Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема готината мацканови [re: SVETl]  
Автор Sann ()
Публикувано26.03.11 14:54



За външен вид ли говориш или за характер?



Тема Re: готината мацканови [re: Sann]  
Автор SVETl (Obichashta)
Публикувано26.03.11 23:27



:)))) Интересен въпрос. Това най-малко съм очаквала,че ще напишеш. По принцип имах предвид външния вид. А ти как се възприемаш?

ВИНАГИ СЪЩЕСТВУВА НЯКОЙ,КОЙТО ЖЕЛАЕ СЪВСЕМ СЪЩОТО,KOETO ИСКАШ И ТИ!


Тема Re: готината мацканови [re: SVETl]  
Автор Sann ()
Публикувано27.03.11 09:00



Разбира се, че ще попитам, да знам какво ми казваш :-)

Отлично се възприемам и на външен, и на характер. Ех, ако си имах една двойничка...

Не близначка, че ще е роднина, не върви, но двойничка :-)) Но и по характер да ми е двойничка, по възможност и по интелект :D Хайде стига, че имаше един лаф "не си надигай въшките", а моите все ги гледам - лазят по тавана значи, не мога да ги сваля...



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано30.03.11 12:43



Е чак пък шокирана? Сексуалността е толкова сложна и комплексна, че са допустими всякакви отклонения от нормите. Женската хомосексуалност (а не сексуална разкрепостеност) предполага, че жената е ориентирана изключително към секс и лични отношения с други жени. Обикновено.

Обаче случаят на 100% лесбийка, позволяваща на 1000% мъж да я налази съвсем не единствено изключение от правилото. Например с цел разплод или за разнообразие. Рядко има емоционална близост, а заради едното голо чукане..струва ли си да подскачаш? Тя си знае какви са й мотивите и що за липси попълва. И изобщо не е задължително истинната лесбийка да заема поза на оскърбена добродетел щипне ли я мъж. В този ред на мисли намирам разсъжденията, че лесбийка, полегнала си с мъж е ПРЕДАТЕЛКА, за върховна простотия!:)
А ти как така успяваш да прецениш някого в първата минута? Пърдон, мен това ме шокира…

Ребята, давайте жить дружно!


Тема кратък наръчник по преценяваненови [re: amarilis]  
Автор Sann ()
Публикувано30.03.11 17:52



Напълно разбирам полягане с мъж с цел размножаване. Емоционалната близост и любовта от лесбийка към мъж не разбирам. А за това става въпрос. Не подскачам за едното чукане, въпреки че трудно си представям лесбийка да изпита удоволствие от секса с мъж, а ако не изпитва удоволствие, за какво да си ляга с него...
Въпросът е как лесбийка може да се влюби в мъж. И едно от обясненията на момичетата тук в клуба беше, че влюбвайки се в характера, в личността на самия човек, полът му отива на втори план. Малко съм резервирана, но клоня към съгласие предвид липсата на друго логично обяснение. А това си е логично... донякъде.

Ако хомосексуалната ориентация предполага, че жената е ориентирана изключително към секс и лични отношения с други жени... обикновено, то тогава самата идея за сексуална ориентация няма голям смисъл - всеки може да се влюби във всеки, независимо от пола. Все си мисля, че полът има голямо значение, но не за това дали ще се влюбиш. Защото човек се влюбва в личността на другия, но тук е ключето - тази личност на другия много зависи от пола му.

