Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: kvinde]  
Автор;acлkд (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 14:31



Kой ти говори за недоволство, човече? Недоволните си стоят в България. Уточних, че държавата ни ти дава нищо даром, освен ако си в неравностойно положение. И пак е за сметка на данъците. В постинга ти нямаше хумор, просто не си го обмислил.



тъпо човече,тъпо...



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: ;acлkд]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 14:47



До кога ще си демострираш тъпотията? Днес ми е free по изключение, а ти и новата държава ли се научи да мамиш по български? Не се очудвам тогава, че ''държавата ти храни едното дете". Андрешковци са плъзнали, ще развалят ЕС



Тема Re: ?!нови [re: kvinde]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 15:10



Всеки съди за другите по собствения си аршин.



Тема Re: Ще ми се да узная.....нови [re: Roxana]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 15:18



Roxana, без да се сърдиш, допускаш някалко капитални грешки ( в тази тема, в други теми те са други) които ще ти попречат да получиш отговор на въпроса си.
Първо: голямото и неизвестно нещо, наречено от някои ЧУЖБИНА, е доста нееднородно и нехомогенно. В този смисъл това, което е истина и отправна точка на едно място е абсолютно невярно на друго. Постулатите в САЩ са грешки и недоразумения в Нидерландия и обратното. В този смисъл въпроса ти или няма отговор или отговора би заемал множество томове книги. Като се има предвид че очакваното възнаграждение от твоя страна ще бъде така или иначе ругатня, пращане на майната си или подобно, не вярвам някой да се наеме.
Второ: в т.нар. "социални държави" правилата са различни за различните хора, категоризирани примерно по националност, но основно по доход. Повечето държави от Зап. Европа извършват значителни преразпределения чрез бюджетите си от вида "от имащия ще вземем, на нямащия ще дадем". Така примерно от краткия постинг на "аз" за 1000 и кусур еврота детска градина, веднага мога да си направя извода че просто заплатата му е доста голяма, или пък че детето на IvayloNL на 6 год. най-вероятно ходи на училище (пеят песни и лепят лепенки). Такива са цените наистина за детските градини достигат до 1400 евро месечно при много високи доходи. При по ниските доходи получаваш подпомагане от първо работодател, после бюджет и т.н. Ако в момента си притеснена материално, може би такъв принцип би галел ухото ти, но в дългосрочен план не е ясно дали е много перспективен, защото подтиска и разгонва амбициозните, работливите, работохолиците, а е благоприятен за инвалидите, болните, социално слабите, неможещите и т.н. Опасенията са че с течение на годините първите ще намерят начин да се измъкнат а вторите ще се концентрират.
Все пак и да кажа нещо, в NL децата ходят на детска градина до 4.5 год възраст, след това почва основното училище, което е задължително и безплатно. Детските градини са скъпи, 1000 - 1400 евра прибират за дете. Друг е въпроса от кого точно ги прибират. Разпространено и прието е мнението че ако и двамата родители работят, заплатата на майката горе долу ще покрива разходите по детската градина и евентуално едночасово допълнително оставане. Ако единия родител не работи пък, доходите падат и се включва подпомагането за таксите. Детските градини не са нищо особено, по скоро са отвратителни, даже напоследък имаше няколко случая на деца починали от задушаване при притискане в креватчетата, в следствие на това, че креватите били технически неизправни.



Тема На пепонови [re: пeпo]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано22.11.04 16:30



Ето най-сетне нещо адекватно!
Та аз не питам толкова за себе си, макар и за себе си. Просто знам, че на всеки щеше да е интересно да научи нещо любопитно или ново! Зададох темата целенасочено, защото може много да се разхождаш по клубовете, но едва ли ще откриеш кой знае какво споделено точно за гледане на деца, подробности, проблеми и цени. И да откриеш нещо, то ще е откъслечно и по-скоро изпуснато мимоходом.

