Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: пeпo]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано23.11.04 12:18



Не знам защо си мислиш, че тук не е платено. Уж е държавно и безплатно, но издръжката на ученик е много по-скъпа от ония времена преди преврата. Още не съм стигнала дотам, но сега градината на сина ми е точно 1 (една) минимална работа заплата.

В това се включват консумативи (това са тетрадки, химикали, флумастри, ей такива....), санитарни материали - тоалетна хартия, белина, препарати.....прах за пране...за да им перат чаршафките.....таксата е 45лв......уроците са по английски и немски, рисуване и изобразително изкуство, футбол и карате.....дано съм си спомнила всичко.

Трябва да питам някоя колежка за ученици, но тук вече не може да имаш висше, ако не плащаш. Стига се до абсурдните ситуации дипломите да се купуват. Тоест всичко се продава....бедните ако изобщо се докопат, трябва да минат през иглени уши, за да се класират за нещо. Останалите просто плащат и влизат.

Мисля, че дори редовните студенти плащат такси вече, за самото записване всяка година и за други неща. Трябва да проверя все пак, да не излъжа без да искам.


Много интересно.....разказвай още. На мен поне ми е интересно.

Защото го съпоставям с лични впечатления сигурно.



Тема Re: Безнови [re: aз]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано23.11.04 14:36



Абе аз субсидия за детска градина не съм ползвал, но за наем съм ползвал и съм си бил все чужденец. Ти онуй дето го пише на картичката отзад се опитваш много свободно да го интерпретираш.

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?

Редактирано от Eдин на 23.11.04 15:52.



Тема платено училище след навършване на 16 годининови [re: пeпo]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 15:00



Това с плащането на последните години от обучението е разумен начин да се стимулира трудова заетост в "ранна" възраст. В крайна сметка на 16 години един млад човек може да се хване на почасова работа и да заработи поне за джобните си, а не да се моли на родителите си за някой лев/евро
А има хора, на които изобщо не им трябва да бъдат тормозени да учат високите нива на математиката или литература и др. Доколкото могат да станат професионалисти /мазачи, водопроводчици, строители и др./, да бъдат полезни на себе си и на обществото, и с доходите си да издържат себе си и семействата си.



Тема Re: платено училище след навършване на 16 годининови [re: MM]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано23.11.04 21:08



Не знам каква е политиката, но за мен е най-разумно един млад човек в тия години да си гледа ученето, и да попива колкото се може повече. Това е възрастта, в кято действително можеш да научиш страшно много, защото после винаги има какво да пречи и да те отнема, а в тя възраст разполагаш изцяло със себе си. Отделно е факта, че тогава ссе учи най-пълноценно и най-добре, най-лесно и най-приятно.

Човек, който хване на 16 или 18 занаят, после трудно се пречупва пак за учение.....когато опиташ вкуса на живота, книгите ти се виждат блудкави...или поне повечето......изхвърли художествената л=ра, а тя е важна за фрмиране на ценностна система и характер...изхвърли розови романчета и комикси.....анимации, компютърни игри и прочие пълнеж.....онова същественото, което остава, е почти невидимо за очите....и всъщност реално ти пълни сърцето....ако ти е останало сърце де.


Ето затова УМАЖАВАМ търсачите на усещания

Усещането, че живота минава през теб, не може да го получиш, преди да си минал през сериозните и дебели книги.



Тема Re: На пепонови [re: Roxana]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано23.11.04 22:27



Като ще се цитираме и оспорваме-давай...стана ми интересно.По принцип не задълбавам в темите ама на теб няма как да не ти отговори човек,защото доста предизвикваш...
Как пък всички разбраха, но не тя? Да беше попитала...щом нещо не е рзбрала?
Ами те доста хора се почудиха какво в крайна сметка те интересува и целиш,явно не само на мен не ми е ясно.Пък и ти ни заля с толкова много информация и отрицателни емоции,че ни дойде в повечко и дадохме "заето"
Наистина,да се гледа дете не е лесно,нито пък евтино-никой не спори по тази тема,но хората поели тази отговорност осъзнават фактите,преценяват и намират решение.
(Че кой твърди нещо друго?)

Ами ти самата...през цялото време твърдиш,че е невъзможно,защитаваш се с примери за цените на всичко и се очудваш ако някй каже,че се оправя.
а тя е "нова мама"???
С това какво искаш да кажеш...че и идея си нямам за нещата от живота,как се изкарват пари,и как се гледа дете !!!
Далеч бъди от тези мисли...не си единствената изпитала на гърба си трудностите на живота,или поне не си го споменала.Въпреки.че четейки те се чудя как живееш с толкова разходи,каквито описваш и как ли се изкарават такива големи пари за покриването им ?!
Да, така е....там , където живееш, виждала ли си просещи деца?.....хора по уличните кофи? Мизерия....човек дели коричка хляб с куче?
Ти защо не роди детето си тук? Тук защо не намери татко за детето си? Риторични въпроси......нали тук е по-лесно? Но не аз сравнявам....ти си направила на дело сравнението, като просто си отишла там, където е по-добре за теб....това е най-доброто доказателство....защото никой не стои доброволно на по-лошото

Какви са тия глупости?!Ами дай да говорим тогава за държавите в бедствено положние.Аз и в България се оправях,беше ми добре,не се оплаквах.Не съм търсила,не съм намирала-просто съдба,така се случи,но да не мислиш е тука е много лесно...такова нещо няма никаде.Какво значение има къде живееш?Важното е да намираш начин където и да си...
А не е така...не всичко е така както ти го виждаш и описваш.
(Вероятно...и затова повдигнах темата)

И аз затова ти отговорих или поне се опитах,но ти чуждо мнение не приемаш,само изказваш своето и очакваш съгласие...
Мое мнение е, а май и на доста други, че точно форумите за емигранти са безкрайно нетолерантни и може би най-нецензурните тук.