Как преценявам в първата минута ли? Зрение, слух, мозък и интуиция - свързани помежду си. Като видя клошар до кофата за боклук, не в първата минута, а в първата секунда знам, че не искам никаква интимност с него. Като видя някое момче/момиче, веднага знам дали ме привлича интимно или не. Не минута, а секунди са достатъчни. Със зрението виждам езика на тялото и външния вид (доста говори за човека, колкото и да го омаловажаваме).
В следващите минути преценявам дали искам приятелство от съответния човек. Не веднага, а в течение на три-четири минути, защото трябва да получа някаква идея за характера му, интелигентността му, отношението му към себе си и към околните. Обикновено още в първата минута (като си отвори устата и каже няколко думи) му разбирам семантичното ниво, от което добивам представа за интелигентността му, като винаги съобразявам, че семантичното му ниво трябва да отговаря на средата, в която се намираме (т.е. на пейка-парти с бира в ръка не върви да се изказваш особено интелигентно, както в Европейския парламент пък не върви да говориш на жаргон).
Интонацията му ми дава добра представа за отношението му към обсъжданото.
Езикът на тялото му ми дава много добра представа за моментните му емоции, които, събрани със ситуацията, в която се намираме, ми показват част от характера му. Също ми показва как човекът възприема себе си и останалите.
Всичко, което видя в него от секундата, в която се срещнем, до 3-4 минути след това, ми показва какво мога да очаквам със сигурност в бъдеще от този човек (ако псува, значи и в бъдеще ще си псува, ако си поръча водка, най-вероятно не му е за пръв път, нито за последен, ако момче ми отваря вратата, значи мога да очаквам джентълменски прояви от него в бъдеще и т.н.).
В следващите минути имам възможност да разбера дали съм преценила правилно. Тогава вече ми е ясно дали можем (по-точно дали искам, то почти винаги "можем") да сме приятели със съответния човек или не.

Всички хора правят това, което описах. Просто не го осъзнават или не са се замислили. Винаги има изключения от правилото. Лично аз имам няколко странни случая - запознала съм се с някой и по незнайни причини не си съставям мнение за него, сякаш нарочно го правя. Оставям го на stand by така да се каже. Най-много да имам идеята, че "става". И след време, може часове, може седмици, изведнъж започвам да общувам малко повече с него (примерно да проведа половинминутен разговор), за да си съставя мнението, което не съм съставила при запознанството, а и да го опозная малко. Дотогава нито го наблюдавам, нито ме интересува, нито въобще мисля за него. Все едно го няма. Ако го има, трябва много да ми се набива на очи, за да го забележа и съответно - преценя. След 3 седмици (примерно) се заговаряме по някаква причина и усещането е сякаш току-що е започнал да съществува. Странно, наистина. Но със сигурност означава, че при запознанството не ми е привлякъл вниманието достатъчно, за което най-вероятно си има причина...
Та така с моментната преценка :-)



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: Sann]  
Автор Variabilis (чиста енергия)
Публикувано30.03.11 19:27



За да задаваш този въпрос, сигурно не си чела теорията на Фройд, която е по - стара от света, всъщност - че всички хора са създадени бисексуални /с изключение на може би 2% с вродена неспособност да бъдат с човек от един от двата пола - все едно кой/.
Така, както имаш две ръце, но, преобладаващо хората са десняци, което не означава, че нямат лява ръка /обратното важи и за левичарите/. Което не значи, че в даден момент не може да ти дойдат отръки изпълняването на дейности с вродено по - слабата ти ръка.
По същия начин хората, в даден момент от живота и при определени обстоятелства, могат да "превключват" на по - слабо развития в съзнанието си канал на привличане /сексуална ориентация/. Това може да продължи по - дълго или по - кратко. В повечето случаи, обаче, човек все някога се натоварва и умаря от използването на "по - слабата си ръка"....
И всичко това не е повод за истерия, нито е необходимо да поражда жълтини в лесбийската преса. Но, когато един ден станеш по - малко неопитна /да се надяваме, без все още да си престанала да бъдеш млада

/ може би ще ти прави по - малко скандално впечатление...такива едни безобразни отклонения от..."нормалното"

Non bis in idem

Редактирано от Variabilis на 30.03.11 19:30.



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: Variabilis]  
Автор Sann ()
Публикувано30.03.11 19:58



Чела съм теорията на Фройд 2 пъти (в гимназията, когато я учихме и по-късно, когато ми стана интересна). Но не съм я изучавала с подробности. Точно оттам започнах да вярвам в теорията, че всички хора имат бисексуални заложби. Но все пак това е теория. На практика виждам толкова хетеросексуални, които се гнусят от идеята да бъдат интимни със същия пол...

