :-))



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано12.06.06 11:49



"Той твърди, че трябва да се откъснеш от всички егрегори-това е подобно на просветлението, когато излизаш извън света.
Само дето като излезеш извън света в така наречената от него сива полоса, после какво? "

При нормални обстоятелства после виждаш реалноста, която винаги е била там и която няма нищо общо с хорските разбирания за нея(е не че няма нищо общо, но наистина има доста сериозно изкривяване по една или друга причина, които изкривявания също са част от реалноста, но тя не се изчерпва с тях).

Според разни книжки за средностатистическия човек 98% от цялото му остават неосъзнати от личноста.

Целия процес обаче е там, тук са следствия от там(е разбира се и там са следствия от тук ;). Съответно когато и 2% на личноста ти се включат към цялото би могло да се каже, че процеса тепърва започва.

"сива плоскост" според мене се получава от хора, които се опитват да си "махнат" личноста без да има с какво да я заменят(тоест не са си отворили горните чакри). Тогава се получава че съзнанието им все така функционира като част от масовото съзнание, но просто те го отричат. Това не ги прави издигнати, прави ги неосъзнаващи, какво всъщност правят. Личноста според мене не трябва да се маха, отрича или каквото и да било друго, след като човек си отвори горните чакри(тоест започне да осъзнава малко повече от тези 98%) тя сама ще си изчезне с времето.
Разбира се това е лично впечетление.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.06.06 19:53



Пак стигаме до тезата, че преждевременното действие е винаги опасно, независимо дали Верищагин, Кастанеда или дедо Мраз.

Освен това излизането извън всякакви егрегори те прави наблюдател, да.
Но ако не си готов те сърби да бъдеш и деятел, колко от нас могат да издържат да зяпат извън колелото на самсара как се върти това колело. Сега го даваме юруш извън колелото и после като зависнем отвън?
А Верищагин дава едно доста бързо зависване, да ви видя после всички юрушчии какво ще правите, като толкова бързате.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторPTP (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 20:58



Е, как какво, ще ти ревем на рамото и ще питаме "защо"

BTW Верищагин пише, че църквата е мощна енергийна структура, вие какво мислите по въпроса или как го разбирате, по-скоро. И още нещо - излизането от егрегорите, значи ли спиране на цикъла на преражданията ?



Тема Re: ДЕИРнови [re: PTP]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.06.06 22:27



Оттатък хуанистите се занимават с контролирана глупост в такъв момент.



Естествено, че църквата е мощна енергийна структура, държавата също е, градът е, Париж? Мигар не е отделна енергийна структура?
А нашият парламент мигар не изяжда всеки новодошъл за няколко месеца?
А какво остава за църквата, просъществувала и натрупала енергия с хилядолетия?
Аз обаче не бих заложила на църквата...

Авесалом Подводни има чудесни текстове за егрегорите, ако четеш руски. Подходът на Подводни ми харесва повече.

А дали излизането от егрегорите значи спиране на прераждането-не знам, но силно се съмнявам, различно е от просветлението.
Нямам обяснение и не ми е дадено да знам баш на тоя етап.
Сигурно пак нещо свързано с бройлерите, отглеждани на изкуствена светлина. От егрегорите можеш да излезеш много по-лесно, отколкото да се сдобиеш с мъдрост и просветление.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано13.06.06 01:21



Е аз съм си се уредил по други начини, та вече няма опасност да увисна. :)

Между другото зависи какво имаш предвит под егрегори. Аз разбирам неща "направени" от хората, но доколкото си спомням Подводни например разбира едва ли не всичко което не е материално(тоест включително и всичко много над нивата където хората "строят" със съзнанието си).

Никога не съм разбирал защо народа иска да си спира преражданията пък и мисля, че не става така.
Щом искаш да ги спираш значи не ти е гот където си, значи не си интегрирал света около тебе, значи няма как да ги спреш докато не го интегрираш.



Тема Re: ДЕИРнови [re: PTP]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано13.06.06 01:25



Ами аз го гледам като поток. Имаш полза да се свързваш с нещо ако е по "изчистено" от твоето съзнание.

