Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Mystery solved!нови [re: 24.7]  
Автор Sann ()
Публикувано23.03.11 17:12



Разби ме! Това ще да е отговорът

И самичък си е родил дъщеричката, нали? Знаех си!

Редактирано от Sann на 23.03.11 18:50.



Тема Re: Лесбийка - жена, несрещнала подходящия мъж???нови [re: Sann]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано23.03.11 19:10



и аз се определям като гей жена, но преди известно време много ми хареса един мъж. рядко се случва, но се случва. не мисля, че някой друг освен мен има право да ми слага етикети и да ми търси сметка.



Тема Re: Mystery solved!нови [re: Sann]  
Автор 24.7 (L-Girl)
Публикувано23.03.11 20:17



Ами не, не си е родил самичък дъщерята, и за това имам обяснение.
Бидейки вътрешно жена, у него се е събудил майчинския инстинкт и с предишната си жена са създали дете.


Може би той сега отново иска да стане татко-майка-уотевър...



Тема етикети, "гей жена" и сметки...нови [re: bad girl Jo]  
Автор Sann ()
Публикувано23.03.11 20:53



А някой слага ли ти етикети и търси ли ти сметка? Този коментар повече подхожда на съседната ми тема, за позитивите и негативите.

Реално погледнато етикетите са навсякъде. Хората категоризират и етикетират всичко, независимо дали им даваш право или не. Те съпоставят непознатите им неща с тези, които познават. Самата ти постоянно поставяш етикети на всичко, което те заобикаля и ти се случва. "Това е добро/ лошо/ полезно/ вредно/ красиво/ грозно/ умно/ глупаво/ желано/ нежелано/ и пр." - всеки го прави. Колкото до твоя коментар, за какви етикети точно говориш? Етикети "лесбийка" и "бисексуална" ли (тъй като спомена, че понякога ти харесва някой мъж)? Това етикети ли са?
Ако да, то тогава "майка", "съпруга", "лекарка", "жена", "християнка" също трябва да са етикети. Социален статус, семейно положение, професия, пол, религия... и сексуална ориентация влиза в групата. Ако са етикети, добре, значи са необходими и няма какво да роптаем срещу тях. Ако не са етикети, за какви етикети говориш?

И много интересно ми стана определението "гей жена". Как може една жена да е гей? Ясно ми е, че на запад с думичката "гей" определят всьо що не е хетеро... Но в България "гей" може да се отнесе само до мъж с хомосексуална ориентация. За жените си имаме "лесбийка" и "бисексуална" и ги използваме. "Гей" не се отнася до лесбийките и бисексуалните жени. Иначе ЛГБТ щеше да е само ГБТ. Дори в световен мащаб лесбийката се разграничава от гея. Има ILGA, не IGA.

Етикетите обсъдихме, "гей жена" обсъдихме... А, да! Кой ти търси сметка? По принцип никой няма право да го прави, разбира се, освен някой, на когото си длъжна с нещо. Така че е хубаво да не задлъжняваш, било то финансово или морално. Донякъде може да се спори дали не си длъжна на родителите си, но това е съвсем отделна тема.
За сексуална ориентация никой няма право да ти търси сметка. Но ако си длъжна някому, той има право да ти търси сметка, не за ориентацията, а за това, с което си задлъжняла. Ако убиеш човек, си длъжна на роднините му, на приятелите му, на обществото (как така ще ги лишаваш от един от тях???) и имат право... не право, ами са длъжни да ти търсят сметка и да се погрижат да си я платиш.



Тема Re: Mystery solved!нови [re: 24.7]  
Автор Sann ()
Публикувано23.03.11 21:03



Събрали се татко-вътрешно-жена-майка и лесбийка-би-хетерка и си родили и отгледали уотевърчета! Гениално! Обяснихме феномена, сега остава да напишем статия и да я издадем в "Ум и душа"... или в National Geographic. Заслугата е изцяло твоя, ти ще обереш дивидентите.

Уотевър...

Ще извратим тая тема.



Тема Re: Mystery solved!нови [re: Sann]  
Автор 24.7 (L-Girl)
Публикувано23.03.11 22:42



Виж, не се засягай, първо, "уотевър" съм го сложила именно защото не е важно кой как ще се нарече и каква роля ще играе, и аз съм против етикетите.
В никакъв случай "уотевър" не трябва да ти звучи пренебрежително или неуважително. И второ, всичко е в рамките на закачките, не извращавам темата.

Сега сериозно:
Бисексуални хора са ми казвали: Не мога да се определя като хетеро или хомо, защото не знам в кой момент ще се влюбя в някой от собствения/противоположния пол. Някои от тях просто сами приемат себе си за неспособни на сериозна, моногамна връзка поради горния факт.