И защо приемате думите ми като истерични? :D Аз много спокойно ги казвам, освен първия пост - тогава бях объркана и изненадана (така де, и шокирана съм писала), но не и истерясала.
Има достатъчно време, докато престана да бъда млада, но си искам опита! :-)))



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: Sann]  
Автор Variabilis (чиста енергия)
Публикувано30.03.11 20:18



А, да ти е хрумвало, че теорията е теория, защото е есенция, извлечена от практиката?


Но, да, познавам жеста /дори интонацията/, с които хората казват "това е ПРОСТО теория"
В този ред на мисли, теоретично е възможно да си срещала /на теория/тази особеност на човешкото съзнание, че то най - силно се отвращава и най - ожесточено отрича именно проявленията на поттисканите си потребности, които другите /хора/ не държат поттиснати...
Онези нещата, които са му наистина чужди, просто отминава с безразличие - без да ги забелязва и без да им обръща внимание.

"Млад" и "стар" не е въпрос на възраст.

Non bis in idem

Редактирано от Variabilis на 30.03.11 20:19.



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано30.03.11 20:29



Бисексуалността е най-дразнеща, явно поради факта, че не попада в общоприетото чекмедже на конкретното – с мъж или с жена???
Във всички е заложена, но социалните норми раждат табуто – не може! Та никак не е изненадващо, че се натъкваш на хетеросексуални хомофоби…..бъкано е, пфу.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж??? [re: Variabilis]  
Автор Sann ()
Публикувано30.03.11 21:01



А да ти е хрумвало, че като ми кажеш "а да ти е хрумвало", може да ми стане неприятно отношението ти? Като искаш да защитиш правата на теориите, просто го направи, няма нужда от ирония.
Онази интонация, която познаваш... за теориите де - "това е ПРОСТО теория", не е същата, който използвах. Моята беше по-скоро не-е-доказан-факт,-че-да-се-опираме-безрезервно-на-него интонация. Теорията, че всички хора са бисексуални, наистина е ПРОСТО теория (с онази позната интонация). Има добре аргументирани, логични теории, има и не толкова добре аргументирани (логични или не), които известно време са ПРОСТО теории. Вече казах, че донякъде подкрепям идеята за повсеместна бисексуалност, но само донякъде. Така че don't push it.
Не мога да си напасвам измислици, които случайно съвпадат с реалността в определен момент, само защото така ме кефи, и да си вярвам в тях. Мога да ги измисля и да тръгна да им търся доказателства, но не и просто да си повярвам в тях и толкова. По същия начин прераждането също е на теория, някои вярват в него, други не. И Големия Взрив е теория. Но докато Големия Взрив дотук се връзва с всички факти, с които учените разполагат, то масовата бисексуалност не се връзва с повечето.

Чак такова потискане на потребности не съм забелязала, а наблюдавам малко повече, отколкото предполагаш. По-скоро има масово задоволяване на сексуални потребности и то предимно с противоположния пол. В днешно време е най-лесно да си задоволиш интимните потребности. Не виждам някой да се спира от каквото и да е. Но ето фактите - голям процент хетеросексуални потребности биват задоволявани и доста по-малък процент хомосексуални, при положение, че всеки има право да избира.
Не знам с какъв кръг хора общуваш, но ако си лесбийка, най-естественото е да си търсиш прятелки лесбийки и бисексуални. В такава среда е лесно да повярваш, че всички са бисексуални, след като наистина почти всички около теб са. Аз обаче, също бисексуална, познавам твърде много хетеросексуални и достатъчно от тях се отвращават от идеята да целунат човек от същия пол, че и да си легнат с него. Повечето от тези ми познати са достатъчно млади, за да не им пука от ничие мнение, и като нищо биха си легнали с човек от същия пол, ако поискат. Но не искат. Искат си противоположния пол.
Минава готино момче, обръщаме се и двете да го огледаме. Минава готино момиче, обръщам се само аз.

Както казах, още доста време ще съм млада. Не съм уточнявала нищо за възраст, как реши, че говоря за годините? Предположи? Нормално е да предположиш, както и за всеобщата бисексуалност предполагаш, но преди да обориш нечие мнение, опитай се да го разбереш, поне да знаеш какво оборваш :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.