Напрактика стъпките на съзнанието на някои места се наричат инициации. Пасва ми. Съответно ако го гледаме така преди 2-ра инициация можеш съвсем спокойно да си черпиш енергия от създадени от хората егрегори(например повечето религии) и да ти е от полза, от 3-та нагоре обаче всяко направена от хората структора започва да седи ултра тежка и тромава.

Съответно от един момент нататък човек се налага да се свърза с реалните структори, които не се определят от оценката на масовот съзнание за тях, а които са реалната структора по която се проявява Духът около нас(ако се замислиш църквата е само в главите на хората, но повечето от старите богове са основани на реални неща в повечето случай от природата).



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.06.06 16:38



Да, така е.
Верищагин приема като егрегори само човешки конструкции, а Подводни говори за планетарни, кармични, вселенски и всякакви.
И в тоя смисъл е добре да се откъснем от верищагиновите и да се прикрепяме към ракети-носители-висши егрегори.
Въпреки че това прикрепяне не зависи от нас, егрегорът е тоя, който ни избира.


Никога не съм разбирал защо народа иска да си спира преражданията пък и мисля, че не става така.
Щом искаш да ги спираш значи не ти е гот където си, значи не си интегрирал света около тебе, значи няма как да ги спреш докато не го интегрираш.


За това едно голямо БРАВО!

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 15:33



А опитвали ли сте "Енергопоста"?



Тема Re: ДЕИРнови [re: Xexo]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.07.06 22:10



Не помня или не знам какво беше това?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 10:27



Ами това е във втората книга - нещо като засилване на енергетиката с цел по-добро здраве и т.н.



Тема Re: ДЕИРнови [re: Xexo]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано20.07.06 22:00



А, може, сигурно съм го прескочила.
Имаше далеч по-интересни неща като примерно това как да влияеш на другите....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Авторmonster (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 22:25



Защо когато се появи нещо наистина хубаво трябва да го оплюем. Системата е чудесна, работи, дава предимства на човека, който я използва. Това е!



Тема Re: ДЕИРнови [re: monster]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.08.06 22:47



Не съм я плюла, споделям лична опитност по системата.
Плюене има, когато си чоплиш ноктите и си говориш глупости.

Във всеки случай аз предпочитам други системи, тая е твърде бърза и дава възможност и на неизчистените да я използват, а това може да им остави костите в някое тъмно дере.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Авторmonster (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 00:15



ДЕИР дава практически методи, които работят. А който го е страх от вълци да не ходи в гората. Аз лично се занимавам от две години и за това време постигнах много. А вие лично работили ли сте по системата ДЕИР че да давате мнение?



Тема Re: ДЕИРнови [re: monster]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано22.08.06 13:23



Ние не сме. Но много ни се иска някои ден да опитаме. Сигурни сме че щом отзивите ти са толкова положителни, то ние сме сгрешили и не е вредно, а във всъщност е вълнуващо и интересно.
Не ни се сърди имаме си достатъчно проблеми(както може би си личи от това че пишем в множествено число) за да даваме точни оценки са системи които освен това не сме и пробвали.

П.С. Аз и горе не отричах че методите работят за това за което са предназначени.
Въпроса е че това което се постига с тях е обратното на това което повечето хора са тук да постигат. Ако някоя система ти предлага сила и контрол(под каквато и да е форма), значи се базира на страх. Уплашените хора търсят сила и контрол. Спокойните хора не търсят нищо всичко си идва само по най-перфектния начин.

Ако не те е страх не би ти и хрумнало да търсиш сила, съответно щом вместо да чисти страха и да отваря сърцето ти системата ти дава сила, която да "затрупа" страха значи не напредваш на никъде просто мажеш върху нещата които не си изчистил.
Процеса заради които си тук се обезмисля по този начин(има изключения между другото, затова и съществуват такива системи).

Силата се получава от опит, не се получава от зазубряне на нещо което да влияе на другите.
А неща които да влияят на другите има много, има много по мошни от ДЕИР и всичките дават усещането че си недосегаем. Но не защото ти си се развил, а защото чисто механично си видял, че можеш да промениш нещата които иначе ти пречат. Така вместо да интегрираш се затваряш за процеса с идеята, че си силен, а страха отдолу си седи.
Двата вида "сила"(вътрешната и външната) са доста близки като усещане, но разликата е огромна.


