Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Авторheliopol (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 12:29



Никой досега не е излязъл от егрегорите, от тези които следват Верищагин. Напротив те самите си създават егрегор. Те това е проблемът.
Иначе Верищагин не говори само това, по комплексен е. Той е ученик на Шамбалските наставници, и някои от неговите схеми, ги има в наставленията им. Еталонното състояние например. Като цяло Верищагин е за уважение.
Това което го пише Кайли тука е също така. Да, абсолютно за тези които бързат в кариерата и егото за развиват, не се получава.
По въпроса за уплътнямване на Духа, това еказано и вижте Езотерични записки в Виртуалната библиотека на Седемрилски езера ком.
В тези Езотерични записки говори Йерархията на Беинса Дуно, която е тази на Елохими.
Това е засега радвам се че тука прочетох доста смислени неща. Особено от Кайли.
Хелиопол



Тема Re: ДЕИРнови [re: heliopol]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.09.06 19:51



По въпроса за егрегорите...Верищагин държи да се излезе от всякакъв егрегор и да се виси в сивата полоса.
Направих го. Изобщо никога не съм отричала, че Верищагин си знае работата и е магьосник в тая област.
Обаче май лично за себе си стигнах до извода, че целият свят така или иначе се движи от егрегори.
И ти можеш да излезеш от тях примерно, ама като висиш изцяло извън, просто нищо не можеш да правиш, освен да висиш, да блееш и да си зяпаш пъпа.
Каквото и да решиш да правиш в тоя свят, егрегор трябва да използваш или да се оставиш той да те използва, а егрегорите винаги те намират според съответната ти настройка.
После срещнах Подводни и той обърна нещата с егрегорите от друг ъгъл.
За ниски и високи егрегори, за планетарни и прочие, т.е. не твърди, че всички егрегори са кофти, както го прави Верищагин.
Примерно и Христос е създал егрегор, и учителите създават и прочие. Защо да излизаш от него и да ставаш непотребен, като можете да се ползвате взаимно и да вършите работа...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: heliopol]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.09.06 19:54



Дай линка на това, щото не можах да го открия
Седемрилски езера ком

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано16.09.06 19:05



Извън егрегорите, хммм?
А какво ли пък ще да е тази "сива полоса"(or whatever)?


Чисто статистически шанса точно той да е уцелил единствената реална реалност е що годе никакъв.
Затова и винаги ми е било странно когато някой твърди, че реалноста/модела на всички други е илюзия, но неговия модел е реалност.

Всичко са модели, то си е очевидно, ако някой си създава вътрешни конфликти в собствения модел, то си е за него, едва ли обаче с разрешаването им ще стане нещо повече от другите.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано16.09.06 20:47



Така го усука, че нищо не разбрах.
Става въпрос за нещо много просто-като излезеш от всички егрегори, попадаш в нищото и почва нищо да не ти се случва или да ти се случва нищо.
С други думи-няма егрегор да те влачи насам натам и да те командва, обаче няма и събитийност, щото събитийността я пораждат егрегорите.
Попадаш в нисък егрегор, почваш да се биеш и трепеш с комшиите; попадаш във висок егрегор, почваш да си алтруист, попадаш в нищото и ставаш нищо.
Източните предполагам се изхитрят там да висят в безегрегорието и това наричат просветление.
Ма то писва безумно, поне на мен така.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано16.09.06 23:18



А на мене ми се струва, че то също е егрегор.
Тоест:
"Попадаш в нисък егрегор, почваш да се биеш и трепеш с комшиите; попадаш във висок егрегор, почваш да си алтруист, попадаш в нищото и ставаш нищо..." - или поне така мислиш а всъщност си в поредния егрегор даващ тези параметри и седящ надлъжно на останалите, но без дори да те изважда от тях просто overwrite-ва останалите, защото с много подхранване за тебе е станал по-силен.


Съответно човек може да избира как да използва към кои егрегори ще се прикачва и как да ги използва, но идеята, че се е откопчил от всички егрегори е илюзия, защото те са процеса, а няма как да се откопчиш от процеса. Просто се е прикачил към доста мощен егрегор генериращ това усещане който освен всичко останало му е променил и начина на функциониране в останалите(не ги е анулирал, ако погледнеш реално), но е все така егрегор.

Не мисля че някой може да види истинската реалност съзнанието може да възприема само модели на нея. Това с моделирането е дълго за обясняване, ако искаш потърси си нещо от Бандлър по принцип избягвам да препоръчвам книжки, но човека ме кефи изключително много как изкарва нещата пък и действа(създателя е на невролингвистичното програмиране - НЛП, има много материал в нета).

Обаче дори и ако се огледа човек ми се струва очевидно. Всеки "просветлен" е тотално различен от всички други просветлени освен това всички си имат чисто човешки качества и не проявяват особенно "просветлени" качества, каквото и да значи това.