Това, което забелязвам като социално поведение между българите е, че винаги се ядат и критикуват. Там, където няма разделение между българи и емигранти или по друг показател, има други разделения...да ги пита тия хора къф им е кефа да се делят, сливат на групички, разделят, сърдят, отсърдват.....и основно с интриги да се занимават. От първия път, в който се излъгах тук да попитам нещо преди около 2 месеца, виждам как ако не е едното, е другото. Мислех, че ето, най-сетне нещо, което би било интересно на всички...но не! Пак намерихте нещо за обиждане, нещо недогледано...еми естествено, че е относително, тук никой не е малоумен...но можеше всеки да разкаже по нещо, да сподели по нещо....сигурна съм, че щеше да е полезно и забавно. По-горе една дама предположи, че съм недоволствала....е и това не мога да го разбера, във вашите очи всеки в бг изглежда хронично болен от лошо настреоние. Аз пък не съм! Не се ли вижда? Имам излишък от енергия...и добро настроение! И тоооолкова се забавлявам тука.....още не мога да ви накарам да го схванете...аз не взимам тук нищо насериозно...и възможно ли е това?

Надявах се всеки да поразкаже нещо от опита си, да каже как си гледа децата, как се справя, какво му е помогнало...именно, че в големия свят нещата са нееднородни. В този смисъл е обяснимо желанието да научиш как е другаде. Така да се каже, защо да се затварям само в собствения си свят и държава? Нима е хубаво да живееш със затворени очи?
Сигурна съм, че нямате нищо против това.
Очакваното възнаграждение от моя страна е ругатня, когато някой безпричинно вади ножа, а вие от опит знаете колко враждебни могат да бъдат хората...и особено тук, в бг. Пак си помислете.....погледнете нагоре собствените си реакции. Специално теб, Пепо, те моля да преброиш на тази тема колко обиди и нецензурни думи се изсипаха. Много сте снизходителни към себе си....а към мен прекалено критични. Та замислете се де!



Поздрави....и лека седмица.



Тема Мданови [re: Roxana]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано22.11.04 16:57



Значи пепо е прав, детето ми ходи на училище по тукашните стандарти. Детска градина по българските. Безплатно е, тоест държавата плаща.
Питаш ме за разходите на цялото семейство. Това са квартира - 610, застраховки - 100, ток,газ,вода - 160,кабелна - 13, интернет - 28, телефон - около 30, данък кола - 30, застраховка кола - 60, храна около 300. Май е това. За друго не се сещам. Значи общо разходите са към 1300 някъде. Или по 430 на човек ако можем така да го смятаме. Е, вярно, че аз ям повече от сина ми. Но пък той гледа повече телевизия, та се компенсира.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: ахааанови [re: Roxana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 18:16



аха
Хол.



Тема Re: На пепонови [re: Roxana]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 19:12



попрегледах темата, не забелязвам много, или дори изобщо ругатни. Виж ако е нещо на маймуница, тия не ги чета, така че не знам. Засега даже и ти се държиш прилично. Виж, за мен не е нещо ново наричането с епитети из форумите, учудващото е когато някой условно казано те нарича идиот а после ти иска мнението или въобще реагира.
Добре, да приемем че аз водя с критиките, обещавам следващите 2 пъти да не реагирам или да си премълча. Така ще се изравним.



Тема Re: тоооолкова се забавлявам тука. OБАЧЕЕЕЕ....нови [re: Roxana]  
АвторRoxan (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 19:31



само ако някой не се съгласи с теб и ти каже че допускаш някалко капитални грешки ( в тази тема, в други теми те са други) които ще ти попречат да получиш отговор на въпроса си.(Пепо), или че Изчетох всичко до тук и останах с впечатление,че си задаваш въпроси и сама си отговаряш на тях(Мими 23), ясно е че очакваното възнаграждение от твоя страна ще бъде така или иначе ругатня, пращане на майната си или подобно (Пепо)
Ако ти сама събереш всичките суми коити ти спомена в твоя поатинг за разноските по дете в Бг, сумата е около една заплата в Европа, или десетина български заплати - дали не грешиш някъде?
И що за въпрос е това- колко струва издръжката на дете в страната, в която живеете? Във всяка държава заплатите са различни, държавата/общината подпомага/субсидира различно разноските по децата (детски градини/училища и т.н.) В Скандинавия помощта е по масивна, в щатите почти я няма, но и заплатите/доходите и данъците върху тях са различни...дори да ти дадат точни цифри в една монета трудно е да ги сравняваш
Мразя да обобщавам, но тук ще направя изключение - в стабилните държави на т.н. гнил запад е по лесно да отглеждаш деца отколкото в днешна България, и го разбери както изкаш.