Из която и тема да се разходиш...понякога вулгаризмите, нетолерантното отношение и гадостите са преливащи.....После аз съм била виновна, че имам неприятно впечатления и съм настроена.....ами как, като не може да отвориш тема, в която някой някого да не псува? О, аз имам и други впечатления.....от реалността...не само от форуми...


Ами "никой не седи насила на лошото"
Нали така ми беше казала,щом не ти харесва и срещаш отрицателно отношение,псувни и имаш неприятно впечатление просто или го приемаш или спираш да посещаваш-средно положение няма,не можеш да промениш никого и нищо.
А ето тоя Роксан, който седи под тебе, и заради номера на подобни "същества" се регистрирах.....някой Роксан пишеше такива, ТАКИВА ГАДОСТИ от мое име......иди в клуб попържни....за да схванеш за какво иде дума....изобилие от простаци, които желаят да си намерят популярна и интересна забивка....искаш ли да ти спретна същия номер, за да схванеш за какво иде реч?

Да почна да те следя, иронизирам, клеветя, подставям, наричам, псувам, и прочие?
Жена не може да се държи така...това е извън емоционалните възможности на нормална жена.
Най-малкото ми е трудно да повярвам...а и иди питай модератора на мъжкия клуб кой пишеше вместо мен пак гадости....просто се поитересувай колко съм копирана, дъвкана и плюта.....дано малко ти светне защо съм наострена срещу нетолерантност

Ето за какво ставаше дума...но мисля,че прекаляваш.
Не вярвам да си му толкова интересна,че да се занимава изключително и само с теб.От мое име никой не пише !!!И аз посещавам доста клубве ама не ходя на работа,а ти работиш и извънредно,и големи разходи покриваш...Как жонглираш с толкова топки-направо се чудя.Сподели...
Не питай само ние как се оправяме и какво ни струва,кажи ти как се оправяш?!



Тема Re: На пепонови [re: mimi23]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано23.11.04 22:50



Ти си единствената, която дава заето.

Съветвам те пак да изчетеш всичко отново, сутрин, на гладно, след силно кафе.

Дано разбереш онова, което досега все ти убягва.

Ако не ти изнася, не чети...то не е задължително...тия форуми както вече си забелязала, са нецензурни, ...не ходи в гората, ако те е страх.....



Тема Re: На Roxanaнови [re: Roxana]  
АвторRoxan (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 09:20



Ама и ти като почнеш да халюцинираш край няма-А ето тоя Роксан, който седи под тебе, и заради номера на подобни "същества" се регистрирах.....някой Роксан пишеше такива, ТАКИВА ГАДОСТИ от мое име
Не пиша вместо теб, ЦИТИРАМ ТЕ!!!, и ако не ти се харесва каквото цитирам не го пиши!!!
Уважавам индивидуалистите но ако всички ти казват едно и също нещо относно твойте постинги замисли се защо. Не може да бъде че всички във всичките клубове (които аз съм чел) всички ти казват след 2-3 твои постинга че нещо не е наред в...твойте реакции(не искам да пиша в теб за да не кажеш че те обиждам и т.н.)
Успокой се, провери какви ти пишеш и какво другите ти пишат и прецени за какво става дума. И най главното- бъди по толерантна към чуждите мнения - казвали сме ти го много пъти, послушай ни, не може всички да грешим спрямо теб.



Тема Ненови [re: Eдин]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 11:00



че не ти вярвам, просто коментирам, че навсякъде примерът с публик миделен е "илюстриран" с тази субсидия... Нали знаеш - има и така и инак... ама гледай да не се натъкнат нейде в машините си на това ползване...



Тема Да,нови [re: Roxana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 11:13



ама така се мисли в България - в много ЕС държави - не.



Тема Re: Да,нови [re: aз]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано24.11.04 15:36



Но в много други държави пък има начини и средства да се живее по друг начин, а тук това не е възможно.

Тоест ако имаш алтернатива, тогава не е проблем, а тук след като минеш определена възраст, е по-скоро изключение да я имаш алтернативата......да, за толерантност говорим и за алтернативи.
Може да умираш от жлание да учиш или нещо друго на 60 години например тук, друг е въпроса, че няма да ти бъде позволено. Факта че изобщо правиш нещо различно, вече те прави аутсайдер.

Погледни някои от репликите......ТОТАЛНА нетолерантност към различието под каквато и да е форма!

Това е само в тази тема, и тук и виртуално. В живота е драстично повече.


Ако на тия отгоре им попадне някой луд Ван Гог, те ще го разкъсат.......виж ги колко са настървени с единствения аргумент за стадното овчедушие.....или си като стадото, или никой не те ще.......в момента не можеш да чуеш саркастичния ми смях......ПО ТОВА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕШ.....по делата им.......


Достатъчно е да имаш каквото и да е различно мнение или собствено мислене, и си влязъл в рецепторите на стадните инстинкти. Не че те не са дорби....но еволюцията се осъществява с малки и успешни промени, генни модификации и експерименти.

Благодарение на един малък и неперспективен маймунски клон се е пръкнало и онова човешко подобие по-отгоре, което ме убеждава, че ако не подскачам по команда като нея от клон на клон, то нещо си ме чакало.....да де, точно в dir-a и точно от....да спестя останалото, а?

Тя ще се обиди...милата....тя не е свикнала на различия......


Да, като няма хляб, яжте пасти......и гилотинирали различно мислещата....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.