Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано12.06.06 11:49



"Той твърди, че трябва да се откъснеш от всички егрегори-това е подобно на просветлението, когато излизаш извън света.
Само дето като излезеш извън света в така наречената от него сива полоса, после какво? "

При нормални обстоятелства после виждаш реалноста, която винаги е била там и която няма нищо общо с хорските разбирания за нея(е не че няма нищо общо, но наистина има доста сериозно изкривяване по една или друга причина, които изкривявания също са част от реалноста, но тя не се изчерпва с тях).

Според разни книжки за средностатистическия човек 98% от цялото му остават неосъзнати от личноста.

Целия процес обаче е там, тук са следствия от там(е разбира се и там са следствия от тук ;). Съответно когато и 2% на личноста ти се включат към цялото би могло да се каже, че процеса тепърва започва.

"сива плоскост" според мене се получава от хора, които се опитват да си "махнат" личноста без да има с какво да я заменят(тоест не са си отворили горните чакри). Тогава се получава че съзнанието им все така функционира като част от масовото съзнание, но просто те го отричат. Това не ги прави издигнати, прави ги неосъзнаващи, какво всъщност правят. Личноста според мене не трябва да се маха, отрича или каквото и да било друго, след като човек си отвори горните чакри(тоест започне да осъзнава малко повече от тези 98%) тя сама ще си изчезне с времето.
Разбира се това е лично впечетление.



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.06.06 19:53



Пак стигаме до тезата, че преждевременното действие е винаги опасно, независимо дали Верищагин, Кастанеда или дедо Мраз.

Освен това излизането извън всякакви егрегори те прави наблюдател, да.
Но ако не си готов те сърби да бъдеш и деятел, колко от нас могат да издържат да зяпат извън колелото на самсара как се върти това колело. Сега го даваме юруш извън колелото и после като зависнем отвън?
А Верищагин дава едно доста бързо зависване, да ви видя после всички юрушчии какво ще правите, като толкова бързате.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторPTP (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 20:58



Е, как какво, ще ти ревем на рамото и ще питаме "защо"

BTW Верищагин пише, че църквата е мощна енергийна структура, вие какво мислите по въпроса или как го разбирате, по-скоро. И още нещо - излизането от егрегорите, значи ли спиране на цикъла на преражданията ?



Тема Re: ДЕИРнови [re: PTP]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.06.06 22:27



Оттатък хуанистите се занимават с контролирана глупост в такъв момент.



Естествено, че църквата е мощна енергийна структура, държавата също е, градът е, Париж? Мигар не е отделна енергийна структура?
А нашият парламент мигар не изяжда всеки новодошъл за няколко месеца?
А какво остава за църквата, просъществувала и натрупала енергия с хилядолетия?
Аз обаче не бих заложила на църквата...

Авесалом Подводни има чудесни текстове за егрегорите, ако четеш руски. Подходът на Подводни ми харесва повече.

А дали излизането от егрегорите значи спиране на прераждането-не знам, но силно се съмнявам, различно е от просветлението.
Нямам обяснение и не ми е дадено да знам баш на тоя етап.
Сигурно пак нещо свързано с бройлерите, отглеждани на изкуствена светлина. От егрегорите можеш да излезеш много по-лесно, отколкото да се сдобиеш с мъдрост и просветление.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано13.06.06 01:21



Е аз съм си се уредил по други начини, та вече няма опасност да увисна. :)

Между другото зависи какво имаш предвит под егрегори. Аз разбирам неща "направени" от хората, но доколкото си спомням Подводни например разбира едва ли не всичко което не е материално(тоест включително и всичко много над нивата където хората "строят" със съзнанието си).

Никога не съм разбирал защо народа иска да си спира преражданията пък и мисля, че не става така.
Щом искаш да ги спираш значи не ти е гот където си, значи не си интегрирал света около тебе, значи няма как да ги спреш докато не го интегрираш.



Тема Re: ДЕИРнови [re: PTP]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано13.06.06 01:25



Ами аз го гледам като поток. Имаш полза да се свързваш с нещо ако е по "изчистено" от твоето съзнание.

Напрактика стъпките на съзнанието на някои места се наричат инициации. Пасва ми. Съответно ако го гледаме така преди 2-ра инициация можеш съвсем спокойно да си черпиш енергия от създадени от хората егрегори(например повечето религии) и да ти е от полза, от 3-та нагоре обаче всяко направена от хората структора започва да седи ултра тежка и тромава.

Съответно от един момент нататък човек се налага да се свърза с реалните структори, които не се определят от оценката на масовот съзнание за тях, а които са реалната структора по която се проявява Духът около нас(ако се замислиш църквата е само в главите на хората, но повечето от старите богове са основани на реални неща в повечето случай от природата).



Тема Re: ДЕИРнови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.06.06 16:38



Да, така е.
Верищагин приема като егрегори само човешки конструкции, а Подводни говори за планетарни, кармични, вселенски и всякакви.
И в тоя смисъл е добре да се откъснем от верищагиновите и да се прикрепяме към ракети-носители-висши егрегори.
Въпреки че това прикрепяне не зависи от нас, егрегорът е тоя, който ни избира.


Никога не съм разбирал защо народа иска да си спира преражданията пък и мисля, че не става така.
Щом искаш да ги спираш значи не ти е гот където си, значи не си интегрирал света около тебе, значи няма как да ги спреш докато не го интегрираш.


За това едно голямо БРАВО!

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 15:33



А опитвали ли сте "Енергопоста"?



Тема Re: ДЕИРнови [re: Xexo]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.07.06 22:10



Не помня или не знам какво беше това?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ДЕИРнови [re: Kaily]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 10:27



Ами това е във втората книга - нещо като засилване на енергетиката с цел по-добро здраве и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.