Редактирано от BrandofAmber на 22.08.06 13:50.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано22.08.06 14:22



В отговор на:


Не знам дали осъзнаваш свойте цели, но аз си осъзнавам моите за момента и ДЕИР май не влиза в тях нито която и друга система създаваща алтернативни реалности и опитваща се да те набута в тях, а 99% от системите обещаващи сила, контрол и т.н. под какъвто и да е вид го правят. Ако търсиш сила и контрол значи трябва да чистиш страх,а не да трупаш отгоре му с идеята, че ще станеш силен и няма да се налага да се страхуваш от нищо.
Това обаче също зависи от целите за някои точно това трябва да се прави, зависи за какво си тук.




Явно виждаш, това което ти изнася. ДЕИР ми се видя интересен, НЕ защото ми обещава "сила, контрол и т.н." (честно, други системи бъкат къде по-обилно от всевъзможни обещания, като се започне от най-тъпата книжка за хата йога, и не това е, което може да впечатли мислещ човек (абе всеки път ли трябва страници наред да си обясняваме азбучните истини, за да можем да обменим три реда смислено съдържание?)), а ефективни средства за енергийна защита (примерно)... визирам САМО първата книга.

Пуснах темата заради ефективността на методите (на някои места имам резерви!) и да разбера дали някой има опит. Въпроса за вредата и ползата е първостепенен! Аз съм на мнение, че разумният практикуващ може да филтрира само полезното и това е основният мотив да пусна темата.

Целите са нещо лично, но те определят и методите, които ще се приложат. Ако целите са ти неморални, няма начин да не си нанесеш вреда. Няма такова нещо, което за един да е вредно, за друг полезно (цитата по-долу)!

В отговор на:


Както и да е, това не значи че смятам че тази система конкретно е лоша или вредна, значи просто, че не е за мене. Съответно за мене(за момента) би била "лоша" и "вредна". Не мога да кажа как ще бъде за тебе или по конкретно мога, но пак ще е от моя гледна точка.




Заеби ги тези игрословици. Човек използва такива езикови въртележки, когато не му е ясна материята, но все пак му се иска да се издокара пред околните колко е печен, като представя всичко като "ужасно сложно, комплексно и ваимонавързано". В действителност е само една словесна каша тип "мижи да те лажем" и по моему не е на нивото на форума. Човек, който разбира дадена материя, може да я обясни така, че и дебилите да я разберат (принципно).

Знам, че можеш да се изразяваш обмислено и съдържателно, така че заеби тия "кръчмарски работи".






Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано22.08.06 14:45



Словестните водовъртежи според мене се получават, защото го виждаме твърде различно и вместо да потърсиш разлика гледаш думичките, но без да пускаш твоята гледна точка. Ако я пуснеш мисля, че ще видиш основната идея.

Съответно ако го погледнеш по дълбоко съвсем не е омотано една простичка идея е и тя е че всичко си се нарежда само, а твоята работа е само да живееш и да го осъзнаваш. Няма "защити". Няма от какво да се страхуваш, нито е твоя отговорност да се пазиш. Всичко което ти дава средства за това само ти внушава параноя(това е неизбежно, започнеш ли навсякъде да ходиш с чадър например с идеята, че може да завали, значе вече си го превърнал в проблем, чадъра не е лош, съзнанието е проблема).

Преди време когато се интересувах от тази материя ходех непрекъснато с "щит" около мене. Мислех че е много практично, не взаймодействаш с нищо и се оказва, че наистина нищо не взаймодества с тебе.
Беше доста ефектно, защото наистина никой не те "вижда"(физически те виждат, но по всички други канали няма сигнали), а ако те види веднага се дърпа, защото няма как да получи информация как да взаймодейства с тебе.

Простичка "техника" просто си представяш бяла "стена" около тебе. Колкото повече я държиш толкова по силна става, докато се стигна абсурдни нива на "невиждане".

Е доста време ми трябваше да осъзная какво всъщност правя и после ми трябваха години да се фиксна(тоест отново да мога да взаймодействам що годе нормално с нещата около мене без "стени").

