Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ДЕИРнови [re: Xexo]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано20.07.06 22:00



А, може, сигурно съм го прескочила.
Имаше далеч по-интересни неща като примерно това как да влияеш на другите....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Авторmonster (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 22:25



Защо когато се появи нещо наистина хубаво трябва да го оплюем. Системата е чудесна, работи, дава предимства на човека, който я използва. Това е!



Тема Re: ДЕИРнови [re: monster]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.08.06 22:47



Не съм я плюла, споделям лична опитност по системата.
Плюене има, когато си чоплиш ноктите и си говориш глупости.

Във всеки случай аз предпочитам други системи, тая е твърде бърза и дава възможност и на неизчистените да я използват, а това може да им остави костите в някое тъмно дере.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Авторmonster (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 00:15



ДЕИР дава практически методи, които работят. А който го е страх от вълци да не ходи в гората. Аз лично се занимавам от две години и за това време постигнах много. А вие лично работили ли сте по системата ДЕИР че да давате мнение?



Тема Re: ДЕИРнови [re: monster]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано22.08.06 13:23



Ние не сме. Но много ни се иска някои ден да опитаме. Сигурни сме че щом отзивите ти са толкова положителни, то ние сме сгрешили и не е вредно, а във всъщност е вълнуващо и интересно.
Не ни се сърди имаме си достатъчно проблеми(както може би си личи от това че пишем в множествено число) за да даваме точни оценки са системи които освен това не сме и пробвали.

П.С. Аз и горе не отричах че методите работят за това за което са предназначени.
Въпроса е че това което се постига с тях е обратното на това което повечето хора са тук да постигат. Ако някоя система ти предлага сила и контрол(под каквато и да е форма), значи се базира на страх. Уплашените хора търсят сила и контрол. Спокойните хора не търсят нищо всичко си идва само по най-перфектния начин.

Ако не те е страх не би ти и хрумнало да търсиш сила, съответно щом вместо да чисти страха и да отваря сърцето ти системата ти дава сила, която да "затрупа" страха значи не напредваш на никъде просто мажеш върху нещата които не си изчистил.
Процеса заради които си тук се обезмисля по този начин(има изключения между другото, затова и съществуват такива системи).

Силата се получава от опит, не се получава от зазубряне на нещо което да влияе на другите.
А неща които да влияят на другите има много, има много по мошни от ДЕИР и всичките дават усещането че си недосегаем. Но не защото ти си се развил, а защото чисто механично си видял, че можеш да промениш нещата които иначе ти пречат. Така вместо да интегрираш се затваряш за процеса с идеята, че си силен, а страха отдолу си седи.
Двата вида "сила"(вътрешната и външната) са доста близки като усещане, но разликата е огромна.


Редактирано от BrandofAmber на 22.08.06 13:50.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано22.08.06 14:22



В отговор на:


Не знам дали осъзнаваш свойте цели, но аз си осъзнавам моите за момента и ДЕИР май не влиза в тях нито която и друга система създаваща алтернативни реалности и опитваща се да те набута в тях, а 99% от системите обещаващи сила, контрол и т.н. под какъвто и да е вид го правят. Ако търсиш сила и контрол значи трябва да чистиш страх,а не да трупаш отгоре му с идеята, че ще станеш силен и няма да се налага да се страхуваш от нищо.
Това обаче също зависи от целите за някои точно това трябва да се прави, зависи за какво си тук.




Явно виждаш, това което ти изнася. ДЕИР ми се видя интересен, НЕ защото ми обещава "сила, контрол и т.н." (честно, други системи бъкат къде по-обилно от всевъзможни обещания, като се започне от най-тъпата книжка за хата йога, и не това е, което може да впечатли мислещ човек (абе всеки път ли трябва страници наред да си обясняваме азбучните истини, за да можем да обменим три реда смислено съдържание?)), а ефективни средства за енергийна защита (примерно)... визирам САМО първата книга.

Пуснах темата заради ефективността на методите (на някои места имам резерви!) и да разбера дали някой има опит. Въпроса за вредата и ползата е първостепенен! Аз съм на мнение, че разумният практикуващ може да филтрира само полезното и това е основният мотив да пусна темата.

Целите са нещо лично, но те определят и методите, които ще се приложат. Ако целите са ти неморални, няма начин да не си нанесеш вреда. Няма такова нещо, което за един да е вредно, за друг полезно (цитата по-долу)!

В отговор на:


Както и да е, това не значи че смятам че тази система конкретно е лоша или вредна, значи просто, че не е за мене. Съответно за мене(за момента) би била "лоша" и "вредна". Не мога да кажа как ще бъде за тебе или по конкретно мога, но пак ще е от моя гледна точка.




