Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: amarilis]  
Автор Sann ()
Публикувано30.03.11 21:10



Затова е добре да видим какво правят тези, на които не им пука от табута и социални рамки. Това най-често са тийнейджърите. И някъде до 24-25 годишните.
Вярно е, че не всеки мисли свободно. С това не искам да споря, защото е повече от факт и е твърде логичен. Но никой не може да ограничи вътрешното ти аз от желанията, които изпитва. Ако искаш да си с мъж, ще го искаш и като ти го забранят. Ако искаш да си с жена, както сигурно всички тук ще потвърдят, ще бъдеш с жена. Но цялата идея е по-скоро до ограничаването на възможността да се развиеш така, че да поискаш да осъществиш заложените си бисексуални наклонности. Можем да гадаем и да се дъвчем в дира.
На мен бисексуалността ми изглежда най-естествената сексуална ориентация. На други пък точно тя е най-непонятната.



Тема много е относителнонови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано30.03.11 23:14



А допускала ли си случай на наранена лесбийка, силно разочарована от себеподобните? Защо да не потърси временно нежност от мъж?? Например най- добър приятел. За някои мъжките ласки са твърде съмнителна утеха, за други - предпочитана пред дрогата и спирта.

Бързата преценка за хората често подвежда, особено ако ти куца интуицията. От клошар/ка не би поискала близост, на първо място защото мирише, освен това ще я прецениш като деградирала. Вероятно е да си внушиш, че е крадлива. За секунди вадиш отрицателното мнение. Клошарка – значи те е гнус. Да спинкаш, даже да говориш с нея. И надали би си задала въпроса какво ли я е сполетяло, за да е на това дередже. Ако по едната невероятна случайност тялото й да ти изпраща еротични сигнали, ще си сляпа за тях, защото бързаш да я отпишеш като тежка мизерница и безнадежден случай. В случай, че спонтанно те прегърне разревана, сигурно ще повърнеш. Без да те познавам, констатирам пренебрежително отношение спрямо човек в нужда? Ти си знаеш.

Според мен не върви прибързано да преценяваш някого според моментните реакции. Може съвсем нищо да не значат за характера , особено ако се преструва.Създава се бледа и повърхностна представа, подлежаща на промени… само толкова. Едва с течение на времето картината се прояснява.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: много е относителнонови [re: amarilis]  
Автор Sann ()
Публикувано31.03.11 10:34



Не допускам случай на наранена лесбийка, влюбила се в мъж, защото е разочарована от жените. Както не допускам, че жената започва да се влюбва в жени след разочарование от мъжете. Връзка да, любов не.

Бързата преценка, особено ако не ти куца интуицията, е нещо съвсем нормално, което всеки прави. Но на много хора интуицията им куца. Техен проблем. Някъде написах, че впоследствие първоначалната преценка подлежи на промяна, като всичко в този свят. Не го ли прочете? Вярно, че са 5 страници мнения... Както и да е. Ще повторя тогава. Ако първоначално съм заинтересована, ще се постарая да развия отношенията си с този човек, приятелски или интимни. Ако не съм заинтересована, развитие на отношенията ни може да предизвика само другият, защото аз няма да се стремя към нищо с него. Но пак може. Просто аз ще го мисля по-малко. В друг пост обясних как човек, към който първоначално не съм заинтересована, може да ми стане приятел, а може и да ме свали. Но не, ти държиш на идеята, че отрязвам хората, ако в първата секунда не ме кефят. Еми не е така, опитай да разбереш какво е написано в поста, не какво ти се иска да е написано.

А ти много лесно смеси нещата - значи ако не искам интимност и приятелство от клошарка, то аз проявявам пренебрежение към човек в нужда. При това условие съм съгласна. И ще проявя същото пренебрежение (= нежелание за интимност и приятелство) към още много хора, които никак не са в нужда. Както към много хора ще проявя желание за интимност или за приятелство, независимо дали са в нужда или не. По други критерии избирам. Но психичното здраве и хигиената са сред тях, сори!

Държа на идеята, че всеки човек гради живота си такъв, какъвто го иска, и само от него зависи как ще си го направи. Старая се да помагам на хора, които и сами се борят да си помогнат. Защото наскоро научих по трудния начин, че да помагаш на някой, който чака наготово да му падне всичко, а междувременно само се оплаква, е безсмислено. Ти го буташ напред, той не само не помръдва, но и те дърпа назад. Иначе се оплаква колко му е зле там, където е, но нищичко не прави, за да промени нещата, отказва всички възможности, всичко му е черно и толкова.

Човек, който няма необходимите психични... да кажем отклонения (знам, че ще ме заядеш тук, но това е положението), не би позволил да остане до кофите и дори да е на път към тази съдба, би я предвидил и би спрял процеса. Ако имаш необходимото в главата, и на улицата да останеш с 5 лева в джоба, без жилище, без роднини, ще се справиш (реални случаи) и няма да се обърнеш към кофите. Но наистина, нормален (психически здрав) човек няма да се докара до това положение. А с психично болен няма как да създадеш приятелство, защото приятелството съдържа равнопоставеност. Ако няма равнопоставеност, то единият е болногледачка на другия. Но не приятел. И нищо не пречи да си добра към клошарите. Аз по дифолт съм добра към всички, защото обичам хората. Но приятелка и особено интимна партньорка ставам с много малко от тях.
Това не означава, че няма да помогна на човек, който не ми е приятел, но е в нужда, и аз съм в състояние да му помогна, и - много важно - от тази помощ ще има смисъл. Ще помогна, разбира се. И ще го направя от сърце, а не за да изглеждам добра в нечии очи. Но си запазвам правото да му откажа секс, както и споделяне на личния ми живот.