Това е като теорията на хаоса. Пеперудата в Китай ти въздейства, торнадото в щатите също, всичко си взаймодейства непрекъснато. Ако отделяш внимание на някое от тези взаймодествия и решиш да се пазиш от него, това е твое право, но ако не му отделяш внимание няма и нужда да се пазиш.

Неговото взаймодействие не е изключение, част от огромна каша от взаймодеиствия е.

Ако и така не е ясно, значи или самата идея нещо куца или аз не мога да я предам.

Струва ми се извънредно простичко, всичко е ОК, илюзията че не е е проблема, съответно всичко подсилващо тази илюзия само пречи.



Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Авторk. (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 14:50



Амбър е прав, точно това е слабото място на ДЕИР.
Дава техники за власт, без да развива вътрешното осъзнаване.

Знае се, че левитация, телепатия, телекинеза и прочие са възможни следствия на духовното развитие, но те са странични ефекти, а не се гонят самоцел.
Е, Верищагин по същата логика е изнесъл страничните ефекти, разработил е техники и наистина тези техники са ефективни, така че с тях можеш да постигнеш въпросните странични ефекти...без развитието.
Все едно бременната жена повръща понякога, а Верищагин е намерил начин жената да повръща, без да носи плод в утробата си...е, не се знае кога ще си изповръщаш червата...



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано22.08.06 17:06



БТВ Защо го приемаш лично?
Това е по-скоро развиване на пост по тема ДЕИР, отколкото критика към които и да било, най-малко към ДЕИР, защото не съм от позиция да ги критикувам(пък и не бих заставал от такава). Още повече че е лично впечетление, което като повечето лични впечетление е просто впечетление.

Не споменавам нищо от самата система, защото не е проблема в техниките идеята да осъзнаваш всичко което става в радиус от няколко километра от тебе или повече извънредно ми пасва, но мисля че тези неща стават сами. Тоест в един момент ще осъзнаеш, че го можеш, не е въпроса да се насилва.

П.С. Разбира се, че се отнася само за мене, но то това е пределно ясно от фактът че аз го пиша. Откъде бих могъл да зная как ще е при тебе?



Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Авторmonik (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 01:53



Смятам че книгата и системата е изключително полезна, особено сега - когато всеки втори е хукнал по врачки и баячки - кой да навреди на колега, кой да се избави от това, което колегата му и направил. Народа буквално е полудял. Половината носят някакви муски против уруки, правят си магии. Та погледнете света на бизнесмените - там това е практика - я да защитиш своя бизнес, я да унищожиш конкурента.
И накрая - нищо!!! А Верищагин обяснява всичко просто, ясно - как наистина сам да си помогнеш, как такива "Приятели" които искат да ти "Помогнат" да не могат да ти направят нищо.
И най-важното - да се научиш сам да си помагаш - и от уроки да се избавиш и от МАГИЯ. А не да търчиш при всеки втори шарлатанин през месец.
Това е.



Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Авторheliopol (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 12:29



Никой досега не е излязъл от егрегорите, от тези които следват Верищагин. Напротив те самите си създават егрегор. Те това е проблемът.
Иначе Верищагин не говори само това, по комплексен е. Той е ученик на Шамбалските наставници, и някои от неговите схеми, ги има в наставленията им. Еталонното състояние например. Като цяло Верищагин е за уважение.
Това което го пише Кайли тука е също така. Да, абсолютно за тези които бързат в кариерата и егото за развиват, не се получава.
По въпроса за уплътнямване на Духа, това еказано и вижте Езотерични записки в Виртуалната библиотека на Седемрилски езера ком.
В тези Езотерични записки говори Йерархията на Беинса Дуно, която е тази на Елохими.
Това е засега радвам се че тука прочетох доста смислени неща. Особено от Кайли.
Хелиопол



Тема Re: ДЕИРнови [re: heliopol]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.09.06 19:51