Заеби ги тези игрословици. Човек използва такива езикови въртележки, когато не му е ясна материята, но все пак му се иска да се издокара пред околните колко е печен, като представя всичко като "ужасно сложно, комплексно и ваимонавързано". В действителност е само една словесна каша тип "мижи да те лажем" и по моему не е на нивото на форума. Човек, който разбира дадена материя, може да я обясни така, че и дебилите да я разберат (принципно).

Знам, че можеш да се изразяваш обмислено и съдържателно, така че заеби тия "кръчмарски работи".






Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано22.08.06 14:45



Словестните водовъртежи според мене се получават, защото го виждаме твърде различно и вместо да потърсиш разлика гледаш думичките, но без да пускаш твоята гледна точка. Ако я пуснеш мисля, че ще видиш основната идея.

Съответно ако го погледнеш по дълбоко съвсем не е омотано една простичка идея е и тя е че всичко си се нарежда само, а твоята работа е само да живееш и да го осъзнаваш. Няма "защити". Няма от какво да се страхуваш, нито е твоя отговорност да се пазиш. Всичко което ти дава средства за това само ти внушава параноя(това е неизбежно, започнеш ли навсякъде да ходиш с чадър например с идеята, че може да завали, значе вече си го превърнал в проблем, чадъра не е лош, съзнанието е проблема).

Преди време когато се интересувах от тази материя ходех непрекъснато с "щит" около мене. Мислех че е много практично, не взаймодействаш с нищо и се оказва, че наистина нищо не взаймодества с тебе.
Беше доста ефектно, защото наистина никой не те "вижда"(физически те виждат, но по всички други канали няма сигнали), а ако те види веднага се дърпа, защото няма как да получи информация как да взаймодейства с тебе.

Простичка "техника" просто си представяш бяла "стена" около тебе. Колкото повече я държиш толкова по силна става, докато се стигна абсурдни нива на "невиждане".

Е доста време ми трябваше да осъзная какво всъщност правя и после ми трябваха години да се фиксна(тоест отново да мога да взаймодействам що годе нормално с нещата около мене без "стени").

Това е като теорията на хаоса. Пеперудата в Китай ти въздейства, торнадото в щатите също, всичко си взаймодейства непрекъснато. Ако отделяш внимание на някое от тези взаймодествия и решиш да се пазиш от него, това е твое право, но ако не му отделяш внимание няма и нужда да се пазиш.

Неговото взаймодействие не е изключение, част от огромна каша от взаймодеиствия е.

Ако и така не е ясно, значи или самата идея нещо куца или аз не мога да я предам.

Струва ми се извънредно простичко, всичко е ОК, илюзията че не е е проблема, съответно всичко подсилващо тази илюзия само пречи.



Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Авторk. (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 14:50



Амбър е прав, точно това е слабото място на ДЕИР.
Дава техники за власт, без да развива вътрешното осъзнаване.

Знае се, че левитация, телепатия, телекинеза и прочие са възможни следствия на духовното развитие, но те са странични ефекти, а не се гонят самоцел.
Е, Верищагин по същата логика е изнесъл страничните ефекти, разработил е техники и наистина тези техники са ефективни, така че с тях можеш да постигнеш въпросните странични ефекти...без развитието.
Все едно бременната жена повръща понякога, а Верищагин е намерил начин жената да повръща, без да носи плод в утробата си...е, не се знае кога ще си изповръщаш червата...



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано22.08.06 17:06



БТВ Защо го приемаш лично?
Това е по-скоро развиване на пост по тема ДЕИР, отколкото критика към които и да било, най-малко към ДЕИР, защото не съм от позиция да ги критикувам(пък и не бих заставал от такава). Още повече че е лично впечетление, което като повечето лични впечетление е просто впечетление.

Не споменавам нищо от самата система, защото не е проблема в техниките идеята да осъзнаваш всичко което става в радиус от няколко километра от тебе или повече извънредно ми пасва, но мисля че тези неща стават сами. Тоест в един момент ще осъзнаеш, че го можеш, не е въпроса да се насилва.

П.С. Разбира се, че се отнася само за мене, но то това е пределно ясно от фактът че аз го пиша. Откъде бих могъл да зная как ще е при тебе?



Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Авторmonik (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 01:53



Смятам че книгата и системата е изключително полезна, особено сега - когато всеки втори е хукнал по врачки и баячки - кой да навреди на колега, кой да се избави от това, което колегата му и направил. Народа буквално е полудял. Половината носят някакви муски против уруки, правят си магии. Та погледнете света на бизнесмените - там това е практика - я да защитиш своя бизнес, я да унищожиш конкурента.
И накрая - нищо!!! А Верищагин обяснява всичко просто, ясно - как наистина сам да си помогнеш, как такива "Приятели" които искат да ти "Помогнат" да не могат да ти направят нищо.
И най-важното - да се научиш сам да си помагаш - и от уроки да се избавиш и от МАГИЯ. А не да търчиш при всеки втори шарлатанин през месец.
Това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.