Преценката ми никак не е прибързана. Ако видя човек и не успея да преценя основни неща за него, то значи нещо не е наред в мен. Имам очи, имам мозък - работят, използвам ги. Напълно си права, че с течение на времето картината се прояснява. Но първоначалната пък не е блед аи повърхностна, а непълна. Непълна означава, че не съдържа всичко, но това, което съдържа никак не е бледо.
Колкото до преценката по моментните реакции, единствено от теб зависи дали ще ги изтълкуваш правилно, дали ще разбереш каква част от характера му са и доколко са престорени, какви изводи ще си извадиш. Всичко зависи от способността ти да разбираш това, което виждаш и от познанията ти за хората. Но за доста хора обикновено препъни камъкът е в първото :-) Добра тренировка е четене с разбиране в клубовете тук :-))

И Айнщайн много правилно го е казал - всичко е относително





Тема Re: кратък наръчник по преценяваненови [re: Sann]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано31.03.11 14:40



Не мога да разбера какво обсъждате другите? Че чак и Фройд, като минете през Ана Фройд и детската психоанализа, Мелани Клайн и стигнете до Феликс и Гатари мога да се включа :))))

Активистките не всички са 100% лес, някои са си би. Питайте Деймън, тя знае. Някои може да са 98% и т.н.

и смятам, че е много обидно да обсъждаш нечия сексуалност, освен ако някой/я не е чак толкова безинтересен, че да не можеш да кажеш нищо друго за него/нея.

Важното е като активистки дали си вършат или са си вършили добре нещата, какви усилия са положили, дали са правили интересни проекти и т.н., другото са клюки, има много момичета и жени, които в една или друга степен се интересуват от активизъм, понякога са се занимавали в някакъв период от време, така че

за връзките им си мисля, че е по-важно как се държат към хората, с които имат връзка, и нормално е да се предположи, че и те са хора, и съответно правят изборите, от които се нуждаят.

За мен пък по-изненадващо е например как може да се обръщаш след хората по улицата, първо не е ли некултурно, че и да се заглеждаш по тяхния външен вид





Тема Re: кратък наръчник по преценяваненови [re: Vanilllaa]  
Автор Sann ()
Публикувано31.03.11 14:47



Не точно по улицата, това е малко странно, вървиш и се обръщаш след хората :D Визирах случай например в кафене в мола. Там си спомням, че наблюдавах по-добре компанията си. Не се обръщам на 180 градуса, разбира се :-)))) Само главата, а понякога и само погледа, на около 70 градуса. Иначе другият вариант си е невъзпитан, напълно съм съгласна. Трябва да започна по-ясно да си обяснявам мисълта, ще се постарая.



Тема Re: кратък наръчник по преценяваненови [re: Sann]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано31.03.11 15:01



е, добре

някои го правят и е много смешно движението :))) особено когато е съвсем нескрито, макар че още по-смешно е като се загледаш и се спънеш... случвало ми се е, честно казано, а още по-смешно е да видиш някой, който те зяпа и се спъне едно хубаво, тва два пъти едни мъже го правиха :D :D :D, какво да направя смешно си е

Редактирано от Vanilllaa на 31.03.11 15:03.



Тема Re: кратък наръчник по преценяваненови [re: Vanilllaa]  
Автор Sann ()
Публикувано31.03.11 15:12



Нали, много е забавно :-)) Някои шофьори също го правят, особено по-мургавичките. Гледа те, свири с клаксона и близо 4-5 секунди не поглежда пътя. Веднъж наистина се притесних за един, едва тогава ми направи впечатление. Колко време можеш да не погледнеш пътя, пък ако ще и билборд с мацка по монокини да видиш...



Тема Re: много е относителнонови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано31.03.11 19:27



Бре, засипа ме с железни аргументи



Притисната съм от времето, но чета, чета. Всички страници на темата. Освен това като мод май съм длъжна да го правя!

Вълнуващо е да разбирам за умението на една (напълно?) непозната да прави светкавична преценка на други непознати, използвайки капацитета на сетивата си..и с течение на времето да я променя ;)

А онази лесбийка ако наистина е влюбена в мъжа, най-лесно е да приемем, че е не точно лесбийка и точка по въпроса.

С клошари и уличници никой не те бута да правиш секс . Друго исках да кажа. Проблемът е, че ги виждаш в негативен план, а не трябва. Не всички са луди за връзване.Понякога човек и умствено здрав да е, с много багаж, по независещи от него обстоятелства се озовава на дъното.

За да казваш, че си добра, значи умей да си добра към всички. Включително и към много изпадналите.Оръфлякът също е човек. Не ти подхожда като интимен партньор, но има пълно право на уважение и добро отношение. Учи се да проявяваш състрадание и към хора, размазани от живота.

Не се заяждам, спокойно…

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: много е относителнонови [re: amarilis]  
Автор Sann ()
Публикувано31.03.11 20:17



Докато разбера в коя тема сме :D Мислех, че чета в друга, както и да е :-)))

Права си. Знаеш ли, доброто отношение го проявявам към почти всички. Но не към всички го чувствам наистина. Към някои съм любезна просто защото така е възпитано.



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж??? [re: Sann]  
Автор ive_25 (ive_25)
Публикувано20.08.11 21:51



ЗИма специална папка за обяви... моля, публикувайте обявите си там.

Редактирано от fireballl на 21.08.11 11:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.