Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 30.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема [b]транскрипция[/b] - . . .нови [re: Xoлдън]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 21:40



'В генетиката и биологията с термина транскрипция се означава процес на презаписване на молекули на ДНК в молекули на РНК с помощта на ензима РНК-полимераза ...
'



Тема Re: Изчетох темата . . .нови [re: Timo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 21:44



Мдаааа, мисля, че целият форум ще се превърне в едно друго 'лайно', което ще ми харесва далеч по-малко от това, че някой спорадично се изсира във вентилатора.



Тема Re: [b]транскрипция[/b] - . . .нови [re: Eмo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано04.02.08 22:05



Започна се със спаменето!
Първо попадение в Гугъла.
Оправяйте се !
Аз в тоя клуб съвети не търся.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема 'Ич не си прав, . . .нови [re: value]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 22:15



БДС клавиатурната подредба е разработена през 1978 като е съобразена зависимостта между честотата на срещане на всяка буква в българския език и тази между гласни и съгласни, както и анатомията на човешката ръка. Така се постига скорост на писане около три пъти по-висока от тази при коя да е друга клавиатурна подредба и обяснява факта, че българските машинописки са едни от най-бързите в света, скоростта им на 'писание' е почти равна на скоростта на свободната реч.

При QWERTY - клавиатурата подредба, която е създадена около 1870 (може и би малко преди това, трябва да погледна точно кога) основното в избора на подредба на бъквите е да не се преплитат 'чукчетата' на пишещата машина.

Сам можеш да си отговориш, коя клавиатурна подредба е по-съвременна, по-развита, по-адекватна и по-съвършена, особено, ако отчетеш и факта, че проблема с преплитането на 'чукчетата' отдавна е решен.

п.п. За мое голямо съжаление самият аз не владея БДС клавиатурната подредба, това отдавна не е занаят, това е качество.



Тема Стига бе, . . .нови [re: Xoлдън]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 22:18



къде е чувството за хумор!?!



Тема Даааа,нови [re: Eмo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 22:24



QWERTY - 1868 от мистър Шолс, така пише в уики, малко ме е срам, но аз от време на време чета там.



Тема Re: Стига бе, . . .нови [re: Eмo]  
Автор value (unknown)
Публикувано04.02.08 22:39



Ако сега реша и пусна примерно двайсет теми с нерегистрирани никове и така затлача първата страница на клуба, какво правим?
Не че с регистрирани никове не може да се направи ама е далеч по-трудоемко.
Както вече разбрахме и няма кой да закачи важните теми, за да са по удобни за всички.
Точно ти ще си един от хората примерно, който ще определи правилата по-които ще се модерира клуба.
Модератора не е щеф нито на теб нито на когото и да било.
Модератора е доброволец, който е съгласен да жертва голяма част от времето си да чете глупостите на всички и евентуално да ги трие или заключва теми, както е регламентирано в правилата свободно гласувани в клуба.
Естествено, че модерирането не се изразява само с тези две неща.
Може да си кара клуба както си е карал и до сега без модератор но определено мисля, че ще е плюс за клуба да има модератор.
Определено ще допренесе клуба да стане по професионален и сериозен.



Тема Мисля, че грешиш . . .нови [re: value]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 22:57



много дълбоко в идеята си за модериране на клуб 'Енергетика'.

Велю, честно казано, не разбирам въобще този твой порив за модериране на клуба, чрез въвеждане на 'правила', аз не виждам никакъв проблем, не е имало и най-вероятно няма да има в това, всеки смислен (или не чак толкова) въпрос да получи адекватен отговор.

'Професионален', 'сериозен', кому е нужно, ти не си ли професионалист в някаква област свързана с енергетиката?!?



Тема Re: Изчетох темата . . .нови [re: Eмo]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 23:01



Kazano kulturno nali? :)
Basi temite basi i otgovorite.
Az sam za ModeratoR


Obe6tavam kat go izberete da ne se vartja na sam i d



Тема Re: Мисля, че грешиш . . .нови [re: Eмo]  
Автор value (unknown)
Публикувано05.02.08 08:49



Това е мнението ми по темата, иначе и ти си прав по своему.


Така като гледам отговорите едва ли ще се стигне до избор на модератор, затова защитниците на идеята клуба да остане без модериране могат да си отдъхнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.