Освен това вижда реалноста различна, което доста силно противоречи на идеята че са стигнали ниво където са едни с всичко. Което значи че все така използват модели за възприемане на реалноста, което пък значи че просветлението им не е "над" останалите опитности, част от тях е и на практика е точно толкова илюзорно колкото всичко останало. Всъщност се държат точно като хора впримчени в огромен егрегор "просветление" действащ точно както всички останали егрегори.

Съответно ми се струва, че егрегорите/махалата(създателя на трансърфинга не ми пасва, но термина махала, наистина ми се струва по удачен) са именно процеса за които непрекъснато се говори, а просветлението по този начин е бягство от процеса.
Идеята е човек да си се впуска с пълна сила в хода на махалтото които го устроива, после си се дърпа и скача на следващото и т.н.
Момента на спирането и тишината е просто поредното махало в което всеки е в правото си да се впуска, но не е по различно от останалите.

Редактирано от BrandofAmber на 16.09.06 23:20.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано17.09.06 12:54



Идеята ти, че и това също е егрегор, е интересна и може би и вярна.
А че не можем да видим всичко-дума да няма.
Обаче Хъбард има една хубава приказка-Не е важно дали е истина, важно е дали работи.
Та за момента приемам за истина онова, което може да ми свърши някаква работа и да ме придвижи малко напред, после може друго, изобщо не съм привързана към истината, както казва Парадкосалната магия- не се привързвай към истината, създавай я...



Освен това вижда реалноста различна, което доста силно противоречи на идеята че са стигнали ниво където са едни с всичко.
Е да де, ама тя си е различна, при това положение как да я виждат?

Аз лично смятам, че просветлените са просто крачка напред в развитието, нещо като свръхчовеци, човеци, постигнали и други качества, но не са в никакъв случай краят на развитието.
В Кибалион има нещо по въпроса, сега ще го изровя...
Всъщност се държат точно като хора впримчени в огромен егрегор "просветление" действащ точно както всички останали егрегори.

Е да де, така мисля и аз, просто тоя егрегор е по-добър от егрегора на властта примерно, с по-високи вибрации, ма то и това не е малко-да подскочиш и да се хванеш за по-висок егрегор.
Подводни твърди, че егрегорът избира теб, не ти него, като те забележи и после няколко години може само да те следи, докато започне да ти дава някоя и друга задача.

Идеята е човек да си се впуска с пълна сила в хода на махалтото които го устроива, после си се дърпа и скача на следващото и т.н.
Момента на спирането и тишината е просто поредното махало в което всеки е в правото си да се впуска, но не е по различно от останалите.


Съгласна
С едно допълнение-поправка, момента на спиране е момента на почистване на перушината, преди нов скок...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано17.09.06 13:00



За удобство херметическата философия разделя вселената на три велики планове, а именно:
1. Велик физически план.
2. Велик ментален план.
3. Велик духовен план.
Великият физически план и неговите седем минорни плана включва всичко, което се отнася до материалните предмети, силата и явленията. Тук се включват всички форми на онова, което ние наричаме материя, енергия и сила.
Великият душевен (ментален) план обхваща 7 подплана, седмият се разделя на седем подподплана и човечеството се намира на четвъртия подподплан, нагоре има още 3 до завършването на великия душевен план.
"Съвременният среден човек обхваща едва четвъртия подплан и само най-високо интелектуалните са пресекли петото ниво. Милиони годни са били потребни за достигането на това състояние и още много ще са необходими, за да се достигне шестото ниво и седмото. Но помнете, че и преди това са съществували раси, пресичали тези граници, че достигали и даже по-високо. Както и сега има единични човешки представители, които се намират на шесто или седмо ниво."
И сега гледай, следва великият духовен план, над всичко това:

За Великият духовен план можем да говорим само както слепец говори за светлината. Този план се обитава от същества толкова по-високо стоящи от човека, колкото последният стои по-високо от минералите и химическите елементи. На тези същества ние им се струваме спящи, както на нас ни се струват минералите, а нашите мисловни процеси им се струват механистични. Материята, от които са изградени, принадлежи към най-високите форми на материята, за някои дори се говори, че са от най-чиста енергия.
На по-низшите подпланове се намират съществата, които ние наричаме учители или адепти. По-нагоре вървят великите йерархии на небесните сили, които е непостижимо за човешкия разум да разбере, а още по-високо са тези, които с право могат да бъдат наречени богове. Тези същества са недостъпни дори и за най-силните пориви на човешкото въображение.
И въпреки всичко дори и тези същества са смъртни и техният план се намира по-ниско от плана на абсолютния дух.


Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Цap Изpoд]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 01:03



Нямаше ли "боклукчийско кошче" в клуба?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.