Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: PRN]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано22.11.04 13:33



Да, но не е ли интересно да се узнае? Защо не? Само задължителни неща ли трябва да се правят в живота?

Може пък да е интересно на всички...и да, знам, че детето се интересува повече от родителите си, но това е в ситуацията, в която тези родители са в състояние да му дадат основните необходимости.

Ако държиш гладно и жадно детето си, и без училище и дрехи, тогава то самото ще реагира.....говорим за нормална ситуация, и как изглежда това в различните страни.....разбира се, че е относително, но е хубаво да се чуе от първа ръка, а не от слухове и някакви предположения....

Едва ли някой тук ще излъже, а това е интересна тема, и то за много хора.



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: Scott]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 13:37



Не ти го гледа държавата, то е за сметка на високите данъци, които всеки плаща. Ако нямаш деца, пиеш една студена вода и издършаш чуждите. Такава е социалната система.



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: lvayloNL]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано22.11.04 13:38



Да, има логика и така да се постави въпроса. Понеже в къщи аз плащам сметките и съм си играла и съм се занимавала да смятам и пресмятам как е така, а как е иначе, затова горе долу мога да ти направя и двете разбивки. Предполагам, че много съпрузи не могат да кажат точно колко се харчи за това и онова, но все биха знаели поне порядъка.

Какво означава, че детската градина е безплатна? Че държавата плаща разходите, защото такива със сигурност има, или това се удържа по други начини и пътища?

Хм, да не излезе, че социализма избяга оттук, за да иде другаде?



Тема Re: ахааанови [re: aз]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано22.11.04 13:44



Какво значи 1100-1400 на месец за детска градина? Това в евро ли е? Къде?



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: lvayloNL]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано22.11.04 13:46



А колко са разходите на едно семейство и с колко деца?
Ето, сега задавам въпроса, както ти харесва.



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: Roxana]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано22.11.04 13:47



Изчетох всичко до тук и останах с впечатление,че си задаваш въпроси и сама си отговаряш на тях,но не можах да разбера точно темата.Говорим за разходите по едно дете или разходите по принцип за едно семейство,защото ти изключително на дълго и на широко изброяваш нуждите на цялото домакинство,предписвайки ги на детето и човек остава с впечатление,че си доста ядосана от факта че всичко е скъпо и не си доволна от стандарта си на живот,за което някой трябва да е виновен...в случая някое "същество" както се изрази ти самата.Искаш да знаеш точни цифри и изисления за другите,така както ги правиш за себе си...въпреки,че според твоите изчисления никой не може да се оправи,хората живеят в глад и мизерия и спасение няма.А не е така...не всичко е така както ти го виждаш и описваш.При всеки е строго индивидуално.Всеки си живее според възможностите и сам си преценява от какво може и от какво не може да се лиши.Наистина,да се гледа дете не е лесно,нито пък евтино-никой не спори по тази тема,но хората поели тази отговорност осъзнават фактите,преценяват и намират решение.Затова казвам,че при всеки е различно-зависи от много неща!!!
Ето ти моето мнение и моите изчисения.Аз живея в Холандия,но отскоро и все още не съм в крак с истинския ритъм на живот и проблемите на хората...но ето,че съм бременна и въпроса ти вълнува и мен.В България ходех на лекар веднъж месечно,но имах осигуровки,така че плащах само изследвания/2 лв. такса/,лекарства и витамини,за което съм похарчила не повече от 50 лв.
Тук плащам 100 евро месечно застраховка-осигуровка,която ми поема разноските по лечения и болници,лекарствата,изследвания...и аз плащам допълнително само за екстри.Когато се роди бебето минава на моята застраховка.
Набавили сме всичко необходимо-обзаведохме детска стая,купихме играчки и дрехи,както и другите необходими неща за едно бебе-биберони,шишета,памперси,козметика и т.н. Много от приятелите ни помагаха,всеки даде по нещо,така че доста пари се спестиха.Цените са същите като в България само че в евро,разликата е в заплатите.Не съм забелязала хората да живеят на изплащане,може би само за жилищата защото са много скъпи.Ние не изплащаме нищо,само мъжът ми работи,взима средна заплата и се оправяме-не сме лишени от нищо.Преценили сме,че ще можем да гледаме дете без да лишаваме себе си и него от всичко необходимо.
Тук не е по различно,понякога хората се заблуждават от лъскавия външен вид.Купуват се мебели,коли и техника втора употреба.Детските градини,бавачките и образванието също са много скъпи-повечето майки си гледат сами децата.За друго не се сещам,но ако те интересува-питай...
Мисля,че по подробна информация за това което те интересува можеш да получиш също и в клуб "Бъдещи и настоящи майки"-там има много,които живеят в чужбина,и такива с по 2-3 деца и ще ти кажат как се оправят и какво им струва !!!


Редактирано от mimi23 на 22.11.04 13:57.



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: Roxana]  
Авторnabludatel (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 13:52



Glei sq glupawa jeno. Infoto deto iska6 ne te gree, 6toto e otneseno kym dohodite w konkretnata dyrvawa. Wsi4ki socialni pridobiwki sa za smetka na danyci kwito ne si synuwala.Ne prawq takiwa tynki smetki, az sym roditel ne s4etowoditel. Izdryjkata e spored djoba - ima eko hrani i obiknoweni, markowi dre6ki i parcalki. Ti wmesto da prawi6 smetka na horata, smetni kolko 4asa wisi6 w klubowete. Na kojto ne mu stigat parite, raboti izwynredno, taka e pri nas. Sramno e da nqma6, ne da raboti6.Edin ofis da 4isti6 we4er 6te si pomogne6. Are, basta



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: kvinde]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 13:59



Съжалявам, че нямаш чувство за хумор. А като не си доволен/а/ от социалната система, смени държавата.



Тема Re: Ще ми се да узная..... [re: Roxana]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано22.11.04 14:07



А аз какво казах?

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Ще ми се да узная..... [re: Scott]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 14:14



Kой ти говори за недоволство, човече? Недоволните си стоят в България. Уточних, че държавата ни ти дава нищо даром, освен ако си в неравностойно положение. И пак е за сметка на данъците. В постинга ти нямаше хумор, просто не си го обмислил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.