Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Чета те и ти се чудя, наистина!нови [re: Roxana]  
АвторPokcaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 18:45



Отваряш тема и питаш как е в чужбина, а в съседната тема заявяваш Тема Re: I kakvo predlagash? [re: eli]
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано 23.11.04 21:35

Изобщо не ме интересува какво е на запад. Да са мислили които живеят там. Ако искам да издържам някой, аз ще искам да знам поне за какво и на кого плащам...основно правило в инвестиции и финанси.

Оплакваш се от липса на толерантност в емигрантските клубове, но постоянно висиш и даваш акъл на всички. Ако недай боже някой не е съгласен с теб ти реагираш като че ли са те обидили и почваш нападките- това ли е толерантност?
Като цитирам ТВОИ постинги ме обвиняваш че те нападам - а аз само цитирам ти какво казваш.
И още ревеш- Погледни някои от репликите......ТОТАЛНА нетолерантност към различието под каквато и да е форма! А как ти реагираш-да цитирам ли или ти помниш.
За всеки случай виж последния си бисер - Ако на тия отгоре им попадне някой луд Ван Гог, те ще го разкъсат.......виж ги колко са настървени с единствения аргумент за стадното овчедушие.....или си като стадото, или никой не те ще.......в момента не можеш да чуеш саркастичния ми смях......ПО ТОВА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕШ.....по делата им....... Много толерантно, нали?
Питаш ли се защо толкова различни хора ти правят същите забележки? Или ти си винаги права и каквото да кажеш трябва всички да са съгласни единодушно с теб?
Ти разбираш ли изобщо какво пишеш- виж началото на този постинг и си помисли малко.
Няма смисъл да ми отговаряш, по добре прочети какво си писала и прецени.



Тема Re: Ненови [re: aз]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано24.11.04 20:53



Къде е това "навсякъде"? Не съм го виждал никъде, а доста материали по въпроса съм изчел.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Хмммнови [re: Roxana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 12:20



- ами не - няма начини и средства в смисъла в който предполагаш - довери ми се;
- не, нямаш алтернативи - кой те измами, че има?
- имах една леля на 90 седна да учи английски в БГ - не е чакала някой да и разреши!
- е другаде не нетолернтността е ТОТАЛНА, а незаинтересоваността - на никой не му пука за теб. кое е по-лошо реши сама;
- Ван Гог? какво имаш предвид? че по негово време на никой не му е пукало за него и е мизерствал на макс!
- ама то навсякъде е така - за стадните инстинкти... Слабият бива унищожен навсякъде!



Тема Тукнови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 12:51



например (абе и на много други места*),

http://www.vrom.nl/pagina.html?id=17991

"publieke middelen zoals huursubsidie"...

Когато ми трябваше, бях чел задълбочено и доста хитове намерих*, НО признавам, че си пич - другия хит е точно това което ми трябва - GBA код 21 ми дава право - гледам 2004 са го публикували - не, че се оправдавам де .



Тема Re: Тукнови [re: aз]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано25.11.04 15:28



Казах ти вече, че интерпретираш късичкото изречение на картичката прекалено свободно. Там нищо не е уточнено. Става дума за определени обществени фондове и за определени случаи. Но там всичко това не могат да го напишат и ти си решил да го четеш в най-широкия му смисъл. Мога да ти кажа дори, че преди месец ми платиха недоизплатена субсидия за наем отпреди няколко години. Без да съм ги карал.

Всъщност използването на обществени фондове не е забранено, а ограничено. Т.нар. Vreemdelingenbesluit казва в чл. 3.4 ал. 4 казва:

4. Een beroep op de publieke middelen kan in ieder geval gevolgen hebben voor het verblijfsrecht, indien de verblijfsvergunning is verleend onder een van de beperkingen, bedoeld in het eerste lid, onder a tot en met r, en het derde lid. Bij ministeriele regeling kunnen regels worden gesteld over deze beperkingen.

Туй ще рече, че във всеки случай може да има последствия и на това отгоре, че сътветното министерство трябва да измисли правила за тези ограничения, т.е. да реши какво и как да ограничава.