Тема Re: На пепо [re: пeпo]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано22.11.04 20:03



Един:
Ти пак си под въздействие май. Чети по-внимателно и на трезва глава.
nabludatel (Нерегистриран):
i ako razbere6, kwo?

PRN (ваш приятел):
Това трябвало,онова трябвало... дрън-дрън.
mimi23 (nova mama):
Изчетох всичко до тук и останах с впечатление,че си задаваш въпроси и сама си отговаряш на тях,но не можах да разбера точно темата.
(Как пък всички разбраха, но не тя? Да беше попитала...щом нещо не е рзбрала?)

човек остава с впечатление,че си доста ядосана от факта че всичко е скъпо и не си доволна от стандарта си на живот,за което някой трябва да е виновен...в случая някое "същество" както се изрази ти самата.
(предположения за моите чувства и вменяване на вина по подозрение....и отношение отвисоко, защото съм била задала въпрос, който мен ме замисля, но за нея е решен...а тя е "нова мама"???)
Наистина,да се гледа дете не е лесно,нито пък евтино-никой не спори по тази тема,но хората поели тази отговорност осъзнават фактите,преценяват и намират решение.
(Че кой твърди нещо друго?)
Искаш да знаеш точни цифри и изисления за другите,така както ги правиш за себе си...въпреки,че според твоите изчисления никой не може да се оправи,хората живеят в глад и мизерия и спасение няма.

(Да, така е....там , където живееш, виждала ли си просещи деца?.....хора по уличните кофи? Мизерия....човек дели коричка хляб с куче?
Ти защо не роди детето си тук? Тук защо не намери татко за детето си? Риторични въпроси......нали тук е по-лесно? Но не аз сравнявам....ти си направила на дело сравнението, като просто си отишла там, където е по-добре за теб....това е най-доброто доказателство....защото никой не стои доброволно на по-лошото)

А не е така...не всичко е така както ти го виждаш и описваш.
(Вероятно...и затова повдигнах темата)

nabludatel (Нерегистриран):
Glei sq glupawa jeno.

Na kojto ne mu stigat parite, raboti izwynredno, taka e pri nas. Sramno e da nqma6, ne da raboti6.Edin ofis da 4isti6 we4er 6te si pomogne6. Are, basta

(Да, работя извънредно. Иначе ще стоим гладни...)




Е, това само за да съм конкретна.


Мое мнение е, а май и на доста други, че точно форумите за емигранти са безкрайно нетолерантни и може би най-нецензурните тук.

Факт!

Из която и тема да се разходиш...понякога вулгаризмите, нетолерантното отношение и гадостите са преливащи....

После аз съм била виновна, че имам неприятно впечатления и съм настроена.....ами как, като не може да отвориш тема, в която някой някого да не псува? О, аз имам и други впечатления.....от реалността...не само от форуми...

А ето тоя Роксан, който седи под тебе, и заради номера на подобни "същества" се регистрирах.....някой Роксан пишеше такива, ТАКИВА ГАДОСТИ от мое име......иди в клуб попържни....за да схванеш за какво иде дума....изобилие от простаци, които желаят да си намерят популярна и интересна забивка....искаш ли да ти спретна същия номер, за да схванеш за какво иде реч?

Да почна да те следя, иронизирам, клеветя, подставям, наричам, псувам, и прочие?


Показателно:
той е Роксан.

Жена не може да се държи така...това е извън емоционалните възможности на нормална жена.
Най-малкото ми е трудно да повярвам...а и иди питай модератора на мъжкия клуб кой пишеше вместо мен пак гадости....просто се поитересувай колко съм копирана, дъвкана и плюта.....дано малко ти светне защо съм наострена срещу нетолерантност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.