Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 22.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: qumen]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.06.12 16:56



един пример за ТМ 630/20/0,4; намотка АВ 6,68 ОМ; намотка аb 0.0025 OM.

Много ми се иска да видя някой знаещ закона на Ом като Холдън ( понеже аз според него не съм чувал за закона на Ом) , да достигне до този резултат с изчисления ползвайки формулата на Ом.

Редактирано от DTMF на 09.06.12 17:20.



Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: DTMF]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано09.06.12 16:57



Не така бе хора, тука никой не влиза за да се заяжда ако можем да си помогнем и да научим нещо ново добре дошло.

Няма тъпи въпроси има ....................................
Никой не се е родил научен нали?

Редактирано от Timo на 09.06.12 17:01.



Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: Timo]  
Автор qumen (новак)
Публикувано09.06.12 18:19



В едно писмо до свой приятел Бенджамин Франклин пише: „ Тъй като настъпват горещини, когато електрическите опити доставят по малко удоволствие, ние смятаме да приключим с тях за този сезон и да завършим всичко с един весел пикник”. Сетих се за думите на господн Франклин, защото бях забравил да кажа, че измереното съпротивление се привежда към 75 С. Иначе формулата е


r = Pk / (3 * I2 * I2) = 7766 W / (3 * 909 A * 909 A) = 0.0031 OM

бях написал 0,0025 ОМ защото го вземах от паспорта на трансформатора, което всеки може да направи.
1 доп. редакция: сложих знаменателя в скоби за тези които искат да проверят формулата и за други трансформатори
2 доп. редакция: Рк е загуби на късо съединение в трансформатора, а I2 е токът на вторичната намотка на трансформатора.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от qumen на 09.06.12 18:22.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от qumen на 09.06.12 18:25.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от qumen на 09.06.12 18:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от qumen на 09.06.12 19:27.



Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: DTMF]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано12.06.12 01:39



С масовите уреди измерване омическо съпротивление на индуктивности е с голяма грешка.А и често се повреждат от пренапрежение.
След 2-3 дни ще пусна тема за прост уред с разрешение милиом и точност 1-2 %.В "Електроника",тема "Инженерна гега

"



Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: Totopet]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано12.06.12 06:29



Моя е на Гьорц.М2008.Автоматично избиране на обхвата,и доста екстри.Но на трафомашина се мери с мост.Съпротивленията са много малки,а индуктивността е доста голяма.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: DTMF]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.06.12 17:13



Нека да не се заяждаме.Уважавам Ви и съм научил доста неща от Вас.Нека да бъдем толерантни и да си помагаме.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: DTMF]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.06.12 17:29



Е и?
Някакви желания.Имам в къщи техника за един сервиз.И не съм дървен философ.От 16 годишна възраст ремонтирам телевизори и всякаква електронна техника.Само мултимера ми е над 1000 лв.И образование си имам.Завършено в глад и мизерия.
Иначе Ви уважавам ,както не веднъж съм казвал.
Но нека да бъдем толерантни.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: DTMF]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано23.06.12 16:35



Съжалявам ,но биографията ми не е на дървен философ.Последно преди да се пенсионирам бях шеф на район подстанции в столично електроразпределение.Ако разбирате какво означава това.
Завършил съм ВМЕИ София,ако Ви интересува.
И пак повтарям : нека да не се нападаме ,а да си помагаме във форумите.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: Xoлдън]  
Автор LZ5PL (непознат )
Публикувано30.06.12 11:58



Последно преди да се пенсионирам бях шеф на район подстанции в столично електроразпределение.Ако разбирате какво означава това.
====================
Би трябвало да означава - Сеича.





Тема Re: Активно съпротивление на трафомашина?нови [re: DTMF]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.07.12 12:18



Абсурд.Да си припомним закона на ОМ. U=R x I.При 100 ома и ток 1650 А какво се получава?165000 V


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.