По въпроса за егрегорите...Верищагин държи да се излезе от всякакъв егрегор и да се виси в сивата полоса.
Направих го. Изобщо никога не съм отричала, че Верищагин си знае работата и е магьосник в тая област.
Обаче май лично за себе си стигнах до извода, че целият свят така или иначе се движи от егрегори.
И ти можеш да излезеш от тях примерно, ама като висиш изцяло извън, просто нищо не можеш да правиш, освен да висиш, да блееш и да си зяпаш пъпа.
Каквото и да решиш да правиш в тоя свят, егрегор трябва да използваш или да се оставиш той да те използва, а егрегорите винаги те намират според съответната ти настройка.
После срещнах Подводни и той обърна нещата с егрегорите от друг ъгъл.
За ниски и високи егрегори, за планетарни и прочие, т.е. не твърди, че всички егрегори са кофти, както го прави Верищагин.
Примерно и Христос е създал егрегор, и учителите създават и прочие. Защо да излизаш от него и да ставаш непотребен, като можете да се ползвате взаимно и да вършите работа...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: heliopol]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.09.06 19:54



Дай линка на това, щото не можах да го открия
Седемрилски езера ком

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано16.09.06 19:05



Извън егрегорите, хммм?
А какво ли пък ще да е тази "сива полоса"(or whatever)?


Чисто статистически шанса точно той да е уцелил единствената реална реалност е що годе никакъв.
Затова и винаги ми е било странно когато някой твърди, че реалноста/модела на всички други е илюзия, но неговия модел е реалност.

Всичко са модели, то си е очевидно, ако някой си създава вътрешни конфликти в собствения модел, то си е за него, едва ли обаче с разрешаването им ще стане нещо повече от другите.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано16.09.06 20:47



Така го усука, че нищо не разбрах.
Става въпрос за нещо много просто-като излезеш от всички егрегори, попадаш в нищото и почва нищо да не ти се случва или да ти се случва нищо.
С други думи-няма егрегор да те влачи насам натам и да те командва, обаче няма и събитийност, щото събитийността я пораждат егрегорите.
Попадаш в нисък егрегор, почваш да се биеш и трепеш с комшиите; попадаш във висок егрегор, почваш да си алтруист, попадаш в нищото и ставаш нищо.
Източните предполагам се изхитрят там да висят в безегрегорието и това наричат просветление.
Ма то писва безумно, поне на мен така.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано16.09.06 23:18



А на мене ми се струва, че то също е егрегор.
Тоест:
"Попадаш в нисък егрегор, почваш да се биеш и трепеш с комшиите; попадаш във висок егрегор, почваш да си алтруист, попадаш в нищото и ставаш нищо..." - или поне така мислиш а всъщност си в поредния егрегор даващ тези параметри и седящ надлъжно на останалите, но без дори да те изважда от тях просто overwrite-ва останалите, защото с много подхранване за тебе е станал по-силен.


Съответно човек може да избира как да използва към кои егрегори ще се прикачва и как да ги използва, но идеята, че се е откопчил от всички егрегори е илюзия, защото те са процеса, а няма как да се откопчиш от процеса. Просто се е прикачил към доста мощен егрегор генериращ това усещане който освен всичко останало му е променил и начина на функциониране в останалите(не ги е анулирал, ако погледнеш реално), но е все така егрегор.

Не мисля че някой може да види истинската реалност съзнанието може да възприема само модели на нея. Това с моделирането е дълго за обясняване, ако искаш потърси си нещо от Бандлър по принцип избягвам да препоръчвам книжки, но човека ме кефи изключително много как изкарва нещата пък и действа(създателя е на невролингвистичното програмиране - НЛП, има много материал в нета).

Обаче дори и ако се огледа човек ми се струва очевидно. Всеки "просветлен" е тотално различен от всички други просветлени освен това всички си имат чисто човешки качества и не проявяват особенно "просветлени" качества, каквото и да значи това.

Освен това вижда реалноста различна, което доста силно противоречи на идеята че са стигнали ниво където са едни с всичко. Което значи че все така използват модели за възприемане на реалноста, което пък значи че просветлението им не е "над" останалите опитности, част от тях е и на практика е точно толкова илюзорно колкото всичко останало. Всъщност се държат точно като хора впримчени в огромен егрегор "просветление" действащ точно както всички останали егрегори.

