Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: Цeцo Eлвиca]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано02.09.10 14:29



тя е клубната (на доста клубове) легенда Дриймчева - сбъднатата българска мечта





Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: DarkSide]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано02.09.10 15:16



Ох, извинете





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.09.10 15:25



Ся нещо кярат, ама не е много ясно.

За да се вдигне Камерон, да ходи в Истанбул на крака, нещо требе да е зависнало.


Аз още му се ядосвам, нищо че това беше преди два или три месеца.


А тука милите хабер си нямат какво ще им натресат. Ей така се хванах веднъж да обяснявам какво значи да си имаш комшия мусулманин, и те се уплашиха. Викам, еба си мамата, цела Европа в 14 век се е вдигнала да се брани от турците при Виена, еба си мамата, камерон пратиха да ги кани през 21 век на крака да им ходи. Ебаси нещастнците, нема да ми е жал, ако турците им го нахакат яко отзад. Такава простотия, казвам ти, че пришки ми излезнаха на устата да им обяснявам колко са зле.


Не че има полза. Викам им, гледайте къде е България сега, след векове турско робство. Това искате ли го?


Еле партнера като виде беднотията в София....мълча и чак като се качихме на обратния полет, ми стисна ръката и ми каза, щастлив съм да се върна в нормалния свят.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.09.10 15:45



Охо, на тема българска история и аз съм имала много и интересни разговори с местните


Цъкат с език и благодарят, че не са имали турско робство и съветско робство

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.09.10 15:59



Аз имах много разговори с парнера за циганите. Той в началото ми излизаше с промит мозък по въпроса и генерално се пишеше защитник на човешките права. Поразказах това-онова....


Но наистина ми повярва, когато се озова в София, и пообиколохме наоколо. Когато ДЕЙСТВИТЕЛНО му се блъсна в сетивата онова, което разказах логически...


Те нямат и най-бегла идея за какво става дума, и на всички тях им се разказва една и съща неверна легенда, как циганите още от хитлерово време (нещо като евреите) били жертва на жестоки хора.


Което просто не е вярно!

На мен ми иде на ума, че за Тодор Живков се разказваше, че стерилизирал циганските жени по съветска поръчка. Вероятно е било така, и сега, само 20 години по-късно, стана БЕЗПРЕДЕЛНО ясно колко добре е постъпвал! за което доста хора го наричаха Хитлер и Сталин, ама май требе да има по некой Сталин на всеки 10 години в тая клета България



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.09.10 16:39



Да, същото е и тук - изобщо си нямат идея и вярват в някакви безумия, но не са чували как циганите си купуват булки, продават децата, че джебчийството и проституцията са семеен бизнес на мнозина, че "бедните" имат килограми злато, не плащат ток, вода, живеят където им харесва, не ценят образованието, не им се работи, висят на социални помощи и други подробности


Чат-пат попадам на някой, който има роднина от нашия край на Европа (зет, снаха, и т.н.) и те са по-наясно с някои особености и казват: "Снаха ми от Унгария разказва същото за техните цигани" или "Зет ми от Словакия каза същото за техните цигани", но другите ... нищо не знаят.
Не ги вини, те просто не са чували, защото нямат покрай себе си нагледен пример. Е, напоследък ще заимат и ще се сблъскат отблизо с този феномен Ще четат за тази държава, която ги изгонила, онази държава, третата ... Така опитите за манипулация няма да успяват повече.
Не виждам как някой нормален човек ще одобрява такова поведение ...
А Англия, където си ти, искаше да въведе визов режим за Чехия заради огромния наплив от чешки цигани. Обаче в момента ги проверяват още на летището в Прага - попълват анкетка, минават на интервю и ... им режат квитанциите за полет до Лондон.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано02.09.10 16:47



1.Ако искаш да развалиш нещо, трябва да участваш в него - английски маниер, по отношение на ЕС и действията им също е приложимо..

2. ВБ е младши партньор на Щатите, а Турция е един от най-сериозните партньори на задокеанския брат, така че е видна връзката.

3. Владичеството е било османско на Османската империя. Може би не те интерисува тази тема, но почти няма владетел с чиста турска кръв (поне майката е била отнейде другаде).

Бих добавила, че до 1939 г. България е била икономически доста по-добре от съседите си.



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано02.09.10 17:08



"...Те нямат и най-бегла идея за какво става дума, и на всички тях им се разказва една и съща неверна легенда, как циганите още от хитлерово време (нещо като евреите) били жертва на жестоки хора.

Което просто не е вярно!..."


Ако замениш израза "жестоки хора" с "нацистката доктрина" (и производните и) - вярно е. А който не го знае е просто невежа в тези теми.

"...На мен ми иде на ума, че за Тодор Живков се разказваше, че стерилизирал циганските жени по съветска поръчка. Вероятно е било така, и сега, само 20 години по-късно, стана БЕЗПРЕДЕЛНО ясно колко добре е постъпвал! за което доста хора го наричаха Хитлер и Сталин, ама май требе да има по некой Сталин на всеки 10 години в тая клета България ..."

Много и най невероятни слухове съм чувал, това за стерилизирани циганки през татово време по руска молба - не съм чувал/чел



Що се отнася до "ама май требе да има по некой Сталин на всеки 10 години в тая клета България ".....ай' да ти го кажа най мекичко: предлагаш неща за които и диво понятие нямаш как изглеждат. Ама в плямпалница като тази ти е позволено.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: Фиш]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано02.09.10 18:07



Испания
1978 -1982 Преход от диктатура към демокрация след смъртта на Франко 1975

Португалия
1974 Революция на карамфилите последвана от военна диктатура и социализъм, 1982 - демократична конституция

Гърция
1974 пада военната хунта на Пападопулос и се избира първото демократично правителство на Караманлис

Редактирано от XlNG на 02.09.10 18:08.



Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: XlNG]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано02.09.10 18:17



Тези факти са известни.С каква цел ги публикуваш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.