Аз специално вярвам в съществуването на "голямата любов" и смятам, че е възможно хомосексуален да срещне човек от противоположния пол, който да му е идеалната половинка като съвпадение на характери, като интелект и душевност. В такива наистина уникални случаи полът не е важен и влюбването е възможно. Разбира се, не говоря една лесбийка да си допадне с някой мъж и заедно да си пият бирата, гледайки мач на любимия отбор. Това ще бъде просто приятелство, без "химия".
Жената ще продължи да харесва жени, да изпитва привличане към тях, но нейният съзнателен избор ще означава тя да бъде с точно този човек, пък бил той и мъж. Възможно е в някакъв момент да почне да му изневерява с жени, но пак да останат заедно. Защото едното е било физическа/емоционална потребност, а другото - "голямата любов".

Който иска, да ме освирква за тези еретични мисли в точно този форум.
Всъщност се размислих по подобен въпрос след прочитането на "Разливането на облаците".



Тема не съм се засягала :-)нови [re: 24.7]  
Автор Sann ()
Публикувано24.03.11 07:29



24.7, изобщо не съм се засягала, напротив - много забавно ми беше, докато четох, както и после докато писах, разбрах шегата и ми хареса. Но сега, като си погледна предния пост, виждам, че много зависи с какъв тон ще се прочете и освен с хумор, много добре се връзва с ирония и сарказъм. Съжалявам, че така се е получило, трябваше да сложа поне няколко усмивки :-)) Да се разбере правилно.

Иначе търся обяснение точно за голямата любов, която си описала, между лесбийка и мъж. Казваш, че може да възникне. Съгласна съм, очевидно се случва понякога, но това не прави ли лесбийката бисексуална? И също как въобще става? Мъжът е толкова по-различен от жената... От гледната точка на една лесбийка, която по дифолт е привлечена само от жени, мъжът сигурно изглежда като всичко останало, към което жената не изпитва емоции.

Аз с моята бисексуалност, държа да отбележа, че между връзка с мъж и връзка с жена има голяма разлика. Повечето хора смятат, че за бисексуалните "няма значение" дали са с мъж или с жена. Има, и още как. Защото е съвсем различно. Единственото общо е, че във връзката ще има любов между двамата. И секс. Всичко друго - отношения, емоции, разбиране, преживявания - всичко е различно. Дори не бих сравнявала връзка с мъж и връзка с жена. На същия принцип мога да седна да сравнявам любовта си към пържените картофки и тази към домашния си любимец - обичам ги, но по различен начин, и ми се случват различни неща с тях, имам различни очаквания към тях, както и те към мен и т.н.



Тема Re: не съм се засягала :-)нови [re: Sann]  
Автор 24.7 (L-Girl)
Публикувано24.03.11 14:41



голямата любов, която си описала, между лесбийка и мъж. Казваш, че може да възникне. Съгласна съм, очевидно се случва понякога, но това не прави ли лесбийката бисексуална? И също как въобще става? Мъжът е толкова по-различен от жената... От гледната точка на една лесбийка, която по дифолт е привлечена само от жени, мъжът сигурно изглежда като всичко останало, към което жената не изпитва емоции.

Не, това не прави лесбийката бисексуална. Ще се опитам някакси да обясня този специален случай.
Тя се влюбва силно и изпитва привличане към точно определен човек, към неговия характер и душевност. Тя иска да бъде заедно с него. Да си говорят, да научи всичко за него, дори да живеят заедно. Първоначално сигурно изобщо не я привлича мъжкото му тяло. С времето свиква малко по малко и с интимностите. Но тя няма да се заглежда по други мъже, няма да се промени като излъчване, може завинаги да си остане мъжко момиче и между двамата да има нещо като мъжко приятелство освен всичко друго.
Ако след време се разделят, тя ще възобнови връзките си само с жени.



Тема Re: не съм се засягала :-)нови [re: 24.7]  
Автор Sann ()
Публикувано24.03.11 17:24



Същото, предполагам, важи и ако е женствена, т.е. не от мъжкараните, които биха си пили бирата и биха гледали мач с мъжа? Влюбването в самия човек (характер и душевност) е чудесно обяснение. Въпреки че това са тънкости, с които сега се запознавам - досега смятах, че полът има сериозен принос към едно влюбване. Тази идея обаче не прави ли всички хора бисексуални? Има теория, според която всички се раждаме със заложен потенциал за бисексуалност и впоследствие под влияние на средата, възпитанието, обществото и др. се формираме като хетеро-, би- или хомосексуални. Преди вярвах в теорията, особено когато разбрах, че ме привличат както мъже, така и жени. Но познавам много твърдо хетеросексуални хора, които не могат да си представят интимни отношения със същия пол, затова сега не бързам да си вадя генерални изводи.
Но след лесбийка, срещнала подходящия мъж, защо да не приемем, че хетеросексуалните жени просто не са срещнали подходящата жена? :-)) Съвсем логично е, ако се опираме на идеята за влюбването в самия човек, която подкрепям.



Тема Re: не съм се засягала :-) [re: Sann]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано25.03.11 10:24



:) Много правилен въпрос, сега някоя лесбийка като сваля хетеро жена и получи отговор "не, защото съм хетеро" може да отговори:

Просто не си срещнала подходящата жена



звучи като виц и искам да го видя на практика.... и изумлението отсреща :))))

Редактирано от Vanilllaa на 25.03.11 10:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.