Освен това такива ограничения могат да се налагат и на база двустранни споразумения, договори и др. подобни. В нашия случай например действа асоциационното споразумение с България -- това пък го пише във Voorschrift vreemdelingen

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 25.11.04 15:34.



Тема Съгласеннови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 15:51



съм и го признавам (в предния пост) -> преди 2 години не ми попаднаха подобни източници...

ОК?



Тема Re: Хмммнови [re: aз]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано25.11.04 16:34



Не спекулирай с разликата между общочовешко и национално.


Говоря за инерцията на единомислието. Ако не си като другите...те дамгосват и тогава всичко става проблем.

От това като правило се оплакват инвалиди, както и хора с увреждания, защото те са класическия пример за различние. НО има други и неформални различия....там нещата са още по-ужасни. Ако си например наркоман, е много вероятно да те зарежат някъде в абстиненция, вместо да ти окажат помощ...и прочие....схвана ли идеята?

Никой не може да ти забрани да си човек, но това тук не се толерира. Неписано правило: ако не приличаш на другите, ставаш прицел на негативни чувства....нещо като поговорката, на всеки, на който му стърчи главата, тя бива рязана.

Не искам да съм човек въпреки неблагоприятните обстоятелства, а защото смятам, че така е редно, но не искам да ме гледат като изкопаемо заради това. Надявам се, че сега пообясних нещо....така ми дойдоха думите на прима виста.

Не ми излизай с приказки за силата и слабостта. Тия клишета са ми до болка познати. Никак не ми харесва някой да ми навира в очите нещо наготово. Ако ми даваш съвети, поне гледай да не са изтъркани.



Тема Re: Чета те и ти се чудя, наистина!нови [re: Pokcaн]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано25.11.04 19:53



Това за Тома неверниците, както и за склонните към лъжи и изопачения.





Тема Re: Чета те и ти се чудя, наистина!нови [re: Roxana]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано25.11.04 20:19



Що се отнася до "склонните към лъжи и изопачения", ще ти кажа и аз как се съотнасяш ти към тази група. Ти не си склонна към лъжи и изопачения, но постоянно лъжеш и изопачаваш без да се усещаш. Не си критична към себе си и си прекалено критична и недоверчива към всяко чуждо мнение. Наскоро накара Пепо да брои колко обиди и нецензурни думи се били изсипали. А ти брои ли ги? Да не би да обърка клубовете? Обвиняваш неопределено, че имало "Тома Неверници", а ти най-малко вярваш на това, което ти се казва. Задаваш въпроси, хората ти отговарят, а ти започваш да оспорваш това, което ти отговарят. Подскачаш, подскачаш, па после започнеш да се изкарваш, че с в добро настроение и нищо ти няма. Такъв класически случай на хистерия скоро не ми беше попадал.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 25.11.04 20:20.



Тема Re: Чета те и ти се чудя, наистина!нови [re: Eдин]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано25.11.04 22:03



Казало куцо на сакато.


Е, ако ти е кеф да си играеш игрички....и аз се забавлявам от това.....но теб те видях поне 15 пъти да смениш амплоато....може би това е един от начините да се отървеш от онова, в което сега обвиняваш мен?

Не ти ли идва наум,, че тук нищо не е точно такова, каквото е в реалността?

Аз понеже си го напомням доста често.

Не си много убедителен точно в това. И ти си в момент на затишие. Съвсем доскоро и ти беше на кладата...дали пък не се изразходваш някъде другаде?


Не се залъгвай, че моментните белези ти правят пъзела. Може да съм ритнала с крак парченцата...а може да съм ги пренаредила. А може би нещо друго....малка импресия надвечер преди спокоен сън.



Тома Неверниците беше за една особа, която съвсем скоро е написала нецензурни думи и е сложила линк към тази тема. Дали да предположа, че си егоцентрик? Дори ще съм права.....все повече ми ставаш симпатичен, защото това, което показваш, не е онова, което си.

Ама за това е нужно време, а някои хора дават кардинални преценки веднага и безапелационно.

Направих си труда да те наблюдавам....нищо повече. По някакъв идиотски начин си приличаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.