Съответно ми се струва, че егрегорите/махалата(създателя на трансърфинга не ми пасва, но термина махала, наистина ми се струва по удачен) са именно процеса за които непрекъснато се говори, а просветлението по този начин е бягство от процеса.
Идеята е човек да си се впуска с пълна сила в хода на махалтото които го устроива, после си се дърпа и скача на следващото и т.н.
Момента на спирането и тишината е просто поредното махало в което всеки е в правото си да се впуска, но не е по различно от останалите.

Редактирано от BrandofAmber на 16.09.06 23:20.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано17.09.06 12:54



Идеята ти, че и това също е егрегор, е интересна и може би и вярна.
А че не можем да видим всичко-дума да няма.
Обаче Хъбард има една хубава приказка-Не е важно дали е истина, важно е дали работи.
Та за момента приемам за истина онова, което може да ми свърши някаква работа и да ме придвижи малко напред, после може друго, изобщо не съм привързана към истината, както казва Парадкосалната магия- не се привързвай към истината, създавай я...



Освен това вижда реалноста различна, което доста силно противоречи на идеята че са стигнали ниво където са едни с всичко.
Е да де, ама тя си е различна, при това положение как да я виждат?

Аз лично смятам, че просветлените са просто крачка напред в развитието, нещо като свръхчовеци, човеци, постигнали и други качества, но не са в никакъв случай краят на развитието.
В Кибалион има нещо по въпроса, сега ще го изровя...
Всъщност се държат точно като хора впримчени в огромен егрегор "просветление" действащ точно както всички останали егрегори.

Е да де, така мисля и аз, просто тоя егрегор е по-добър от егрегора на властта примерно, с по-високи вибрации, ма то и това не е малко-да подскочиш и да се хванеш за по-висок егрегор.
Подводни твърди, че егрегорът избира теб, не ти него, като те забележи и после няколко години може само да те следи, докато започне да ти дава някоя и друга задача.

Идеята е човек да си се впуска с пълна сила в хода на махалтото които го устроива, после си се дърпа и скача на следващото и т.н.
Момента на спирането и тишината е просто поредното махало в което всеки е в правото си да се впуска, но не е по различно от останалите.


Съгласна
С едно допълнение-поправка, момента на спиране е момента на почистване на перушината, преди нов скок...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано17.09.06 13:00



За удобство херметическата философия разделя вселената на три велики планове, а именно:
1. Велик физически план.
2. Велик ментален план.
3. Велик духовен план.
Великият физически план и неговите седем минорни плана включва всичко, което се отнася до материалните предмети, силата и явленията. Тук се включват всички форми на онова, което ние наричаме материя, енергия и сила.
Великият душевен (ментален) план обхваща 7 подплана, седмият се разделя на седем подподплана и човечеството се намира на четвъртия подподплан, нагоре има още 3 до завършването на великия душевен план.
"Съвременният среден човек обхваща едва четвъртия подплан и само най-високо интелектуалните са пресекли петото ниво. Милиони годни са били потребни за достигането на това състояние и още много ще са необходими, за да се достигне шестото ниво и седмото. Но помнете, че и преди това са съществували раси, пресичали тези граници, че достигали и даже по-високо. Както и сега има единични човешки представители, които се намират на шесто или седмо ниво."
И сега гледай, следва великият духовен план, над всичко това:

За Великият духовен план можем да говорим само както слепец говори за светлината. Този план се обитава от същества толкова по-високо стоящи от човека, колкото последният стои по-високо от минералите и химическите елементи. На тези същества ние им се струваме спящи, както на нас ни се струват минералите, а нашите мисловни процеси им се струват механистични. Материята, от които са изградени, принадлежи към най-високите форми на материята, за някои дори се говори, че са от най-чиста енергия.
На по-низшите подпланове се намират съществата, които ние наричаме учители или адепти. По-нагоре вървят великите йерархии на небесните сили, които е непостижимо за човешкия разум да разбере, а още по-високо са тези, които с право могат да бъдат наречени богове. Тези същества са недостъпни дори и за най-силните пориви на човешкото въображение.
И въпреки всичко дори и тези същества са смъртни и техният план се намира по-ниско от плана на абсолютния дух.


Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 01:03



Нямаше ли "боклукчийско кошче" в клуба?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.